Şimdi Ara

SU SONDAJ MAKINESI YAPTIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
5
Favori
51.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle azmin ve başarın için tebrik ederim. Kivi ile yaşadığın surun şuanda ben de yaşıyorum. Çözüm bulmak için kara kara düşünüyordum. Eğer yaşadığın yer yakınımızda ise ücret mukabilinde sondaj yapmanız mümkünmü? Giresun'un Espiye ilçesindeyim.
  • Mekemeloglu bey,
    oncelikle ovgunuze tesekkurler,yasadigim yer size cok yakin Trabzon Arsin ancak su anda ozbekistanin baskenti tashkentteyim ve sanirim bir iki yil vatanima uzun vadeli donemeyecegim, ben b u aleti hayatimdaki tek bos bulundugum 2008 yilinda vatanda yasama sansi elde edince yaptim, cunku memlekette cenim cok sikildi, size yardim etmeyi gercekten cok isterim ancak sanirim bu mumkun deyil, genede uzaktan yardimci olabilecegim bi konu olursa elimden geleni yaparim, tesekkurler
  • güzel bir çalışma yapmıssın ellerine saglık :)
  • tesekkurler , yakinda yeni calismam burada olacak insallah
  • merhaba sondaj makınesı yapımını bılen bırı ıle temasa gecmek ıtıyorum benımle temasa gecın
  • cok farklı bır sıstem uzerınde alısma yapıyorum bukonuda sondaj makınesı yapmayı bılen bırıne ıhtıyacım var.projenın tum masrafı bana aıt .bu ısten anlayan bırı benımle temasa gecsın cılgın para kazanabılırız ahmeterdilli@hotmail.com
  • Ahmet bey.
    ben su anda yurt dısındayım sanırım uzun bı sure donemem ama msn nızı ekledım oradan bılgı alısverısınde bulunabılırız ben sondajcı deyılım ama mekanık konusunda uzmanım daha dogrusu bır okulunu okumadım ama mekanık konusunda asamıyacagım mesele oldugunu dudsunemıyorum ve otomasyon dahıl elımden geldıgınce sıze yardım etmeye calısacagım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin keles -- 5 Nisan 2010; 5:04:31 >
  • sayın ahmet bey!
    bu ara msn mıde cok acamıyorum eger detaylı meıl atabılırsenız ıstedıgınız bılgılerı sıze yazabılırım bu konu cok ılgınc ve sonu yok ben su anda ozbekıstenın baskentı taskentteyım ve burada bu aletın aynısından yapıyorum zıra burada 30 metreye kadar zaten elle acabılıyorlar bundan dolayı bu makıne burada cok harıka ıs gorecek dıye dusunuyorum burada elle 2 haftada falan acıyorlar bız bu ısı sanırım 1 gune dusurebılırız.
  • elinize sağlık emin bey bizde kardeşlerimle beraber amatör bir sondaj işlemi yaptık resimleri koyunca bol bol gülersiniz tamamen fiyaskoyla sonuçlandı.6 metre boruyu 1 metre zor soktuk .çap durunca birde çıkarana kadar anamız ağladı.
  • öncelikle kullandığınız redüktörün devir oranını merak ettim. kaç beygirlik motorla tijleri çevirdiniz. birde araştırdım bulamadım .delgi matkap ucunu yaptırdınızmı hazırmı aldınız.yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • redukter motor haric tum malzemeleri ben yaptim delgiucunuda cesitli uclar yaptim hazir kaya elmaslarini alip sonra kafama gore dizayn ettigim sekilde tornacida yaptirdim bende calisma prensiplerinde hic sorun cikmadi sadece sondaj meslegini bilmedigim icin bazi aksakliklar yasadim o kadar reduktor devri dakikada 120 veya 80 olabilecek sekilde ayarladim 1500 den 120 ye motor 3.kw diger ayrintilar zaten yukarida yazili
  • Emin bey tebrik ederim. Konu kapanmış gibi duruyor sanki. Devam ettirmeyi deneyeceğim.
    Kullandığınız Tijler hakkında biraz bilgi verirmisiniz?
    En uç kısmı iç dişli -normal demir boru mu kullandınız? Redüktörden çıkışta iç dişli kullandığınızı yazmışsınız. Tijle redüktör çıkışının arasına ayrıca bir parça mı gelecek? Sök tak sırasında işi kolaylaştırmak için.
    Ayrıca dönüş sırasında, delme işlemi yapılırken dişlerin kırılma gibi bir riski var mıdır ? Zorlanma anında alttaki boruların kırılması ihtimali var mıdır ? Bu durumda ne gibi bir önlem almak lazım ?
    Bir de delici uç yerine en alttaki parçanın uç kısmını dişli - (testere dişi gibi) yaparak direkt olarak sert bir boruyu matkap olarak kullansak ne olur ? Bu şekilde Delme işlemini yapamaz mıyız ? Ne dersiniz ?
    Cevaplarsanız memnun olurum .
  • hELAL Adam KinK
  • Emin bey son mesajından sonra foruma girmemiş. Kendisine nasıl ulaşabileceğimi yazan olursa memnun olurum.
  • Emeğinize sağlık emin hocam.. Başarılı çalışma olmuş
  • arkadaslar yogun is trafigimden 1 yil burayi ihmal ettim artik burada olacagim her turlu sorulariniza yardimci olmaya calisacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin keles -- 11 Aralık 2011; 13:19:30 >
  • arkadaslar meile deyilde buraya yazarsaniz sevinirim
  • merhaba emın bey çok guzel bır çalısma yapmıssınız .tebrık ederım .
    acaba sızınle nasıl ıletısıme gecebılırım .maıle mesaj attım .umarım cevap verırsınız.
    iyi gunler
  • ovv tebrikler nası bişey böle
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedat-65

merhaba emın bey çok guzel bır çalısma yapmıssınız .tebrık ederım .
    acaba sızınle nasıl ıletısıme gecebılırım .maıle mesaj attım .umarım cevap verırsınız.
    iyi gunler

vedat bey yakinda Turkiyede olacagim eger bana telefon numaranizi yazarsaniz gelince sizi ararim iyi gunler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.