Şimdi Ara

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde Okuyanlar Yardımınız Lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
18.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SDÜ'nün Bilgisayar Mühendisliği(İÖ) bölümünü tutturuyorum ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği(İÖ) bölümünü ise belki(Bölüm 2010 da 66000den kapatmış, aynı oranda düşüş yaşarsa gelebilir.) tutturabilirim. Benim sıralamam 77793, Bilg. Müh. 92000 ile EloHab. Müh. ise 72000 ile kapatmış.

Önceliğim Bilgisayar Mühendisliği'nde ve burayı yazarsam da büyük ihtimalle gelecek.

Benim sorum "hangisini öne yazayım?" değil elbette, üniversite hakkında bilgilerinize ihtiyacım var. Özellikle bahsettiğim bölümlerde okuyan arkadaşların yorumları daha çok ilgimi çeker.

Üniversite '92 de kurulmuş, köklü sayılabilecek bir üniversite olması tercihlerimde ön sıralarda olmasını sağlıyor.

Üniversitenin eğitimi, kadrosu, kampüsü, Erasmus imkanları, staj imkanları ve daha aklıma gelmeyen bir sürü konu hakkında yorumlarınıza, bilgilerinize ihtiyacım var.

Aynı şekilde Isparta hakkında da yorum alabilirsem çok hoş olur. İstanbul'dan geleceğim, adapte sorunu illa ki olacaktır fakat sonrasında bağlanabileceğim bir yer midir? Genelde büyüklerimizin anlattığı şehir dışı üniversite maceraları, nefretle başlayıp aşk ile bitermiş, Isparta' da da var mı bu durum?

Eğer gelirsem, büyük ihtimalle özel yurtta kalacağım. İyi seçenekler var mı ?

Açıkcası daha da uzatmak istemiyorum. Bu "özet geç" furyası burayı da baya bir vurdu.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

• Biraz yukarı çekelim.
  • Şehir için anlatılanlara çok kulak asmamanı tavsiye ederim , anlatılanları okuyunca ben bile farklı bi şehirde mi yaşadım diyorum.Isparta küçük sakin şehirdir , eğlenebilcek gezicek mutlaka bi yer bulunur..

Bende Bilg Müh iö yazıcam büyük ihtimalle.Yurt konusunda sıkıntı çekmezsin çok seçenek var kaliteli yurtlar vs mevcut.
  • niye i.o normale gitsene :D benimde 105k i.o yazcaktımda zor gelir. birde sdü türkçeymiş ve hazırlık sınavı istiyorlar çok saçma değil mi.
  • Hazırlık nerdeyse bütün ünilerde var Türkçe olduğu halde.Ama bence iyiki var İngilizce lazım sonuçta kendini geliştirmen için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :NeFeS:

Şehir için anlatılanlara çok kulak asmamanı tavsiye ederim , anlatılanları okuyunca ben bile farklı bi şehirde mi yaşadım diyorum.Isparta küçük sakin şehirdir , eğlenebilcek gezicek mutlaka bi yer bulunur..

Bende Bilg Müh iö yazıcam büyük ihtimalle.Yurt konusunda sıkıntı çekmezsin çok seçenek var kaliteli yurtlar vs mevcut.

Valla hocam şu konuda arkadaşlar öyle bir anlattılar ki, soğudum desem yalan olmaz.

Başka birisi de, mühendislik üniversitesi değil tarzı birşeyler söyledi. Ne yapacağım hiç bilmiyorum şuanda.

quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

niye i.o normale gitsene :D benimde 105k i.o yazcaktımda zor gelir. birde sdü türkçeymiş ve hazırlık sınavı istiyorlar çok saçma değil mi.

Örgün öğretim 63.000 gibi bir sıralama da hocam ya, nasıl gelsin.

Hazırlık sınavı her üniversitede var sanırım. Dersler %30 İngilizce olduğundan dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanry -- 23 Temmuz 2012; 14:19:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhanry

quote:

Şehir için anlatılanlara çok kulak asmamanı tavsiye ederim , anlatılanları okuyunca ben bile farklı bi şehirde mi yaşadım diyorum.Isparta küçük sakin şehirdir , eğlenebilcek gezicek mutlaka bi yer bulunur..

Valla hocam şu konuda arkadaşlar öyle bir anlattılar ki, soğudum desem yalan olmaz.

Başka birisi de, mühendislik üniversitesi değil tarzı birşeyler söyledirler. Ne yapacağım hiç bilmiyorum şuanda.

quote:

niye i.o normale gitsene :D benimde 105k i.o yazcaktımda zor gelir. birde sdü türkçeymiş ve hazırlık sınavı istiyorlar çok saçma değil mi.

Örgün öğretim 63.000 gibi bir sıralama da hocam ya, nasıl gelsin.

Hazırlık sınavı her üniversite de var sanırım. Dersler %30 İngilizce olduğundan dolayı.

Puanına göre gidebilceğin en iyi üniversite bana göre.Ama kız-bar gezmek için üniye gelip 4 yıl boş gezersen üniyide sevmezsin Ispartayıda.

• quote:

Puanına göre gidebilceğin en iyi üniversite bana göre.Ama kız-bar gezmek için üniye gelip 4 yıl boş gezersen üniyide sevmezsin Ispartayıda.

Önceliğim tabi ki eğitim. Fakat şehir de önemli.

Eğitimi hakında 4.sınıf Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği okuyan biriyle konuştum onun mesajını da aynen kopyalıyorum;

quote:

Öncelikle Isparta çok güzel bi' şehir değil 4 yıl sonunda sevebilme ihtimalin de var, nefret etme ihtimalin de.
    İstanbul'dan geliyorsan o konuda çok zorlanırsın. 1. si bu.
    Sdü fena değil ama mühendis üniversitesi değil, yani bilg ve ehm okuyan arkadaşlarım mezun olur olmaz iş bulamıyor. Varsa özel üniler, ist'da burslu falan onları tercih etmeni öneririm.
    Ama Sdü'nün de Erasmus olanakları on numaradır, yani çok rahatlıkla 1 dönemini italya gibi ülkelerde geçirebilirsin erasmus hibesiyle. İmkanlar oldukça fazla.
    Ha bir de kampüs güzel, kütüphanesi çok iyi. Başka rektörü kötü falan filan.

Bölüm olarak dersen, o senin ilgi alanına bağlı, genelde hepsi teorik olduğundan sıkılabilirsin.

Eğitimin iyi değil diyor, şehir iyi değil diyor, buradaki arkadaşlar da şehir iyi değil dediler. Neyi kaldı ki o zaman?

• Ispartada uzun süre yaşadığım için sanırım bana cazip geliyor , benim sıralamam 82k bu sıralamayla zaten çok alternatif yok Harita Müh ile Bilg Müh arasında kaldım biraz...

Eğer Sdü aklına yatmadıysa Harita Müh bakmanı öneririm.
  • Kafamda hep Bilgisayar Mühendisliği vardı dostum o yüzden sanmıyorum başka bölümleri yazacağıma. Kendimi şartlandırmamın cezasını çekiyorum.

Kafamda bölüm olmasa, YTÜ Çevre Mühendisliği'ne falan giderdim herhalde.
  • Üniversite imkanları oldukça fazla (Erasmus, Farabi vs.)

Isparta'da Staj imkanı pek yok. Zaten stajlar yazın, o yüzden Isparta'da yapmaya gerekte yok :) Eğitim kadrosuna gelince sadece kendi okuduğum bölüm için bir şeyler söyleyebilirim. Ama Süleyman Demirel Üniversitesinin hocaları iyidir. Mesela örnek vereyim bu yıl fizik dersime giren hocam. CERN de bulunmuş biriydi. Yani Uluslararasında da ismi olan bir üniversite.

Isparta hakkında zaten söylenecek çok bir şey yok. Ben normalde Kocaeli'de oturuyorum. SDÜ ve Ispartayı çok araştırmıstım. Ve kendimi hazırlayarak gittim hiç zorluk çekmedim. Ama yurtta oda arkadaşım istanbulluydu. O biraz sıkıntı çekti

Özel Yurtlara gelince, Bir çok özel yurt ve apartlar var. Yani fiyat seçenekleride çok fazla o yüzden pek sıkıntı çekmezsin. Eğer olurda ıspartayı kazanırsan. PM atarsın yurtları tek tek elimden geldiğince anlatırım :)

Umarım istediğin olur..

İyi Günler..

• quote:

Orijinalden alıntı: ernuynk

Üniversite imkanları oldukça fazla (Erasmus, Farabi vs.)

Isparta'da Staj imkanı pek yok. Zaten stajlar yazın, o yüzden Isparta'da yapmaya gerekte yok :) Eğitim kadrosuna gelince sadece kendi okuduğum bölüm için bir şeyler söyleyebilirim. Ama Süleyman Demirel Üniversitesinin hocaları iyidir. Mesela örnek vereyim bu yıl fizik dersime giren hocam. CERN de bulunmuş biriydi. Yani Uluslararasında da ismi olan bir üniversite.

Isparta hakkında zaten söylenecek çok bir şey yok. Ben normalde Kocaeli'de oturuyorum. SDÜ ve Ispartayı çok araştırmıstım. Ve kendimi hazırlayarak gittim hiç zorluk çekmedim. Ama yurtta oda arkadaşım istanbulluydu. O biraz sıkıntı çekti

Özel Yurtlara gelince, Bir çok özel yurt ve apartlar var. Yani fiyat seçenekleride çok fazla o yüzden pek sıkıntı çekmezsin. Eğer olurda ıspartayı kazanırsan. PM atarsın yurtları tek tek elimden geldiğince anlatırım :)

Umarım istediğin olur..

İyi Günler..

Tamamdır hocam, burası aklımda dursun. Ben araştırmaya devam edeyim. Çok teşekkürler bilgiler için.

İleride PM ile rahatsız edebilirim.

Size de iyi günler.

• Süleyman Demirel Üniversitelileri bulmuşken bende bir kaç soru sorayım :))

Ben bu sene %90 SDÜ Bilgisayar Mühendisliği (Uzaktan Eğitim) 'i okuyacağım. Sanırım bu bölümü yakın yerlerde oturanlar tercih ediyor. Çünkü eğitim karma olduğu için dersler cuma ve cumartesi oluyor. Cumartesi akşam evlerine gidiyorlardır. Ben ise İstanbul'dan geleceğim. Düşündüğüm şey 2 gün okula gelip 5 gün boş olacağım. Benim için çekilmeyen şey sanırım bu olacak. Boş zamanım çok olacak ve kampüste bu boş zamanı kısıtlayabilir miyim :))

Uzaktan eğitim Bilg. Mühendisliğini tercih edecek, okuyan ya da okuyanlar hakkında bilgiye sahip olan arkadaşlar var mı? Bu şekilde oraya alışabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanyigit

Süleyman Demirel Üniversitelileri bulmuşken bende bir kaç soru sorayım :))

Ben bu sene %90 SDÜ Bilgisayar Mühendisliği (Uzaktan Eğitim) 'i okuyacağım. Sanırım bu bölümü yakın yerlerde oturanlar tercih ediyor. Çünkü eğitim karma olduğu için dersler cuma ve cumartesi oluyor. Cumartesi akşam evlerine gidiyorlardır. Ben ise İstanbul'dan geleceğim. Düşündüğüm şey 2 gün okula gelip 5 gün boş olacağım. Benim için çekilmeyen şey sanırım bu olacak. Boş zamanım çok olacak ve kampüste bu boş zamanı kısıtlayabilir miyim :))

Uzaktan eğitim Bilg. Mühendisliğini tercih edecek, okuyan ya da okuyanlar hakkında bilgiye sahip olan arkadaşlar var mı? Bu şekilde oraya alışabilir miyim?

Benim bu yıl hazırlıktı haftada 4 günüm boştu. Bir şekilde dolduruyorsun :))

Kampüs normalde hafta sonları durgun olur. Ama senin tatillerin hafta içi yani okulda öğrenci hep olucak. O yüzden belki biraz daha rahat edersin. Ama muhtemelen çarşı vs. gezerek vakit geçirebilirsin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhanry

quote:

Üniversite imkanları oldukça fazla (Erasmus, Farabi vs.)

Umarım istediğin olur..

İyi Günler..

Tamamdır hocam, burası aklımda dursun. Ben araştırmaya devam edeyim. Çok teşekkürler bilgiler için.

İleride PM ile rahatsız edebilirim.

Size de iyi günler.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu

• evet arkadaşlar, SDÜ kazanan var mı ?
  • quote:

evet arkadaşlar, SDÜ kazanan var mı ?

sdü bilgisayar i.o kazandım

hazırlık var sanırım burda ama bölüm türkçe ön kayıt olayı ne tam olarak. hazırlığı geçme sınavı ne zaman oluyor, zorluğu nasıl ingilizce 5ti hep lisede şimdi tekrara başlasam geçer miyim?
  • quote:

quote:

evet arkadaşlar, SDÜ kazanan var mı ?

sdü bilgisayar i.o kazandım

hazırlık var sanırım burda ama bölüm türkçe ön kayıt olayı ne tam olarak. hazırlığı geçme sınavı ne zaman oluyor, zorluğu nasıl ingilizce 5ti hep lisede şimdi tekrara başlasam geçer miyim?

Öncelikle hayırlı olsun

Üniversitenin sitesinden gereken bütün her şey açıklanıyor. Geçen sene ön kayıt formunu siteden doldurup çıktısını alıp yanında gerekli evraklarla kayıt için gitmiştim. Yabancı Dil Muafiyet sınavıda tarihiyle birlikte öğrenci işlerinde açıklanır. Ön kayıt formunda zaten soruluyor. Muaf olmak istiyor musun diye orada da tarih yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3rN -- 18 Ağustos 2012; 0:13:43 >

• Ben Tekirdağda yaşayan bir Isparta ' lı olarak yazları 3 ay orda olurdum , artık 1 ay kalabiliyorum . Şimdi Üniversitesi çok büyük doğu ve batı diye ikiye ayrılıyor , çok

geniş bir alana yayılı klüpler falan çok iyi Şenliklerde süper sanatçılar geliyor. Bu sene yani 2012 yılı yaz ayındaki gördüm ki çok hızlı gelişiyor ve üniversite şehri olmaya

başlamış artık , Gezilecek alanları boldur. AYazmana , Gökçay , Kovada gölü , eğirdir gölü ve eğirdir gölünü kuşbakışı izleyebilceğin simens korumasında olan bir dağ var

yürüyerek zevkli bir şekilde çıkabilirsin ve manzarası süperdir. Yakınlarda Burdur var orda Burdur gölü , çok güzel bir müzesi , insuyu Mağrası (mağranın içinde su fln var )

Toplanıp belki Antalyaya kaçabilirsiniz 1.5 2 saattir. başkaa aklıma gelen meyve sebze tarımı çok yapıldığı için çok lezzetli domatesler , kirazlar , elmalar vs

Alışveriş Merkezleri ; İyaş Park - bowlig,buz pateni , sinema ve ünlü markaların mağazaları
    İyaş : Migros türü bir yerdir
    Kipa Extra var bunu bilirsiniz.

-Birbirine bağlı birkaç sokak var öğrenciler çok gelirler oraya dönerciler, kumrucular, cafeler , lig tv veren cafeler , internet cafeler falan

Gezilecek Yerler burayada tekrar yazıyorum üstte biraz karışık olabilir

- Ayazmana Ayazma .. bişiydi tabelada( Kestane ağaçları ile dolu alt tarafı spor aletleri park , dağdan akan su çeşmeleri, bakkalar , dondurmacılar - yukarlarında ise mangal ,açık alanda canlı müzik mekanları, fasıl vs. yapabilirsiniz)

- Gökçay -(Piknik , Müze , Suni gölet içerisinde deniz bisikletleri var onlarla gezebilirisiniz gölette , eski değerli insanları heykelleri )

- Otobüslerde Gülkent kart geçmektedir , bu kartlarda öğrenci 90 kuruş naktte 1.25 ödersiniz.

- Ispartayı kuş bakışı görebilen Teras Park diye bir lokanta var sabahları kahvaltı açık büfe şeklinde sabit uygun fiyat biraz altında ise Teras Kafe var burdada geceleri çok
    güzel bir ortam var.

-20 dk uzaklıktaki Eğirdirde dağların tepesinde bir yörük lokatansı var orada süper bir gözleme yanında yayık ayran yiyebilirsiniz
    onun ilersinde antik bir kent var gitmek kısmet olmadı.

-Isparta Sarıidis Kasabasında yaylada Antalyalı Yörükler Şenlikler yaparlar.

-
    Yazım yanlışları olabilir genelde nedense elim kayıyor , tuşlara

Aklıma Gelenleri Yazdım Valla Okul Hakkında Pek Bilgi Veremedim Ama Şehir Hakkında bildiklerimi yazdım

• SDÜ mimarlıkta okuyan kimse var mı? Eğitim kalitesi ,hocaları nasıldır?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.