Şimdi Ara

Subaru 1.5 active sürekli awd yakıt sarfiyafı hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler araba almayı düşünüyorum aslında bütçem şuan en fazla 26-27 bin di fakat bu aracı görünce cok hoşuma gitri almayı düşünüyorum siZce yakıt sarfiyatı nedir kmde kaç kuruş yakar cok yakar mı acıkcası cok yakan araba istemiyorum.
    Subaru impreza 1.5 active sürekli awd
    10.4 / 6.4 lt gözüküyor özelliklerinde yakıt sarfiyatı
    Bazı araştırmalarımla km de 27-30 kuruş arası yazmışlwr ama acıkcası inanasım gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Demeyin öyle hocam tsi ile millet 3 litre yakıyor radyo kapatıp 2litreye düşenler var

Yakıtı çok üzer, performans bekliyorsanız çok daha fazla üzer. Subarunun hakkı 2.5 turbodur. 1.5 almayın sürmeden.

• 4 çeker araba en iyi motorla bile çok yakar. bununki atmosferik zayıf bir motor. hem zorlanır hem de çok yakar bence. az yakan araç istiyorsan ya dizel ya da yeni nesil turbo benzinli ve 2 çeker olacak.
  • Bende 2011 1.5 hb fwd 4a/t var. Ne kadar yakıyor azdan çoğa doğru anlatayım.

En düşük tüketim olarak e5'te 80-90 la deneme yaptım. Araba yüklü ve klima açıkken gaza çok çok az basarak 30km gittim. Tüketim 4,6litre idi. 4.4 ü de kasarak görür belki ama daha altı zor.

Yine e5'ten sakin kullanım ile istanbuldan boluya gittim. Bolu dağını tırmandığımda 6.2 litre idi. (3 kişi + bebek) Devamında Abant, Yedigöller vs vs derken eve vardığımda 7.2 ortalamam vardı. Çok iyi bir değerdi bana göre. Bu gezinin konusu bu linkte
    https://forum.donanimhaber.com/bir-tuketim-testi-de-benden-2011-subaru-impreza-1-5--125982016#125982016

En son 3bin km tatile çıktım. Aşırı hız yapmadan, en üst limit hızlarda gittim. İstanbul - İzmir - Fethiye - Antalya - Mersin - Maraş - İstanbul şeklinde. Klima hiç kapanmadı ve araç yüklü 7.6 litre yaktı.

İstanbul içi kullanım genelde 8-9 litre arasında oluyor ama her zaman trafik olmuyor. Keyfi kullanım o yüzden pek trafiğe girmemeye çalışıyorum.

Kışın kısa mesafe kullanımla 10.8 litreleri gördüğüm oldu. Bu değerler tüketim sıfırlanıp 1 ay gibi sürelerde alınan gerçekçi tüketimler.

4*4 olanlarda tüketim daha fazla olur(0-5 - 1 litre). Eğer manuelse benim aracım civarında yakar.

• 2.0 almaya çalış alırsan

• 2016 kasımda baya bi niyetlendiydim. satici 100 tl ile 250 km gidiyor diyince uzaklasmistim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.