Şimdi Ara

Styraporla Mantolamanin Zararlari (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
483
Cevap
14
Favori
59.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mantolamaci

**Alıntı** -ama Ayhan AZ isimli arkadaşın yazısında 2 adet beton parçasından birini strafor ile kaplayın 1 yıl kadar her iki beton parçası da aynı ortamda kaldıktan sonra göreceksiniz ki o süre sonunda açıkta kalan beton parçası sağlam kalacakken strafor ile kaplanmış beton parçası ufalanacaktır. (İnternetteki form sayfalarından alınmıştır.)

?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 10 Ekim 2013; 11:20:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

quote:

Manto Plate %100 nefes alma özelliğine sahip olduğundan dolayı mekanlarınız size sağlıklı bir ortam sunar.

Buradaki %100'ün anlamı nedir ?

Ortamdaki nem dengesinin duvarlardan geçecek nemle sağlanması gerçekliği olmayan bir hurafedir. Bu konunun başlığıda bu hurafe üzerine kurulmuştur. Isıtma, havalandırma, iklimlendirme bilimi dikkate alınmadan beslenen bu hurafenin üzerine üretici firmalarda balıklama atlamaktadır. Ben bunu tasvip etmiyorum.

Normal bir iç mekanda saatte ne kadar nem üretildiği ve bu miktarın duvarlardan geçerek tahliye edilemeyecek kadar çok olduğunu biliyormusunuz ?

Konunun başlarında yazdıklarımı tekrar etmek istemiyorum.

denizli sartlarinda 5 cm karbon esasli 16 dansite 0.031 w mk kopuk iyi midir?

• @cengizumur siz anlamıyorsunuz. Tek pazarı Türkiye kalmış ürüne devam edin. İş yoğunluğundan dolayı satır satır yazamayacağım.

? https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=48961902&p=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mantolamaci -- 12 Ekim 2013; 22:39:43 >
  • quote:

@cengizumur siz anlamıyorsunuz. Tek pazarı Türkiye kalmış ürüne devam edin. İş yoğunluğundan dolayı satır satır yazamayacağım.

?
  • quote:

@cengizumur siz anlamıyorsunuz. Tek pazarı Türkiye kalmış ürüne devam edin. İş yoğunluğundan dolayı satır satır yazamayacağım.

!...
  • geçen hafta içeriden mantoloma ürün ve fiyat almak için elazığda bu işleri yapan firmaları tek tek gezdim yalıtım yaptıracam dediğim hangi tür malzemeleri kullanıyorsunuz dediğimde onlar xps ve eps ürünleri gösterdiler.... bu manto sıva olayını 2 yere sorduğumda(sadece 2 yer böyle bir sıvanın olduğunu) biri mantosür dü ötekinin hangi marka kullandığını bilmiyorum biri hiç tavsiye etmedi öteki ise mantosür bayisi çok güzel anlattı sonra da hiç kimse bilmediği bu ürüne yanaşmıyor dedi... bende dedim ozaman bildirin siz bu ürünün bayisisiniz teminat verin dedim gelin benim evi yapın dedim alın size reklamın kralı firma yok dedi. yapamayız öyle... ozaman bu ürünü nasıl ispatlayacaksınız ????? deneylerde ürün 10 numara çıkan ürünüde piyasada yer etmesi birazda size kalmış gibi... yukarıda yazan arkadaşlar boş konuşmuyor alperen aynı ürünü kullanmış fıs çıkmış... xps veya eps den herkes memnun eps nin karbonunda herkes daha çok memnun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat23351 -- 26 Aralık 2013; 22:41:41 >

• murat23351 M kullanıcısına yanıt
    ben 5 cm karbon eps yaptırdım, çatıya da tip400 şilte serdim. yaklaşık %50 tasarruf ettirdi ama bina nefes alamıyor gibi hemen havasız kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

ben 5 cm karbon eps yaptırdım, çatıya da tip400 şilte serdim. yaklaşık %50 tasarruf ettirdi ama bina nefes alamıyor gibi hemen havasız kalıyor.

binanın nefes almadığını nasıl anlayabiliyorsunuz ki eps normalde nefes alabilen bir ürün xps gibi yoğun bir ürün değil... tip400 ün folyolusunu kullanmışsanız ondanda olabilir... biz çatıyada karbon eps üzerinede yalıtım sıvası 1cm + 1cm toplamda 2cm olarak düşünüyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat23351 -- 27 Aralık 2013; 18:44:27 >
  • murat23351 M kullanıcısına yanıt
    tam emin değilim tabi neden olduğu ama içerisi çok havasız kalıyor. şilte de folyolu değil. 10 cm normal şilte.
  • quote:

tam emin değilim tabi neden olduğu ama içerisi çok havasız kalıyor. şilte de folyolu değil. 10 cm normal şilte.

yalıtımı içeriden mi yaptırdınız ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat23351

quote:

yalıtımı içeriden mi yaptırdınız ??

hayir disaridan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • içeriye kullandığınız silikonlu boyadan olmasın mı mesele bu sene evi filli boyanın silikonlu boyası ile boyattım kapı kapalı olduğunda içeri girildiğinde havasız olduğu çok belli oluyor sorun boya olabilr.... geçen sene evde böyle durum yoktu....
  • olabilir dyo silinebilir silikonlu boya yapmistik yazin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün değişik firmalara fiyat ürün araştırması yaptığımda bir yer bana boyayı kazımamız lazımdır demişti. demek sebebi buymuş
  • quote:

quote:

binanın nefes almadığını nasıl anlayabiliyorsunuz ki eps normalde nefes alabilen bir ürün xps gibi yoğun bir ürün değil... tip400 ün folyolusunu kullanmışsanız ondanda olabilir... biz çatıyada karbon eps üzerinede yalıtım sıvası 1cm + 1cm toplamda 2cm olarak düşünüyoruz...

Eps nefes alabilir diye belirtiyorlar lakin bir Evin gerektigi kadar almıyor.Mantolama plakalarında en iyi Nefes alabilirlik oranı Taşyünündedir.Nefes almama konusunda Boyanında etkisi var diyorsunuz.Var evet,ayrıca Plastik pimapen pencerelerinde etkisi var.Ülkemizde havalandırmaya önem vermedigimiz için Dairelerin içi havasız kalıyor.Bakın Avrupada evler nasıl yapılıyor.

• aslımda tüm odaların kapıları tam kapatılmayıp en azından yarım açık olursa bu havasızlığın önüne geçilmiş olur.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: loko

quote:

quote:

Eps nefes alabilir diye belirtiyorlar lakin bir Evin gerektigi kadar almıyor.Mantolama plakalarında en iyi Nefes alabilirlik oranı Taşyünündedir.Nefes almama konusunda Boyanında etkisi var diyorsunuz.Var evet,ayrıca Plastik pimapen pencerelerinde etkisi var.Ülkemizde havalandırmaya önem vermedigimiz için Dairelerin içi havasız kalıyor.Bakın Avrupada evler nasıl yapılıyor.

loko,

Taş yünü nefes alır derken taş yünü yalıtımın içinden havanın kolay geçmesini kast ediyorsunuz herhalde değilmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

quote:

Orijinalden alıntı: loko

quote:

quote:

loko,

Taş yünü nefes alır derken taş yünü yalıtımın içinden havanın kolay geçmesini kast ediyorsunuz herhalde değilmi ?

Evet malzemelerde Nefes alabilirlik oranı vardır.Evin hava alması çok önemlidir.Hava almayan evde oturanlar zamanla Hasta olurlar.

• quote:

hardcrss,

Daha önce evin havası iyimiydi ? Duvarlarınızdan hava geçiyordu fakat yalıtım malzemesi bu geçişi kesti diyorsunuz galiba.

Doğrumu anlıyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 29 Aralık 2013; 15:43:33 >
  • quote:

içeriye kullandığınız silikonlu boyadan olmasın mı mesele bu sene evi filli boyanın silikonlu boyası ile boyattım kapı kapalı olduğunda içeri girildiğinde havasız olduğu çok belli oluyor sorun boya olabilr.... geçen sene evde böyle durum yoktu....

murat23351,

Duvardaki boya duvardan hava geçişini engellemiş gibi bir sonuç çıkıyor. Daha önce duvarlarınız hava geçiriyormuş, havayı geçiren bu duvar malzemeniz nedir acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.