Şimdi Ara

.:Strateji Oyunu Tutkunları:. (978 ÜYE!!!!!!!) (77. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.542
Cevap
26
Favori
303.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Jansay

quote:

Orjinalden alıntı: skull_lord

Valla anlamadım ben şimdi Sims 2 nin neresi strateji... Simulasyon oyunudur o

simülasyon oyunu olmasının yanı sıra bir stratejidir. Bazıları evcilik oynar gibi oynasa da, profesyonel bir şekilde kalabalık bir aileyi yönetmek çaba ve yetenek ister

İstersen trgamer'dan simse bak bir. Yanında simulasyon ve strateji türü yazar..

diabolik191 valla turnuva kuralı böyle. Canın isterse

Bu turnuva(katılacak herkes katılırsa)yıldız ödüllü ama ileride de dediğin haritalarda turnuva yapacağız inşallah

BEn trgamersı bilmem fakat gamespota bakarsan simulation yazar. Mantıklı dusunursek Sims strateji deildir cunku simsde sadece kafa yoracagın şey aile bütçesidir oyunda taktik maktik yok adam ne istiyorsa onu yaptırıcan

• Bende üye olmak istiyorum En sevdiğim strateji oyunu '' age of mythology ''
  • Jansay arkadaşımızın 21 Şubat 2008; 4:42:45 tarihli ve "The Sims 2" başlıklı incelemesinin değerlendirilmesi:

çok güzel bir inceleme olmuş kardeşim.esprilerin incelemeni daha da güzelleştirmiş.özellikle sim'lerin ihtiyaçları ve kişilikleri hakkında verdiğin bilgiler oyunu oynamamış biri için çok yararlı olabilir.incelemenin giriş bölümü de gayet güzeldi.verdiğin resimler incelemeni pekiştirmiş.incelemenin sonu da harikaydı, yaptığın espri sayesinde hâlâ gülüyorum...
    tebrik ederim ve başarılar dilerim...

ayrıca The Sims 2 bir simulasyon oyunu olmasına karşın strateji unsurlarını da içermektedir.zaten simulasyon oyun türünün kaynağı stratejiye dayanmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SVGA -- 21 Şubat 2008; 23:31:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: skull_lord

BEn trgamersı bilmem fakat gamespota bakarsan simulation yazar. Mantıklı dusunursek Sims strateji deildir cunku simsde sadece kafa yoracagın şey aile bütçesidir oyunda taktik maktik yok adam ne istiyorsa onu yaptırıcan

stratejiyi sadece askerlerle taktik yapıp düşünmek olarak görenler için tabiiki strateji değildir. Ve orada da aile bütçesi tek düşündüğün şey değildir. Kalabalık bir aileyi yönetmek gibi bir çabada söz konusu. Hepsinin ayrı yapacakları şeyleri var, osu var busu var, canları sıkılıyor dostlarla araları açılıyor hepsiyle ilgilenmek lazım..

Marcus Fenix o süre de bana uygun değil. O zaman pazar günü herkes için tatil olduğundan, bütün maçları pazara alalım bence

(bu pazar) ilk maç 15:00 ikincisi 17:30 nasıl beyler??

yaramazprens isteğini reddediyorum. 2 tane yeşil yıldız iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 21 Şubat 2008; 23:48:18 >

• quote:

Orjinalden alıntı: gkntr

Bende üye olmak istiyorum En sevdiğim strateji oyunu '' age of mythology ''

hoşgeldin ekliyorum

SVGA değerli yorumun için sağol

sondaki espri şu anda tv kariyeri bitmiş bir sunucuya aittir. Aslında orada donsuz geceler derken, şakayla karışık don tutmamış gecelerden söz ediyormuş. Böyle antikalıkları varmış adamın

• o "donsuz geceler" lafı çok ciddi bir hava durumu sunucusuna aitti sanırım.
  • adımı age of turnuvasına yazarmısın? ama birşey diyecem, maç saatlerini yazdınmı görmedim ama benim okulum olduğu için akşam saati olması lazım. size uymazsa sorun deil tabi :) (gerçi daha 3kişi var. benle 4 oldu :( )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Lanaya- -- 22 Şubat 2008; 1:27:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: diablo12

adımı age of turnuvasına yazarmısın? ama birşey diyecem, maç saatlerini yazdınmı görmedim ama benim okulum olduğu için akşam saati olması lazım. size uymazsa sorun deil tabi :) (gerçi daha 3kişi var. benle 4 oldu :( )

tamam

senin pazar günü de okulun mu var?

Şayet öyle ise pazar günü akşamda yapabiliriz

Turnuva Saatleri

24.2.2008 pazar günü. İlk maç saat 15:00. İkinci maç saat 17:00.

itirazı olan?

• Roller Coaster Tycoon 3

İncelemelerimiz, oyun buldukça devam ediyor. Sırada, gene kan çıkartmadan düşünebileceğiniz güzel ve efsane bir serinin son oyunu olan Roller Coaster Tycoon 3 var. Serinin ikinci oyununu sevgili inceleme başkanımız SVGA'nın yaptığı oyunumuzun yeni versiyonunu da tanıtmak bana nasip oldu..

Evet, hayatımızda yapmak istediğimiz bazı hayaller vardır. Bunlar cidden hayaldir. Yani başaracağımız çok küçük bir ihtimaldir. Tycoon tipi stratejiler, bunları bir nebze bize yaşatıyor ve hayalin birazcık ötesine taşıyor. Tycoon sayesinde ne yapamaz olduk ki? Limon satmaktan tutun, hayvanat bahçesi işletimine kadar, alışveriş merkezlerinden sirklere kadar, işletmediğimiz kurum kalmadı Kaldı aslında, bakkal tycoon istiyorum benBöyle bakkallar açıp içine eleman koyalım. Bakkal hayri, çırağı Hüseyin vs.Hepsinin maaşı var tabii. Hayri abi Hüseyin'e şiddet uygularsa maaşından keselimSonra, Şukufe Teyze yukarıdan sepet sarkıtıp 3 ekmek 2 yumurta istesinEvet, oyun Türkiye'de geçsin istiyorum

Ve sanırım bu kurumlardan en çok tutulan lunapark işletmesi. Bu sevilen türün son ürünü, biraz hayal kırıklığıyla beraber, bize yeni yeni duygular yaşatacak gibi. Oyunumuz 3 boyutlu oldu. Ayrıca grafiksel anlamda da bir gelişme görüyoruz. Çağa ayak uydurmaya çalışmışlar yani. Fena da etmemişler hani. Güzel yanları da mevcut. Ana menüyü gördük ve seçenekler karşımızda. Bize görevler verilen senaryo bölümü, sınırsız para ve geniiiiş bir araziyle hayalimizdeki parkı yapmamıza olanak sağlayan sandbox, bir miktar para ile başlayıp, teknolojik geliştirmelerle yeni lunapark aletleri keşif edip, aklınızı kullanmanız gereken bir mod var. Şimdi ben oyundaki yeniliklerden söz edeceğim:

Arkadaşlar artık yaptığımız lunaparklarımızda havai fişek gösterisi yapabiliyoruz. Evet!! İsteğe bağlı bir müzik eşliğinde, hangi fişekten ne kadar zaman kullanılacak onun süre hattını hazırlayarak parkımızı eşsiz kılabiliyoruz. Tabii geceleri bunu yapmak ayrı bir görsel şölen. Gece mi?!??!

Oyunumuzda artık gece ve gündüz mevhumu var. Saat ilerliyor ve sabah, öğlen, ikindi vs. vakitlerini geçiriyoruz. Akşam da tabii parkınızdan gözünüzü alamıyorsunuz. Işıklı ışıklı roller coasterlar, havai fişekler, sokak lambaları vs. vs. Gerçekten insana göz ziyafeti veriyor. Büyükten küçüğe, herkes beğeniyle parkınıza gelir artık! Büyükten küçüğe mi?Nedir bu hacıııı??

Yenilik bombardımanına bir atak daha ekleniyor ve müşterileriniz artık çeşit çeşit! Çocuk, kız, genç, genç kız, yetişkin adam, yetişkin kadın gibi yaş türleri var.(Ayrıca cinsiyetleri de sanırım ilgilerini değiştiriyor.) Ve bunların hepsinin ilgi alanları farklı. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi; çocuklar atlı karınca gibi bebe oyuncaklarına biniyor, gençler ise roller coasterlarda heyecanın doruklarını yaşıyor! Her gruba hitap edecek bir park yapmanız, finansal açıdan iyi olacaktır.

Roller Coaster kurdunuz, ama ne kadar eğlenceli bunu bilmek istiyorsunuz. E binin o zamanBir yenilik olarakta, roller coasterlara biner gibi bir kamera açısı var arkadaşlar!! Müşterilerin çığlıkları arasında artık sizde onlarla aynı heyecanı yaşayabileceksiniz! Çok süper değil mi?

Ayrıca roller coasterınızı bir serüven taşıtı yapmaya ne dersiniz? Aletinizin yanına bazı şeyler koyup onu daha da heyecanlı ve eğlenceli bir makinaya çevirebiliyorsunuz!! Mesela, bir uçurumdan devrilen kaya parçaları, müşterilere doğru devriliyormuş gibi görünüyor ama onları ıskalayacak bir şekilde ayarlanmış ve guestlere yeni bir heyecan bulunuyor!! Ayrıca etrafta birbiriyle çatışan kızılderili ve amerikan kovboylarda mevcut. Mekanik eğlenceler bunlar tabii. Bir tane varil tankı devriliyor, roller coasteriniz suyun üstünden geçerken köpekbalığı görünüyor vs. vs. Bunları yaptıktan sonra roller coastere binin ve keyfini çıkarınAma fazla kaptırmayın kendinizi, işletmeniz gereken bir lunapark var

Oyunun senaryosundan bahsedelim. İlk başta açılmış birkaç tane görev lunaparkının dışında yaklaşık 10 tane daha görev sizleri bekliyor. Ve bunları açmanın çeşitli şartları var. En son görevi açmak için, sonuncu görevden önceki bütüün görevleri de oynayıp en başarılı olmanız gerekiyor. Yani yürek istiyor birazSenaryolar bilindik, "şu kadar müşteri topla, parkın değerini bu kadar arttır" gibi görevler yer alıyor, fakat bölümü bitirecek kadar da topluyoruz, en başarılı oluncaya kadar da. Açıklayayım. Oyunda belli bir görev var ve bu görevin rakamı gittikçe artıyor. Mesela: "parkın value'sini 10000$ yap ve 100 tane de müşteri olsun" diyor. Bunu yapınca stajer ünvanı alıyorsunuz ve bölümü geçiyorsunuz ama tam başarılı olamıyorsunuz. 10000$ değilde 50000$ değer getirip 150 gueste varınca(sayıları atıyorum kafadan) iş adamı ünvanı ile oyunu bitiriyorsunuz. Ve bölümü en başarılı bitirmek içinde, en yüksek sayılara ulaşmanız lazım, atıyorum 100000$ value ister ve 200 misafir ister. O zamanda kodaman ünvanıyla, bölümü başarılı bir şekilde bitiriyorsunuz. İşte böyle bir sürü güzel parklar ve uğraşısı zevkli görevler var. Bir diğer bölüme geçipte oranın parkını görmek için bile bulunduğunuz görevi daha bir şevklen yapabilirsiniz. E buda oyuna çok güzel bir tat, bir renk katmış.

En yukarıda bahsini geçmiştim, teknolojik araştırmalara para yatırıp, çeşitli roller coasterlar ve bilimum lunapark aletlerinden yeni yeni yiyecek-içecek standlarına kadar her türlü şeyi keşfediyoruz. Hangisine ağırlık vermemiz bize kalmış. Atlı karınca gibi sakin ve bebe türü aletler üretmek içinde para ayırabiliriz, heyecanlı aletler içinde kuruş sayabiliriz.

Demin yiyecek-içecek dedim. Misafirlerimiz gelip aletlere binmekle kalmıyor, acıkıyor, susuyor arkadaşlar. Tuvaletleri bile geliyor. Dinlenmeleri de gerekiyor. Bunların konforlarını elimizden geldiğince sağlamamız lazım. Hamburgerci dükkanları, içecek dükkanları, tuvaletler, banklar, bunları donatıp, küçük dostlarımızın memnuniyetini kazanıyoruz. Bu olay da o kadar detaya girmiş ki; içeceklerde limon olacak mı olmayacak mı, hamburgerlerde ketçap ne kadar olacak, marul olacak mı, et oranı ne kadar olacak, bunları bile ayar edebiliyoruz. Valla bravo.

Evet arkadaşlar. Bu klasik oyunu çağa uyarlayıp detaylarına indirmekle, aslında atari firması kötü yapmamış. Gene o eski oyunların tatları bir başka oluyor, o güzel parklar, "double trouble"lar, siyah ve beyaz iki raylı roller coasterlar[beyaz olanı denizlerde geziniyor siyahı yer altında(genellikle)] bunlar unutulmayacak. Gerçekten güzel bir oyun. Kesinlikle tavsiyemdir. Hepinize iyi sabahlar....

• EKLE
  • quote:

Orjinalden alıntı: umutum9

EKLE

hoşgeldin
  • Beni de yazınız. Company of Heroes favorimdir.
    Generals, BFME, CoH ve rise of'ta kapışmaya açığım.
  • yıldız konusunda sen bilirsin..
    Roller Coaster Tycoon 3 incelemen harika olmuş ilk çıktığı zaman çok oynuyodum ..
    bu arada evet Türkiyede geçsin istiyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhajan

Beni de yazınız. Company of Heroes favorimdir.
    Generals, BFME, CoH ve rise of'ta kapışmaya açığım.

hoşgeldin ekliyorum

"Company of Heroes (Serisi)" yazıyorum

@yaramazprens

yaa, RCT serisinin(özellikle 1 ve 2) ayrı bir güzelliği var, ve artık Türkiyede geçsin istiyoruz değil mi?

• @Jansay

Ülke seçilebilir denilmişde Random yapsak bence Daha İyi Olmazmı.
  • middle earthda zaten random yapalım zevk 2 katına çıkıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Marcus Fenix

@Jansay

Ülke seçilebilir denilmişde Random yapsak bence Daha İyi Olmazmı.

yok, herkes en iyi oynadığı milleti seçip elinden geleni ardına koymasın

yaramazprens middle-earth'te de öyle birşey yapabiliriz belki
  • şikayet nedenim Nah değildi bikere

şikayet nedenim alıntı yoluyla küfür yazmış ama ben herhangi bir şekilde küfür etmedim
  • aoe de ramdom oyun oynanırmı ırklar çooooooooooooooooook büyük etken bu oyunda. her ırka göre ayrı strateji vardır. mesela benim gözümde çöpten başka bişey olmayan ırklar başkasını elinde çok iyi olabiliyor. aynı şekilde başkası benim ırkımı çöp görürken ben iyi kullanabiliyorum.

eğer oyun tarzına uymayan bir ırk gelirse hiçbirşey yapamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lownage -- 22 Şubat 2008; 22:06:19 >
  • bide janissary roller coster yada sims gibi oyunlar ı strateji değilde;

smilasyon bölümüne açarsan daha iyi olur
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.