Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ttufy Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
7.702
Cevap
385
Favori
525.178
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O var birde sesi var, marş motoru otomatiği gibi şak şak vuruyor :((

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    membrana bir zararı yok hocam.shut offsuz kullanımda tds yukseliyor 5-6 puan.shut off luda kayde değer bir yükselme olmadı.

500 erp sinde hiç ses yok 1000 erp lerde 3-4 sanıyede bir tık sesi çıkıyor.

suyu çok kullananlar için aşırı bır fayda sağlamaz ama sistem.tank geri basıncına çok ihtiyac duyuyor çünkü.
    ama tek seferde 1 litre veya daha az su alanlar için gayet performanslı.
  • ctnuyr kullanıcısına yanıt
    anladım hocam teşekkürler.500 ile 1000 arasında uyguladığı basınç arasında fark var anladığım?Evsel kullanım için hangisi gerekli peki?

Kısaca ben annaneme su dolduruyorum alt katta oturuyor kendisi ,3 günde bir 5 litre kadar veriyorum.

Bu durumdaki gibi tank boşaldı tekrar tam doluncaya kadar atık suda kayda değer bir değişme olmuyor?

Ama bir bardak su aldım sistem normalde devreye girmiyor ama permaeta pompa varsa çalışıp çok kısa zamanda tank dokuncaya kadar çalışıyor?Gerçek fayda böyle bir bardak 2 bardak su alındığında ortaya çıkıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Valla benim kombi mutfakta müteahhit işi 1000 liralık kombiydi 5. seneyi doldurdu sırf çıkardığı traktör sesinde n dolayı sessiz kombi aldım, tabi yoğuşma vs . faydası tasarrufu oldu ama sese katlanamıyorum ben.😂🤣

500 erp 50 gpd membrana kadar çaliştırıyor.1000 erp 100 gpd membrana kadar çaliştırıyor.

aynen anlattığınız gibi hocam.tank geri basıncını kaybetmeden pompa verimli.ama siz dediğiniz gibi tek seferde 6-7 litre su aldınız o zaman çok buyuk fayda sağlamıyor.

misal olarak dıyorum 8 litrelik boş tankı 7 litre su doldurdu 20 litre atık yaptı.siz burdan 1 litre su aldınız tankı geri doldurmak için 1 litre atık üretiyor.

ama boş tankı doldurmak için atık oranı %10-20 oranında azalıyor
  • ctnuyr kullanıcısına yanıt
    Evsel membranlar 75 gpd olduğu için 1000 lik almak lazım ozm hocam?

Nacizane düşüncem evet doğaya saygı adına atık su önemli ama bu kadar önem gösteren insanların kaçı ellerini yıkarken musluğu kapatıp açıyor bunu sorgulamak lazım.Yoksa dediğiniz gibi faydası sınırlı ,ilk ödemesi yüksek bir cihazın geri kazanımı kaç yılda olur belli değil.Daha çok maddiyattan öte gerçekten doğaya saygıyı tüm yaşam tarzına yansıtan kişiler için faydalı buldum ben.

Ben bi traktörü gönderdim yeni traktör aldım. Önceki Arçelik idi malum içi demirdöküm şimdiki Nitromix, yandığı da söndüğüde evin heryerinden duyuluyor, tmm diyorum makina sağlam hala çalışıyor
    Bencede 1000 lik olması gerekir, çok bi ses değildir ama yinede hiç olmasaydı iyiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 6 Haziran 2020; 13:54:19 >
    hehe iyi ki nittomix almamışım 😁 son anda fiyatta anlaşamayınca vazgeçtim 4000 lira demişti 3 ay önce bayi.Nasılsa babam alacak deyip peşin olsa ne olur dedim 50 düşeriz demesiyle bayiden çıkmam bir oldu.😁

Sonra gittim Bosch 2300i aldım Türkiye deki en iyi kombi lerden biri diyorlardı forumda gerçekten öyle çıktı maşallah ,44 db çalıştığını anlamak için kulağı dayamak gerekiyor😀 , 1/8 modülasyonlu full premix.Bu kombi olayı ile 2 ay uğraştım ama değdi.Montajı gazcısı vs. sıkıntılı işlermiş.Bu arada GittiGidiyor da indirimle 3800 e geldi.

Hal böyleyken mutfağımda ne bileyim tak tuk permaeta pompa istermiyim?🤔 sanmıyorum 😁🤩

Hocam bosch buderus ile kıyaslanmaz ama alacak olanları çokta korkutmayalım makina işini iyi yapıyor, evet ateşleme ve sönme sesi var pompada epey sesli bunun haricinde sıkıntı yok, kaliteli bir oda termostatı çoğu dandik kombinin ayıbını örter, olay yalıtımda bitiyor esas yoksa kombilerin kendi başına çok bi tasarruf yeteneği yok en azından hissedilşr derecede değil (tabi eski nesil kara düzen kombiler ile şuanki fan modülasyon dahil yeni kombiler arasında fark çoktur) konudan birazcık saptık ama kusura bakmasın arkadaşlar 🙈

• Arıtma konusu diye girip kombi alıp çıkıyorsun sağolun beyler

Evet katılıyorum, kombilerin tasarrufta çok etkisi yok hepsi aynı teknoloji , aynı parçalar neredeyse.İlk çalışma bende de sesli ama 10 sn sürüyor.Pompa sessiz fan dan da sadece hava sesi geliyor.

• Bella Ciao kullanıcısına yanıt
    konu permaeta pompanın sesli çalışması ,ben dahil birçok kişi bu pompanın böyle çalıştığını bilmiyordu.Konuyu emsalledik sadece, ses yapmaz deyip alacak arkadaşlara kombi sesinden örnek verdik sadece.Birçok kişi shutoff un kısma sesinden bile rahatsızlık duyarken merak edip alacak arkadaşlara bunu anlattık sadece.Netice de pahalı bir pompa iadesi vs. mümkün olmayabilir kim ne olduğunu açıkca bilmeli.

• Bella Ciao kullanıcısına yanıt
    Kardeş konular hocam, nasılsa ikiside aynı tesisata bağlı 😎

• Merhaba;

Bina girişi için 4 adet Atlas marka filtre kabı aldım. Bu kaplara;

5 mikron filtre
    gac karbon filtre
    blok karbon filtre
    reçine filtre

takmayı düşünüyorum. Farklı bir öneriniz olur mu?

Bunun dışında tezgah altı içinnasıl bir sistem kurmam gerekiyor. Bina girişinde zaten bu filtreler mevcut bu filtreler dışında tezgah altına hangi filtreleri takabilirim/takmalıyım?
  • Cihazlar hakkında en ufak bir bilgim yok Eylül'de ev kuracağım nasipse eve su taşımak hiç istemiyordum kiralık olacak evim çok kırıp dökmeden f/p olarak alabileceğim en iyi cihaz nedir bin TL ye kadar bütçem var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sefaMseven kullanıcısına yanıt
    şöyle bisey isinizi gorebilir nakitte 1000-1100 felan sanırım

su arıtma cihazı
  • Hocam reçineyi iptal et!!

Katyonik reçine içerisine yaklaşık 800 gr alır bu miktardaki reçine 30 fr sertlikte bir suyun kirecini alır almasınada;

160 litre su geçtikten sonra tuzlu su ile rejenerasyon yapmadığın için hiçbir işe yaramaz

dolayısıyla tam otomatik ters yıkamalı sistemler harici hiçbir yerde reçine kullanma

çünkü devamında reçine bir işe yaramıyor diye kanı oluşur bunuda istemem açıkcası

• Birşey daha ilave edeyim

Cto block carbonuda iptal et hocam çünkü kendisinin yarısı carbonu yapıştırsın diye uhudan oluşur dolayısıyla gac a göre carbon miktarı yarı yarıyadır

onu kullananlar 3. aşamada kullanırlar derlerki gac carbon kaçırırsa bundan sonraki filtre membran filtre gidip onu tıkamasın dolayısıyla sen şuan kaba filtrasyon yapıcaksın cto block carbon ile işin yok

sen şöyle yap;

1-) yıkanabilir filtre (atlas marka olsun)

2-) 5-10 micron kalın gramajlı sediment filtre

3-) gac filtre

4-) gac filtre

Bu arada gac filtreleri kaliteli marka al sertifikası falan olsun çünkü carbon üzerinde çabuk bakteri ürer

son olarakta üzerindeki kapasitesine bakalım değişeceğimiz zamanı litre bazında ortalama takip edelim yoksa oda bir işe yaramaz

akşam akşam çenem düştü galiba kusura bakma :))

• Royal green lux plus mı
    İhlas cebilon uniq mi?
    Uzmanlarımız bi yorum yapabilirse... fiyatları 2300-2700 TL bantlarında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koyuncuh K kullanıcısına yanıt
    ihlasın filtreleri sadece kendisinden almak zorundasın dışardakiler uyum sağlamaz yazıcı kartuşu gibi

filtrelerin hepsinde cebillon yazar ama üretici firma bellimi?

ph ve mineral anlamında filtre kullanıyormu kullanıyorsada FDA belgesi varmı

açıkcası ben bunların cevaplarını biliyorum ama sizinde dikkatinizi çekmek adına soruyorum

royal green lux plusta kullanılan filtre markalarına bi bakın birde o filtrelerin kalitesini araştırın

siz sorunun cevabını net bulacaksınız hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long57 -- 9 Haziran 2020; 20:48:21 >
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.