Şimdi Ara

Subaru forester

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
4.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Subaru forester kullanıcısı varmı veya bu arabayı nasıl bilirsiniz

Subaru forester

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Boxer motor konusunda hiçbir şüpheniz olmasın boxer motor bir dezavantaj değil aksine çok büyük bir avantaj, özellikle yüksek olan SUV lerde ağırlık noktasının ortada olması nedeniyle.

Dağda ve yokuşda da Foresterla boy ölçüşecek SUV yok net şekilde söyleyebilirim bunu.
    Sürekli simetrik dört çeker ve xmode nedeniyle söylüyorum bunu.

Özellikle xMode konusu çok önemli mutlaka test etmelisiniz. Çok dik bir yokuşu çıkarken tekerleklerin güç dağılımını ayarladığını hissetmek yada çok dik bir yokuştan inerken ayağınızın gazda yada frende değilken aracın kendiliğinden fren yaparak en doğru hızda yokuşu indiğini hissetmek enteresan bir his.

Ekli videoda Subaru ve diğerlerinin yokuş kalkış testleri var izlemenizi öneririm.

https://youtu.be/0_MXK2nzt2Y

Ben aracı almadan önce kafamdaki soruların tüm cevaplarını aşağıdaki linkteki yazıda buldum incelemenizi tavsiye ederim. Subarunun geçmişten günümüze gelişimini rakiplerine göre avantajını xmode nedir, sürekli simetrik 4 çeker nedir, neden boxer motor gibi tüm sorulara net cevaplar veren bir yazı.

https://hayatinvirajliyollarinda.com/2016/12/16/esas-durus-subaru-forester-2-0d-sj/

Honda CRV, Nissan xTrail, Ford Kuga, Vw Tiguan sürüş dinamikleri, yol tutuş ve güvenlik konularında Foresterla asla karşılaştırılamaz.

Bu araçların tercih sebebi fiyat, extra donanım , yakıt ekonomisi söz konusu ise olabilir. Ama gerçekten dağ taş gezecek aynı zamanda şehir içi trafiğinde güvenli bir araçsa aradığınız Forester derim.

Eksiklikleri yok mu bence var, özellikle Outback' de gelen iSight Forester da sunulmuyor ayrıca otomatik kararan dikiz aynası olmamasına başka bir eksi.

Sport donanımla gelen Harman Kardon ses sistemi de fark yaratıyor bunu da göz ardı etmeyin.
  • Youtube'daki Noyan Hocamız bu aracı kanalında, çok güzel bir şekilde incelediği videosunu paylaşmıştı. O videolar ile bayağı bilgi sahibi olabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

Youtube'daki Noyan Hocamız bu aracı kanalında, çok güzel bir şekilde incelediği videosunu paylaşmıştı. O videolar ile bayağı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Donanım Habere özellikle otomobil bölümüne,ben ve sizlere dahil herkese çamur atan kişidir kendisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: teneke1236737

quote:

Youtube'daki Noyan Hocamız bu aracı kanalında, çok güzel bir şekilde incelediği videosunu paylaşmıştı. O videolar ile bayağı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Donanım Habere özellikle otomobil bölümüne,ben ve sizlere dahil herkese çamur atan kişidir kendisi.

Donanım habere doğrudan çamur attığını herhangi bir yerde görmedim. Forumda kendisini sevmeyen bir kitle mevcut. Donanımhaber'de nedense iyi araba videoları çekenler beğenilmiyor. And Bey'de beğenilmiyordu.

Noyan Bey G30'a küçük bir eleştiri yaptı diye forumda bu büyük bir etki yaratıyorsa bu demekki forum tarafından büyük bir takipçi kitlesi var anlamına gelir. Önemsiz birisi olsa eleştiri yapması böyle olay yaratmazdı. Demekki otomobil dünyasında önemli bir konumu olan bir insan olduğu anlamına gelir bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Donanım habere doğrudan çamur attığını herhangi bir yerde görmedim. Forumda kendisini sevmeyen bir kitle mevcut. Donanımhaber'de nedense iyi araba videoları çekenler beğenilmiyor. And Bey'de beğenilmiyordu.

Noyan Bey G30'a küçük bir eleştiri yaptı diye forumda bu büyük bir etki yaratıyorsa bu demekki forum tarafından büyük bir takipçi kitlesi var anlamına gelir. Önemsiz birisi olsa eleştiri yapması böyle olay yaratmazdı. Demekki otomobil dünyasında önemli bir konumu olan bir insan olduğu anlamına gelir bu.

Az YouTube'yi gez o zaman.Bir videosunda forumun berbat olduğunu söylüyordu.Apaçık dalga geçiyor.Bilip bilmeden sallamayın.Az bakın konusu da var.Bakmadan bilgi vermeyin.

• teneke1236737 kullanıcısına yanıt
    Videodan anlamıyorum hocam bizim hanım suv istiyor

Konuyu link atabilir misiniz aradım ama bulamadım

• arazi performansı çok başarılıdır

cvt bildiğimiz cvt japonlar kurtulamadı şu cvt sevdasından

2.0 dizel motorun sadece 150 beygir olması ise başarısız. 2017 yılında 2.0 turbo dizel motorun en az 170 hp olması lazım.

gerçekti araziye girecekseniz ve aracın hakkın vereceksiniz kesinlikle alınır ama şehirde kullanacaksanız tercih edilmemeli.
  • benzinli mi dizel mi düşünüyorsunuz?

bir büyüğü outback kullandım bugün dizel; o cüsseye rağmen 7lt civarı ortalama tüketimi var aracın. CVT'side tork konvertörlü gibi sanal vitesler arası dsg gibi geçiş yapıyor. 0-100 9,7sn daha ne olsun.

Forester'da bu değerler daha iyidir yüksek ihtimal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gukama

Konuyu link atabilir misiniz aradım ama bulamadım

Kaldırılmış olabilir,bende bulamadım ama bu noyan konusu vardı.Resmen buradaki herkesle dalga geçmişti.Kimse savunmasın bana o adamı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Az YouTube'yi gez o zaman.Bir videosunda forumun berbat olduğunu söylüyordu.Apaçık dalga geçiyor.Bilip bilmeden sallamayın.Az bakın konusu da var.Bakmadan bilgi vermeyin.

Noyan kimdir nedir bilmem ancak, otomotiv forumu sizce berbat değil mi?

Forum fanboy kaynıyor. Herkesin yıkılmaz tabuları var. Fransız ise çöp. Japon ise elinde kalır. Almanda müthiş. Vw ise fena değil. Audide prestij yok vs vs vs herkes takmış bir markaya ona sayıyor sövüyor ya da almış bir araba onu övüyor duruyor.

Bu forumda bilgi alışverişi neredeyse kalmadı. Herkes "kime laf sokarım da + alırım" derdinde.

Üyelik tarihinize bakmadım, dolayısıyla bilir misiniz bilmem ama bu forum eskiden gerçekten bir forum iken, gün geçtikçe facebooktaki ergen sayfaları kalitesinde bir yere dönüşüyor.

• Foresterin 240 beygirlik olan versiyonu hemen hemen herkesin gonlundedir. Ama ulke sartlari kavusmalarina engel olur.

• Selami Şahin 1.6 ie kullanıcısına yanıt
    Noyan ismini burda duydum videolarını izledim, bence olabildiğince tarafsız yorum yapıyor üstelik sıkmıyorda, muhabbet tadında

Eleştirilebilir ama adam hobi olarak bu işi yapıyor, zamanla fikirlerini değiştirebilir

Forester a gelince sanırım tip, ikinci el, dizel için düşük beygir ve tork dışında artılararı çok gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Selami Şahin 1.6 ie

quote:

quote:

quote:

quote:

Noyan kimdir nedir bilmem ancak, otomotiv forumu sizce berbat değil mi?

Forum fanboy kaynıyor. Herkesin yıkılmaz tabuları var. Fransız ise çöp. Japon ise elinde kalır. Almanda müthiş. Vw ise fena değil. Audide prestij yok vs vs vs herkes takmış bir markaya ona sayıyor sövüyor ya da almış bir araba onu övüyor duruyor.

Bu forumda bilgi alışverişi neredeyse kalmadı. Herkes "kime laf sokarım da + alırım" derdinde.

Üyelik tarihinize bakmadım, dolayısıyla bilir misiniz bilmem ama bu forum eskiden gerçekten bir forum iken, gün geçtikçe facebooktaki ergen sayfaları kalitesinde bir yere dönüşüyor.

Fanboy elbette var ama yiğidi öldür,hakkini yeme demişler. Yardimci olan üyeler de fazla.Fanboy olarak Moueson vardi.Meganeden başka araç önermiyordu.

• Konuya dönecek olursak;

Forester'in eski kasa benzinli modelinden kayınbabamda var. Düz vites, 2.0 motor bir araç. Kayınbabam Moğolistan'da yaşıyor ve oraya gittiğimde, bazen şehir dışındaki tatil yerlerine gitmem gerekiyor.

Böyle bir durumda, kaynımdaki Land Cruiser ya da kayınbabamdaki Forester'i alıyorum. Forester inanılmaz bir araç; en azından arazi de. Aracı nereye sokarsanız sokun, çıkmanın bir yolunu buluyor. Aracı kullanmaya başlamadan önce, diğer araçlar gibi olduğunu düşünüyordum fakat direksiyone geçip de Gobi Çölü'nde ya da Sibirya'da yol olmayan yerlere girince gördüğüm, Subaru'nun bu aracı en ağır arazi koşullarına göre hazırlamış olduğudur.

Land Cruiser ayrı bir dünya, ama Forester da kendi kulvarında müthiş başarılı bir araçtır.
  • bu aracı yaklaşık 100km kullanma şansım oldu, araç f/p açısından tercih edilebilir, tek sıkıntısı 2 litre dizel 150 bg biraz yetersiz geldi
  • ben de uzun zamandır manuel turbosuz arıyorum...
  • Üstad selam.

2017 Mart ayı başında 0 kilometre 2.0D Sport Dizel modelinden aldım bayiden 2016 model.
    Yaklaşık 1500 km oldu.
    Aracı eşim de kullanıyor çocuğu okula bırakıyor vs. ve güvenlik konusunda hiçbir endişem yok çok isabetli bir karar verdiğimi düşünüyorum

Bu araç özelinde sorularınız, merak ettikleriniz ne ise deneyimlerimi paylaşabilirim.
  • Yav sen napacan bunu mis gibi ESPACE'n var. Sana yeni kasa espace gider

Benzinlisi fazla yakıyor deniyor 8.1 şehir içi fabrikasyonu var
    (bana kalirsa safkan arazi aracina gore göre normal de benzinin bizde fiyatı anormal) fiyatı da yüksek. o fiyata dizel güncel araçlar (vergileri daha az )var.1995 cc lik vergisi 1.6 .2.0 diliminde yani sıfır alsan (1-3 yaş) yıllık 2890 lira vergisi var.

safkan arazi araci Dağ bayır gidermi gider. Ama biz yarı fiyata satılan dusteri da dağa taşa vuruyoruz.

şehir içi kullanim için diğer alternatifler daha uygun olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 18 Nisan 2017; 18:26:12 >
    Forum berbat zaten hocam adam haklı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.