Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (363. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cce Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
8.428
Cevap
394
Favori
542.187
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

fiyatı uygun birşey aquafitin sattığı tankta iyi fena değil yerli tankpro

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar
     Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlartrendyol.com
    aquafit Su Arıtma Cihazı 8 Lt. Tankpro Paslanmaz Çelik Tank - Tank Vanası Hediyeli Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/aquafit/su-aritma-cihazi-8-lt-tankpro-paslanmaz-celik-tank-tank-vanasi-hediyeli-p-356785153?boutiqueId=61&merchantId=318925&filterOverPriceListings=false&sav=true

kulanıyorum,daha iyileri var tabide pahalı ithaller.

zaten 3-4 senelikse iyi olmuş boşver zaten 2 seneden sonra bence içleri kirlenmeye başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Şubat 2024; 14:35:52 >

• Birkanbey kullanıcısına yanıt
    Pae Metal Genleşme Tankı 12 Lt Su Arıtma Cihazı Depo
    https://www.hepsiburada.com/pae-metal-genleme-tanki-12-lt-su-aritma-cihazi-depo-p-HBV00000WVEX6?magaza=AKINCI+END%C3%9CSTR%C4%B0YEL&url_src=ios-product-detail

12 litre bu ama sizde kapalı kasa varsa içine sığmayabilir müsait yeriniz varsa dışarıya koyarsınız . 960 tl satın almadan önce pae olduğundan satıcıya sorarak emin olun .

https://www.milsuaritma.com/magaza/urun/su-aritma-cihazlari-icin-22-pae-tank/

8 litrelik pae de bu , bunların üretim tarihini de sorun .

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Pae marka yani Tankpac dan başka marka tank alma, en iyisi bu markadır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Patlıyor bunlar kısa sürede, TrTank ve TankPac ten başka tank almayın. Şuan en iyileri bu markalar. Rakipsiz Tankpac derim 10 yıl rahat kullanırsın sıkıntısız.

• tersosmos kullanıcısına yanıt

Valla hocam tanckpack 4 sene koktu içini neyapsam düzelmedi beyaz sirke bile bastım.

Youtubede videoları izlerken hep gördüm 2+ senelik tankalrın hepsinde karbon tozlarının herhalde yapışmasıyla şamberine zamanla balçık oluyor.

İş arkadaşım daha geçenlerde 3 senelik tankı açtı hijyen bulmadığı için direk akışlıya gecicekti geçtimi bilmiyorum sorarım onunda kokmuş.

Bende artık ucuzunu alıp sık değiştirme taraftarı oldum bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Şubat 2024; 16:50:49 >
    Binlerce tankpac kullanıcısına denk geldim, henüz koku yapanı görmedim ve 5 yıldan aşağıda değiştiren yok, niye kalitesiz tanklara 1,2 yılda bir para ödeyelim.

Ayrıca tankta sadece arıtılmış su oluyor ve o kısım zaten plastik, çamur, balçık olma ihtimali düşük, farzet oldu çeşmeye gelen suyun bulanık olması gerekiyor o zaman.

Filtre kullanım prosüdürüne uyarsanız pek sorun çıkmaz. Cihazi ilk kullanımda ve filtre değişimlerinde cihaza ilk suyu verdiğinde tank vanası kapalı olmali ve filtre yıkama işlemi bittikten sonra tanka verilmelidir. Farzet vermedin yinede karbon lacivert renk tozu tabkta bir çamur oluşmasına neden olmaz, basınçlı tank olduğu için zamanla dışarı çıkar zaten.

Üstüne para verse firma ben Tankpro kullanmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 10 Şubat 2024; 17:0:46 >

Hocam f/p olarak sanırım en uygun bu trtank üretimi 522₺

https://www.ciceksepeti.com/su-aritma-cihazi-metal-denge-tanki-2.2-galon-8-litre-kcm28708079

Oveon 12 lik 4. senesi benim tankta pas bile yoktu bazen görüyordum altları paslı kullanıyor millet, bunun sibop kaynak olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birkanbey -- 10 Şubat 2024; 17:17:55 >

Valla benim yaptı hocam kokuyu nasıl tarif etsem bozuk toprak kokusu rutubet tarzı birşeydi rg den alınma tank hatta hafif sallayıp dibninden örnek alsam dibinden siyah siyah tortu geliyordu zaten.

Valla google yazıp arıtmada koku var şikayetlerinin çoğu tanktan çıkıyor ama artık bilemiycem.

Tankpro alman ozaman şimdilik brişeyi yok ama 1.5 seneyi doldurdu,3 senede tr tank alırız yada ekonomiye göre cam tank gözüm cam tankta ama çok pahalı malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Şubat 2024; 17:14:54 >

Cam tank sanırım fazla üreten firma olmadığı için uçuk fiyat, yoksa maliyeti asla o fiyat etmez...

Fas üretimi yedekler ne durumda hocam sizin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birkanbey -- 10 Şubat 2024; 17:17:23 >
    Cam tank bakteri yönünden daha tehlikeli, havayla teması var, bir pompa yardımıyla su yuları çekiliyor vs. En iyisi basınçlı tank atmosfere kapalı

1 pompa ve bir cam damacana ile sende kendin yapabilirsin hocam, basınçlı tanklardan daha ucuza gelir. Alttan damacanalı sebiller var o sebilde kullanılan pompa ve mekanizmasını kullanabilirsin, damacanaya göre dizayn edilmiştir o kısım.

hocam çok alt set denedim en kalitelisi swun cyan f/p hatta tank pack bile suda bana acılık kömürümsü tat hissi yaptı.

fas plastik adi resmen plastiiği ince teyzemdede var çok emanet duruyor.

bütçe iyiyse abd kx matriks tabide oda bütçe meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Şubat 2024; 18:32:12 >
    Kx pahalı bir filtre değil ve ayrıca artık fabrikası hindistanda %20 indirimle 430 gibi bir rakama satılıyor. Oldukça hesaplı bir filtredir

https://www.ethicwater.com.tr/urun/matrikx-cto-filtre/

Bu link hindistan üretim tesisi nsf linki https://info.nsf.org/Certified/DWTU/Listings.asp?Company=4C750&Standard=042

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ethicwater -- 10 Şubat 2024; 18:7:38 >

Kaynak olur ama tankı kesmen gerek, astarı yüzünden pahalıya gelir, tankpro alma en azından TRTANK al hocam Pae almayacaksan. Linkteki trtank değil farklı marka sanırım, orijinal tr tank bulun.

Orijinal görüntü etiketi aşağıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 10 Şubat 2024; 18:22:28 >
  • ZevkiSefa kullanıcısına yanıt

evet hocam dediğin gibi şu set sediment set oluyor değil mi ? membranı yok ama sanki . bu arada hangi parçalar nsf onaylı olmalı. bir de şunu soracağım. bizim evde kuyu suyu kullanıyoruz ve gerekli zamanlar laboratuvarlar numune alıp içilebilir belgesi veriyor. biz buna rağman sırf kireç sorunundan dolayı arıtmaya geçtik. sizce gerekli mi?

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlartrendyol.com
    Mil Premium Kapalı Kasa Nsf Onaylı 4lü Filtre Seti Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/mil/premium-kapali-kasa-nsf-onayli-4lu-filtre-seti-p-650077979?boutiqueId=61&merchantId=117145
    Yurt dışında takip ettiğim usa de canada da ürün satan firmalar var ve çoğu pre olsun post olsun kullandıkları filtre kx blok karbon . Filtresine nsf 42 de bakılan ne varsa herşeye baktırmış bir de adamlar . Yurt dışında ortalama 7 dolar satışı . 12 bin galon kapasitesi var vs . Tr deki housing filtre olarak fiyat performans bundan daha iyi bir filtre yok yok yok . İnşallah arkası kesilmez de millet kullanabilir .

2018 yılındaydı galiba komple adamlar firmayı hindistana taşıdı , normalde üretim yeri değişince nsf i tekrar almak gerekir , adamlar yeni taşındıkları yere göre filtrex ismi ile tekrar başvurup tekrar tüm sertifikayı yenilediler bir de .Yani adamlar ürününe değer veriyor . eski kx lerin üzerinde boydan boya usa ibaresi vardı zaten , india üretimi olanlarda artık o yok , yurt dışı forumlarda da eski usa üretimi gibi değil diyorlar ama ben arıtma kullanmaya başladığımda india üretim olanları olduğu için öncesini bilemiyorum ama india üretimi olanlar bile candır .

• crashris kullanıcısına yanıt
    Yok be hocam sediment ilk çamuru tortuyu tutan filtreye denir , Tr de satılan her filtre sözde nsf lidir ama işin gerçeğinde on tane nsf onaylı filtre ya satılıyor ya satılmıyor . Bu nsfli dediği setin de neyin nesi belli değil ama Tr üretimi filtrelere benziyor . Nsf onaylı bir markaya ait etiket basıyorsa bilemeyeceğim ama maalesef sanmıyorum .
    Kuyu suyu için arıtma iyidir . Yüksek kapasiteli açık kasa sistem kullanmak daha iyi olurdu aslında .

Mil su marka ise bunun sadece sediment filtresi nsf'li ama buda kurşunsuz sertifikası var.

https://info.nsf.org/Certified/DWTU/Listings.asp?Company=C0728113&Standard=042

Filtrenin orijinal markası ise bms yani nsf esasinda bu firmaya ait aşağıda linki var tesisin. Nsf de milsiyunda ikametine bakarsan aynı yer görünür ama milsuyun ikameti farklı yerde.

https://info.nsf.org/Certified/DWTU/Listings.asp?Company=C0589418&Standard=042

Bunlar sırf nsf de adımız görünsün diye 2. El alınan sertifikalar. Yani bms diyorki ben bu firmaya filtre satıyorum ve kendi markasıyla satıyor o yüzden nsf sertifikasını da kendi adıyla kullanabilir diye nsf'e bildiriyor hepsi bu kadar.

• ZevkiSefa kullanıcısına yanıt

ben hocamın bu mesajını tutup burdan ararım bulurum alacağımı. abuk subuk 3 kağıtçı adamlardan mal almanın gereği yok. tek soracağım şu bizim kapalı pompasız üründe 3 filtre 1 membran 1 coconut var. bunlardan hangileri nsf olmalı ve en geç ne kadar sürede değişimleri olmalı ve süre geçerse nasıl sorunlar oluşur. bu mesajı yanıtlarsanız en azından herkes aynı bilgiden faydalanır genel olarak toparlamış oluruz :) saygılar şimdiden

https://forum.donanimhaber.com/aritma-cihazi-ariyorsun-ve-kafan-karisti-degil-mi--152399899#152399899
    Hocam konumuz burada detay aslında çok , sadece filtre değil arıtma sistemindeki tüm parçaların nsf onaylı olmasını istiyoruz . Yani direk sorunuza istinaden sediment karbonlar ve membran nsf onaylı olmasını istiyoruz . Tüm filtreler yani. Güvenilir swun ve omnipure filtrelerinde bile sediment için nsf onayı alıp para harcamamışlar ama yüzde yüz pp dir . Sedimentte nsf onaylı olsun derseniz filtek 36xx serisi filtreler alınabilir lakin tercihim swun chyan size linkini attığım filtrelerdir.

Değişim zamanı içinde kullanım yoğunluğuna göre değişir ama en fazla senede bir membran hariç tüm karbonlar mutlaka değişmeli , çamur tortu fazla ise ilk sediment filtre renk değişikliğine göre 3-6 ayda bir mutlaka değişmeli , iyice kararsın diye beklenmemeli yoksa sediment filtre çamur kaçırmaya başlayıp karbonları halletmeye başlıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 10 Şubat 2024; 22:30:52 >

• 
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.