Şimdi Ara

SU SONDAJ MAKINESI YAPTIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
5
Favori
51.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ciftciyim dediniz ve artik uzulerek soyluyorumki beni basiniza bela aldiniz, insallah artik irtibati koparmayalim , ben ciftci deyilim ama hep hayallerimi susledi cifcilik hatta o hayallerle, hep buyuk sehirlerde ve yurt disinda yasamama ragmen koyumu ve topragimi terk etmedim her manada orada olmaya calsitim, kivi bahcem var oamtor bi seram var ozellikle meyva fidani uretme hastaligimda, ve behcemde 42 cesit meyve var, ve kendi yaptigim kulucka makinesinde urettigim yavuk,bildircin,ordek,kez ve hatta bi kovanda arim var tabi ben profosyonel deyilim ama cifcilige koye dogaya dogal olan herseye sevgim var, kivi fidani cok urettim ama sartlar gerekti simdi gene gurbetteyim, siz ne tur cifcilik yapiyorsunuz, ben kivi otomosyon sulamada kendim bi sistem gelistirdim, daha az su ile cok daha yuksek verim, alacagim gelistirdigim sistem su anda kullanimda deyil simdide otomatik sulamam var ama ben daha ilginc bi yontem gelistirdim, irtibati kesmeyelim derim satgilarimla, ayrica makineme yapmis olduguuz iltifat icin ayrica tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaplumb ağa

EMİN BEY ALLAH RAZI OLSUN SİZ VE SİZİN GİBİLERDEN.PROJELERİNİZİN
    VE BAŞARILARINIZIN DEVAMI DİLEĞİYLE.............................ESEN KALIN.

Sayin Kaplumbaga!

Ben tesekkur ederim, valla sizin gibi arkadaslarin sayesinde hevesimiz artiyor, nasipse yakinda cok ideal bi ruzgar turbunune baslayacagim, insallah biseyler basarabilirim ilginize cok tesekkurler,
  • makinanın ölçüleri motor güçleri kullanılan redüktörle ilgili bilgileride yazarmısınız lütfen
    birde sorum olacak
    diyelimki makinayı yapıp arka bahçemizde kullanıma hazır hale getirdik delme işlemine başlayıp belli metreye ulaşıp suyu bulduğumuzda ne yapıyoruz
    yani elimizde misal 30 metrelik bir delik var oraya kullanacağımız pompayı veya çeşmeyi nasıl monte ediyoruz acaba bilgilendirirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedail

makinanın ölçüleri motor güçleri kullanılan redüktörle ilgili bilgileride yazarmısınız lütfen
    birde sorum olacak
    diyelimki makinayı yapıp arka bahçemizde kullanıma hazır hale getirdik delme işlemine başlayıp belli metreye ulaşıp suyu bulduğumuzda ne yapıyoruz
    yani elimizde misal 30 metrelik bir delik var oraya kullanacağımız pompayı veya çeşmeyi nasıl monte ediyoruz acaba bilgilendirirseniz sevinirim.

Sayin sedail.

Kaba malzemelerin listesini yaziyorum ayrintiyi zaten geregince sen ayarlarsin,

ANA MALZEMELER
    1- 3 kw 220 volt motor
    2- 2 kw 220 santrafuj motor
    3- 400.800 calaskal motor
    4- adi 45 metre dalgic pompa
    5- 1400 devirden 120 devire dusurucu reduktor

yukarida yazdigim malzemeler kullandigim ana malzemeler olup trefaz 380 volt elektirigin her yerde kolay bulunmadigini varsayarak 220 mono faz olarak benim kullandigim sistemdir ama siz bunu kullanacaginiz bolge ve sartlara gore 380 volt luk malzemeler kullanabilirsiniz zira 380 motorlarla 220 motorlar arasinda boyut farki yok goruntude ayni sey ortaya cikar ama cok yuksek guc elde edersiniz,

EBATLAR

Alt tabla 80 x 80 cm
    Kule yukseligi 320 cm
    Kule ana profilleri 9 cm
    Kule icindeki diyotin eni 59 cm
    Diyotin yukseligi 33 cm

Iki kasnak arasinda orantilamayi siz makinenizden beklediginiz verime gore yapacaksiniz ben 1 adet bire bir kasnak taktim sonra bitanede daha seri donmesi icin motora daha buyuk bir kasnak yaptim gerekirse takip hiz artiriyorum,
    Ve tijler 220 cm maximum ,zira diyotin yani makine dairesi tam yukariya kalkinca asagidaki tabliyedeki tij yatagi ile makine dairesinin arasinda ancak bu kadar mesafe kaliyor.ve resimlerde dikkat ederseniz bi kumanda paneli var bu sabit deyil 5 metre mesafede benim elimde duruyor buradan ana motor su motoru ve calaskal motoru kumanda ederek delme hareketini yapiyorum, ayrica reduktorun uzerinde disi mavi ici kirmizi bi parca var tasarimi tamamen bana attir burada dikkat ederseniz yukaridan gelen elastik basincli su borusu bunun ucuna takilir ve o su reduktorun icinden gecerek tijlerin icinden delici agizdan disari cakarak asagidaki cikan malzemeyi yukariya tasir iste bunu yaparken cok zorlendim zira isin ehli tornaciya bile bunu anltana kadar canm ikti ve basinda durup adim adim yaptirdim, zira reduktor donerken o boru sabit duruyor ve su kacirmiyor,
    Reduktorun alt cikisinda bi ic disli somun var oraya tij takiliyor ve asagi topraga kadar inince bu tij gevsetilip cikrailip makine dairesi calskal motorla tekrar yukariya cekilip araya yeni bi tij ilave edilerek delme islemine devam ediliyor,farkindaysaniz bu islemlerde su malzemesi sok tak isi yok bu tamamen en bastan otomasyon olmus oldu, ve istenilen derinlige ulasinca calaskal makine dairesi bu sefer tij sokulmeden yukari kaldirilip bi alttaki tij asagi dusmemesi icin yapilacak bi aparat altina gecirilip bu tij sokulup aradan alinacak ve makine dairesi asagi indirilip asagidaki tije monte edlip (montesi sadece motoru calistirmak demek), sonra makine dairesi yukariya tekrar kaldirilmak suretiyle o tijde disari alinacak boylece bu kareket tekrarlanarak asagidaki takim disariya cikarilacak.
    Simdi bu gunku dersimiz buraya kadar bu konuda merak ettiklerinizi sorun ve ben size cevaplayayim sonra delme isinden sonra ne yapacagimizi anlatacagim simdilik iyi gunler.

• çok teşekkür ederim emin bey gayet anlaşılır olmuş anlamadığım birşey kalmadı bu kısımda yalnız redüktörün marka-model bilgilerini yazarsanız bir ara iyi olur, elinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş.
  • mükemmel çalışma favorilerime ekledim bile süper olmuş sizin gibi insanların ellerinden öpmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoptrik

mükemmel çalışma favorilerime ekledim bile süper olmuş sizin gibi insanların ellerinden öpmek lazım

Sayin Zoptrik!
    ilginize tesekkur ederim, veriyosunuz gazi bakalim bu gazla nereye kadar giderim, ama daha ciddi projelerim var insallah ilk firsatta bu forumda paylasima acacagim, gorusmek dilegiyle...
  • Hocam öncelikle ellerinize sağlık. Güzel çalışma olmuş. Bizim aile 100 yıldır sondajcılıkla uğraşmaktadır. Forumda sondajla ilgili bir konu görünce hemen bir yorum yapayım dedim. Tebrikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

Hocam öncelikle ellerinize sağlık. Güzel çalışma olmuş. Bizim aile 100 yıldır sondajcılıkla uğraşmaktadır. Forumda sondajla ilgili bir konu görünce hemen bir yorum yapayım dedim. Tebrikler

Sayin Elophidee!

oncelikle ilginize tesekkur ederim, Ancak benim ve forumdan bu konu ile alakali bilgi almak isteyen diger arkadaslarin en onemli sorunumz makine ve calisma prensiplerinden sonra asil sondajcilik meselesidir bu konuda ben sisfir bilgiye sahibim bu tur yani sulu calisan sistemlerde asagidaki parcaciklari yukari en ucuz maliyetle netur bi uygulamayla cikarabiliriz zira asagidaki kiymiklar cikmadikca makine ne kadar guclu olsa bos, bu manada bize en ucuz ama en etkili yontemleri burada adim adim yazarsaniz cok sevinirim,verecegin bilgiler icicn simdiden tesekkur ederim..

• çok güzel olmuş
  • Tesekkurler!
  • Bu sayede photoshopta da mesafe katediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: emin keles

Bu sayede photoshopta da mesafe katediyorum

/>

Tebrikler emin bey !
    Benden bir adım değil, 100 adım öndesiniz. Bende henüz icraat yok. Bu gidişle de biraz zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞEF34

quote:

Orijinalden alıntı: emin keles

Bu sayede photoshopta da mesafe katediyorum

Tebrikler emin bey !
    Benden bir adım değil, 100 adım öndesiniz. Bende henüz icraat yok. Bu gidişle de biraz zor.

Sayin sef34!

Ovgunuze tesekkur ediyorum gercekten boyle bi ihtiyacim vardi bazi seyler yazarak yada anlatarak anlatilamiyor, onun icin bazi esaslari gostermek lazim, Allah razi olsun ulvi beyden ,benimle cok gece sabahliyor bu dersleri ondan ogreniyorum ,saolsun usanmadan anlatiyor, ama bende gercekten ogrenmek istiyorum, bizim gibi teknik adamlarin mutlaka kendine yetecek kadar photoshop bilmesi gerektigini anladim. bu arada onemli not: ( kimse duymasin, ulvi bey,ben iyice ogrenmeden ondan ders aldigimi kimseye soylemememi istedi, haberi olmasin)

• emin bey , sizde ogrenme meraki oldugu icin cok kolay ogreniyorsunuz , yani 7 gun once basladik bugun bu calismayi gordum uykusuz kalmama degmis, soyleme dememin sebebini burada aciklayim bende ,yaptigin calismalar dogru duzgun olmazsa nasil bir ogreticiymis yorumlarina firsat vermemek icindi fakat 7 gunluk bir photoshocu icin buyuk bir basari, tebrikler..
  • Sn Ulvi bey!

oncelikle burada beni utandirmadiginiz icin tesekkur ederim, aslinda hizli ogrenen ben deyilim, bilakis sizin baskiniz ve ogretme azminiz olmasa... cok gece ben sizden utandigimdan oarada durup anlattillarinizi dinliyorum aslinda coktan vazgecmis oluyorum ama... ne yaparsin genede seni bi kac kez balkondan atlamaya tesebbus ettirecek kadar kalin kafali oldugumu soylemediginiz icin tesekkurler!
  • Arkadaslar bu makine referans oldu simdi tashkentte mercimek ayiklama makiknesi yapiyorum,gunde ortalama 20 ton kapasite ile calisacak bilgisi olan arkadaslar tas ayiklamada bana fikir verirse sevinirim
  • Sayın emin keles ustadım!
    Hani derler ya " olsa dükkan senin "
    Senin mekanik bilgilerin yanında bizimkiler leblebi çekirdek kalır. Genel mekanik olarak birşey diyemem ama elektrik ve otomatik kumanda ile ilgili yardımcı olmaya çalışırım.
    İnanıyorum ki bunu da yüz akı ile başaracaksınız.
    Kolay gelsin.
  • tesekkurler sn Sef ustam,

Bu arada yogunluktan burayada bakamadim makineyi asagi yukari bitirdim gibi yakinda burada resimlerini goreceksiniz ama herzamanki yaptigimi yaptim yani bilineni deyil yeni bi sistem denedim ve sanirim randuman verecek yarin oburgun belli olur herkes soruyor neden bilineni yapmadin diye ama bilinen zaten var insallah super bi alet olacak ve ben sizlerinde begeninize sunacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin keles -- 4 Aralık 2009; 18:21:37 >
  • Emin Bey tebrik ederim gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Umarım yeni başladığın makine de; kazasız belasız,tam randımanlı çalışır.Başarılarının devamını dilerim.Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.