Şimdi Ara

Superonline Fiber 50 mbps'yle 4K netflix izleyemiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
3.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tufan1986

Saha dolabına uzaklığım 170 metre 100 mbit sorunsuz kullanıyorum.

116 metre benim saha dolabına mesafem ama maksimum 80mbps çıkarıyor :)

Santral/Saha Dolabı Tahmini Mesafe

116 Metre

Adresinizde Alabileceğiniz Maksimum Hız

80 MBPS

Port Durumu

Port Var

• Eğer hattı bağlatmadıysanız orda yazan pek önemli değil bağlanınca daha fazla hız alma şansınız çok yüksek. Ben şuan servis sağlayacılarda alabileceğim hızı test ediyorum ve bana 75 mbit alabilirsiniz diyor ama ben 100 mbit kullanıyorum. Gerçek, hat bağlanınca belli oluyor, evinizdeki kablo da önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 200 mbit kullanıyorum

fast.comda anlık test sonucum 35 aksam saatlerınde boyle gunduz normal

• Telekom fiberde 100mbps kullanıyorum aynı anda 6 farklı 4k video açılıyor ama yetmiyor. Aynı şekil netflixte de problem yok şak diye açılıyor. Telekom 200 verse de geçsek.

Bu arada sağlam bir routerınız yoksa ve 5 ghz bandını kullanmıyorsanız sorun yaşamanız normal. 4k film/ dizi minimum 30 mbps istiyor. 2.4 ghz ile bunu sağlamak zor.

• Netflix, Dolby Atmos-Dolby Vision bir diziyi/filmi maks. 15,25 mbps ile veriyor. Normal 4K'ları ise 6-11mbps arası.

• fast.com'daki sunucularım amerika'dan avrupa'ya kaydı kendiliğinden, ve sorun düzeldi, 4k izleyebiliyorum artık. yalnız bu sunucular neye göre belirleniyor hala anlayabilmiş değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: evren377

fast.com'daki sunucularım amerika'dan avrupa'ya kaydı kendiliğinden, ve sorun düzeldi, 4k izleyebiliyorum artık. yalnız bu sunucular neye göre belirleniyor hala anlayabilmiş değilim.

hocam pm attım

• ISS servis sağlayıcıları streaming hizmetin de band genişliği daraltması yaparak trafiği azaltma yoluna gidiyor ne yazıkki.

• Superonline Fiber 50 mbps'yle 4K netflix izleyemiyorum

cgn işkencesinden olabilir bak cgn...

• Ashburn US bağlandığı için hızım rezalet. Frankfurt a bağlanmasını nasıl yapabilirizki ?

• Takozonline kullanırsanız gayet normal. Size 50 mbps diye kakalarlar. Yüksek data kullanan tüm servisleri(stream, p2p vb.) sınırlandırıp size takoz gibi internet verirler.

Alın size mis gibi özgür internet. Test sırasında 9 cihaz daha interneti kullanıyordu bu arada.

Superonline Fiber 50 mbps'yle 4K netflix izleyemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Giacchino -- 1 Haziran 2021; 1:9:30 >
  • 50/20 kullanıyorum şunana kadar Netflix de hiç sorun yaşamadım

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt

routerı restart ettir 212 ile başlayan ip bulunca tamamdır...

• quote:

Orijinalden alıntı: ugah6aiw

routerı restart ettir 212 ile başlayan ip bulunca tamamdır...

Pm atılmıyor size biraz detaylı yazarmısınız benim yaptığım reset sen birşey olmuyor 212 yakalamak nasıl olcak

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt

PM yok fişleme sistemi için yemleme yapmışlar... PM için telefon numarası istiyorlar yabancı numarayıda engellemişler...

ara yüzde modemi yeniden başlat ile ip değişene kadar tıkla...

• 35mbit ile ben de 1080p izleyemiyorum, çamur ötesi görüntü ile karşılaşıyorum, hattınızda sorun yok diyor. Devamında Turkcell hatlı cep telefonunu tv ye bağlıyorum cam gibi görüntü anında geliyor. Bu adiler bilerek netflix kalitesini düşürüyor.

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt

Yurtdışı çıkışları çok zayıf. Bu yüzden netflix youtube gibi sitelere hız kısıtlıyorlar. Siz 50mbit fibere belki 120 lira veriyorsunuz ama netflix bile izlemeyemiyorsunuz. Ben TurkNetten 85 liradan daha ucuza 100mbit alıyorum ve en ufak bir sorunum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

Yurtdışı çıkışları çok zayıf. Bu yüzden netflix youtube gibi sitelere hız kısıtlıyorlar. Siz 50mbit fibere belki 120 lira veriyorsunuz ama netflix bile izlemeyemiyorsunuz. Ben TurkNetten 85 liradan daha ucuza 100mbit alıyorum ve en ufak bir sorunum yok.

1 yıldır vodafonenet kullanıyordum 100mbit 74-tl ye, ondada aşırı ping ve packetloss vardı ama netflix sorunu yoktu.

turknet e geçmek istedim 10 gün kurulumu beceremediler, daha doğrusu ttnet ekibi gelmedi, bunlar da sözünü geçiremiyormuş kaldı öylece. Sonra ttnet in kendisine başvurdum yine kurulum ekibi yüzünden olmadı, son olarak SOL a kaldık, onun da bu kadar dandikleşeceğini tahmin edemedim.

• Süperonline fiber 10 mbps üyesiyim Hız kısıtlaması felan yok. Netfilix te 2k nadiren de olsa 4k izleyebiliyorum 15mbps olsa rahat ir şekilde 4k izlerim.
    10 mbps ile bile 2k4k arası gidip geliyor.

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt

Yıl olmuş 2021 siz 10mbit bağlantıyı övüyorsunuz ya pes yani. Sizin hızınız zaten 10 olduğu için kısıtlandığını farketmiyorsunuzdur. Kaç lira veriyorsunuz 10mbite Superonline Fiber 50 mbps'yle 4K netflix izleyemiyorum 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 4 Haziran 2021; 15:58:48 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.