Şimdi Ara

Styraporla Mantolamanin Zararlari (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
483
Cevap
14
Favori
59.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mesleğinizi sormuyorum, eğitiminiz nedir ? Siz bunu başkalarına sorduğunuza gore sakıncası yoktur zannederim.

Isı transferi dersini meslek lisesi veya üzeri bir kurumdaki eğitiminiz sırasında aldınızmı ?

Eğitiminiz yok fakat kendinizi geliştirdi iseniz ürününüzün 'ısı transfer katsayısını' formül içerisinde kullanabilirmisiniz ?

MANTO PLATE'i yani ürününüzü ne kadar tanıyorsunuz ?

Söylediklerinizin. MANTO PLATE ile ilgili yorumlarınızın, ürünün teknik verileriyle ve bu verilerin günümüz üniversitelerinde işlenen bilgilerle yorumlandığında ortaya çıkan sonuçlarla çeliştiğinin farkındamısınız ?

9köy' e not; sayın arkadaşım ben taa yazın klima konusunda bir şey sormuş söylemiştim, bir sen cevap yazmıştın. ben sana geri dönemedim. ilk fırsatta o konuyada bakacağım. Senden özür diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

mantolomaci,

Mesleğinizi sormuyorum, eğitiminiz nedir ? Siz bunu başkalarına sorduğunuza gore sakıncası yoktur zannederim.

Isı transferi dersini meslek lisesi veya üzeri bir kurumdaki eğitiminiz sırasında aldınızmı ?

Eğitiminiz yok fakat kendinizi geliştirdi iseniz ürününüzün 'ısı transfer katsayısını' formül içerisinde kullanabilirmisiniz ?

Söylediklerinizin. MANTO PLATE ile ilgili yorumlarınızın, ürünün teknik verileriyle ve bu verilerin günümüz üniversitelerinde işlenen bilgilerle yorumlandığında ortaya çıkan sonuçlarla çeliştiğinin farkındamısınız ?

9köy' e not; sayın arkadaşım ben taa yazın klima konusunda bir şey sormuş söylemiştim, bir sen cevap yazmıştın. ben sana geri dönemedim. ilk fırsatta o konuyada bakacağım. Senden özür diliyorum.

cengiz bey hoş geldiniz. ne özrü efendim. ourmu öyle şey bizde günlerce giremediğimiz oluyor. siz forumu bırakmayınız en azından ayda 3-4 kez yazsanız değerli bilgilerinizden istifade ederiz.

• quote:

mantolomaci,

Beyefendi siz kitapta okuyupta burada yazdıklarınızı biz şantiyelerde uyguluyoruz.

Aşağıdaki hesap cetveline göre 1cm kalınlığında uygulanabiliyormuymuş formülü..

R (Isıl Direnç Değeri) Hesap Tablosu:

Yalıtım Malz. Duvar Elemanı İç Cephe Sıvası Varsa Diğer Malzemelerin
    Kalınlığı Kalınlığı Kalınlığı Her Birinin Kendi Kalınlıkları
    R = Hava Katsayı Değ. 0.17 + ----------------- + -------------------- + -------------------- + -------
    Isı İlet. Değ. Isı İlet. Değ. Isı İlet. Değ. Her Birinin Kendi Isı İlet.değeri

U Değeri Hesabı:
    1
    U Değeri = -----------------------------
    Isıl Direnç Değeri (R)

Bölgelerine Göre Tavsiye Edilen Toplam Isı Geçiş Katsayıları:
    U (k) W/m2K

İklim Bölgesi
    I. Bölge
    II. Bölge
    III. Bölge
    IV. Bölge
    U (k) W/m2K
    0.70
    0.60
    0.50
    0.40

Buna Göre MANTO PLATE (Hazır Isı Yalıtım Sıvası) Kullanarak U Değeri Hesaplamaları:

1- 25 cmKalınlığındaki GAZBETON İçin:
    ÖRNEK 1A :25 cm kalınlığındaki Gazbeton’a dışardan 1cm kalınlığında
    MANTO PLATE (Hazır Isı Yalıtım Sıvası) ve üzerine 2 mm İZO PLATE
    (İnce Sıva Harcı) uygulandığında, iç cephede ise 2 cm kalınlığında Alçı sıvası
    (Perlit Katkılı veya normal Alçı) uygulandığında hesaplama şu şekilde yapılır.

İzo Plate Manto Plate Gazbeton Perlit Katkılı Alçı

0,002 0,01 0,25 0,02
    R = 0.17 + -------------- + --------------- + ------------ + -----------
    0,18 0,050 0,11 0,16

R = 0.17 + 0,011 + 0,20 + 2,273 + 0,125

R (Isıl Direnç) = 2,779 m2K
    W
    1
    U = -------- U = 0,359 W
    2,779 m2 K

SONUÇ: Bu hesaplamaya göre 1. 2. 3. ve 4. bölgelerde uygulanabilir.

ÖRNEK 1B :Aynı Hesaplamayı İç Cephede Normal Alçı kullanıldığını
    kabul ederek yaparsak.

İzo Plate Manto Plate Gazbeton Normal Alçı

0,002 0,01 0,25 0,02
    R = 0.17 + -------------- + --------------- + ------------ + -----------
    0,18 0,050 0,11 0,24

R = 0.17 + 0,011 + 0,20 + 2,273 + 0,083

R (Isıl Direnç) = 2,737 m2K
    W
    1
    U = -------- U = 0,365 W
    2,737 m2 K

SONUÇ: Bu hesaplamaya göre 1.2.3. ve 4. bölgelerde uygulanabilir.
    2-20 cmKalınlığındaki GAZBETON İçin:

ÖRNEK 2A :20 cm kalınlığındaki Gazbeton’a dışardan 1cm kalınlığında
    MANTO PLATE (Hazır Isı Yalıtım Sıvası) ve üzerine 2 mm İZO PLATE
    (İnce Sıva Harcı) uygulandığında, iç cephede ise 2 cm kalınlığında Alçı sıvası
    (Perlit Katkılı veya normal Alçı) uygulandığında hesaplama şu şekilde yapılır.

Devamı : http://isiyalitim.org/yalitim-haberdetay-turkiye-isi-yalitim-haritasi

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mantolamaci

quote:

arkadaşım, yazımı tamamen okumadan nasıl yorum yapıyorsunuz ozaman. hiçte okumamış değilsiniz. neyse burada alp.69 arkdaşın bahsettiği esas konunun üstünden neden gitmiyorsunuz. ben kızım sana söyliyim sen anla dediysem birşeyler anlamanız açsındandı. ürün aynı ürün kardeşim dolu ürün var bu şekilde piyasada

adam size diyor ama aynı firma ama benzer ürünlerin iş görmeyeceği hakkında yazıyor arkdaşta bende.

bu mazleme kalın uygulanmadıktan sonra işe yaramaz. oda içten uygulamada dahi en az 4-5 cm şart uygulamada. size ısı geçirgenlik değerlerinden bahsettim oralara neden girmiyorsunuz neden forum kuralların aykırı imza kullanıyorsunuz.

bırakın şimdi diğer firmayı.

Esas konu şaşmadı. Bu malzeme kalın da uygulanabilir maliyet yükselir . 1. bölgeler'de 1 cm yeterli . Kullanmadığınız bir ürün için işe yaramaz demeye hakkınızın olduğunu sanmıyorum.

arkadaşım,

xps eps gibi mazlemelerin ısı geçirgenlik katsayısı 0.30larda. yaşlanma katsayı 0.37 ve 0.47lerde.

sizin ise yeni uygulamada 0.55ler yaklaşıyor. yani aşağı yukarı 1cm xp kullnıcakken 2cm kullnırsak ayanı ayara geliyor sizin ürününüz. nasıl 1cm yetecek 1. bölgeler için.

1. bölge durumları felanda bizim yönetimlerin ve izoderin uydurduğu palavradan başka değil avrupada bu ürünler sıcak iklimlerde 16cm uygulanıyor soğuk iklimlerdede. duvar deseniz zaten 40cmden aşağı değil.

soğukta aynı geçirgenliğe sahiptir sıcakta. bizim yönetimler kendilerini kandırsınlar ts825 midri 26 mıdır hepsi çöp kanunlar. ben yaptım oldu demekle olmuyor bu durumlar. bizimkiler istediği kadar konuşsun ayranı yok içmeye çifte faytonla gider dolanmaya. adamlar avrupadan iyiyiz diyorlar ya. şimdide derlese abd iflas etti şaşmam. (bütçesi, kabul edilmedi tatile girdi ya vs) sonrada sıkışınca işlerine gelince derler bizim durumlarımız dünya ülkelerine göre iyi olmadığından inşaa maliyetleri göz önüne alınarak bu yönetmelik geliştirldi.. hangi mantığa sığar budurum. sonrda solculuktan bahseden metin akpınarlar çıkar tv reklamlarında oynar.. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

ayrıca yaşlanma değerleri yok.

ve benim bu ürünü kullanmama gerek yok herşey ortadyken. sizin ürüne benzerini kullnmış alp.69 arkadaş aynısı maynısı durumuda yok hepsindeki mantık aynı.. bizim aklı evvellerimiz derle yok xps kötü eps daha iyi neden derler daha pahalı vatandaşın kafasına yer etsin daha çok kazanalım. işte yukarıda tablo var hangisnin daha üstün olduğu belli. onuda geçin aynı hammadde zaten bir yoğun bir yumuşak neymiş xps kendini zamanla yok edermiş.

daha söylenecek çok örnek var neyse. benim amacım sizle tartışmak değil.

abi 0,30 değil 0.0030 w/k dır xps için ısı iletim katsayısı

yok şunun için yazdım diğeri 0,55 tir doğru ama xps 0,030 olunca hani düz mantıkla 2 kat değil 20 kat fark oluyor yani yine düz mantıkla düşünüldüğünde xps in 1 cm kalınlığına karşı bu sıvadan 20 cm gerekli

bu terimler doğrudur tabi ama ben anlamıyorum işte 0.0 şeklinde yazsam yetermi bazı yerlerdede daha çok sıfır kullanılıyor.

Styraporla Mantolamanin Zararlari

burda 0.0 kullanılmış bazı yerlerde daha çok sıfır kullanılmış bu durumları ben ayırd edemem zaten. 000.0 şeklinde verilmiş bu konuda bilgim olmayınca bende yuvarladım durumu 0. şeklinde aldım.

şimdi güzel bir yazı buldum şu sitede http://www.dikmeyapi.com/a_man_05.htm

0.015 W/mk fazlalıık var bizim tartıştığımız üründe ama anlaşılması gereken durum net.

4. ƛ= 0,030 W/mK olan 4 cm. kalınlığındaki bir XPS levhanın yaptığı yalıtıma eşdeğer bir ısı yalıtımı için, ƛ= 0,070 W/mK olan bir ısı yalıtım sıvasından yaklaşık 9 cm. kalınlığında bir sıva yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu sıva kalınlığı iç vedış yüzeylere dağıtılsa dahi, sadece sıva malzemesinin maliyeti (Yaklaşık 40 TL/m2) çok yüksek rakamlara ulaşmaktadır

Linkte verdiğiniz yazı içerisinde " Bu çalışmada Isı yalıtım Sıvası olarak (ƛ) lambda değeri 0,070 W/mK olanı ele alınmış, daha pahalı olan ve (ƛ) lambda değeri 0,0560 olanları dahil edilmemiştir. "

Manto plate ise > 0,0480 W/mK

Yani orada belirtilen daha pahalı olan malzemenin daha iyi değere sahip olanı MANTO PLATE.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşım, yazımı tamamen okumadan nasıl yorum yapıyorsunuz ozaman. hiçte okumamış değilsiniz. neyse burada alp.69 arkdaşın bahsettiği esas konunun üstünden neden gitmiyorsunuz. ben kızım sana söyliyim sen anla dediysem birşeyler anlamanız açsındandı. ürün aynı ürün kardeşim dolu ürün var bu şekilde piyasada

adam size diyor ama aynı firma ama benzer ürünlerin iş görmeyeceği hakkında yazıyor arkdaşta bende.

bu mazleme kalın uygulanmadıktan sonra işe yaramaz. oda içten uygulamada dahi en az 4-5 cm şart uygulamada. size ısı geçirgenlik değerlerinden bahsettim oralara neden girmiyorsunuz neden forum kuralların aykırı imza kullanıyorsunuz.

bırakın şimdi diğer firmayı.

Esas konu şaşmadı. Bu malzeme kalın da uygulanabilir maliyet yükselir . 1. bölgeler'de 1 cm yeterli . Kullanmadığınız bir ürün için işe yaramaz demeye hakkınızın olduğunu sanmıyorum.

arkadaşım,

xps eps gibi mazlemelerin ısı geçirgenlik katsayısı 0.30larda. yaşlanma katsayı 0.37 ve 0.47lerde.

sizin ise yeni uygulamada 0.55ler yaklaşıyor. yani aşağı yukarı 1cm xp kullnıcakken 2cm kullnırsak ayanı ayara geliyor sizin ürününüz. nasıl 1cm yetecek 1. bölgeler için.

1. bölge durumları felanda bizim yönetimlerin ve izoderin uydurduğu palavradan başka değil avrupada bu ürünler sıcak iklimlerde 16cm uygulanıyor soğuk iklimlerdede. duvar deseniz zaten 40cmden aşağı değil.

soğukta aynı geçirgenliğe sahiptir sıcakta. bizim yönetimler kendilerini kandırsınlar ts825 midri 26 mıdır hepsi çöp kanunlar. ben yaptım oldu demekle olmuyor bu durumlar. bizimkiler istediği kadar konuşsun ayranı yok içmeye çifte faytonla gider dolanmaya. adamlar avrupadan iyiyiz diyorlar ya. şimdide derlese abd iflas etti şaşmam. (bütçesi, kabul edilmedi tatile girdi ya vs) sonrada sıkışınca işlerine gelince derler bizim durumlarımız dünya ülkelerine göre iyi olmadığından inşaa maliyetleri göz önüne alınarak bu yönetmelik geliştirldi.. hangi mantığa sığar budurum. sonrda solculuktan bahseden metin akpınarlar çıkar tv reklamlarında oynar.. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

ayrıca yaşlanma değerleri yok.

ve benim bu ürünü kullanmama gerek yok herşey ortadyken. sizin ürüne benzerini kullnmış alp.69 arkadaş aynısı maynısı durumuda yok hepsindeki mantık aynı.. bizim aklı evvellerimiz derle yok xps kötü eps daha iyi neden derler daha pahalı vatandaşın kafasına yer etsin daha çok kazanalım. işte yukarıda tablo var hangisnin daha üstün olduğu belli. onuda geçin aynı hammadde zaten bir yoğun bir yumuşak neymiş xps kendini zamanla yok edermiş.

daha söylenecek çok örnek var neyse. benim amacım sizle tartışmak değil.

abi 0,30 değil 0.0030 w/k dır xps için ısı iletim katsayısı

yok şunun için yazdım diğeri 0,55 tir doğru ama xps 0,030 olunca hani düz mantıkla 2 kat değil 20 kat fark oluyor yani yine düz mantıkla düşünüldüğünde xps in 1 cm kalınlığına karşı bu sıvadan 20 cm gerekli

bu terimler doğrudur tabi ama ben anlamıyorum işte 0.0 şeklinde yazsam yetermi bazı yerlerdede daha çok sıfır kullanılıyor.

burda 0.0 kullanılmış bazı yerlerde daha çok sıfır kullanılmış bu durumları ben ayırd edemem zaten. 000.0 şeklinde verilmiş bu konuda bilgim olmayınca bende yuvarladım durumu 0. şeklinde aldım.

şimdi güzel bir yazı buldum şu sitede http://www.dikmeyapi.com/a_man_05.htm

0.015 W/mk fazlalıık var bizim tartıştığımız üründe ama anlaşılması gereken durum net.

4. ƛ= 0,030 W/mK olan 4 cm. kalınlığındaki bir XPS levhanın yaptığı yalıtıma eşdeğer bir ısı yalıtımı için, ƛ= 0,070 W/mK olan bir ısı yalıtım sıvasından yaklaşık 9 cm. kalınlığında bir sıva yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu sıva kalınlığı iç vedış yüzeylere dağıtılsa dahi, sadece sıva malzemesinin maliyeti (Yaklaşık 40 TL/m2) çok yüksek rakamlara ulaşmaktadır

Linkte verdiğiniz yazı içerisinde " Bu çalışmada Isı yalıtım Sıvası olarak (ƛ) lambda değeri 0,070 W/mK olanı ele alınmış, daha pahalı olan ve (ƛ) lambda değeri 0,0560 olanları dahil edilmemiştir. "

Manto plate ise > 0,0480 W/mK

Yani orada belirtilen daha pahalı olan malzemenin daha iyi değere sahip olanı MANTO PLATE.

arkadaşım 1 cm yetmez siz istediğiniz kadar savunun ürününüzü. ama önce alttaki imzanızı silin kurallara aykırı.

• quote:

mantolomaci,

Beyefendi siz kitapta okuyupta burada yazdıklarınızı biz şantiyelerde uyguluyoruz.

• mantolamaci M kullanıcısına yanıt
    Sorduklarıma cevap vermekte zorlanmıyorsanız ben bu cevapları almak isterim.
  • quote:

quote:

mantolomaci,

Ayrıca ben bu gönderdiğiniz yanıtta bir hesap filan göremiyorum, biraz açarmısınız ?

• cengizumur C kullanıcısına yanıt
    Yani bu hesap dediğiniz şeye bakarak 1 cm manto plate'ten 3. veya 5. bölgelere nasıl gidiyoruz. Nasıl oluyorda 4 cm'lik styropor'a gore % 50 tasarruf ediyoruz ?

Bu bir muamma hala daha. Size bunları kim nasıl anlattı, bizede anlatın. Elimizden geldiğince size bilgilendirmeye çalışalım.
  • filli boya capatect nasıldır? 5 cm uygulasak ne kadar etki edebilir?
  • quote:

Yani bu hesap dediğiniz şeye bakarak 1 cm manto plate'ten 3. veya 5. bölgelere nasıl gidiyoruz. Nasıl oluyorda 4 cm'lik styropor'a gore % 50 tasarruf ediyoruz ?

Bu bir muamma hala daha. Size bunları kim nasıl anlattı, bizede anlatın. Elimizden geldiğince size bilgilendirmeye çalışalım.

styropor toptancısımısınız anlayamıyorum.. Yukarıda verdiğim hesaplamalar doğrultusunda 25cmlik GAZBETON la 4. bölgeye kadar uygulanabiliyor 2. bölgelerde 15cmlik gaz beton hesaplamaları da var bims - İZO TUĞLA da var. Linkin devamına giderek tüm ayrıntıları görebilirsiniz .

Oturduğum binada 4cm lik styropor var ev şuan acayip soğuk, karşı mahallede zemin kattaki evin içi 5mm tavan duvarlar ve zemin manto plate yapılı atletle duruyorlar. Buyurun gelin canlı şahit olabilirsiniz.

• quote:

quote:

styropor toptancısımısınız anlayamıyorum.. Yukarıda verdiğim hesaplamalar doğrultusunda 25cmlik GAZBETON la 4. bölgeye kadar uygulanabiliyor 2. bölgelerde 15cmlik gaz beton hesaplamaları da var bims - İZO TUĞLA da var. Linkin devamına giderek tüm ayrıntıları görebilirsiniz .

Oturduğum binada 4cm lik styropor var ev şuan acayip soğuk, karşı mahallede zemin kattaki evin içi 5mm tavan duvarlar ve zemin manto plate yapılı atletle duruyorlar. Buyurun gelin canlı şahit olabilirsiniz.

denizli'de bunu yapabilecek tanıdıklarınız var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

quote:

denizli'de bunu yapabilecek tanıdıklarınız var mı?

orada uygulamacılarımız var. Ayrıca yapılmış örnekler'de bulunuyor sizinle irtibat kurabileceğimiz numara verirseniz yardımcı oluruz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ürününüzü Styropor ile karşılaştıran sizsiniz. Bu iki ürünün verilerini sayısal olarak karşılaştırmak yerine sadece kendi ürününüzün kullanıldığı bir duvarın belli bir bölgeye göre toplam ısıl direnç katsayısını hesaplamanın anlamı nedir ? Bundan siz nasıl bir anlam çıkarıyorsunuz ? Burada bölgeye gore bir ürün karşılaştırmanız yok, olsada bölge fark etmez.

Neden ürününüzün ısı iletim katsayısının 0,0075 ve hatta dahada az olduğunu iddia ediyorsunuz ? Bu değeri şahsen 0,05 olarak kendiniz veriyorken.

0,0075 ve 0,05 birbirinden çok farklı değerler. Siz ikisinide söylüyorsunuz, hangisi doğru ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 8 Ekim 2013; 11:55:03 >

• quote:

quote:

styropor toptancısımısınız anlayamıyorum..

Styropor toptancısı olsam bunun sizce sakıncası varmıdır ?

Sizin Manto Plate ticareti yapmanızın bence bir sakıncası yok. Hatta sizin gibi malzemeyi profesyonel düzeyde tanıyan biri ile doğrudan konuşmak bence iyi bir şey. Tabii sizden profesyonel seviyede dönüş beklememizi yadırgamamanız lazım.

• Orijinalden alıntı: mantolamaci

Bu örneği bize verdiğinize gore siz profesyonel bir gözlemle bu iki ev arasındaki tek farkın Styropor ve Manto Plate olduğuna emin olmuşşunuzdur.

Öyleyse; 5 mm'lik Manto Plate 4cm'lik stayropordan daha iyi iş görüyorsa Manto Plate'in ısı iletim katsayısı 0.00375 inde altı gibi uçuk bir rakama gidiyor.

0,05 nerede 0,00375 nerede ? 15 kat fark var, hangisi doğru ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 8 Ekim 2013; 11:47:44 >

• Orijinalden alıntı: cengizumur

Bu örneği bize verdiğinize gore siz profesyonel bir gözlemle bu iki ev arasındaki tek farkın Styropor ve Manto Plate olduğuna emin olmuşşunuzdur.

Öyleyse; 5 mm'lik Manto Plate 4cm'lik stayropordan daha iyi iş görüyorsa Manto Plate'in ısı iletim katsayısı 0.00375 inde altı gibi uçuk bir rakama gidiyor.

0,05 nerede 0,00375 nerede ? 15 kat fark var, hangisi doğru ?

0,0075 bu değere nereden ulaştınız ben telafuz dahi etmedim.

Ayrıca Ben köylü Mehmedim benimde anlamadığım ve birçok ünvan belirtmek istemediğim kişilere sorduğumuz bir soruya sizin bilgilerinizden yararlanarak bir aydınlık kazandırabiliriz. Bizim ürünümüze nekadar sıcak / soğuk versenizde malzeme kabul etmiyor bana bu konuda siz bir açıklama yapabilirmisiniz, Ürünümüzü -35/-40 dereceye koyduğumuz halde malzeme donmak bir yana malzeme sadece yüzeysel olarak %30 civarında bir soğuk (aynı şey sıcak içinde geçerli ) almaktadır ve 1 dk gibi kısa bir sürede kendi ısısına geri dönmekte. bizlerin yaptığı ve sizinde kolaylıkla yapabileceği bir deney-- bizim ürünümüzden bir kutu yaptık içini su doldurarak kapağını kapatıp -20 dereceye koyduk ve 24 saat beklettikten sonra çıkarıp kapağı açtığımızda suyun halen artı derecelerde olduğunu kesinlikle ve kesinlikle donmaya mehil vermediğine şahit olduk burdan şunu çıkarabiliriz ki biz bundan eminiz ürünümüzün kendine has bir ısısı var ve ürün kendi ısısını korumakta

**Deneysel Kanıt: Çöldeki bedeviler kazdıkları çukurların üzerini naylonlarla örttükten sonra akşam düşen ısı ile çukurun içinde nemden oluşan su taneleri sabaha kadar birikip çukuru doldurur.İşte mantolama binanız için bu etkiyi yapar. Manto Plate %100 nefes alma özelliğine sahip olduğundan dolayı mekanlarınız size sağlıklı bir ortam sunar.
    **Alıntı** -ama Ayhan AZ isimli arkadaşın yazısında 2 adet beton parçasından birini strafor ile kaplayın 1 yıl kadar her iki beton parçası da aynı ortamda kaldıktan sonra göreceksiniz ki o süre sonunda açıkta kalan beton parçası sağlam kalacakken strafor ile kaplanmış beton parçası ufalanacaktır. (İnternetteki form sayfalarından alınmıştır.)

Siz aslında ısı iletkenlik değerlerine takıldınız burada aslında bizim ürün için konuşuyorum değerden daha önemli olan o değerin hertürlü atmosferik değişikliklerde korunabilmesi ve daim olması, yani bir değer çok soğuk yada çok sıcak verildiğinde bir süre sonra o sıcak ve soğuk malzemenin değerini bastırmaktadır. bizim ürün için bu geçerli değil...

• quote:

0,0075 bu değere nereden ulaştınız ben telafuz dahi etmedim.

1 cm'lik Manto Plate 4 cm'lik Styropor'un işini yapar deyince aynen bunu demiş oluyorsunuz. Bu işin lamı cimi yok. Hesaba tekrar koymaya gerek varmı ? 9köy size bir sürü hesap göstermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 10 Ekim 2013; 10:51:10 >
  • quote:

Ayrıca Ben köylü Mehmedim benimde anlamadığım ve birçok ünvan belirtmek istemediğim kişilere sorduğumuz bir soruya sizin bilgilerinizden yararlanarak bir aydınlık kazandırabiliriz. Bizim ürünümüze nekadar sıcak / soğuk versenizde malzeme kabul etmiyor bana bu konuda siz bir açıklama yapabilirmisiniz, Ürünümüzü -35/-40 dereceye koyduğumuz halde malzeme donmak bir yana malzeme sadece yüzeysel olarak %30 civarında bir soğuk (aynı şey sıcak içinde geçerli ) almaktadır ve 1 dk gibi kısa bir sürede kendi ısısına geri dönmekte. bizlerin yaptığı ve sizinde kolaylıkla yapabileceği bir deney-- bizim ürünümüzden bir kutu yaptık içini su doldurarak kapağını kapatıp -20 dereceye koyduk ve 24 saat beklettikten sonra çıkarıp kapağı açtığımızda suyun halen artı derecelerde olduğunu kesinlikle ve kesinlikle donmaya mehil vermediğine şahit olduk burdan şunu çıkarabiliriz ki biz bundan eminiz ürünümüzün kendine has bir ısısı var ve ürün kendi ısısını korumakta

Böyle deneyler yapmanıza gerek yok.

Bu ürünü üretenler zaten buna benzer bir testle ve hassas ölçümlerle Isı yalıtım katsayısını belirlemişler. Artık size kalan bunu kullanmak. Sadece bir kaç hesapla 24 saat beklemeden o kutudaki suyun kaç dereceye ulaşacağını 5 dakikada hesaplayabilirdiniz.

Bahsettiğiniz ilk deney ise malzemenin ısıl eylemsizliğiyle ilgili bir gözlemdir, ısı yalıtımı ile doğrudan ilgili değildir.

• quote:

Manto Plate %100 nefes alma özelliğine sahip olduğundan dolayı mekanlarınız size sağlıklı bir ortam sunar.

Buradaki %100'ün anlamı nedir ?

Ortamdaki nem dengesinin duvarlardan geçecek nemle sağlanması gerçekliği olmayan bir hurafedir. Bu konunun başlığıda bu hurafe üzerine kurulmuştur. Isıtma, havalandırma, iklimlendirme bilimi dikkate alınmadan beslenen bu hurafenin üzerine üretici firmalarda balıklama atlamaktadır. Ben bunu tasvip etmiyorum.

Normal bir iç mekanda saatte ne kadar nem üretildiği ve bu miktarın duvarlardan geçerek tahliye edilemeyecek kadar çok olduğunu biliyormusunuz ?

Konunun başlarında yazdıklarımı tekrar etmek istemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.