Şimdi Ara

SUPERONLINE'DAN ADİL KULLANIM KOŞULLARI : LİMİTSİZE DE LİMİT !!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.937
Cevap
7
Favori
287.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hörkül

Bu iş forum ortamlarında olmaz abi. Buradaki insanlar bilinçli tüketici. Devamlı araştıran yeni hizmetleri sorgulayan insanlar. Ama birde hiçbirşeyden haberi olmayan 1000lerce kişik bir grup var. O adam ne superonline'ın internet sayfasına girip, yardım bölümü altında bu maddeyi okur, ne de gelen faturasının arkasında küçük harfllerle yazılan 19/3 maddesini okur. Bu işin haber yapılması gerek. Bir haber sitesin de veya gazete de çıkması gerek. Çok kişinin hakkını yiyecekler yine...

ben 4-5 tane foruma yazdım bu konuyu ..sizde abanın beyler bütün büyük forumlara konu açın , ancak bu şekilde olabilir bunlar
  • quote:

Bu iş forum ortamlarında olmaz abi. Buradaki insanlar bilinçli tüketici. Devamlı araştıran yeni hizmetleri sorgulayan insanlar. Ama birde hiçbirşeyden haberi olmayan 1000lerce kişik bir grup var. O adam ne superonline'ın internet sayfasına girip, yardım bölümü altında bu maddeyi okur, ne de gelen faturasının arkasında küçük harfllerle yazılan 19/3 maddesini okur. Bu işin haber yapılması gerek. Bir haber sitesin de veya gazete de çıkması gerek. Çok kişinin hakkını yiyecekler yine...

10mbps limitsiz internet alan adamda anliyodur heralde işten azbuz 512 ye düşünce farketmiycekmi 1200 le çekerken 60 la çekmeye başlayınca? bu madde yürürlüge girmez bence kesinlikle geri adım atıckalardır yoksa çok kişi kaybedicekler
  • quote:

Çok doğru demişsin, bende yukarda benzer birşey yazdım,sorgulamayan kuzu kesimi gene güdecekler.

• Daha 1 hafta önce milletin posta kutularına atıyordunuz bu broşürü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hörkül -- 16 Mart 2010; 14:23:11 >
  • quote:

bu kepazeliği duyurmak,detaylarıyla anlatmak için site açmak,onu da yayarak herkesin bilinçlenmesini sağlamak lazım.elden gelse de dns cache poisoning ile superonline domain'ini de oraya yönlendirebilsek keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interrupt -- 16 Mart 2010; 14:25:42 >
  • Haklısın da yanlış anladın. 15 Nisandan sonra fark edecekler. Ozaman iş işten geçmiş olacak. İnsanlar ayrılmak istediklerinde ceza tutarlarını ödemek zorunda kalacaklar...
  • TTnete talim

Gerçek sınırsız
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sum 41

Az önce müşteri hizmetlerini aradım.

İptal ettirmek istediğimiz takdirde kampanya iptal bedeli yansıtılacağını söylediler.

Zorla mahkemelik edecekler

Kafası basmayan, telefonda anca alo demesini bilen. İnternet teknolojileri hakkında kuş kadar bilgisi olan insaları oraya koyarlarsa, alacağın cevabın ne olmasını beklerdinki?

Keşke 19/3 madde ne anlama geliyor bir açıkla bana deseydin. Daha sonrada maddeyi aynen okuyup, canım evladım ne anlıyorsun şimdi burdaki paragraftan diye bir sorsaydın. T...k'mı geçiyonuz adammı seçiyonuz deseydin...

Arkadaşım orada çalışan insanlar da eminim internet kullanıyorlardır ve bunun ne anlama geldiğinin farkındadırlar. Sonuç itibari ile orası müşteri hizmetleri ve kendilerine ne bilgi verilirse onu aktarırlar.
    Seni koysalar telefonun başına böyle bir saçma uygulamaya hık mık dersin .
  • superfikir
  • Attığım mail aşağıda herkez bir şekilde tepkisini dile getirmeli arkadaşlar lütfen duyarsız kalmayalım.

51****** numaralı Superonline fiberinternet abonesiyim. 15 Nisan 2010 tarihinden itibaren uygulamaya başlayacağınız “Adil kullanım uygulamasını” ve şirketinizin yapmış olduğu ahlaksızca politikayı şiddetle kınıyorum, şirketiniz bu uygulamadan geri adım atmazsa gerekli olan bütün resmi makamlara başvuruda bulunacağımı ve son olarak yine bu uygulama kalkmazsa ikamet ettiğim sitedeki bütün kullanıcılar ile birlikte mevcut olan aboneliğimi sözleşmede bulunan 19/3 maddeye istinaden iptal ettireceğim. Sizlere tavsiyem şudur ki bir daha yiyemeyeceğiniz lokmayı ağzınıza kesinlikle almayın.

19/3 Madde
    “İşletmeci tarafından abonelik sözleşme koşullarında değişiklik yapıldığının aboneye bildirilmesinden sonra, abone herhangi bir tazminat ödemeden sözleşmeyi feshedebilme hakkına sahiptir. İşletmeciler, sözleşmede yapılacak değişiklikler yürürlüğe girmeden en az bir ay önce abonelerini bilgilendirmekle ve sözkonusu değişikliklerin abone tarafından kabul edilmemesi halinde abonelerin herhangi bir tazminat ödemeden sözleşmeyi fesh edebilme haklarının bulunduğunu bildirmekle yükümlüdürler.”
  • quote:

Orijinalden alıntı: spyofthegod

19/3 Madde
    “İşletmeci tarafından abonelik sözleşme koşullarında değişiklik yapıldığının aboneye bildirilmesinden sonra, abone herhangi bir tazminat ödemeden sözleşmeyi feshedebilme hakkına sahiptir. İşletmeciler, sözleşmede yapılacak değişiklikler yürürlüğe girmeden en az bir ay önce abonelerini bilgilendirmekle ve sözkonusu değişikliklerin abone tarafından kabul edilmemesi halinde abonelerin herhangi bir tazminat ödemeden sözleşmeyi fesh edebilme haklarının bulunduğunu bildirmekle yükümlüdürler.”

Dikkat ederseniz tam 1 ay kala 15 Nisan'a bu olay çıktı. İnternet sitesinde yayınlanması da bilgilendirme olarak sayılabileceği için, adamlar kararlı gibi bu işte.
  • Arkadaşlar arkadaşım yarım saat müşteri hizmetleriyle konuşmu ve karşıdaki kadın böyle bir karar alındı fakat henüz yürürlükte değil.Siz kullanıcıların görüşleride esas alınacak,telefon kayıtlatı önemli olacak bunda demiş.

Yani Diyeceğim şudur ki.. Ben konuşsam ne olur demeyin.Gece Gündüz arayın Şikayet edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhantomX

quote:

19/3 Madde

Dikkat ederseniz tam 1 ay kala 15 Nisan'a bu olay çıktı. İnternet sitesinde yayınlanması da bilgilendirme olarak sayılabileceği için, adamlar kararlı gibi bu işte.

Fark eden birşey yok sonuçta ben ilk bağlattığımda da 14 gün kullanamamıştım ve her yere şikayet ettim yine edeceğim. İlk başta belliydi zaten ne olduğu heralde Uydunet son çözüm olucak benim için TTnet ve Superonline bu şartlar altında bitmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhantomX

quote:

19/3 Madde

Sadece bilgilendirmesi birşey ifade etmiyor.Önemli olan bu yeni olayın abonenin kabul edip etmemesi durumu.
  • Bu adil kullanım hakkı uygulaması fikrini ortaya atanı alıp abonelerin ortasına bırakacaksın.parasını veriyoruz her şekilde vergisini veriyoruz,zaten 30 gün içinde indirecegin şeyin sınırı var.adil kullanım gibi birşey uydurmaktansa "sınırsız" yada "limitsiz" adını kullanmaktan vaz geçin.50gb limitli 100Mbit deyin buda sizin işinize gelmiyor çünkü böyle diyince milete cazip gelmiyor abone olmuyor ve ortada yoluncak kimsede kalmıyor haliyle.burada tüketiciyi kandıran oyalayan şeyler söz konusu.limitsiz ve sınırsız isimlerini kullanmayında ne derseniz deyin.
  • Arkadaşlar ne diyorsunuz ya yeni gördüm, şoktayım, yazıklar olsun diyorum.

Avrupa'da diğer kıtalarda millet hız rekorları kırıyorken bizde ki şu duruma bakın, sanmayın ki SOL bunu severek kabul etmiştir, işin içinde neler dönüyordur kimbilir ama işte olan gene bize oldu

Şimdi nasıl bir aksiyon almak gerek, benim de taahhüdümün dolmasına 5 ay falan var abu maddeye istinaden resmi bir yazıyla başvuru mu yapmalıyız acaba, keza 15 Nisan'da devreye girerse önceden elimizde bir kanıt olması açısından

• Uygulama

Süreye göre indirilen veri miktarı
    Bir dakika Bir saat Her gün 1 saat (30 gün)
    YouTube Normal 2,7 166 MB 5 GB
    YouTube HD 16,6 MB 1 GB 30 GB
    Vimeo Normal 6,8 MB 408 MB 12 GB
    Vimeo HD 16,9 MB 1 GB 30 GB
    Facebook Video 2 MB 120 MB 3.6 GB
    Last.fm 1,05 MB 63 MB 1.9 GB
    Skype 0.48 MB 28,8 MB 864 MB
    MSN video görüşme 1,2 MB 72 MB 2.1 GB
    Call of Duty 4 0,58 MB 35 MB 1GB
    1 saatlik genel kullanım 1 MB 60 MB 1.8GB

Her gün bir saat surf bile ayda 2GB'a yakın kota götürüyor. Yani aslında kota hesabı yaparken 4GB değil de 2GB üzerinden hesap etmek gerek. 2 GB'ı surf'e gitse diğer 2 GB diğer tüm işleriniz için kalan miktar. Ki bu miktardan güncellemeler gibi mecburi indirmeler de faydalanacak.

Her gün iki saat surf kullanımı bile 4GB kotanızı eritmeye yetiyor.

Hele hele Evinizde 2-3 pc birden varsa Durum çok daha vahim..Siz iyisimi 3 hafta boyunca 512 lere hazır olun..1 hafta keyfini sürersiniz 10 mbit in 20 mbit in..

Acı ama gerçek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REM1903

Uygulama

Süreye göre indirilen veri miktarı
    Bir dakika Bir saat Her gün 1 saat (30 gün)
    YouTube Normal 2,7 166 MB 5 GB
    YouTube HD 16,6 MB 1 GB 30 GB
    Vimeo Normal 6,8 MB 408 MB 12 GB
    Vimeo HD 16,9 MB 1 GB 30 GB
    Facebook Video 2 MB 120 MB 3.6 GB
    Last.fm 1,05 MB 63 MB 1.9 GB
    Skype 0.48 MB 28,8 MB 864 MB
    MSN video görüşme 1,2 MB 72 MB 2.1 GB
    Call of Duty 4 0,58 MB 35 MB 1GB
    1 saatlik genel kullanım 1 MB 60 MB 1.8GB

Her gün bir saat surf bile ayda 2GB'a yakın kota götürüyor. Yani aslında kota hesabı yaparken 4GB değil de 2GB üzerinden hesap etmek gerek. 2 GB'ı surf'e gitse diğer 2 GB diğer tüm işleriniz için kalan miktar. Ki bu miktardan güncellemeler gibi mecburi indirmeler de faydalanacak.

Her gün iki saat surf kullanımı bile 4GB kotanızı eritmeye yetiyor.

Hele hele Evinizde 2-3 pc birden varsa Durum çok daha vahim..Siz iyisimi 3 hafta boyunca 512 lere hazır olun..1 hafta keyfini sürersiniz 10 mbit in 20 mbit in..

Acı ama gerçek.

Şurada hesapladım ben ne çabuk bittiğini "adil" kullanımın, full kullanırsanız yarım günde bitirirsiniz, bırakın 1 haftayı! Hele 2-3 pc varsa...

http://forum.donanimhaber.com/m_38476602/tm.htm
  • Hizmet DL UL Tarih
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 60,41074 249,61670 11/09
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 68,35006 138,10731 12/09
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 61,88790 49,42598 01/10
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 50,14769 72,52131 02/10
    Fiber İnternet 10 Mbps Limitsiz 31,87016 34,63446 03/10

Çok download yapan biri olmama rağmen genelde hep sınırlarda dolanmışım.

Rakamlar gerçekten çok düşük. Yurt dışında da "fair use policy" var ama bu kadar düşük değerlerde değil.

Gerekli tepkiyi göstereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketenhelva -- 16 Mart 2010; 15:13:02 >
  • Gösterin olmadı iptal edin koydukları aletler cok pahalı diye heryere koymuyorlardı sizde iptal ederseniz o aletler elinde kalır en büyük zarar
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.