Şimdi Ara

.:Strateji Oyunu Tutkunları:. (978 ÜYE!!!!!!!) (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.542
Cevap
26
Favori
303.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o zaman konu beni aşar teknik yardım bölümüne yazsana mesajını eminim 1 cevap gleir
  • ok deniycem saolun...
  • Arkadaşım sorunun ne senin.Birde bana sorn bakakyım
    Jansay cevabın için saol.Age of da rütbe sistemi olsa iyi olurdu gerçeten.Birde bu orduya onbaşı binbaşı atadığın cossack ın tam adını verebilirmisin ??
  • sarks power kardes benim dvd çok güzel çalıştırdı cod4 crysis gibi oyunları.ama mediavıl çok kasıo cd yi takınca launcher açılıo setup diom bişi olmuo pc kasılıo fln... ama jansayın pc de açılmış çok gzl pc labtop bu arada?
    sorun bu
  • Bak arkadaşım böyle şeyler çoğu zaman oluyor.Gidiyom bilgisayarcıdan alıyom oyunu geliyom eve okumuyo dvd rom.Aldığım yer geri götürüyorum orada çalışıyor.Yani bunu sorun demekte pek uygun düşmez yani.Bak sana bir tavsiye dvd nin içindeki bütün dosyaları masaüstünde herhangi bir dosya aç ve içine at.Attığın yerden yüklemeyi dene.Oda olmadı başka şansın yok.Bendeki modemin cd sini dvd zorluyo zorluyo açamıyo ama takıyom cd rw a çat açıyor.Birde son olarak internette bazı programlar var.Windows cdleri okumadan önce bazı testlerden geçiriyor.Biz bunları göremiyoruz tabi.Dediğim programlar bu testleri kapatıyor ve cd yi bir ihtimal çalıştırmamızı sağlıyor.Chip dvd sinde vardı bir tane.Chip dergisinin sitesinde belki bulabilirsin
  • ok saol kardes teşekkür ederim deniyeceğim hepsini. bu arada o progrAMı bulamadım sen ismini fln biliomuusn yardım edremisin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jan!ssaRy -- 21 Ocak 2008; 22:48:44 >
  • Valla bende hatırlıyamadpım şimdi.Ama cd recovery gibisinden birşeyler yaz google.Belki çıkar bişeyler
  • @S@rKs-PoWeR

öncelikle, eKart kankama yardımın için saolasın

Soruna gelelim: Valla cossacks: back to war oynadım ben, orda vardı. Cossacks 2'dede vardı. Ama güzel grafik ve Türk'lerle oynamak gibi bir seçim yapıcaksın. Cossacks 2'nin grafikleri çok güzel ve çok gerçekçi. Ama Türk'ler yok. Back to War'da Türk'ler, ezik olsada var. Seçim senindir....

Hatta trampet bile koyuyorsun orduna. Tam napolyon savaşları

Cossacks 2'yi biraz açmak istiyorum;

oyunda en sevdiğim taraf, klasik bir strateji olmaması. Kardeşim Age of'a hastayız tamam ama köylünün 2 katı yüksekliğinde bina mı olur? Cossacks 2'de binalar müthiş, değişik ve muazzam. Grafikleri harika.

Ayrıca çok sevdiğim bi tarafı var. Köylüler dururken, hasır şapkalarını alıp, yüzlerine doğru yelleniyorlar. Yani anlatabildim mi? İşte yelpaze yapıyorlar şapkalarını. Hani çalışıyorlar, ter bastı gibisinden Çok süper dimi?

Ama ben bu gerçekçiliğin yanında, mevsimleride istiyorum. Aslında öyle yapsalarya? Kışın köylülere mont parası biçsek, sonbaharda depo ettiğimiz odunlar ıslanmasın diye kapasak üstünü? Yazın etleri buzhaneye tıksak. Dimi yaa süper olurdu, ilkbaharda çiçek toplayan kadınlar.. Zaten strongholdda vardı, işçilerin yanısıra çocuklar ve kadınlarda vardı etrafta dolanıyordu....

Ahh, hayallerimi gerçek edecek bir oyun varsa paylaşın beyler...

• back to var yükseltme paketimi bende napolionic war varda [ismini unutum galiba öleydi] bide o paketi nerden indirebilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: crazy_19

back to var yükseltme paketimi bende napolionic war varda [ismini unutum galiba öleydi] bide o paketi nerden indirebilirim

back to war ek paket değil. Cossacks 1 galiba...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: AliAtaBakmaÇünküAt..

quote:

eğer bilmiosan işine yarayacağına eminim empire earth ta yeni 1 şehir merkezi için o hammadde deposu varya onun içine mesela 30 tane adam at o zaman ordan adamda çıkarabiliosun

sınırdan sonra yaptırmıyor onu

depoyu mu yapmıo onun çözüm yoluda aynı depo yapa yapa sınırları genişlet

Yok işe yaramıyor.Denedim olmadı . yine aynı hesap oluyor. Limitten sonra içindeki askerler felan çıkamıyor.

Canım sıkıldı , elimde de fazlalıklar vardı . Sonuç :

.:Strateji Oyunu Tutkunları:. (978 ÜYE!!!!!!!)

• eskisi kadar güzel strateji oyunları yok artık age of ilk çıktıgı zamanlar oynuycak cafe arardık bi çok yerde yasaktı cdlerle oynardık sora red alertle tanıştık arkasından baba oyun C&C generals zero geldi gerçek zamanla eş deger olan bu oyuna hastaydım ama artık güzel oyunlar piyasaya sürülmüyo bakıyomda generals yeni çıkan tiberiummudur nedir 5 para etmez ageof2 den sora düzen tuttaramadı 3 ü hiç begenmedim ondan sora empireearth felan ahh nerde o eski oyunlar başında saatlerce oturdugumuz
  • topic resmen bağımlılık yaptı
  • beyler merak ettimde siz the conquerors ta hangi ırkı seçiyorsunuz ve en çok hangi özelliğini seviyorsunuz. malum her ırkta farklı özellikler var. ben çok kararsız kaldım. bi ırk seçip onda uzmanlaşmak istiyorum. lütfen türkelr demeyin kale askerlerinde atları bile yok iyi yapmamışlar türkleri paladinde yok (benim en sevdiğim en karizma asker)
  • arkadaş benim oyuna c&c serisi yazarmısın bütün oyunlar varda
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jansay

@S@rKs-PoWeR

öncelikle, eKart kankama yardımın için saolasın

Soruna gelelim: Valla cossacks: back to war oynadım ben, orda vardı. Cossacks 2'dede vardı. Ama güzel grafik ve Türk'lerle oynamak gibi bir seçim yapıcaksın. Cossacks 2'nin grafikleri çok güzel ve çok gerçekçi. Ama Türk'ler yok. Back to War'da Türk'ler, ezik olsada var. Seçim senindir....

Hatta trampet bile koyuyorsun orduna. Tam napolyon savaşları

Cossacks 2'yi biraz açmak istiyorum;

oyunda en sevdiğim taraf, klasik bir strateji olmaması. Kardeşim Age of'a hastayız tamam ama köylünün 2 katı yüksekliğinde bina mı olur? Cossacks 2'de binalar müthiş, değişik ve muazzam. Grafikleri harika.

Ayrıca çok sevdiğim bi tarafı var. Köylüler dururken, hasır şapkalarını alıp, yüzlerine doğru yelleniyorlar. Yani anlatabildim mi? İşte yelpaze yapıyorlar şapkalarını. Hani çalışıyorlar, ter bastı gibisinden Çok süper dimi?

Ama ben bu gerçekçiliğin yanında, mevsimleride istiyorum. Aslında öyle yapsalarya? Kışın köylülere mont parası biçsek, sonbaharda depo ettiğimiz odunlar ıslanmasın diye kapasak üstünü? Yazın etleri buzhaneye tıksak. Dimi yaa süper olurdu, ilkbaharda çiçek toplayan kadınlar.. Zaten strongholdda vardı, işçilerin yanısıra çocuklar ve kadınlarda vardı etrafta dolanıyordu....

Ahh, hayallerimi gerçek edecek bir oyun varsa paylaşın beyler...

Rica ederim jansay umarım sorunu düzelmiştir.
    Cossacks 2 yi hiç oynamadım.İlk oyunu oynamışlığım var ama ordu başına onbaşı yüzbaşı atama ve trampet takımı olayı osmanlı filan unutturdu bana.Hem alman lazım bu oyunu.Cosscaks 2 benim bazı isteklerimi karşılayan özelliklere sahipmiş.Nasıl kaçırdıysam gözümden yav Grafikler bakımından sana güveniyorum.Sen ağzının tadını iyi biliyorsun
    Ayrıca istediğin özellikler çok güzel keşke hepsi olsa.Bende senin kilere ek olarak bir strateji oyununda canlı halk hayatı istiyorum.Daha detaylı bizim belirliyebileceğimiz anlaşmalar isityorum.Ordularımızı eğitebilme gibi özellikler istiyorum.Mevsim gerçekten süper olur.Karlı havalarda askerlerin gücü azalmalı.Osmanlı tarihinden bilenler bilir.Seferle hep yazın yapılır.Aynı oyunlardada böyle olmalı.Kışın kendimizi ve şehrimizi geliştirmeli yazın seferle çıkmalıyız.Ordumuz illa yaptıktan sonra belli bir yerde beklemmeli.Ne biliyim sayı olarak yaparız istediğimiz zaman ortaya çıkarabilme olmalı.Devlet yönetim kademeleri olmalı.Vezir kazasker defterdar filan süper olur gerçekten.Sefere çıkarken kafamazı göre değilde kurultay gibi yerlerde devletin ileri gelenlerine sorarak onların fikrini alarak sefere çıkmalıyız.yani bunlar aslında çok küçük şeyler ana oyunları daha gerçekçi ve ayrıntılı kılıyor.Devam edersem bir devlete savaş açabilmeliyiz.Savaş açtıktan sonra bir meydan belirleyip orada savaşmalıyız.Bakın medivalde harita üstünden taktik fps çok zevkli ama bütün orduyu alıp gerçekteki gibi sefere çıkamıyoruz.Age of tada taktik harita yok ama al 200( sayısı az ordu denilmez ama olsun.) kişili orduyu saldır kafana göre.Yani oyunda bir halk yaşamı olması daha gerçekçi olur.Ne biliyim adamlar gelirler şehre saldırırlar halk kaçışır veya isyen filan çıkarırlar.O yüzden şehirde ordu bulundurmak zorunda oluruz.Daha neler neler yapılır ama oyun yapımcılarının kafaları çok kısıtlı galiba.Biraz fazla şey istedim ama bu küçük ayrıntılar olduğu sürece ben hayatta strateji oyunlarından sıkılmam.Örenğin cossacks 2 deki tranpet ve onbaşı atama ne kadar küçük bir şey olsada beni kendine aşık etmeyi başardı.En kısa zamanda almam lazım bu oyunu.Uzun yazdığım için özür dileri.İçimde birkmiş yav

• abicim sen sims gibi bişey istiyorsun.bizim amacımız savaş stratejisi uygualyıp kazanmak sen defterdarlığa kadar uçtunstrateji bunun neresinde
  • beyler olayı çözdüm imageları alıodum ama bu seferde veri okuma hatası verdi %66 bence hata veriosa cd de bi bk..luk var die düşünüom sizce(tabi jansay kabul etmes)
  • Ama olursa bunlar daha güzel olur.Aslında osmanlı yı sadece yönetmek için oyun olsa ne güzel olur.Ayrıca ben savaş gene olsun diyorum.Yam okumadın galiba.Ama biraz daha ayrıntılarla gerçekçi olsun isitiyorum.Sizlerde yazın.Strateji firmalarından beklentileriniz nedir ????????
  • Bu oyunu nette buldum arkadaşmlar hoşuma gitti vallaha.Hiç oynayan filan varmı???

http://www.strategyfirst.com/en/games/LegionArena/

Legion Arena

Minimum Requirements
    Windows 98/ME/2000/XP
    Pentium III 1GHz or Athlon 1GHz
    256 MB RAM
    700 MB Disk Space
    DirectX 9.0c
    64MB Video Card
    1024x768 Monitor

Pek bir şey istemiyo ama önemli olan oynanabilirlik

Ayrıca bu siteden bazı strateji oyunları hakkında bilgi bulabilir ve satın alabilirsiniz

http://www.strategyfirst.com/en/games/

@Ekart sen cd jansayda çalışıyo dememişmiydin.Öle hatırlıoyrsam sendeki sorun dvd veya cd sürücünden kaynakanıyor.Cd nin %66 daki kısmını okuyamayıp hata veriyor.Yapılcak tek şey yeni bir oyun alıp tertemi yüklemek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 22 Ocak 2008; 19:10:13 >

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.