Şimdi Ara

Su İyonizerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Merhaba, damacanaya alternatif su arıtma cihazı ararken su iyonizerlerine kadar geldim. Su iyonizeri kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi, memnunlar mı? Arıtma cihazlarından çok daha farklı işlevi varmış sanıyorum.
 • Merhaba, iyonizerler klasik arıtmalar ve şişelenmiş sulardan farklı sisteme sahipler. Mikro moleküler canlı su üretirler.

 • Canlı su derken neyi kastediyoruz? Arıtmanınki canlı su değil mi?

 • msb7 kullanıcısına yanıt
  İonizer arıtma cihazları suyun pH değerini yükselterek, ters ozmoz yöntemiyle içtiğiniz suyu alkali yaparlar. Bu yöntemle içtiğiniz su 8,5-9 pH a kadar yükselebilir.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • adolf7 a kullanıcısına yanıt

  Aslında alkali su ile ilgili aşağıya paylaştığım linkten şöyle bir bilgiye ulaştım; Arıtmadan farklı olarak iyonizerler normal alkali suyun içermediği antioksidan potansiyeline sahipmiş. Daha doğrusu işlevi öyle. Bu antioksidan özelliğe sahip alkali su canlı su oluyor diye anladım.


  https://www.biontech.com.tr/alkali-su-ile-alkali-iyonize-su/

 • Suyun antioksidan olup olmama durumu ORP ölçer cihazlar ile mV cinsinden ölçümleniyor. (-) değerler antioksidan, (+) değerler oksidan. Suyun oksidan olması demek paslandırma etkisinin olduğunu vücut için faydadan çok zarar getirdiğini gösterir.

 • krtgb k kullanıcısına yanıt

  valla bilemedim, iyonizerlerle su arıtma cihazları arasında epey fiyat farkı var. İyonizerlerin farklı bir ürün olduğu belli ama bu farka değecek mi? Siz kullanıyor musunuz, kullanıyorsanız hangi modeli önerirsiniz?

 • Ağır metal arındıran filtresi nedeniyle Biontech marka tercih ettim. Fiyat performans olarak değerlendirdiğimde bir kullanıcı olarak BTM 303 tezgah üstü modeli almıştım. Yaklaşık bir yıldır kullanıyorum, filtre değişim zamanı yaklaştı. Pratik kolay kullanımlı bir model 5 yaşındaki kızım bana ihtiyaç duymadan suyunu alabiliyor.

  https://www.biontech.com.tr/btm-303-alkali-iyonize-su-cihazi/

 • En önemlisi filtre teknolojisi gibi. Sizinkinde de ultrafiltrasyon varmış. Konu baya önemli aslında. Amerika'da yaşayan Dr İlyas Şahin de musluk suyunun kanser oluşumunda etkisi olabileceğini belirtmiş. İlgilenenler için twitter bilgi selini bırakıyorum.  Su İyonizerleri
  Su İyonizerleriilyas sahin, MDtwitter
  “T: 👉İçme suyu kansere sebep olur mu? Sorusuna çoğunluk bilmiyorum cevabını verdi. Uzun ve karışık bir mevzu olmakla birlikte özetlemeye çalışalım 👇 #kanser”
  https://twitter.com/ilyassahinMD/status/1543432025666994176?cxt=HHwWgIC-jf_Pr-sqAAAA
 • Alkali su iyonizerleri ile alakalı aşağıdaki siteyi buldum. Burda birçok iyonizerin 30 aşkın özellikleri karşılaştırmalı olarak verilmiş. Epey faydalı buldum.  Su İyonizerleriwww.alkalinewaterplus.com
  Water Ionizer Comparisons
  https://www.alkalinewaterplus.com/water-ionizer-comparisons/


  Su İyonizerleri
 • Çok önemli bir konu gibi durmasına rağmen çok az yanıt almış bir topic olmuş hortlatayom istedim.


  Şöyle bir video buldum yararlı bilgiler içeriyor gibi.


  Su İyonizerleriFonksiyonel Tıp Akademisiyoutube
  Alkali İyonize Su hakkında bilmek istedikleriniz- Fonksiyonel Tıp Akademisi
  https://www.youtube.com/watch?v=XfQdGqisqts
 • bunun normal arıtmadan farkı ne ? onun yapamadığı neyi yapıyor ? filtre değiştirme şu bu maliyeti bunda da var mı ?

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.