Şimdi Ara

SUNNY AT-14100 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
492
Cevap
7
Favori
114.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _nightcrawler_

Serkan Bey (sizi bu işte en tecrübeli kişi olarak görüyorum.) ve diğer arkadaşlar forumu yaklaşık 6 aydır inceliyorum herkesin çeşitli paylaşımlarını okudum. LW 5500 Lg televizyon aldım. Şimdi sıra geldi FullHD bir uydu alıcı sahibi olmaya herkes gibi bende kriterleri yazayım :) ve sizden tavsiye isteyim. hd ve sd görüntü kalitesi iyi olan ve ileride ds veya dt kullanabileceğim ayıp olmazsa birde usb den film izleyebileceğim ( LW 5500 de bu özellik var ama başka bir tv ye bağlarsam diye) çokta pahalı bir cihaz istemiyorum. Öncelikle böyle bir cihaz varmı ? varsa beni bilgilendirirmisiniz. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Sanırım biraz daha kolay kullanımlı cihaz istiyorsunuz.

Digitürk sadece kendi cihazında izlenebilmektedir. Gelecekte digitürk'ün şimdiki receiver'lerde izlenilmesi mümkün olamayacaktır. Zira şimdiden CI+ özellikli modül sistemine geçtiler. Ki, CI+ özellikli uydu alıcıların fiyatları 1000 TL'den başlamaktadır. Dolayısı size önereceğim cihazla şimdi ve gelecekte abonelikle digitürk yayınlarını izlemeniz mümkün olmayacaktır.

Modül girişli olarak, NETA 6000 HD CI receiver görüntü kalitesi ve aradığınız diğer kriterler itibariyle size hitap eder. 330 TL civarında edinebilirsiniz. Google'dan araştırınız.

D-smart'ın modüllü üyeliği ile izleme yapılabilir.

• Teşekkür ederim. Serkan Bey
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_
    Dreambox 800HD'nin sıfırını 300 - 350 TL aralığında edinebilirsiniz. İkinci elini 200 - 250 TL aralığında edinebilirsiniz.
    Sim 2.01 ve M tuner'lisini almalısınız.

"se" modelininin sıfırını, 700 - 750 TL aralığında edinebilirsiniz. Çinden kendiniz getirtirseniz sim 2.1'li olanını, vergiler dahil, 550 TL'ye maledebilirsiniz. İkinci elini 550 - 600 TL aralığında edinebilirsiniz.
    Sim 2.1'li olanını almanız yeterlidir. (Dikkat; çok ucuza(550 TL gibi) sim 2.01'li sim kart takıp satıyor bazı satıcılar. Kullanıcının dikkatinden kaçıyor. se cihaza 2.01'li sim takmak demek, yazılım yükleme seçeneklerinin sınırlanması demektir.)

Temin noktaları ile ilgili hususta, google'dan yadım alabilirsiniz.

Dreambox 800 ile ilgili başlıklarada gözatmanız yararınızadır.

Kolay gelsin.

serkanbey tekrar merhaba. önerileriniz doğrultusunda biraz araştırınca DM800HD benzeri bir ürün almak daha mantıklı gelmeye başladı. ama malum ne kadar çok şeye bakarsan o kadar çok model ortaya çıkıyor. Haliyle bilen birinden de destek alma ihtiyacı artıyor.

Sormak istediğim DVB-T2 (Karasal Yayın) hakkında düşünceleriniz neler. Türkiyede 2 yıl içinde karasal yayının devreye gireceği söylentileri var. Dolayısıyla bunu destekleyen bir cihazı şimdiden almak ne kadar mantıklı.

Birde aşağıdaki modelleri 800HD ve 800HD SE ile kıyaslarsanız size göre hangisi daha iyidir. Benim anladığım aşağıdaki 2 cihazda linuxlu olmasına rağmen açık kaynak kodlu değil. Ama benim gibi bu işe yeni adım atacak biri için bunun ne kadar önemi var bilmiyorum.
    ..
    Vu+ Solo PVR Linux HD
    + Mkv ve DTS desteği
    + 2 Modül yuvası

GIGABLUE HD 800 SE DVBS2 + DVBC / DVBT
    + Çift Tuner desteği
    + Mkv ve DTS desteği
    + 2 Modül yuvası

• quote:

Orijinalden alıntı: BaRBaRYaN

quote:

Dreambox 800HD'nin sıfırını 300 - 350 TL aralığında edinebilirsiniz. İkinci elini 200 - 250 TL aralığında edinebilirsiniz.
    Sim 2.01 ve M tuner'lisini almalısınız.

"se" modelininin sıfırını, 700 - 750 TL aralığında edinebilirsiniz. Çinden kendiniz getirtirseniz sim 2.1'li olanını, vergiler dahil, 550 TL'ye maledebilirsiniz. İkinci elini 550 - 600 TL aralığında edinebilirsiniz.
    Sim 2.1'li olanını almanız yeterlidir. (Dikkat; çok ucuza(550 TL gibi) sim 2.01'li sim kart takıp satıyor bazı satıcılar. Kullanıcının dikkatinden kaçıyor. se cihaza 2.01'li sim takmak demek, yazılım yükleme seçeneklerinin sınırlanması demektir.)

Temin noktaları ile ilgili hususta, google'dan yadım alabilirsiniz.

Dreambox 800 ile ilgili başlıklarada gözatmanız yararınızadır.

Kolay gelsin.

serkanbey tekrar merhaba. önerileriniz doğrultusunda biraz araştırınca DM800HD benzeri bir ürün almak daha mantıklı gelmeye başladı. ama malum ne kadar çok şeye bakarsan o kadar çok model ortaya çıkıyor. Haliyle bilen birinden de destek alma ihtiyacı artıyor.

Sormak istediğim DVB-T2 (Karasal Yayın) hakkında düşünceleriniz neler. Türkiyede 2 yıl içinde karasal yayının devreye gireceği söylentileri var. Dolayısıyla bunu destekleyen bir cihazı şimdiden almak ne kadar mantıklı.

Birde aşağıdaki modelleri 800HD ve 800HD SE ile kıyaslarsanız size göre hangisi daha iyidir. Benim anladığım aşağıdaki 2 cihazda linuxlu olmasına rağmen açık kaynak kodlu değil. Ama benim gibi bu işe yeni adım atacak biri için bunun ne kadar önemi var bilmiyorum.
    ..
    Vu+ Solo PVR Linux HD
    + Mkv ve DTS desteği
    + 2 Modül yuvası

GIGABLUE HD 800 SE DVBS2 + DVBC / DVBT
    + Çift Tuner desteği
    + Mkv ve DTS desteği
    + 2 Modül yuvası

Aşağıda kısa özelliğini verdiğiniz her iki cihazında işlemcisi, Dreambox 800HD'nin işlemcisinin yeteneğine sahip değildir.

Örneğin; Giga'da e-sata portunun bulunmayışını örenek gösterebiliriz. Diğer bir deyişle cihaza e-sata portunun konulmayışı, işlemcisinin desteklemeyişi nedeniyledir. Diğer taraftan alttaki her iki cihazın modül girişi vardır. O cihazları modül kullananlar tercih etmektedirler. Yine bahsettiğiniz cihazlara has hazırlanan enigma tabandaki yazılımların kaynak kodlarının paylaşılmadığıda doğrudur.

Karasal yayınlar iki yıl içerinde başlayacaktır.

Karasal yayın izlemeyi düşünüyorsanız, Dreambox 800HD "se" sürümlü cihazı, üç'lü tuner özelliği ile satılanından alınız.

• Vu solo bildiğim kadarı ile açık kaynak kodlu.
  • Serkan Bey neta 6000 uydu alıcısı almaya gittim fakat arkadaşım neta alacağına git bir dreambox veya atlanta hdbox al dedi ikisinide fiyatı aynı 325tl atlanta ne dersiniz aralarında çok kalite farkı varmı atlanta yı tavsiye edermisiniz
  • quote:

Serkan Bey neta 6000 uydu alıcısı almaya gittim fakat arkadaşım neta alacağına git bir dreambox veya atlanta hdbox al dedi ikisinide fiyatı aynı 325tl atlanta ne dersiniz aralarında çok kalite farkı varmı atlanta yı tavsiye edermisiniz

Dreambox için doğru söylemiş ! daha fonksiyonel.

Atlanta HD box için aynı şeyi söyleyemem.
  • Serkan Bey dreambox hangi modeli tavsiye edersiniz
  • Serkan Bey ayrıca Dreambox 800HD 2.01 BL76 diye bir cihaz buldum netten 400 tl dedi merkezi uydu sistemi var apartmanda bir sorun yaşarmıyım teşekkür ederim
  • 800HD "se" modelini tavsite ederim.

Merkezi sisteminiz sağlıklı ise sorun yaşamazsınız.
  • SUNNY AT-14100HD ULTIMATE PVR UYDU ALICI KDV Dahil Fiyatı 188,80 TL (Kargo Ücretsiz!)
    Havale Fiyatı: 179,36 TL Tek Çekim Fiyatı: 181,25 TL
    http://www.incehesap.com/sunny_at14100hd_ultimate_pvr-923-20881.html

Fiyatı gayet iyi ama son 1 ürünmüş..
  • quote:

800HD "se" modelini tavsite ederim.

serkan hocam sd görüntü performansı ;Dreambox 800HD'mi yoksa Vu+ Solo PVR Linux HD'nin mi daha iyidir,işin gerçeği benim cihazdan beklentim
    1-ntsf format ve dts desteği
    2-sd yayınlarda en üst performans
    server olaylarıyla ilgilenmiyorum sadece iyi görüntü ve medya player inin sağlıklı çalışması
    bu kriterlere uygun başka bir tavsiyenizde olurmu ? .. saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeybek79

quote:

serkan hocam sd görüntü performansı ;Dreambox 800HD'mi yoksa Vu+ Solo PVR Linux HD'nin mi daha iyidir,işin gerçeği benim cihazdan beklentim
    server olaylarıyla ilgilenmiyorum sadece iyi görüntü ve medya player inin sağlıklı çalışması

Kıyaslanmasını istediğiniz her iki cihazında görüntü kalitesi bir birinin aynıdır.

Diğer aradığınız işlevleri her iki cihazda eşit kalitede sunar.

Dolayısı ile fiyat/performans açısından 800HD daha uygun seçim olur.

Aradığınız kriterler çerçevesinde, başkada cihaz tavsiyem yoktur.

• Serkan Bey yardımlarınız için teşekkür ederim. Tavsiyeniz üzerine 300 tl ye klon dreambox hd 800 aldım. Bir iki gün uğraştıktan sonra kullanmasını öğrendim. Şu anda istediğim gibi kayıt yapabiliyorum, kayıtları ftp ile ethernet hattından alabiliyorum. sunny cihazdaki gibi birleştirmeyle uğraşmam gerekmiyor. Oldukça gelişmiş bir kayıt ayarları mevcut. 640 gb hdd taktım. Isınması dışında sorun yok. Kayıt için alacaklara ben de kesinlikle dreambox öneriyorum. Beni video convert işlerinden kurtardı zira sunny de kayıt yalnızca kendisi üzerinden sağlıklı yürütülebiliyor. Muhtemelen next mini de de böyledir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: telliibrahim

Serkan Bey yardımlarınız için teşekkür ederim. Tavsiyeniz üzerine 300 tl ye klon dreambox hd 800 aldım. Bir iki gün uğraştıktan sonra kullanmasını öğrendim. Şu anda istediğim gibi kayıt yapabiliyorum, kayıtları ftp ile ethernet hattından alabiliyorum. sunny cihazdaki gibi birleştirmeyle uğraşmam gerekmiyor. Oldukça gelişmiş bir kayıt ayarları mevcut. 640 gb hdd taktım. Isınması dışında sorun yok. Kayıt için alacaklara ben de kesinlikle dreambox öneriyorum. Beni video convert işlerinden kurtardı zira sunny de kayıt yalnızca kendisi üzerinden sağlıklı yürütülebiliyor. Muhtemelen next mini de de böyledir.

Hayırlı olsun, güle güle kullanınız.
  • quote:

quote:

quote:

Kıyaslanmasını istediğiniz her iki cihazında görüntü kalitesi bir birinin aynıdır.

Alıntıları Göster

serkan hocam cevap için çok teşekkürler.son bi sorum olacaktı.bugün ''Dreamlife HD'' aklıma takıldı.çok fonksiyonlu bi cihaz, sizce bunun görüntü kalitesi
    nasıldır? alınabilir bi cihaz mıdır sizce.. saygılar.

• quote:

serkan hocam cevap için çok teşekkürler.son bi sorum olacaktı.bugün ''Dreamlife HD'' aklıma takıldı.çok fonksiyonlu bi cihaz, sizce bunun görüntü kalitesi
    nasıldır? alınabilir bi cihaz mıdır sizce.. saygılar.

O tür fiyatı şişirilmiş ürünlerden uzak durunuz.
  • http://www.sanalpazar.com/Dreambox-800-Hd-Beyaz-Kasa-Boot-82-+kampanyali__isp1343616
    Serkan Bey Bu ürün için ne söyleyebilirsiniz. işimi görürmü bu cıhaz ilginiz için teşekkürler.
  • quote:

http://www.sanalpazar.com/Dreambox-800-Hd-Beyaz-Kasa-Boot-82-+kampanyali__isp1343616
    Serkan Bey Bu ürün için ne söyleyebilirsiniz. işimi görürmü bu cıhaz ilginiz için teşekkürler.

Görür.
  • Merhaba bende bir uydu alıcısı alacağım. Televizyonuma hem laptopumu hem uydu alıcımı bağlamak istiyorum. Uydu alıcısından beklediğim çok yavaş olması, bilgisayarıma bağlamadan ntvspor gibi kanalların şifresini kırabilmesi ve düzgün bir görüntü vermesi ama fiyatı çok önemli.. Ne önerirsiniz, bu iki ürün için ne dersiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

http://www.evimister.com/Sunny-AT-14010-FTA--HDMI-Uydudan-Guncelleme-4823.html

http://www.vatanbilgisayar.com/uydu-sistemi/seoul-macrobox-hiremco-macrobox-hd-uydu-alicisi-ve-media-player-(-1080p-full-hd,usb,mkv,bis)/productdetails.aspx?I_ID=58698

Ayrıca bunlar hiç iyi değildir, HD yayın için uydu alacaksan biraz daha para vermen gerekiyor derseniz, HD yayında benim için çok önemli değil, bu durumda bü ürüne ne dersiniz

http://www.vatanbilgisayar.com/uydu-sistemi/seoul-seoul-x1-hiremco-x1-uydu-alici/productdetails.aspx?I_ID=43203

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.