Şimdi Ara

.:Strateji Oyunu Tutkunları:. (978 ÜYE!!!!!!!) (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.543
Cevap
26
Favori
303.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu medievalda Timur akınlarına daha dogrusu ordularına karsı nasıl bır taktık uygulasam delirecem 10.YIL MARŞI ile geliyorum , İzmir Marşıy' la geri gidiyorum
  • Neighbours From Hell - Revenge Is A Sweet Game

Strateji hakkında tüm bildiklerinizi unutun.Kafa yoran zor oyunları bir kenara atın.Bir sabah demleyin çayınızı, geçin bilgisayarın başına.Strateji oynayın, oynarken de eğlenin, gülün, kahkaha atın.Şimdi bu cümlelerimin üzerine "Strateji oynarken gülünür mü hayret birşey ya?!" diye düşünebilirsiniz.Evet, gülünebilir.İşte bunu sağlayan da Neighbours From Hell...
    Neighbours From Hell, JoWood Production ile Encore Software'un ortak yapımı olan bir oyun.2003 yılında çıkan Neighbours From Hell, Woody adında muzip bir adamın komşusu Mr.Rottwhiler'ı sinir etme çabalarını konu ediniyor.Oyun çizgi film tadında, biraz da 3D öğeler eklenmiş desek yalan olmaz.Oyunu bir komedi dizisi izler gibi oynuyorsunuz.Zaten bölümler "Season", görevler de "Episode" adıyla bulunuyor.Ayrıca oyunun Xbox, GameCube versiyonları da mevcut.

İçeriğine gelince...Woody anlaşılacağı üzere bizim yönettiğimiz karakter.Son derece muzip, şakacı ve komik bir adam olduğu daha oyunun menusunden anlaşılabiliyor.Woody, yaptığı şakalar yüzünden en sonunda bir komedi dizisine konu oluyor.Başrolde de kendisi var tabii.Bir kamera Mr.Rottwhiler'ın evinde tüm olanları çekiyor.Ama Mr.Rottwhiler'ın bundan haberi yok.Woody bölümlerde komşusu Mr.Rottwhiler'ı sürekli rahatsız ediyor.Sürekli gizli gizli Mr.Rottwhiler'ın evine giriyor ve işte kontrol burada size bırakılıyor.Woody olarak komşunuzun ev içinde dolaştığı odaları, koridorları çok iyi takip ediyorsunuz.Ev içinde çekmece, buzdolabı, mahzen gibi yerlerde gizli eşyaları bularak bu eşyalar yardımıyla komşunuza tuzaklar kuruyorsunuz.Mesela, çekmeceden bir kalem alıp Mr.Rottwhiler'ın annesinin duvarda asılı portresini adeta bir karikatüre çeviriyorsunuz.Yada Mr.Rottwhiler'ın geçeceği yola birkaç tane misket atıyorsunuz, gerisi malum tabii.Komşunuz takılıp düşüyor ve ayağa kalkıyor, anlaşılmaz bir dilde bağırarak sinirliliğini belli ediyor.Tabii bu tuzakları kurmanın da belli bir süresi var.Yani kuracağınız tuzağın karmaşıklığına göre kurma süresi de artıyor.Komşunuzun teklemeleyeceği futbol topunu bir bowling topu ile yer değiştirmek için 2-3 saniye yeterken, oturacağı koltuğun ayaklarını testereyle kesmek için gereken süre 7-8 saniyeye kadar çıkıyor.Ayrıca bölümlerin de kendine özgü süre sınırları var.Bu süreler içinde başarılı olamazsanız Woody baya üzülüyor.Başarılı her tuzak için de puan alıyorsunuz.Tabii siz bunları yaparken komşunuz boş durmuyor, evi baştan sona dolaşıyor.Oynadığınız bölüm için gereken minimum puanı topladığınızda oyunu bitirebiliyorsunuz.Her bölümde belli tuzak kurabilme hakkınız var.Bu bölümün zorluğuna göre değişiyor.Bütün tuzaklarınız başarılı olduğunda da beklemeden oyunu siz kazanıyorsunuz.Yakalandığınızda ise vay halinize...

Oyunda işinizi kolaylaştıracak birçok özellik var.Bunlardan biri Mr.Rottwhiler'ın sol alt köşedeki resminin yanında bulunan termometre benzeri bir alet.Bu aletin kırmızı çizgisi komşunuz sinirlendiğinde tavan yapıyor.Tuzaklarınızı öyle kurmalısınız ki, iki tuzak arası mesafe o termometrenin taban yapmasını önlemeli.Yani o kırmızı çizgi tabana varana kadar komşunuz kurduğunuz ikinci tuzağa takılmalı, sonra ötekine, sonra ötekine.Böyle yaptığınızda ekstra puan kazanıyorsunuz.100 üzerinden yapılan puanlamalarda ne kadar 90 ve üzeri puan alırsanız o kadar başarılısınız demektir.Ayrıca her bölümün bir rehberi var.Bu rehberi, bölüm içerisindeyken çıkış tuşuna basarak inceleyebiliyorsunuz.Bu rehberde bölümün ipuçlarını ve açıklamalarını bulabilirsiniz.

Oyundaki diğer karakterler de çok akıllıca oluşturulmuş.Woody ve Mr.Rottwhiler'dan başka Mr.Rottwhiler'ın köpeği ve papağanı gibi ev hayvanları da mevcut.Bu hayvanlar yanlarından geçtiğinizde kıyameti koparıyorlar, bağırıyorlar ve Mr.Rottwhiler'ı o bölgeye çekiyorlar.İşte o anda tuzağı bir kenara bırakıp aceleyle kaçmanız gerek.Çünkü Mr.Rottwhiler bulunduğunuz bölgeye koşarak varmaya çalışıyor.Bu hayvanları etkisiz hale getirmenin bir yolu yok, fakat onlara sezdirmeden gizlice hareket edebilirsiniz.Bunu yapmak için farenizin sağ tuşunu kullanabilirsiniz.Komşunuzun hayvanının bulunduğu odaya girecekseniz parmaklarınızın ucunda hareket ederek işinizi hızlıca halletmeye bakın.Çünkü yapacağınız her yanlış hareket yakalanmanıza, üstelik komşunuzudan dayak yemenize neden olabilir.

Oyunun türü belirttiğim gibi strateji.Yani isteğiniz oyun inceleme sitesini açın, oyunun türünün strateji olarak belirtildiğini göreceksiniz.Grafikler hafif 3D.Ama hiç göze batmıyor.Oyun içi sesler ve müzik te son derece güzel.Her ne kadar fazla müzik çeşidi olmasa da oyun esnasında bu kadarı bile yetiyor.Suratlar son derece komik.Özellikle Woody'nin tuzağı kurduktan sonraki surat ifadesi daha da keyiflenmenizi sağlıyor.Tuzak çeşitlerinin fazlalığı ve muzipliği de oyuncuyu oyuna bağlayan bir diğer etken.
    Zor strateji oyunlarının sıkıcılığından bıkanlar ve stratejide yeni tatlar denemek isteyenler için bu oyun birebir.Bir oynadınız mı uzun süre elinizden bırakamayacağınıza eminim...

• SVGA bu oyunu oynamıştım gerçekten çok harika ve eğlenceli
    Edit ekleme: yazı güzel olmuş söylemeyi unuttum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:Kutikul@:. -- 28 Şubat 2008; 22:46:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yaramazprens

SVGA bu oyunu oynamıştım gerçekten çok harika ve eğlenceli
    Edit ekleme: yazı güzel olmuş söylemeyi unuttum

çok teşekkürler...
  • acy78 ekliyorum hoşgeldin

SVGA süper yazı valla teşekkürler

oyun çok zevkliydi ama zordu biraz. Komşunun tuvalet kağıdını alıp saklıyorduk ve adama müsil veriyorduk adam işini halledince temizlenmeden çıkmak zorunda kalıyordu

heyyt, ne oyundu. Bu oyunun fikrini bulana helal valla Bu oyunuda buraya inceleme olarak paylaşana da helal olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 29 Şubat 2008; 1:05:08 >

• SVGA inceleme çok hoş olmuş.
    Oyunu bulursam oynayacağım merak ettim
  • evet beyler; 'age ofçular' 40'a ulaştı

Age of Empires serisi rocks on!!!

Serinin 1. oyunu 1993 yılının en iyi oyunu seçilmiştir

2 ve conquerors ile strateji tutkunlarını yerinden hoplatmıştır

3 ile gereken ilgiyi görememiştir ama ABD'de en çok satanlar listesindedir

ve 2 ek paketle işi bitirmiştir. 3. ek pakette ilginç ve güzel bir içerikle çıkacak

• benide war3 turnuvasına ekleyebilirsin

aktif olarak battlenet te faaliyet göstermekteyim ve şuan 3&3 arrenge team olarak lvl 35 de bulunuyorum

isteyen arkdaşlara yardım edebilir oyun hakkında ip uçları ve saldırı teknikleri gibi konularda yardımcı olabilirim
  • "war3"??

Rome: Total War mı? Yok başka oyunsa o kategori mevcut değil.
  • beyler kota bugün sıfırlanıyor yarın middle earth turnuvasını ayarlayalımmı?
  • Arkadaşlar Benim Şimdiye Dek Oynadığım En Güzel Oyun Olan RCT1'i Netten İndirdim Fakat Açtığımda Mavi Bir Ekran Çıkıyor Kodlar Çıkıyor Sonra Pc Reset Atıyordu. Ardından Patch'leri Denedim Xp'de Çalışması İçin Fakat Onlarda Yine Error Verdi "Ungrased Version,Wronged Language" Şeklinde Bir Error Mesajı Kaç Gündür Sinirden Pc'yi Parçalamamak İçin Kendimi Zor Tututyorum Lütfen Biri Şu İşin Çözümünü Söylesin...

Not: Eng Sitelere Baktım Tüm Patchleri Denedim Olmadı...
  • quote:

beyler kota bugün sıfırlanıyor yarın middle earth turnuvasını ayarlayalımmı?

YalnızEnes'inde sınavlar filan başlayacakmış. Gidişata bakılırsa yaza doğru, ilkbaharda yapacağız. İşte o zaman 2 yeşil yıldız benim olacak

ThunderWolf, bilemiyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: Jansay

"war3"??

warcraft 3 diyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: diablo12

quote:

"war3"??

warcraft 3 diyor.

warcraft seven getirsin o zaman

şurada zar zor age of turnuvası yapabiliyoruz

• Bende Battle For Troy var cok guzel bir oyun boyutuda az arada canım sıkıldıkca oynarım
  • quote:

quote:

beyler kota bugün sıfırlanıyor yarın middle earth turnuvasını ayarlayalımmı?

YalnızEnes'inde sınavlar filan başlayacakmış. Gidişata bakılırsa yaza doğru, ilkbaharda yapacağız. İşte o zaman 2 yeşil yıldız benim olacak

ThunderWolf, bilemiyorum

biz kendi aramızda küçük bi turnuva yapalım o zaman

• .:Kutikul@:. tabii ki turnuva yapıyoruz her zaman. Kazanan şampiyon diye açıklanacak hatta. Sadece ödül yok

bu arada yeni nick hayırlı olsun

edit: 1 mesaj daha atarsan 2000 olacak mesaj sayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 29 Şubat 2008; 19:51:48 >
  • eyw sağolasın kutikul@ diye alacaktım ama o varmış bende böyle biraz grafit yapim dedim güzel olmuşmu
    o zaman yarın saat 3 gibi felan bir maç yapalımmı teke tek yada grup?
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:Kutikul@:.

eyw sağolasın kutikul@ diye alacaktım ama o varmış bende böyle biraz grafit yapim dedim güzel olmuşmu
    o zaman yarın saat 3 gibi felan bir maç yapalımmı teke tek yada grup?

güzel olmuş valla. Hoş gözüküyor

onu ayarlamamız lazım. Ayrıca geçenki turnuvada bitsinde AliAtaBakmaÇünküAt..'ta katılsın. Senin durumlar nedir? Hangi günler hangi saatler boşsun?

beni dert etmeyin. Hafta içi akşamları doluyum ama bütün gündüz vakitlerine uygunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 29 Şubat 2008; 20:04:23 >

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.