Şimdi Ara

Suç ve Ceza mı ? Sefiller mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
11.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkisinizde okudum,Suç ve Ceza diyorum.Özellikle bbc'nin çektiği filmi seyretsinler arkadaşlar.
  • Sefilleri çok önce okuduğum için pek hatırlayamıyorum. Ancak her türlü Suç ve Ceza daha güzel bence.
  • Her iki kitabı da okudum diyebilirim ama her ikisi de kısaltılmıştı

Sefiller aslında beni pek de etkilemedi dil akıcı her şey akıcı hiçbir şeyi düşünmene gerek kalmadan olaylar ilerliyor.
    Suç ve Ceza'yı anlamak için biraz düşünmek gerektiriyor. Kitabın bazı bölümlerinde ağlayacak gibi oldum diyebilirim. Kitabı bitirince en az 3 4 gün etkisinde kaldığımı da söyleyebilirim hatta kitap ile ilgili herhangi bir şey söylendiğinde kitaptaki bütün olaylar yine aklımdan geçiyor ve sanki o anı bir daha yaşıyormuşum gibi çok değişik duygulara sokuyor.Raskolnikov'un tefeciyi öldürmesi de ayrı bir şey.
  • Sefiller Mükemmelldir, lakin
    Suç ve Ceza Mükemmelliğin üstündedir.
  • Dostoyevski.
  • 16 yaşında olmama rağmen yüzlerce roman bitirdim ama hiçbirinın tadı suç ve ceza gibi damağımda kalmadı (ya tamam şimdi damağımda başka tadlardan kalanlarda oldu ama bir suç ve ceza değildi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZıplakAdam -- 20 Ocak 2014; 15:17:49 >
  • Sefilleri okumadım lakin Suç ve Ceza çok iyiydi. Ek olarak aynı şekilde Savaş ve Barış adlı eser de çok iyiydi.
  • Ben ikisinide okumuş biri olarak tabikide Suç ve Ceza

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

İlahi Komedya

Çok mu iyi hocam?
    Hangi yayınevinin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

İlahi Komedya

Çok mu iyi hocam?
    Hangi yayınevinin?

şair diliyle yazılan bir eser zaten.benim aldığım bu. 3 kitap halinde, özellikle resimli olmasına dikkat ederek almıştım.sürükleyicilik konusunda tavsiye edemem sonuçta şiir tarzında bir şiir kitabı asla güzel bir roman/hikaye kadar sürükleyici olmaz. eğer konuya ilginiz varsa alın.

http://www.idefix.com/kitap/ilahi-komedya-cehennem-araf-cennet-3-cilt-takim-1-hamur-dante-alighieri/tanim.asp?sid=N7RM4ES0DL1ETQHE4P65

• Okunmasi gereken iki kitap bence ve gerekli olan seyleri karsilastirmak cok yanlis. Hangisi daha gerekli diye birsey olabilir mi ? Olamaz. Biri yemek se oteki su dur. Suc ve ceza beynin gelisimi icin gereklidir, Sefiller kalbin.

• Suç ve Ceza bence çünkü kitabı okurken cinayeti ben mi işledim acaba diye triplere giriyorsunuz.

Kitap sizi içine çekiyor resmen.
  • "suç ve ceza" yi okumaktayim.. "sefiller" i de okuyunca cevap verecem,bekleyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üst üste 5-6 kez selfieler diye okudum

• Sefilleri kısaltılmış okursanız tabi heyecanlı ve bol aksiyonlu olur :)))) 2000 sayfa kitap, oldukça da durağan. Kesinlikle mükemmel. Suç ve Ceza'dan daha başarılı.
  • Lise 2 de suc ve cezayi okumustum baya ağir gelmisti o zaman bana. Gercekten etkileyici bi kitap

• quote:

Orijinalden alıntı: where devils speak

Sefilleri kısaltılmış okursanız tabi heyecanlı ve bol aksiyonlu olur :)))) 2000 sayfa kitap, oldukça da durağan. Kesinlikle mükemmel. Suç ve Ceza'dan daha başarılı.

500-600 sayfalık bir versiyonunu okumuştum şimdi düşünüyorumda cidden bir an bile heyecan ve aksiyon durmadı bu kadar heyecanı fantastik kitaplardan alamamıştım Sonlara doğru özellikle halkın ayaklandığı kısımları ayakta okumuştum heyecandan.
  • Sefiller

• Tartışmasız Suç ve Ceza.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.