Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazına Sahip Amatör Kullanıcılar Kulübü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
3
Favori
2.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben sizler kadar bilgiye sahip değilim açıkcası sonuöta sizlerin mesleği bu.

ama araştırmıştım ben suda çöker niteliktekti gözle görülen tortuları alıyor bizde kıpkırmızı toprak var suyumuzda ama artık çok şükür olay çözüldü bunun sayesinde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Long57

Bu çok büyük apartmanda yaşayanlar için daha portatif olan yok mu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tersosmos kullanıcısına yanıt
    Bu daha portatif ne kadar bunun fiyatı Galip bey.

• kartalado kullanıcısına yanıt
    o daha basit ya su saatinin oraya iki filtre kabı koyup içine tortu ve carbon koyarsın

benim orda yerim uygun değil yada tesisat işçiliği ile uğraşamam dersende mutfağa tezgahın altına koyup spral hortumla mutfaktaki suyunu filtre edebilirsin gibi gibi

• Long57 L kullanıcısına yanıt
    Yani amaç çamurlu kireçli suyu ilk filtre yapsın mutfak tesisatından çıkışta kullansak basınç düşmezmi

çamur için biz hem otomatik kum filtrasyon hem bu blöflü aleti hemde tortu filtresini kuşlandık ama kireç için reçineli yumuşatma sistemi şart dolayısıyla daire suyunda kireci yok etmenin peşini bırak hocam o iş apartman dairesinde sıkıntı (fiziki koşullardan sebep) ama çamır klor için dediğimi yap para tutmaz basınç kaybın az olur yarım bar falan hissetmezsin

• 1- otomatik blöf boşaltmalı tortu için
    2-otomatik yıkamalı kum filtresi
    3-otomatik yıkamalı carbon filtre
    4-otomatik yıkamalı reçine

benim sistem böyle

Su Arıtma Cihazına Sahip Amatör Kullanıcılar Kulübü

Hocam bunu yapacak alan yok ayrıca çok ayrıntılı.

bu hikaye hocam senin derdin sadece tortu ise iki adet 10" filtre kabı al birine yıkanabilir tortu filtresi diğerinede sediment filtre koy filtre kabı olarak marka tercihin atlas yada aqua olsun başkası yalan içine koyacağın filtreler önemli değil kendin seç

(senin paylaştığın 5" o sebeple hikaye hocam 10" olsun daha iyi)

aynen ben zaten yapın diye değil apartmanda yapamazsınız diye paylaşmıştım tabi ilerde villa hizmetli falan olursa o zaman kesin öneririm:))

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Turkiye'de bunlar satılıyor neden yok mok diyorsunuz.

Bunun adı alttan tahliyeli housing yazsanız çıkar zaten googlede hocam plastik olanları da var metal olanlarıda

alaka yok hocam bu yeni çelik teknolojisinde ömür boyu kullanma imkanı sağlayan tipte olanını kastedmiştim yoksa sıradan petrol ürünü sedimentli tabiki vardır ha ender olsada var ama fiyatı arıtmadan pahalı nerdeyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Mart 2020; 0:24:9 >
    Villa hizmetli bizi bozar hocam.

Bu filtre tembel ve işini riske atmayacak kadar titiz insanlar yada işyerleri kullanıyor hocam çünkü temizliğini de bu filtre kendisi yapiyor amatör işler için değil. Fiyatını firmaya sorarım ama 500 doların üzerinde diye biliyorum ama siz bina daire girişine istiyorsanız alın 1 adet 5 mikron filtre 1 de filitre kabi 150 liraya işinizi çözün böyle profesyonel işler evlere gelmez

Örnek amatör ph metre kullanıyoruz 50-100-200 liralik şimdi gidipde 6000 liralık ph metre bir ev kullanıcısının kullanmasında bir fayda getirmez

Az mantıklı olmak gerekiyor bence

https://www.rosuaritma.com/urun/atlas-housing-10-inch/

Böyle birşey al içine 5 mikron sediment tak yada yollanabilir filtre tak kullan

Ev kullanıcısına gelmez bence çok pahalı. Aslında arıtma şirketleri bu gibi durumlarda koruma amaçlı sistem geliştirmeleri gerekir.

• Royal green soft
    Puretron x-master arasında kaldım
    Hangisini neden tercih etmeliyim yada 1500 2000 civarı daha iyi bir alet bulabilirmiyim

• kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    İkiside gayet iyi cihazlar. Ben evimde x master kurumdada royal green kullanıyoruz. Her ikisinden de memnunuz. Bundan daha iyisine gerek yok. Boşuna para vermiş olursunuz. Aldığınız ürün pompalı olmasını tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalado

İkiside gayet iyi cihazlar. Ben evimde x master kurumdada royal green kullanıyoruz. Her ikisinden de memnunuz. Bundan daha iyisine gerek yok. Boşuna para vermiş olursunuz. Aldığınız ürün pompalı olmasını tavsiye ederim.
    Suyun tadı nasıl hocam biz bimden özkaynak alıp içiyoruz başka suları içemez olduk birde pompa tam olarak ne işe yarıyor hocam mesela sürahi dolduruyoruz diyelim dahamı hızlı dolduruyor

• kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi tadı. Kaç senedir taktırmayı düşünüyordum. İyi ki takrtrmışım. Malum bu günlerde kurtarıcı oldu. Pompalı basıncı düşük olan yerlerde kullanılıyor. Ayrıca daha az atık ve hızlı arıtma yapıyor. Şu an basınç yeterli olduğu için kullanmıyorum. Deposu var depodan muslukls kullanıyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.