Şimdi Ara

Süperonline Fiber ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben neredeyse 1.5 yıldır süperonline adsl kullanıyorum 2 3 gün önce mahallede fiber olduğunu söyledi ve internetten kontrol ettim diğer apartmanlarda fiber gözüküyor bizim apartmanın ismi yoktu sitede. birde apartmanımın önünde Süperonline f/o kutu gibi birşey var diğer fiber olan apartmanlardaki gibi.Bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

Süperonline Fiber ?

• Müsteri hozmetlerini arayıp ordan sorgulat eğer yok derlerse durumu anlat ek yapsınlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bolge bayisine git konus, musteri hizmetleri de onlara yonlendirir. yonetici izin vermemistir, gelip kimseyi bulamamislardir vs.
  • müşteri hizmetlerini aradım fiber gelsin diye bir başvuruda bulundum arıcaklarmış tekrar umarım gelir..
  • gofret2132 kullanıcısına yanıt
    sen heralde altyapı başvurusunda bulunmuşsun senin binanda zaten altyapı var sadece binana bağlanıcak bina icine kutu kurulucak bi tekrar ara bu sekilde söyle veya direk bayiye git daha hızlı bi çözüm olur sen şuan varlık içibde yokluk çekiyosun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0F8243CD -- 19 Nisan 2017; 15:53:6 >
  • İlk defa görüyorum kapağı, bizim evin önünede nasip olur inşallah.
  • Yok hocam benim daha yeni haberim oldu daha önce kontrol ettirdiğimde fiber altyapınız yok diyorlardı. bugün aradılar 1 ay içinde felan belli olur dedi ..
  • Oturduğun yerde o kapaktan olur ama sen site ya da çok daireli bir apartmanda oturmuyorsan zaten fiber gelmez. Sol'un tt gibi vdsl hizmeti de yok, anlayamadım bir türlü. Fiberi getiriyorsun koy dolabı sitelere ver fiber, fiber olmayanlara da vdsl ver kendi alt yapından.
  • Bagwell486 B kullanıcısına yanıt
    oturduğum apartmanda 6 daire var ve bulunduğum mühitte apartmanlar hep bu şekilde ve fiber döşenmiş çoğuna..
  • aynen 6 daire var, daha once kimse istememis kutu gelmemisti. bolge bayisine gittim, imza icin geliriz 2 ayda da gelir dediler, 3 ay olmadan eve baglandi.

bolge bayileri en iyisi, hemen ekipleri arayip ne oldu ne bitti durum ne ogrenip soyluyorlar.
  • nofearl N kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam bugün so fiber alyapı bölge sorumlusu geldi apartman yöneticisinden imza aldı foto felan çekti sordum önümüzdeki ay sonuna kadar bağlanır dedi artık sıkıntı olmaz heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: gofret2132

Merhaba hocam bugün so fiber alyapı bölge sorumlusu geldi apartman yöneticisinden imza aldı foto felan çekti sordum önümüzdeki ay sonuna kadar bağlanır dedi artık sıkıntı olmaz heralde

Super, surec baslamis demektir

bir ekip gelecek, kazı yapıp fiberi apartmana alacak, kutu takacak
    1-2 hafta sonra bir ekip gelip fiberi kutuya "bağlayacak" (splice box kurulumu)
    soylediklerine gore 1-2 hafta test ediliyor baglanti, emin degilim
    merkez ok derse bir ekip gelip kutuya cihaz takip test yapiyor
    sonra apartman ici kanal calismasi sirasi bekliyorsunuz (apartmanda yoksa) ekip gelip uygun yerden delik acip kanal yerlestiriyor
    en son 1-2 hafta sanirim merkez onayi, satisa acmak icin bekleniyor. acildigi saat apartmana satis temsilcileri gelip kapi kapi bilgi veriyor.

her gelen ay sonu ya da 1-2 hafta demisti, kendinizi 2-3 ay arasina hazirlayin, erken olursa daha iyi tabi.

bol sans!

• nofearl N kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkürler fiber geldiğinde tekrar güncellerim konuyu :)
  • ben gelsin diye günde 3 defa başvurdum sadece 6 ay sonra İZMİR'deydiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofearl

quote:

sonra apartman ici kanal calismasi sirasi bekliyorsunuz (apartmanda yoksa) ekip gelip uygun yerden delik acip kanal yerlestiriyor
    en son 1-2 hafta sanirim merkez onayi, satisa acmak icin bekleniyor. acildigi saat apartmana satis temsilcileri gelip kapi kapi bilgi veriyor.

her gelen ay sonu ya da 1-2 hafta demisti, kendinizi 2-3 ay arasina hazirlayin, erken olursa daha iyi tabi.

bol sans!

Dün bir ekip gelip bir cihaz taktılar ve sinyal verildiğini söylediler ve artık fiber kullanılır haldeymiş. Sanırım artık satış temsilcisi beklemek gerekiyor ?

• Fiberin bu kadar abartilacak bir tarafi yok. Vdsl altyapisi yoksa bile turknetten 60tlye taahhutsuz 16mbps almak en guzeli.

16mbps 2 tane 1080p videoyu ayni anda cok rahat acan bir hiz.

Zaten fiberde de artik en yuksek hiz 24mbps.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi board728 -- 29 Haziran 2017; 19:14:5 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nofearl

quote:

bol sans!

Dün bir ekip gelip bir cihaz taktılar ve sinyal verildiğini söylediler ve artık fiber kullanılır haldeymiş. Sanırım artık satış temsilcisi beklemek gerekiyor ?

Aynen, hazir oldugu gun geliyorlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.