Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazına Sahip Amatör Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
3
Favori
2.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Temiz sağlıklı su elde etmek için kullandığımız arıtma larla ilgili yardımlar, görüşler ve önerilerin paylaşılması amacıyla bu konu açılmıştır. İlgili form yönetiminin bu konularla ilgili takip ettiğimiz konuları yayından kaldırmasını nedenini bilmiyoruz. Şayet bu konuda kapatılırsa kullanıcıların özgürlüğünün kısıtlanması forumun belli grupları desteklemesi ve baskıcı bir zihniyete sahip olduğu kısacası bilgi paylaşım platformu olan bu formun aslında böyle olmadığı kanıtlanmış olur. Temennimiz konunun devam etmesi. Konumuz hayırlı olsun.

• Hayırlı olsun hocam.dediklerine tamamen katılıyorum.
  • ctnuyr kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • Arkadaşlar meb hocama da sordum sağolsun anlattı. Fakat bu ph metre kalibrasyon işini tam anlayamadım. Bunun kalibre edilişini anlatan bir video falan var mı.
  • Tds değerinin çeşme sularında bize yol gösteriyor. Kaynak sularda munzur suyun tds değeri epeyi yüksekti. Ayrıca tds ve elektroliz olayı yaparak suların sağlıksız olduğunu söyleyen satıcılardan uzak durulması gerekiyor.
  • Aldığınız arıtmayı imkanınız varsa bir labarutuvarda analiz ettiniz. En azından içiniz rahat eder.
  • Şayet bir arıtma alacaksanız pompalı model alırsanız iyi olur. İstediğiniz yere taşıma imkanınız var. Örneğin şu an arıtma için şebekeden gelen basınç yeterli olabilir zaman içerisinde basınç düşüklüğünde kullanamazsınız.
  • nedenini bende hiç anlamadım senelerce duran konuyu niye silmişler çok garip cidden, + birde piyasada çakma olduğu kesinleşen ürünlerin teşhiri yapılsa tüketici adına süper olur aslında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 21 Şubat 2020; 22:24:24 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam o kadar bilgi boşa gitti. Bence buradan bilgilerimizi paylaşırsak herkes bilinçlenmiş olur. Sonuçta biz satıcı değiliz kullanıcıyız. Sizin bilgileriniz sayesinde bende arıtıcıyı hem uygun fiyata hemde kaliteli bir cihaza sahip oldum. Ayrıca bu arıtma sektöründe kapıdan satış olunca fiyat farkları da çok büyük. Kurumsal bir sisteme dönünceye kadar kullanıcıların referansları etkili olacaktır.
    Çok kötü olmuş. Aosmith hakkında neler yazılmış öğrenmek için uğraşıyorum saatlerdir. Artmaya dair hiç bir bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlfredBorden

Çok kötü olmuş. Aosmith hakkında neler yazılmış öğrenmek için uğraşıyorum saatlerdir. Artmaya dair hiç bir bilgim yok.
    aosmith biraz kapalı kutu hocam tr le yurtdışında satılan modelleri farklılık gosteriyor, firma hiç şeffaf değil,ama size orjinallik dürüstlük olarak...https://puretronwater.com

onerebilirim piyasada çakma ürün kakalayan menşei ve marka yanıltan firma dolu uyanık olmak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Şubat 2020; 20:15:25 >

Hocam açıkcası benim için arıtma da ph 8den düşük olmalı. Ve bikarbonat düşük olmalı. Kahve tüketimim çok yüksek. Kahvenin demlendiği su daki mineral dağılımı, sertlik ve ph çok önemli. Bu istekleri karşılayabilen bişeyler lazım bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlfredBorden

Hocam açıkcası benim için arıtma da ph 8den düşük olmalı. Ve bikarbonat düşük olmalı. Kahve tüketimim çok yüksek. Kahvenin demlendiği su daki mineral dağılımı, sertlik ve ph çok önemli. Bu istekleri karşılayabilen bişeyler lazım bana
    hızlı çıkışa takarlar biocerayı 7. 5-8 arası alırsın o mühüm değil
  • AlfredBorden kullanıcısına yanıt
    yalnız ben onu kahvede test ettim açıkçası bir tat farkı hissetmedim kaynayan suyun ph ı değişiyor gibi zaten, bi ara benim 9 luk phı kaynatıp bir bakayım bir ara iyi hatırlattın..
    Ph karbonat çıkarıyor. Benim ph biocera hızlı aklımda 6.7. Şöyle söyleyeyim. Yavaş akım olursa ph 8 civarında alırsınız deniliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

hızlı çıkışa takarlar biocerayı 7. 5-8 arası alırsın o mühüm değil

Alıntıları Göster
    Ben dün hızlı aklımda ph 8.1 aldım ilk bardakta. Yaklaşık 1 litre sürahiye suyu boşalttım ph 6.7 oldu. Beni biocera da sorun olduğunu düşündüm. Firma ile durumu konuştum normal dedi yavaş akıma alalım hatta hassas vana koyalım dedi. Şu an test aşamasındayım. Diğer marka ile kıyas yapacağım sorun biocera mı yoksa bağlantı şekli mi.

Kahve için yüksek ph iyi olduğunu hatırlıyorum.
  • kartalado kullanıcısına yanıt
    bana sorarsan yavaş akıma lmak daha sağlıklı düzgün net ph alma konusunda hızlıda oynak oluyor değerler kendinde yaparsın t parçayı bioceranın çıkışına alıcan alkali su depoya dolucak..9-9.5 gibi biraz yüksek çıkıyor ama oynak çıkmasından iyidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

aosmith biraz kapalı kutu hocam tr le yurtdışında satılan modelleri farklılık gosteriyor, firma hiç şeffaf değil,ama size orjinallik dürüstlük olarak...https://puretronwater.com

onerebilirim piyasada çakma ürün kakalayan menşei ve marka yanıltan firma dolu uyanık olmak lazım...

Alıntıları Göster
    Maalesef hocam birçok konu kapandı. Ürün tavsiyelerini özelden verirsek konunun selameti daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabi yazma özgürlüğünüz var. Sonuçta burda firmaları temsil etmiyoruz. Tabi tercih ettiğimiz ve tavsiye ettiğimiz firmalar var. Ben örneğin sizin ve meb arkadaşın tavsiyeniz ile ürün tercihinde bulundum. Ayrıca teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.