Şimdi Ara

Sultan Papağanı sorunum(RESMLİ) YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhabalar ben evde yokken annem 5 aylık diye bir sultan papağanı almış takribi 1,5 aydırda bizde fakat sorunum u ben 5 aylık olduğuna inanmıyorum sizden yardım istiyorum resimleri koydum bi bakın dikkatlice teşekkürler
    annemin sormak istediği soru ise
    1,5 aydır bizde ama herzaman tıslıyor yanına yaklaştırmıyor parmağımızı nazik ve yavaşça olsa dahi yaklaştırsak hep kaçıyor bir ara annemin parmaını kanatmıştı kötü şekilde sorun nedir birde tıslaması normal mi
    cinsiyeti erkek galiba :) 1,5 ayda öğrendiği tek kelime cici :)

• Ayakları 1.5 yaşında sultanı andırıyor ve yaş tahmininde ayaklar çok önemlidir. Yani büyük ihtimal 7 aylık değildir. Lutino diye geçer ve yanakları biraz canlı gibi bana kalsa erkektir. Tıslamasına gelince pet shoptan alındıysa gayet normal kendi kendiliğine evcilleşmesini beklemeniz ona zaman tanımanız bir yere kadar gitmesine yardımcı olur. Evcilleştirmek için çeşitli eğitimler var. Mesela dal darıyı kullanarak kendinizi ona sevdirebilirsiniz veya elinizi kafese yaklaştırarak tıslamasının geçmesini bekleyebilirsiniz. Böylelikle biraz daha evcilleşmiş olacaktır. İyi günler
  • Size katiliyorum bende onu cok aradtirdim ayaklari tesimdekinfrn az daha koyu ve puruzlu evcillestirmek icin gec bir yas degilmi acaba birde gercekten vermek istemiyorum kusu geri ha birde sag kanadinin ustunde bir kisimda sanki hic tuy cikmiyor gibi ne zaman baksam ciplak gorunuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydin0166

Size katiliyorum bende onu cok aradtirdim ayaklari tesimdekinfrn az daha koyu ve puruzlu evcillestirmek icin gec bir yas degilmi acaba birde gercekten vermek istemiyorum kusu geri ha birde sag kanadinin ustunde bir kisimda sanki hic tuy cikmiyor gibi ne zaman baksam ciplak gorunuyor

Hiç bir şey için geç degildir.Benim muhabbet kuşum o civar yaşta aldım bana alışkın su an .Sadece ilgilen korkutma tam yaşında su an bakımı ile ilgili forumda konular oku temizlik yem su vs vs
  • ayakları bir buçuk gibi ama tüylerden 7 _ 8 aylık gibi ama güzel kuş :) maşallah. mala mülke çocuklara hayvanlara cok nazar deyer miş maşallah demeden geçmeyelim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.