Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.257
Cevap
102
Favori
143.835
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar yaklaşık 3 yıllık biocera ve 3 aylık swun tatlandırıcı değerleri.

Sizce biocera değiştirme zamanı geldi mi?Orp nin bu denli iyi çıkıp ph ın düşük çıkmasını anlamadım.Acaba swun tatlandırıcı mı değerleri düşürdü?Sökmek te zor şimdi malum hanım 6 aydan 6 aya izin veriyor 😂😑

Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 31 Temmuz 2022; 19:24:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• meeb kullanıcısına yanıt
    Orp 12 iyi değil yani 0 altında olması gerekli, ph' da 7.5 iyi sayılır. Ama artık değişim zamanı gelmiş hocam, 3 yıl iyi kullanmışsınız. Daha fazla uzatmadan yenileyin..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tersosmos kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam evet orp eksi değer olması gerekiyor biliyorum kötünün iyisi anlamında kullandım.😀

peki yeni biocera ya geçsem lezzet olarak değişiklik olur mu hocam?Şuan lezzetine alıştık tavsiyenle aldığım swun gerçekten çok güzel çıktı.tekrardan teşekkürler.🥰

Değişiklik olur tabii ki, ama öyle rahatsız edecek seviye de olmaz. Daha sert suya sahip olursun yenilendiğinde. Ama değiştir tada bakma pek, 10 güne alışırsın tada

galib hocanın dediği gibi 3 yıl fazla fazla gitmiş benimki 11 ayda mortingen oluyordu 7.10 nun altına düşünce değiştiriyordum tabi bizim tüketim fazla.

teşekkürler yakın zamanda değiştirir değerleri atarım.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    bizde günlük taş çatlasın 5 litre hocam.

• tersosmos Merhaba ,

Gaziantep ilinde ikamet etmekteyiz ve arıtıcı alma planımız bulunmakta. Öncelikle foruma katkılarınız için teşekkür ederim.

Benim bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim

- amway espring cihazı hakkında görüşleriniz nelerdir

-lux modeli ile soft modelinin farklarını ve maliyetlerini kıyaslayabilir misiniz.

şimdiden teşekkür ederim.

• Selamlar, ön 3lü filtreyi dün değiştirdim, şebeke suyu tds'si 190-200 civarı, 3. Filtreden sonra aldığım suyun tds'si 250 civarı.
    Bir yanlışlık mı yaptım acaba takarken, filtrelerden sonra gelen suyun tds'si şebekeden yüksek.

• onkeii O kullanıcısına yanıt
    Karbon filtrelerden geçen suyun tds değeri yükselir hocam normalde. Yani değerler normal

• modtr M kullanıcısına yanıt
    İkisi farklı bir ürün biridir MF (Mikro filtrasyon) diğeri RO (Reverse Osmosis) arada gözenek boyutu farkı var mf 1-10 micron arası maddeleri tutar. RO 0.0001 mikrona kadar tutar. Ro sistemi kapsamlı arıtma yapar, kısaca suyunuzu tamamen tüm maddelerden ayırır. Arada 1000 kat fark var arıtma olarak. Maliyet açısından RO cihazları daha maliyetlidir.

Kısa bir örnek şebeke suyunuz 300PPM olsun TDS değeri tds toplam kadı maddelerin çözünmüş halini gösteren bir birimdir.

MF cihazına giren 300 su çıkışta 300 ve üzeri olur yani suda bir değişim olmaz.

Ro cihazına giren 300 ppm su çıkışta 0-20 ppm e kadar düşer değeri.

MF cihazı suyun kokusunu, ve tortusunu üzerinde tutar, ağır metal, mineral vs maddeleri tutamaz. Ro bunların hepsini tek başına yapar. Size tavsiyem bir ro sistemi almanız olur.

Luxplus modeli ile soft modeli filtre maliyet değerlendirmesi şu şekilde olur.

Soft 2 yıllık filtre maliyeti: 2075₺
    Luxplus 2 yıllık filtre maliyeti: 2600₺

Soft serisi filtreler Taiwan menşeli luxplus USA malıdır. Soft açık kasa housing sistem olarak geçer luxplus inline filtre tarzindadır. Housing inline farkı ise şöyle; housing filtre değişimi housing kapağı açılır eski filtre çıkartılır yerine yenisi takılır ve kapak kapatılır, unitenin plastiği hep üzerinde kalır. İnline ise tam tersi filtre komple dış plastik gövdesi ile değişim yapılır. Her filtre değişiminde filtrenin dış aksamı da yenilenmiş olur. O yüzden aynı kaliteye sahip inline filtreler daha pahalı olur, plastiğiyle birlikte değiştiği için. Ayrıca hijyen bakımından ve kolay müdahale etme bakımından inline daha iyidir.

Merhaba Yanıtınız için teşekkür ederim,

Espring cihazı anladığım kadarı ile mikro filtrasyon bir cihaz. Siz RO daha maliyetli demişsiniz ancak amway bu cihaza 15 bin TL istiyor. ve yıllık maliyeti 3500 TL. Yanlış anlamayın benimde tuhafıma gidiyor ve ablamlarda var suyun tadıda hiç iyi değil. Onların savunmasıda biz sudan sadece zararlı maddeleri atıyoruz suyu saflaştırıp tekrar tatlandırmıyoruz. Bildiğim kadarı ile atık su da üretmiyor. Bu cihazı biraz daha anlatırsanız gelecekte buraya okuyanlar içinde aydınlatıcı olacağını düşünüyorum.

Bir sorumda Lux Plus modeli bütün parçaları ile mi NFS onaylıdır ?

Bu işi araştırdıkça resmen batıyorusun :) millet gibi amcamın oğlu yapıyor diyen komşudan mı alsaydım cahillik gerçekten mutluluk.

Son olarak Lux Plus DH indirimli son fiyatı nedir acaba?

Açıkçası Lux Plus ve İhlas Ihlas Cebilon Aura Platinium arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tersosmos

Karbon filtrelerden geçen suyun tds değeri yükselir hocam normalde. Yani değerler normal
    Gerçekten mi?? İlginçmiş. Teşekkür ederim cevap için

Selamlar @tersosmos hocam;

Yaklaşık 10 gündür arıtma cihazlarını araştırıyorum.Aslında bir kaç marka arasından Royal Green Lux Plus su arıtma cihazını ön plana almaya karar verdim. Ancak kafama takılan bazı şeyler var. Cihazın kurulumu, Filtre değişiminde servisli seçeneği olması iyi. Ancak herhangi bir arızada servis ücreti ne kadar oluyor acaba?

Bir de nakit fiyatı için 5265₺ yazmışsınız. Bu fiyat kredi kartı tek çekim için de geçerli mi?

Son olarak malum fiyatlar devamlı yükseldiği için 1 seferde 2-3 filtre satın alsak (servis dahil) bir problem olur mu? Örneğin 2 filtre aldık. 2 yıl sonra servisi çağırıp taktırabilir miyiz?

Maalesef artık maddi durumumuzu da düşünmemiz gerek. Her gün zam geliyor her şeye.

İlginize çok teşekkürler.

• OSİBAY O kullanıcısına yanıt
    1, Nakit fiyata tek çekim ödeme yapabilirsiniz hocam.

2, 2 yıl boyunca servis ücreti yok arıza durumunda. Garanti dışı servis ücreti şuan 150₺

3, yedek filtre alıp bekletebilirsiniz en fazla 2 yıl saklayabilirsiniz, daha uzun yıllar filtreler bozulabilir. Servis dahil aldığınız yedek set filtreyi zamanı gelince ücretsiz olarak hizmet alırsınız.

Merhaba indirim kodu alabilirmiyim. Herhalde lux u alacağım

• Selamün aleyküm,

Su artıma cihazı alacağım. Ancak 2 model arasında kaldım. Royal Green Dijital Luxplus NSF/ANSI ve AO Smith Daisy Plus. Royal Green Luxplus 6 filtreli, AO Smith Daisy ise 5 filtre. AO Smith Daisy daha az atık verdiğini ve membran filtresinin daha uzun gittiğini söylüyor. Açıkcası hiç bilgim yok, sizce hangisini neden tercih etmeliyim. Değerli yardımlarınız için teşekkür ederim.

• ka.kenan K kullanıcısına yanıt

Karar verebildiniz mi ?

Ben de Luxplus düşünüyorum. AO tarafı sanırım yeni ?

Ancak endişelerim var bu su sistemleri konusunda. Sağlıklı mı bilemiyorum. Damacanalardan tam su arıtma cihazına geçiş istiyorum.

• Birşey sormak istiyorum; her sene meşhur ishal salgını oluyor içme sularından kaynaklı, bu filtreler mikrobu, virüs -bakteri tutuyor mu gercekten, mikrop,virus,bakteri filtre tarafından tutuluyor ya da yok ediliyor mu gercekten

• 43HY34 kullanıcısına yanıt
    Bu sistemler evet şebeke suyundan oluşabilecek bakteri ve virüsleri engeller, tamamen hijyenik bir su ihtiyacınız varsa bu sistemlerin çıkışına ekstra güvenlik olan uv dezenfekte filtre eklemenizi tavsiye ederim. Uv filtre arıtma cihazının kendisinde oluşabilecek microbiyolojik kirliliği önlemede çok başarılı. Uv filtre her marka su arıtma cihazı dışına takılabilen bir filtre sistemidir.

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.