Şimdi Ara

Superonline bana ipv6 tanımlamış [SONUNDA ipv6 Geçiyoruz] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
5
Favori
12.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ipv4 ü iptal edip direk ipv6 veririlerse internete gitmekte büyük sıkıntılar yaşarsın en doğrusu sunucuların çoğu ipv6 ya geçene kadar hem ipv4 hem ipv6 kullanmak

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

tesekkurler merlin surumunu kullanıyorum bulundugum bolgede hala aktıflestirilmemiş.

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkürler hocam bende 2 sene pirireis mahallesinde oturmuştum :)

Her yere başvuru yaptım ama dönüş yapan yok maalesef büyük ihtimalle de son 5 sene içinde zor görünüyor bilmiyorum mahallenin 100 metre ilerisine hat çektiler ama bizim buraya geleceğini düşünmüyorum nasıl nereye başvuracağımı da bilmiyorum 2 katlı bina 2 abone var sokakta belki 3 4 abone daha bulabilirim bu şekilde ama işte önemli olan alt yapıyı getirebilmek bakalım uğraşacağım bununla

• ipv6 getirene kadar bağlantı sorunlarını çözseler iyi olacak.

Mersin'de bazı ilçelerde sabah 8'den beri internet kesik, fiber kopmuş.

• Sabaha karşı fena şekilde yağmur yağdı bununla alakalı olabilir benimde snr değerim 8.7den 3.5 e kadar düştü

• haLiLx H kullanıcısına yanıt

Evet sabaha karşı hava fenaydı ben de gök gürlemesiyle uyandım. Şimdi de hava güneşli Superonline bana ipv6 tanımlamış [SONUNDA ipv6 Geçiyoruz] 

Tıkalı logarları falan açarken kepçeler kopardı muhtemelen fiber kabloları. Yıl 2023 olacak hala öğrenemediler şu kablolar nereden geçiyor diye bir bakmayı, canı sıkılan bodoslama kepçeyi geçiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 7 Ekim 2022; 10:53:32 >
  • Ne kadar doğru bilmiyorum ama Zte H3600 V9’un ipv6 desteklemediği yanıtını aldım Superonline tarafından. Yüksek ihtimalle ilerideki zamanlarda ipv6 geçişi için modem değişikliği yapılması gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Woozie kullanıcısına yanıt

O modemin ipv4 / ipv6 / ipv4+ipv6 desteği var görünüyor. Superonline a özel üretim bir cihazsa, firmware ile gizlenmiş olabilir belki modem arayüzünde bulamıyorsanız ipv6 / ipv6 dns ayarlarını. İlerki zamanlarda ya firmware güncellemesi yayınlanır yada root şifresini bularak etkinleştirebilirsiniz ipv6 desteğini.

• IPV6 etkinleştirdim ancak not supported olarak gözüküyor umarım açılır.

• Woozie kullanıcısına yanıt

wifi 6 bile destekleyen güncel cihazda öyle bir olay olacağını sanmıyorum. muhtemelen zamanı geldiğinde firmware güncellemesi yollayıp ipv6 açarlar.

• Başka bir sebepten dolayı arıza kaydı açtırdım. Notlar arasına modemin IPV6 desteği olmadığını yazmışlar. ZTE H3600 V9'un IPV6 desteği gözükmüyor.

• Ben Huawei Ax3 Dual Router aldım, Ont den gelen kablo ile modemi aradan çıkarıp direkt bağladım, İpV6 açık ama şu an bağlantı yok gözüküyor cihazda. Huawei Ax3 ün ipv6 ayarı var içinde herhalde destekliyordur. Yer Ankara-Batıkent.

• Farkli routerlar icin ayar gerekecek, gorunuse gore vlan 100 uzerinden ipv6 almis.

• Beyler bu ipv6'yı nasıl kapatabiliriz, test sürecine geçtiğinden beri sürekli bağlantım kopuyor.

• modeminiz Huawei ise DHCPv6 kısmına gidip işaretli olan her şeyi kapatıp deneyin. misal şuanları;

Superonline bana ipv6 tanımlamış [SONUNDA ipv6 Geçiyoruz]
  • Evet aynı modem, bu ayarları görmüştüm ama local ağ ayarı diye denememiştim bir bakayım.

• Gaara34 kullanıcısına yanıt

Evet bu ayarları devre dışı bırakıp modemi yeniden başlattıktan sonra ipv6 devre dışı kaldı ve bağlantı kendine geldi.

Modem üzerinde yine ipv6 wan bağlantısı aktif fakat çıkış sadece ipv4 ile yapılıyor.

Süperonline'ın ipv6'da hala cgn uygulaması sebebiyle bağlantı stabil değil maalesef ipv4'deki cgn de pek fazla sıkıntı yaşamıyordum ipv6'nın cgn'si felaket, saatte birkaç kez tüm bağlantıyı sıfırlıyor her yerden düşüyorum. Süperonline şu işi stabil hale getirene kadar ipv4 ile yola devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 16 Ekim 2022; 0:44:55 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt

ipv6 da cgnat başlı başına saçmalık. Cgnat ile gelecekse hiç gelmesin zaten. Asılda cgnat işi isslere daha fazla maliyet yüklüyor diye biliyorum. Ekstra nat cihazları vs. Neden ipv6 denemeleri bile cgnat ile yapılıyor anlamak güç. Gerçekten aylık statik ip ye para verelim diye mi düşüyorlar.

• Gaara34 kullanıcısına yanıt

ipv6'nın tabiatına aykırı cgn olayı zaten, dediğiniz gibi kendilerine de külfet. Test süreci kaynaklıdır inşallah diyelim.

• mrshelbyz M kullanıcısına yanıt

bir şey değişeceğini sanmıyorum yine yurtdışına lağım gibi hatlardan çıkacağız. belki cgnat olayı biter diye 0.1 ms fark edebilir

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.