Şimdi Ara

SUPERONLINE'DAN ADİL KULLANIM KOŞULLARI : LİMİTSİZE DE LİMİT !!! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.936
Cevap
7
Favori
287.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adil kullanım 512 / 128 duşurunce adıl mı oluyor ... bu nasıl bir düşünce şeklidir ... limitsiz kullanmak isitiyorum ben onun fiyatlarını açıklayın o zaman ... boyle bir şey açıklamadan bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ... limitsiz tarfeniz olmayacak mı yoksa zam yapacaksınız onun yolunumu yapıyorsunuz

torrent kullananlar için superonline devam etmek artık çok zor olur... bunlar sankı bılmıyorlar lımıtsız kullananların % 80 ni torrent kullanıyor diyorum tamamen zam yapacaklar onun yolunu arıyorlar yakında yeni fiyat listesi çıkar ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ketenhelva

Hizmet DL UL Tarih
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 60,41074 249,61670 11/09
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 68,35006 138,10731 12/09
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 61,88790 49,42598 01/10
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 50,14769 72,52131 02/10
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 31,87016 34,63446 03/10

Çok download yapan biri olmama rağmen genelde hep sınırlarda dolanmışım.

Rakamlar gerçekten çok düşük. Yurt dışında da "fair use policy" var ama bu kadar düşük değerlerde değil.

Gerekli tepkiyi göstereceğim.

Uploadda HER AY sınırı geçmişsin, downloadda da 6 ayın 3 ayı sınırı geçmişsin.

128k upload nedir ya, dumanla iletişim kursak daha iyi dünyayla, yontma taş devrine döndük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 16 Mart 2010; 15:18:37 >

• Az önce ben de aradım lâkin, telefondaki bayan burada söylendiği gibi, kendilerine detay bir bilgi verilmediğini, iptal talebi olur ise iptal bölümüne yönlendirdiklerini ve 2 iş günü içinde aboneye dönüş yapıldığını ve o dönüşte okleşirse taraflar, iptalin gerçekleştiğini belirtti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhantomX
    Uploadda HER AY sınırı geçmişsin, downloadda da 6 ayın 3 ayı sınırı geçmişsin.

128k upload nedir ya, dumanla iletişim kursak daha iyi dünyayla, yontma taş devrine döndük

Evet farkındayım ama hem ucundan geçmişim

Ben 2000 yılında sınırsız Kablo Internet kullanma şansına erişen insanlardanım, daha sonra 128e indirilmişti. Aynı bunun gibi bir hissiyat yaşanacak herhalde..
  • Bazı Detaylar

Facebook Sayfa Yenileme 21 mb

Facebook Poker sayfası 72 mb

Mynet 5.6 mb

Hurriyet 7.7 mb

Sayfa yenileme sırasındaki rakam bunlar.

Donanımhaber ve diğer büyük sitelerin götüreceği miktarları hesap edersek bırakın download ı surf yaparken 2 kere düşünmek gerekecek.
  • Ben şu "kötü kullanım" bahanesi takıldım; eğer varsa illegal kullanımdan bir şüphen verirsin savcılığa görevini yaparsın. Yaptığım download içeriğinden ben kendim sorumluyum ya bunlar yasadışı işler yapıyor hızlarını kısıtlayalımda bulaşmasınlar demek dangalaklık ötesi birşey. Şimdi yurtdışından bir iptv aboneliği alsam bu dangalaklar yüzünden seyredemeceğim, seyretsem de bırakın hd yi cep telefonu kalitesinde seyredeceğim. Arkadaşlarım var yurtdışında aileleriyle arkadaşlarıyla internet sayesinde hasret gideriyorlar, gene eski günlerdeki gibi cızırtılı telefon günlerine döneceğiz demek.
  • Dunyanina cogu ulkesinde adil kullanim uygulanmaktadir. ABD kaldigim zamanda buna benzer bir olay benimde basima gelmisti.

Gorulen odur ki adil kullanim yontemiyle kullanicilarin korsan icerik paylasimini engellemeye calisiyorlar. Ne yazik ki parasini verdim istedigim gibi kullanirim donemi bitiyor artik.
  • neden bitiyor anlamadim.TTnet te hala sinirsiz tarifeler var ona gecerim olur biter
  • adil madil kullanım olabilir. Burda sıkıntı bu değil abone olduğumuz esnada herhangi bir sınırlama olmaması idi.
    15 nisandan sonra tabii herkes hür iradesiyle abone olur veya olmaz. Burda bu kadar konuşmaların mevzu adil kullanım değil ki, sınırsız diye ilan edilen aboneliğe birden kota/ sınır konulması.
  • öyle bir devrin bitmesi için internet bağlantısı tanımının yeniden yapılması lazım.internet bağlantısı tanımı önüne ek olarak kotalı vs. bir kategori gelmediği sürece her zaman tam kapasite kullanılabilecek bir hizmeti ifade eder.literatürde bu böyleyken düzgün işleyen hukuksal düzenlerde bu adil kullanım sınırı denen mal icadının kökü de kazınabilir.ama kurumlar arası danışıklı dövüşün yaşandığı türkiye gibi yerlerde değil,burda en fazla tüketici hakkımız olan tazminatsız feshetmeyi başarabiliriz sanırım.umarım yanılırım da kökünü kazıyabiliriz
  • Şimdi bu tablom mazide mi kalıyor bu durumda? Doya doya bakayım madem

SUPERONLINE'DAN ADİL KULLANIM KOŞULLARI : LİMİTSİZE DE LİMİT !!!
  • Artık Web siteleri 5 sene öncekiler gibi değil.En vasatı 15-20 mb yer açar açmaz.Aslında parasını verip Gerçek limitsiz kullanmak gerekir.Sonuçta bizler sadece bireysel kullanıcıyız.Birde şirketleri düşünün.10 15 makinalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yken

Bu kadar yazı yazıyorsunuz, biriniz de iptal ettirsin görelim.

Dedigine katılıyorum . Burdaki yazılanlara bakıp cogu gaza gelmesin 18 yaşından küçük olupta burda ahkam kesen çok kendi fatura ödemedigi için normal.
    Ben ttnet kullanıyorum ne yalan söyleyim mutluyum 1mb yetiyor son gaz sınırsız dl ama süper onlinenin yaptıgıda çok yanlış.Yukarda yazmışlardı altyapı diye bende katılıyorum altyapıdan kaynaklandıgı için bu durum sözkonusu fiber yaygınlaşıyor sistem kaldırmıyor normal.
    15 Nisa kadar ne indirirseniz kar bence aslın bluraylere .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revix -- 16 Mart 2010; 15:53:41 >
  • Adil kullanım olan yurtdışı servis sağlayıcılarında bir de sınırların olmadığı bizim limitsiz diye bildiğimiz tarife var. Superonline o seçeneği de sunmuyor böyle bir kısıtlama olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: revix

quote:

Dedigine katılıyorum . Burdaki yazılanlara bakıp cogu gaza gelmesin 18 yaşından küçük olupta burda ahkam kesen çok kendi fatura ödemedigi için normal.
    Ben ttnet kullanıyorum ne yalan söyleyim mutluyum 1mb yetiyor son gaz sınırsız dl ama süper onlinenin yaptıgıda çok yanlış.Yukarda yazmışlardı altyapı diye bende katılıyorum altyapıdan kaynaklandıgı için bu durum sözkonusu fiber yaygınlaşıyor sistem kaldırmıyor normal.

Kablonet ile bir ara ADSL arasında hız farkı olmuştu kablonet aleyhine. Müşterilerinin ciddi bir oranını kaybetti ve bitti bir anda KabloNet.

Ahkam kesmekle alakası yok, sınırsız indiren geçer direk mutlu mutlu TTNET kullanırız. 18 yaşından küçük olanlar da anne babalarını etkiler 15 Nisan'da değil 30 Nisanda, Mayıs'ta çıkarlar, ama sonuçta çıkarlar olur biter. Sanmayın ki Superonline böyle gidecek.

Superonline çalışanlarının gazına gelmeyin, bal gibi de iptal ettiririz, hele taahhüt yoksa bir telefona bakar

Bu kepaze olayın tek pozitif yönü benim tivibu oldu. Gelecek ay en azından tivibu'yu deneyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 16 Mart 2010; 15:59:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bethrezen

Dunyanina cogu ulkesinde adil kullanim uygulanmaktadir. ABD kaldigim zamanda buna benzer bir olay benimde basima gelmisti.

Gorulen odur ki adil kullanim yontemiyle kullanicilarin korsan icerik paylasimini engellemeye calisiyorlar. Ne yazik ki parasini verdim istedigim gibi kullanirim donemi bitiyor artik.

O adil kullanımın uygulandıgı tarıfelerın harıcınde dıger seceneklerı de sunsanız da herkes bu durumun cok da dogal olmadıgnı anlamıs olsa.Ozetle sizin amerika daki adil kullanım dahilindeki seceneginizin fiyatı ekonomık,bunun yanı sıra bırcok farklı ISP sayesınde gercek limitsiz uygulamalarda bulunmakta.Ozetle adil kullanımın gecerlı oldugu secenekler ekonomık secenekler olarak gecmekte.Dedıgınız gıbı amerıkada tum seceneklerde su kadar sınırın var dıye bır uygulama bulunmuyor,sadece alternatıf olarak sunuluyor.

• ne ahkam kesmesinden bahsediyorsun bu gün konuşulanlar 15 nisana kadar hayata geçsin kapatıyor muyum kapatmıyor muyum o zaman konuşuruz. bir günde bitireceğin downloadu kalan 29 günde tavla oynarım artık 512 kb. yuh artık

quote:

• bu başlığı gormemişim burayada yazayım...

Superonline ı aradım bugun musteri numaramı girdim falan 10 dakika bekledim açan yok..kapattım bidaha aradım sanki müşteri değilmişim gibi sanki yeni üye olcakmışım gibi.. hemen acıldı telefon..o yuzden once kızdım sonra müşteri olduğumu soyledim..ayrıntılarını sordum ve itiraz ettim bu olaya..1-2 hafta once bu internete geçtiğimi beni salak yerine koyduklarını vs soledim ve 15 nisanda limitsiz ttnet tarifeme donuceğimi soyledim.. yalnız konuştuğum kişi bu olayın haberleşme ve telekomunikasyon bakanlığı tarafından yasa olarak çıkartıcağını bunun kendi şirketlerinin kararı olmadığınu ve bütün internet sağlayıcılarının bu olaya geçmek zorunda olduğunu soylediler.. e dedim ttnet niye boyle bişi acıklamadı onlarda daha açıklamamıstır ama onlarda geçmek zorundalar dediler..bende eğer olurda 15 nisan geldiğinde diğer firmalarda boyle birşey olmaz ise uyeliğimi direk iptal ediceğimi belirttim.. bence herkes en azından konuşup bunu yapmalı beni kandırmışlardır belki ama kullanıcılar bu tepkisini gostersinki eğer kendileri karar aldılarsa geri çeksinler kendilerine çeki düzen versinler..

• quote:

quote:

TTnet'i nasıl kapattırdıysam aynı şekilde Superonline'nında gözünün yaşına bakmam sonuçta bana para vermiyorlar ben onlara para veriyorum ve adam gibi hizmet istiyorum.

• Zaten mantıklı olan da o, kimse durduk yere şirketi sıkıtnıya girsin istemez, büyük yerlerden emir gelmiş olacak ki bu sisteme geçmek zorunda kaldılar ve haksız rekabeti ortadan kaldırmak için tüm servis sağlayıcılara da dayatacaklarını düşünüyorum.

Allah bu memleketin sonunu hayır etsin, bir hobimiz vardı o da gitti
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.