Şimdi Ara

silinsin (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
5
Favori
12.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ibo-wan

30-35 yaşına gelince, yaşlandığını hissedince, yakın arkadaşlar evlenip kaybolunca, evin büyükleri ve bazı arkadaşlar vefat etmeye başlayınca artık hiçbir şey için beklemek gerekmediği anlıyorsun hayatta.

Herkes aynı noktaya geliyor. Zaman = para'dır bu hayatta, adam haram kâr etse de o parayı mezara götüremeyecek. O yüzden bu konulara fazla kafayı takmayın, eğer cebinizi çok zorlamayacaksa, sizin için önemli olan bir şeyi mümkünse takside girerek almaya bakın.

Yaşadığınız hergün artık daha da değer kazandı bu zorlu günleri düşünürsek. Alın gitsin, fazla takmayın bunları kafanıza.
    Teknoloji böyle. 11 bin TL ye telefon alıyorsun. 2 sene sonra 7 bin TL'lik cihaz her açıdan ileride oluyor.

2080ti çok acımasızca fiyatlandı. 1200 dolar.

Bütün teknoloji kanalları bu parayı etmez ve kazık dedi.

Çünkü hocam 3te 1i fiyatına yüzde 34 yavaş rx 5700 xt vardı.

Veya 2080 bile daha iyi alternatifti.

Sırf rekabet yok ne de olsa diye millete 1200 dolar ödeyen nvidianın suçu. Şimdi rekabet var. Kart satamam pazarı amd kapar korkusu ile 2080ti yi çöp etti resmen

Nvidia hep böyle değil miydi? Genelde yani. Daha pahalıya sattı. Hair works gibi dandik şeyler çıkardı nvida ya özel yaptı. Bak bende hair works var o yüzden bu kart 100 dolar daha pahalı dedi amd bunu yapmadı mesela.

Ben tüketiciyim ve amacım bilinçlendirmek.

Çünkü insanlar inanmak istemese de 3070 5000tl den satılacak. 4700lere amd alternatifi gelir eğer nvidia indirim yapmazsa. Ben neden 6 bin 5bin verip 2 senelik daha yavaş kartı alıyım? Amacım burda insanları uyandırmak sonra ah vah demesinler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1080p devri kapanmıştır. 1080pde alınabilecek en son en iyi kartlar çıkmıştır bence. Daha kaplamalar nasıl olacak ki 1080pde şu anki kartları zorlayacak? RTX 3060 dahil bütün yeni çıkacak ekran kartları minimum 2K için. 1080p bundan sonra darboğaz yapacaktır yeni ekran kartlarda eğer çok güçlü işlemciniz yoksa.

• yeni kartlardan çok rtx2000 serisinin fiyatlarının düşmesini bekliyorum şöyle 2000tlye rtx2070 alsam bana 4 5 sene yeter :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

1080p devri kapanmıştır. 1080pde alınabilecek en son en iyi kartlar çıkmıştır bence. Daha kaplamalar nasıl olacak ki 1080pde şu anki kartları zorlayacak? RTX 3060 dahil bütün yeni çıkacak ekran kartları minimum 2K için. 1080p bundan sonra darboğaz yapacaktır yeni ekran kartlarda eğer çok güçlü işlemciniz yoksa.
    Neden? Assains creed oddesy öyle çok fps vermiyor ki 1080p de. Veya control...

1080p kapanmadı çok yanlış

2020 flight sim 57 fps vermiyor mu 2080ti ile? Ben mi yanlış biliyorum

Daha rtx olayı var. Rtx witcher 3 e bile gelecek açıkcası ben bile heyecan yaptım çünkü o torch düzelecek ve sarı ışık olayları gitcek. Rtx artık ps5de bile olacak hocam.

Witcher 3 Ps5 e güncelleme yapıyor ama pc ye de gelecek resmi duyuru yapıldı.

Yani oyunlar da ilerliyor. 3090 alsam 1080p kapandı derim o ayrı tabii :D

• Ben bundan sonra oyun için PC felan toplamam. AMD'den başım yandı benim ekran kartı tarafında. Lanet olası sürücüyü bir oturtamadılar 1 sene oldu. Artık konsol. Belki de AMD bunu kastiyen yapıyor konsollara ekran kartı üreten de AMD değil mi? Millet konsol alsın diye yaparlar yaparlar. Bir daha PC'de AMD ekran kartı kesinlikle almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslan0058

yeni kartlardan çok rtx2000 serisinin fiyatlarının düşmesini bekliyorum şöyle 2000tlye rtx2070 alsam bana 4 5 sene yeter :)
    Yeni kartlar olduğu için düşüyor. 1080ti 2500 e alınır ama

• Insanlarin zarar etmesi sizi neden bu kadar mutlu ediyor?

Konuyu acan arkadas 4800 e 2080ti satan arkadaslara niye guluyor?

Tamam suan kart alinmaz, 4-5’e ikinci el 2080ti da alinmaz.

Fakat bu karti alip insanlarin zarar etmesi sizi niye mutlu ediyor...

Forumdaki insan kalitesi her gecen gun daha da dusuyor.

Cok yazik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

Insanlarin zarar etmesi sizi neden bu kadar mutlu ediyor?

Konuyu acan arkadas 4800 e 2080ti satan arkadaslara niye guluyor?

Tamam suan kart alinmaz, 4-5’e ikinci el 2080ti da alinmaz.

Fakat bu karti alip insanlarin zarar etmesi sizi niye mutlu ediyor...

Forumdaki insan kalitesi her gecen gun daha da dusuyor.

Cok yazik.
    Etmiyor. Sadece insanlar 6k ya gidip 4k lık kart almasın diyorum.

Ayrıca zarar eden yok. Bende 2080ti olsa satmazdım. Gayet iyi kart. 14bine aldığım şeyi 6k ya bile satmam.
    He 3800 4200tl ye rx 5700 xt varken yüzde 35 fark için 4 kat ödeyene bunlar koymaz ki!

• Kart çıkmadan önce Doların yükselmeyeceğinin bir garantisi var mı?
  • 2080ti 1080p Assassins Creed Odyssey'de 90 75fps mi veriyor? Ben 980ti ile alıyorum o değerleri. Cidden 2080tisi olup da o değerleri alan varsa çöpe atsın kartını.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • teknoCat kullanıcısına yanıt
    Her şeyin zamanla değeri düşer veya değerini bulur vs, evet birçok şey parasını da haketmiyor. Benim demek istediğim gerçekten sizi mutlu edecekse birşey bunları düşünerek sürekli zaman kaybedersiniz. Belli bir yaştan sonra anlıyor bunları insan zaten. Tabi ki şartları çok zorlamadan yapmak üzere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulu Çor Kağan

2080ti 1080p Assassins Creed Odyssey'de 90 75fps mi veriyor? Ben 980ti ile alıyorum o değerleri. Cidden 2080tisi olup da o değerleri alan varsa çöpe atsın kartını.
    110~90.

Hocam olay bu zaten
    https://www.youtube.com/watch?v=YyA0GiqMZj0&feature=youtu.be

Yani 2080ti öyle 4000 5000 TL lik kartlardan 2 kat güçlü değil. İnsanlar öyle sanıyor ama değil. Sadece 4k da çoğu oyunu 60fps açıyor olayı o.

Rx 5700 xt den yüzde 35 daha güçlü. Fiyatı absürt. Sebebi rekabet yoktu. Artık var şimdi normale düştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 6 Eylül 2020; 23:3:21 >

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Normal değerler. 75 90 yazmışsın da şaşırdım. Başka bir konuya da yazmıştım. 980ti var bende. 1700e almıştım sıfır. 60fps stabil oynayamadığım zaman benim için kart değiştirme zamanı gelmiştir. Açıkçası konsollar yüzünden öyle sistemimi ağlatacak bir oyun 2 3 sene daha çıkacağını sanmıyorum sanmıyorum. 1080p 144hz monitörüm var. Fpsde 144 aaa oyunlarda da 60fps stabil fps benim için kriterdir. Bunu cyberpunkın bile kırabileceğini sanmıyorum. Akıcı bir şekilde oynarım. 4000 serisini beklerim ben bu gidişle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo-wan

Her şeyin zamanla değeri düşer veya değerini bulur vs, evet birçok şey parasını da haketmiyor. Benim demek istediğim gerçekten sizi mutlu edecekse birşey bunları düşünerek sürekli zaman kaybedersiniz. Belli bir yaştan sonra anlıyor bunları insan zaten. Tabi ki şartları çok zorlamadan yapmak üzere.
    Ben sadece ekran kartını ucuza alcam buna sevindim hocam bende 2080ti olsa (asla vermezdim o parayı da) satmazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: Sulu Çor Kağan

Normal değerler. 75 90 yazmışsın da şaşırdım. Başka bir konuya da yazmıştım. 980ti var bende. 1700e almıştım sıfır. 60fps stabil oynayamadığım zaman benim için kart değiştirme zamanı gelmiştir. Açıkçası konsollar yüzünden öyle sistemimi ağlatacak bir oyun 2 3 sene daha çıkacağını sanmıyorum sanmıyorum. 1080p 144hz monitörüm var. Fpsde 144 aaa oyunlarda da 60fps stabil fps benim için kriterdir. Bunu cyberpunkın bile kırabileceğini sanmıyorum. Akıcı bir şekilde oynarım. 4000 serisini beklerim ben bu gidişle.
    Gayet makul kartınız da iyi

• o halde elimizde ki rx 5700 xt'yi elden çıkarıp dolara mı yatıralım yeni kartlar çıkana dek?

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

1080p devri kapanmıştır. 1080pde alınabilecek en son en iyi kartlar çıkmıştır bence. Daha kaplamalar nasıl olacak ki 1080pde şu anki kartları zorlayacak? RTX 3060 dahil bütün yeni çıkacak ekran kartları minimum 2K için. 1080p bundan sonra darboğaz yapacaktır yeni ekran kartlarda eğer çok güçlü işlemciniz yoksa.
    1080p devri bitti he mi? çoğu oyun 1080p 144 hz bile oynanamıyor
    silinsin

silinsin

silinsin

silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Started_With_FX5200 -- 7 Eylül 2020; 1:37:21 >

• musullu kullanıcısına yanıt
    fps standart bir birim değil ki? 4k da alınan bir frame ile 2k da alınan bir frame için harcanan iş gücü aynı olabilir mi? Yani o 30 fps farkın 4k da olması ile full hd de olması arasında uçurum var.

O yüzden grafik ayarlarını belirtmeden, salt fps farkı yazmanın bir anlamı yok. Yüzde farkını belirtmek daha doğru.
  • besttrr kullanıcısına yanıt
    Nvidia'nın kendi sitesinde, minimum fiyat 4805 TL gözüküyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.