Şimdi Ara

Superonline Fiber 50 mbps'yle 4K netflix izleyemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
3.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • televizyonum 4k fakat 1080p izleyebilirsem şanslıyım. tracert testlerinde hep "request timed out" sonucu alıyorum. fast.com'da sonuç normal. var mı bunun bir çözümü?teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evren377 -- 4 Ekim 2020; 22:7:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülkemizdeki ISS'ler maalesef size satarken tarife hızını yurtiçi hız olarak satıyor. 50mbps için yurtdışında stabil olarak hızınız 24mbps civarında, 100mbps için 45mbps civarında ve 200 için ise 90mbps civarında oluyor. Daha gerçekçi olarak bakarsak, bize sattıkları hızlar aslında 24, 50 ve 100mbps. Fiyatları aşağı çekip sanki ucuza 100mbps, 200mbps veriyormuş gibi algı yaratıp, ölçümlerde de çoğu kişi speedtest kullandığından ve manüple edilmesi kolay olduğundan, kendimizi 50, 100 veya 200 mbps kullanıyormuş gibi hissedip mutlu oluyoruz :)... Özet olarak tarifemizdeki hızlar sadece yurtiçi hızlar olup, yurtdışı için bu hızların yarısını dikkate alarak durumu kabullenmek gerekiyor sanırım. Arıza kaydı açsanız bile, yurtdışı için size anlatacakları .ok hikaye duyacaksınız. Öncelikle biz yurtdışı çıkışından sonra sorumlu değiliz gibi saçma sapan bir iddia ile kusurlu hizmetlerini örtmeye çalışacaklardır. İşin ucunu bırakmayıp mücadele etmeyi de seçseniz adamların zamanı bol olduğundan sizi yıllarca oyalayacak yeterli malzemeye sahip olduklarından ustalıkla sizi oylayacaklardır.

• Bende Antalya dan giriyrm 35 mbs sözde yutup bile çok yavaş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben bunu kablonette anlatamadım 4.5g de herşey stabil ilerlerken ve daha düşük hızday iken superonline kablonet ne yazıkki böyle olmuyor hız yüksek ancak sorun yaşanılıyor bu şekilde.

• Ülkemizdeki ISS'ler maalesef size satarken tarife hızını yurtiçi hız olarak satıyor. 50mbps için yurtdışında stabil olarak hızınız 24mbps civarında, 100mbps için 45mbps civarında ve 200 için ise 90mbps civarında oluyor. Daha gerçekçi olarak bakarsak, bize sattıkları hızlar aslında 24, 50 ve 100mbps. Fiyatları aşağı çekip sanki ucuza 100mbps, 200mbps veriyormuş gibi algı yaratıp, ölçümlerde de çoğu kişi speedtest kullandığından ve manüple edilmesi kolay olduğundan, kendimizi 50, 100 veya 200 mbps kullanıyormuş gibi hissedip mutlu oluyoruz :)... Özet olarak tarifemizdeki hızlar sadece yurtiçi hızlar olup, yurtdışı için bu hızların yarısını dikkate alarak durumu kabullenmek gerekiyor sanırım. Arıza kaydı açsanız bile, yurtdışı için size anlatacakları .ok hikaye duyacaksınız. Öncelikle biz yurtdışı çıkışından sonra sorumlu değiliz gibi saçma sapan bir iddia ile kusurlu hizmetlerini örtmeye çalışacaklardır. İşin ucunu bırakmayıp mücadele etmeyi de seçseniz adamların zamanı bol olduğundan sizi yıllarca oyalayacak yeterli malzemeye sahip olduklarından ustalıkla sizi oylayacaklardır.

• Ben bazen 1080p bile izleyemiyorum, görüntü çamur gibi oluyor. Fakat bu olay sadece bilgisayarda iken oluyor, tv de hiçbir zaman sorun yaşamadım.

• 200Mbit Fiber Kullanıyorum. İzmir. Akşam saatlerinde netflix'in iştiraki olan FAST.com üzerinden 35Mbit hız allıyorum. Ancak Cloudflare VPN ile bu hız 120 -130 seviyelerine çıkıyor. Burada Superonline'ın hız kısıtlaması yaptığı açık ve nettir.

• TV baglantisi kablosuz mu? Sorun buyuk ihtimal kablosuz baglanti hizidir.

• Binada TT Fiber mevcut mu? Turkcell/Superonline hangi sorununu düzeltsin ki? Superonline Fiber 50 mbps'yle 4K netflix izleyemiyorum 

Yurtdışına bir single test yapın bir de öyle bakalım. Sunucunun uzaklığı fark etmez. Yakın ülkelerden de seçebilirsiniz.

• Router huawei hg255s ve Wi-Fi ile bağlanıyorsa tv, bu problemi sonsuza kadar yaşayacaksınız. Problem cihazda ne yazıkki. Çözümü kabloyla bağlamak veya farklı bir Router almak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sorununuz Superonline'ın yurtdışına uyguladığı az bant genişliğiyle alakalı. Netlix en sorunsuz Turknet'te izlersiniz sonra Türk Telekom. Turknet netflix ile anlaşma yaptı zaten yurtiçinde kendi CDN'lerini kurdu Turknetlilere yayın Türkiye içi serverlardan geliyor. Evinde 100 mbps superonline fiber olup akşam saatleri 360p netflix izleyen arkadaşım var benim.

• Modemle vs ilgisi olduğunu sanmıyorum. ZTE Modem var, benzer sorunları yaşıyoruz. Tamamen Superonline'ın ne halt karıştırdığıyla ilgili...

• Turknet 100 mbit vdsl kullanıyorum. 4k youtube videolarını takılarak oynatıyordu. Oyunlar için statik ip aldım ve 8k youtube videolarını bile takılmadan izlemeye başladım. Statik ip ile sorununuz çözülebilir bilginiz olsun.

• Benim Süperonline 35 mps-İstanbul-Ataşehir..Netflix ya da Youtube de hiç sorun yaşamadım..4k izliyorum sorunsuz..ZTE modem-Gbon altyapı -direk süperonline altyapısı,Cat 6 kablo eve kadar....Bütün cihazlarım Wi-fi yani kablosuz bağlanma kablo bağlantım yok hiçbir cihaza..Android tv-Laptop-Telefonlar vs..

Hızlı bir şekilde 4K'ya çıkıyor Netflix yayınları..Stabil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 14 Aralık 2020; 14:51:11 >
  • SoL modeme gönderdiği yapılandırmalarla istediği kısıtlamaları yapabiliyor. SoL router arkasına kendi routerınızı Dinamik IP modunda bağlantıyla takarsanız bu kısıtlamalardan bir miktar kurtulabiliyorsunuz. Yaptığım denemelerde İkinci router üzerinden izlediğimde Dolby Vision içeriklerde 15,25mbps, Doğrudan SoL router üzerinden izlediğimde ise 5mbps civarlarında ve 1080p çözünürlük üzerine çıkmıyordu. İşin ilginç tarafı kendi router'ımı doğrudan kullanıcı adı şifreyle asıl rouer olarak bağladığımda da kısıtlamalardan etkilenmesiydi. Sadece ikinci route rolarak takılınca kısıtlamalardan kurtulmak mümkün olabiliyor. O da şimdilik. Bu yorumu okuyup gerekli önlemi de alabilirler.

• Cgn havuzundayken bu tür sorunlar olabiliyor maalesef. Benzer sıkıntıları cgn havuzundayken ben de yaşadım bazen youtube'da bile video izlemek işkence oluyordu, statik ip aldıktan sonra sorun çözülmüştü 35 mbit ile sıfır donma ile izliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 14 Aralık 2020; 16:24:8 >
  • netspeed 75mbit var vdsl2 , tt altayapısı kullanıyor.

netflixden 1080p akıcı bir şekilde geliyor, 4k denemedim.

YouTube da 4k alıyorum akıcı şekilde yine geliyor.

speedtestte yurtiçi testlerde 75mbit full veriyor, yurtdışı serverine göre değişken hızlar geliyor ama genelde hızlı.

• TheBCD T kullanıcısına yanıt

360p normal değil. yani netflixin superonline ile anlaşması olmasa bile normal değil. zaten 1080p için 6-8mbps indirim yapıyor saniyede bu hızları Netflix yeni zelanda serverda bile olsa alması lazım bandwidth ihtiyacı çok az.

4k için birşey diyemem ama 360p alıyorsa onun internetinde problem vardır.

bu arada turk telekom vdsl var, 1080p gayet akıcı.

sorun asıl yurtdışı üzerinden vpnle bağlandığında oluyor, mesela vpnle amerika serverlarına bağlanıyorum bazı türkiyede olmayan filmleri izlemek için o zaman ara ara takılma ve donma yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tufan1986

Turknet 100 mbit vdsl kullanıyorum. 4k youtube videolarını takılarak oynatıyordu. Oyunlar için statik ip aldım ve 8k youtube videolarını bile takılmadan izlemeye başladım. Statik ip ile sorununuz çözülebilir bilginiz olsun.

100mbit vdsl de bağlantı kurabiliyor mu ?

• Saha dolabına uzaklığım 170 metre 100 mbit sorunsuz kullanıyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.