Şimdi Ara

MUHABBET KUŞUMUN TÜNEĞİNDE SARI DIŞKI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
25.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Az önce yataktan kalktım ve salona gittim. Uzaktan kuşumun kafesini gördüm. Tüneğin üstünde dışkı gördüm ama uzaktan ishal dışkısına benziyordu. Hemen yanına gittim ve tüneğin üstünde sarı tonlarında, belki de altın sarısı renginde dışkılar gördüm. Çok korktum ve hemen elime alıp altını kontrol ettim. Altı temizdi. Kuşumda da ne kabarıklık, ne halsizlik, ne de kafasını sırtına gömmek, gözlerini kısmak. İştahsızlığı da yok. Durgunluk derseniz hiç yok. Yani kuşum, sağlıklı bir kuşun belirtilrine sahip. Ama dışkısı beni çok krkutuyor. Dün de altında baya bi pislik gördüm ama katıydı, sıvı olsa ishal derdim. Sonra evden çıktım eve vgeldiğimde altı temizdi. Aöa bugün de sarı dışkısını gördüm. Kuşumun nesi var sizce? Dışkısının sarı olması karaciğe rhastalığı belirtisihmiş. Kaaciğer hastalığı kuşumu öldürür mü, tedavisi var mıdır? Sadece sarı dışkı karaciğer hastalığı belirtisi mi? Karaciğer hastalıklarının diğre belirtilei neler? Genelde hareketli bi kuş. Ama çok korkmayta başladım. Oral çözeltisi mi versem, yksa biraz daha mı beklesem? Acaba sadece tesadüfen mi sarı dışkı bıraktı? Nolur yardım edin. Kuşum ölürse çok üzülürm. Üçüncü kuşumu besliorum ve ilk defa böyle bi durumla karşılaştım. Napmam gerektiğini bilmiyorum. Lütfen yardım edin lkuşum ölmesinnnn... :(

• Farklı yem kullandığınızdan ya da yediği herhangi bir şeyden dolayı olabilir. Yem dışında, ekstra şeyler vermemeye çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikki Sixx -- 29 Mayıs 2016; 17:12:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

Farklı yem kullandığınızdan ya da yediği herhangi bir şeyden dolayı olabilir. Yem dışında, ekstra şeyler vermemeye çalışın.

Son birkaç haftadır farklı bir yem kullanıyorum, ilk aldığımız yemden farklı. Ama ilk defa böyle oldu. Zaten halsizleşmeye, keyifsiz görünmeye başladı. Ama hasta olan kuşlar genelde kabarık olur, şu anda çk fazla kabarmıyor. Ayrıca kafalarını sırtlarına gömerler, onu da yapmıyor. Ama ne bileyim, normaalde yüzünde gülümseme gibi, keyifli olduğunu gösteren bir ifade olurdu. Şimdi keyifsiz olduğunu yüzünden anlıyorum, suratı asık.
  • Altına temiz bir kağıt havlu koy. Sabah kalkıp baktığında, tüm kakalar aynı yer çevresinde ise, kuş rahat bir uyku çekmiş demektir.

Kuş tek ayak olup, kafasını gömüp uyuyor ise, bu da keyfinin yerinde olduğunun göstergesidir.

Kuşun yemini hiçbir zaman değiştirmeyin. Örneğin, 5.5 yaşındaki muhabbet kuşuma 5.5 yıldır Versele-Laga marka muhabbet kuşu yemini veriyorum.

• Yeni yeme alisamamiş olabilir.Bunyesine agir gelmis olabilir.Pek yem degistirmeyin hangisini sevdiyse (bayagi bir uzun surec gerekiyor) ondan alin.Hele su icinde renkli kirmizi yesil vitaminler oluyor onlardan uzak durun.
    Belki yem bayattır.Tazeligini anlamak icin cimleniyor mu ona bakin.Aklinizda bulunsun.
    Kakasinin sari olmasi muhakkak yemi degistirdiginiz icindir.Hastalik oldugunu zannetmem.

• herkese tşkr ederm arkadaşlar kuşum bugun Allah'a şükür iyi sarı dışkı da yoktu dün enerjikti bugün sanki pil yutmuş :D cevap verenlerden Allah razı olsun bu arada en kısa zamanda eski yeminden bulmaya çalışcam epeydir yeni yem kullanıyoduk bikaç haftadır, ama ilk defa böyle oldu
  • quote:

Altına temiz bir kağıt havlu koy. Sabah kalkıp baktığında, tüm kakalar aynı yer çevresinde ise, kuş rahat bir uyku çekmiş demektir.

Kuş tek ayak olup, kafasını gömüp uyuyor ise, bu da keyfinin yerinde olduğunun göstergesidir.

Kuşun yemini hiçbir zaman değiştirmeyin. Örneğin, 5.5 yaşındaki muhabbet kuşuma 5.5 yıldır Versele-Laga marka muhabbet kuşu yemini veriyorum.

İyi ama, kafalarını gömdüklerine hasta oluyolar ve bi hafta sonra Allah rahme eylesin benim ilk iki kuşumda böyle oldu tm yemini deiştirmicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: myprettyprozac

Yeni yeme alisamamiş olabilir.Bunyesine agir gelmis olabilir.Pek yem degistirmeyin hangisini sevdiyse (bayagi bir uzun surec gerekiyor) ondan alin.Hele su icinde renkli kirmizi yesil vitaminler oluyor onlardan uzak durun.
    Belki yem bayattır.Tazeligini anlamak icin cimleniyor mu ona bakin.Aklinizda bulunsun.
    Kakasinin sari olmasi muhakkak yemi degistirdiginiz icindir.Hastalik oldugunu zannetmem.

Tamam. Yeşil vitamin derken Avisol damlatma süspansiyonu vitemin vb. mi diosunuz. ben hep onu kullanırım yeşil renkli olur ama az koyarsak sarımsı bi renk zsten hafif sarı ama çok çok çk çk çok çok azcık yeşillik oluyo. cevabınız için tşkr

• Kafasını gömer, fakat iki ayak üzerindedir. Tek ayak üzerinde yapıyorsa onu, keyfi yerindedir.

Arkadaşın vitamin diye söylemeye çalıştığı şey, yem içindeki renkli darılar ve türevleri. Kaliteli yem alın. Versele-Laga öneririm. Kabuklarını günde bir ya da birkaç kez üfleyin.

Avisol gibi markaları önermem. Sera alabilirsiniz örneğin. Vitamin sürekli verilmez, kuşu zehirlersiniz. Ayda 1 hafta vermeniz yeterlidir. Vitamin kattığınızda, suyu en fazla 24 sonra yıkayıp, taze su koymalısınız.

Haftada bir gün belirleyip, suluğuna 2-3 damla elma sirkesi katabilirsiniz. Sindirim sistemi için iyi gelecektir. Elms sirkesi ve vitamini aynı anda katmayın suluğa. Elma sirkesini de sulukta maksimum 24 saat tutun.

Daha önce de dediğim gibi, yine haftada 1 gün mama verin. Yumurtayı iyice haşlayın, sarısını ve beyazını doğrayın, içerisine havuç, elma, brokoli gibi şeyler rendeleyip kuşunuza verin.

Bunlar dışında, kuşunuzu hava akımı bulunan bir konumda tutmayın. Kuşunuzu elinize alarak, üzerine su tutarak yıkamayın. Temiz bir püskürtücü başlıklı kaba ılık bir su koyun, üzerine 3-4 kez sıkın yeter.

Kuşunuzun altını haftada 2-3 kez değiştirin.

Kafesinizde dil balığı kemiği bulundurun.

Tırnaklarını siz kesmeyin, tünek zımparası kullanın.

Kuşunuzun genel anlamda yararına olacak ve ilk etapta aklıma gelen şeyler bunlar.

• Diskisinin fotosunu atabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

Diskisinin fotosunu atabilir misiniz?

Atabilirdim ama dün kafesi temizledik. Yani o dışkı da gitmiş oldu. Sarı, içinde yeşil ya da beyaz olmayan, tüneğin üstüne bir doku halinde yayılmış gibi olan, koyu sarı renkliydii.
  • quote:

Kafasını gömer, fakat iki ayak üzerindedir. Tek ayak üzerinde yapıyorsa onu, keyfi yerindedir.

Arkadaşın vitamin diye söylemeye çalıştığı şey, yem içindeki renkli darılar ve türevleri. Kaliteli yem alın. Versele-Laga öneririm. Kabuklarını günde bir ya da birkaç kez üfleyin.

Avisol gibi markaları önermem. Sera alabilirsiniz örneğin. Vitamin sürekli verilmez, kuşu zehirlersiniz. Ayda 1 hafta vermeniz yeterlidir. Vitamin kattığınızda, suyu en fazla 24 sonra yıkayıp, taze su koymalısınız.

Haftada bir gün belirleyip, suluğuna 2-3 damla elma sirkesi katabilirsiniz. Sindirim sistemi için iyi gelecektir. Elms sirkesi ve vitamini aynı anda katmayın suluğa. Elma sirkesini de sulukta maksimum 24 saat tutun.

Daha önce de dediğim gibi, yine haftada 1 gün mama verin. Yumurtayı iyice haşlayın, sarısını ve beyazını doğrayın, içerisine havuç, elma, brokoli gibi şeyler rendeleyip kuşunuza verin.

Bunlar dışında, kuşunuzu hava akımı bulunan bir konumda tutmayın. Kuşunuzu elinize alarak, üzerine su tutarak yıkamayın. Temiz bir püskürtücü başlıklı kaba ılık bir su koyun, üzerine 3-4 kez sıkın yeter.

Kuşunuzun altını haftada 2-3 kez değiştirin.

Kafesinizde dil balığı kemiği bulundurun.

Tırnaklarını siz kesmeyin, tünek zımparası kullanın.

Kuşunuzun genel anlamda yararına olacak ve ilk etapta aklıma gelen şeyler bunlar.

Teşekkürler :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.