Şimdi Ara

.:Strateji Oyunu Tutkunları:. (978 ÜYE!!!!!!!) (122. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.542
Cevap
26
Favori
303.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

COH'u herkes ballandıra ballandıra anlatıyor. İlgimi çekti kesinlikle denemem lazım sistem toplayınca.
  • Denememen hata olur kesinlikle Çok şahane bir oyun kendisi Şimdiye kadar gördüğüm En iyi Strateji SC ve RA yı saymazsak onlar çünki çok farklı kategorideler.

Ayrıca 2007 de yılın oyunları seçilirken Company Of Heroes i FPS sanıp ödülü vereceklermiş son anda Strateji olduğunu farkedip ödülü Strateji RTS dalında vermişler.
  • Beyler bfme 2 oynayanlar ağa katılsın atalım bi bfme (1.0)

MoriaDH şifre 123 kadim balrog benim bana söylersiniz hamachide...
  • Aramızda Celtic Kings oynayan var mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: YalnızEnes

Beyler bfme 2 oynayanlar ağa katılsın atalım bi bfme (1.0)

Dostum birşey soracağım genelde Aynı Serial Kodu hatası veriyor onu düzeltincede MP içinde oyuna girdikten 2 3 dk sonra binalar patlıyor.Bunun başka bir düzeltme yolu varmı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Voilet

@Jansay

Valla benim hep istediğim oyun çıktı ve vaktim oldukça onla geçiriyorum tabiki Company Of Heroes çok sağlam bir strateji 6 lı 3 lü gruplar 2.Dünya Savaşı Tanklar Uçaklar Özel Birlikler Binalar Siperler Yıkımlar Acaip Zevkli bir oyun yahu.

Arkadaşlar Company Of Heroes cular bi yere toplansak da Bir Hamachi Ağı kurup oynasak diyorum.

ahhğ ahhğğ oynansa ne güzel olurdu.ama hamaciden oynanmıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Voilet

quote:

Orjinalden alıntı: YalnızEnes

Beyler bfme 2 oynayanlar ağa katılsın atalım bi bfme (1.0)

Dostum birşey soracağım genelde Aynı Serial Kodu hatası veriyor onu düzeltincede MP içinde oyuna girdikten 2 3 dk sonra binalar patlıyor.Bunun başka bir düzeltme yolu varmı.

O dediğin defat sorunu googleden aratırsan bulabilirsin.Serial dediği şey kalıcı bir hatadır çözümü için oyunu baştan kurup oynayacağın arkadaşının serial kodundan farklı bir serial koyman gerekir.

Bu arada kadim balrog benim.Bana bu soruuyu aynı ağdan biri daha sormuştu senmiydin yoksa.

DH den katılanlar söylesin arkadaşlar...

• Yok Ben değildim PC imde daha yüklü değil BFME 2 defeat sorunun serial ile alakalı olduğu yazıyordu başka serialle de kurup denedim aynı sorun gene çıktı tam çözümü bulmuş değilim.
  • arkadaşlar bana RTS (Real Time strateji) türünde oyunlar tavsiye edermisiniz yani oyun icinde hero veya herolari yönetiğimiz eski yeni farketmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: Haşin_ErKeK

arkadaşlar bana RTS (Real Time strateji) türünde oyunlar tavsiye edermisiniz yani oyun icinde hero veya herolari yönetiğimiz eski yeni farketmez

Onun yeri burası değilde burası. Ama olsun burada da cevap verilebilir; sorun değil.

Lord of the Rings: BFME I ve II'yi öneririm.

Ayrıca Red Alert'ta "hero'msu" üniteler var(tanya&yuri). Başka hero'lu bildiğim oyun yok(fazla sevmem öyle oyunları). Sana daha kapsamlı bir şekilde yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkar inşallah kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 8 Ocak 2009; 17:47:42 >

• quote:

arkadaşlar bana RTS (Real Time strateji) türünde oyunlar tavsiye edermisiniz yani oyun icinde hero veya herolari yönetiğimiz eski yeni farketmez

Bfme 2 de bazı haritalar var başkaları tarafından hazırlanmış sadece herolarla savaştığın var.

Sana bfme 2 yi tavsiye ederim. red alert 3 de de varmış bayan herolar ama denemed iğim için bir şey söylemeyeceğim.
  • quote:

Hero dedin mi akla Warcraft 3 gelirde, onu oynamışsındır herhalde..

Bunun dışında Battle For Middle Earth 1-2 var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Lanaya- -- 8 Ocak 2009; 18:46:37 >
  • w3 yada ra3 bfme de olabilir
  • Arkadaşlar Age of Empiresde 28.seviyedeyim fakat pcye format atacam.Tekrar kurduğumda tekrar kaldığım yerden başlamak istiyorum acaba bu seviyeyi nereye kaydediyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:ÖzGüN:.

Arkadaşlar Age of Empiresde 28.seviyedeyim fakat pcye format atacam.Tekrar kurduğumda tekrar kaldığım yerden başlamak istiyorum acaba bu seviyeyi nereye kaydediyor

Yaptığın şehirler savelerin olduğu yerde saklanıyor.

Savelerin yeri de yanlış hatırlamıyorsam: "C:\progam files\bilmemne studios\age of 3\save". Olmadı belgelerim'e filan bak.
  • Tabiki aoe3
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jansay

quote:

Orjinalden alıntı: .:ÖzGüN:.

Arkadaşlar Age of Empiresde 28.seviyedeyim fakat pcye format atacam.Tekrar kurduğumda tekrar kaldığım yerden başlamak istiyorum acaba bu seviyeyi nereye kaydediyor

Yaptığın şehirler savelerin olduğu yerde saklanıyor.

Savelerin yeri de yanlış hatırlamıyorsam: "C:\progam files\bilmemne studios\age of 3\save". Olmadı belgelerim'e filan bak.

belgelerimdeymiş teşekkürler

• COMMAND & CONQUER: RED ALERT 2
    .:Strateji Oyunu Tutkunları:. (978 ÜYE!!!!!!!)

Evet arkadaşlar, uzun bir aradan sonra biz, yani SOT ekibi olarak incelemelerimize geri döndük. Bu geri dönüş, efsane oyun Red Alert 2'nin başlangıcından sonra başka oyunlarla devam eder inşaallah. Bakalım Red Alert 2'yi efsane yapan şey neymiş; grafik mi, ses mi, oynanabilirlik mi? Hep beraber göreceğiz..

Oyunumuz 2000 yılında "Westwood Studios" tarafından hazırlanmıştır. 2.5D bir gerçek zamanlı strateji olan oyunumuz Red Alert 1'in devamı niteliğindedir. Red Alert, Tiberian Sun gibi C&C oyun silsilesinin bir türevidir. Kendisine ait senaryosu, kişilikleri ve değişik devletleri vardır.

Oyunumuzun senaryosuna değinerek yazıya başlamayı düşünüyorum. Arkadaşlar sene 2000 üstü bir sene, ve oyunumuz alternatif bir dünyada geçmektedir. Bu dünyada birçok değişik icatlar vardır(bunlardan biri: zaman makinası) ve dünyanın kaderi biraz daha farklıdır. Olay Sovyet Birliğinin Amerika'ya saldırmasıyla başlar. Bu dünyada Sovyetler çok büyük bir güçtür(sebebini Red Alert 1'de öğreneceksiniz) ve yaptığı bu işle dünya karışır. Çünki Müttefikler(Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya ve Güney Kore) ile Sovyetler yaptıkları savaşlar sonucunda barış antlaşması imzalamışlardır ve ittifak kurmuşlardır. Hönk demeden yapılan bu saldırı Amerika için çok katmerli bir tehlikedir. Amerika Nükleer Misil teknolojisini kullanmaya yeltense de Sovyetlerin Yuri faktörü sayesinde başarısız olmuşlardır ve savaş böylece başlamıştır.

Arkadaşlar oyunda biz bir komutanız ve bu senaryoyu müttefikler tarafında da sovyetler tarafında da oynayabiliriz. Duruma göre ya Amerikan bir komutan olup görev yaptıkça rütbe atlıyoruz ve şöhretimiz dünyaya yayılıyor ya da bu itibar bir Sovyet komutanı olarak oluyor. Oyunda biz biziz(çok açıklayıcı oldu biliyorum). Yani bizi temsil eden bir dallama yok ve bize hitap eden kimseler ekrana bakarak konuşuyorlar(bkz: NFS: Most Wanted&Carbon).

Arkadaşlar oyunda daha önce hiçbir oyunda yapılmamış çok güzel bir uygulama var. Oyundaki senaryoyu tamamlayıcı ara videolar gerçek video şeklinde. Yani renderlanmış filmler izlemiyoruz. Aktörler kiralanıp film setlerinde kısa videolar profesyonel bir şekilde çekilmiş. Bizle muhattap olan kimselerde bu videolarla konuşuyorlar.

İsterseniz hemen oyunun neye benzediğine bakalım(istemesenizde bakıcam ben). Oyun standart bir RTS, yani real-time-strategy yani gerçek zamanlı strateji. Döndürülme&zoom kabiliyeti olmayan izometrik bir kamerayla oynuyoruz. Oyunda ekonomiye fazla kafa yormaya gerek yok arkadaşlar. Bir power barınız var oradaki çizgiler tamamen kırmızı olunca güç bitiyor ve güçle çalışan şeyler duruyor. Power üreten binalar yapıp o barı düşürmemeye çalışıyoruz. Bu kaynağımızın dışında birde para kaynağı var. Bir depo yapıp işçiler(bir çeşit araç bunlar) çıkarıp madenlerde altın toplatıyoruz. Ekonomi bu kadar. Sistemi kurduktan sonra hiçbirşeye bakmanıza pek ihtiyaç kalmıyor.

Arkadaşlar oynunda power bittiği zaman olan şeylerden biri de mini-map'i kaybetmemiz. Evet yanlış okumadınız! Uydu binası kurarak açtığımız mini-map'i power yetersizliğinden kaybedebiliyoruz. Bu da bize geçici bir körlük veriyor diyebiliriz; çünki mini-map olmadan kontrol çok zorlaşıyor. Ayrıca power'ınız düşmanın soktuğu casuslar sayesinde de işletilemez hale gelebilir. Yeni power binası yapmak gerekmez fakat 30 sn. boyunca power mower kalmaz.

Oyunda casus faktörü de mevcut arkadaşlar. Teknoloji çalma ve karşı tarafı ekonomik olarak yıpratma taktikleri mevcut. Casuslar müttefiklerin bir ünitesi olarak altın depolarına girip para çalabilir, power supply binalarına girip power'ı kesebilir(yukarıda bahsettik) veya düşman atak köpekleri tarafından yenebilir. Düşmanın ve sizin ürettiğiniz köpekler casus koklamada uzmandır ve tek vuruşta piyade öldürebilir. Evet, teknoloji çalma dedik, bu da engineer(mühendis)'ler tarafından oluyor. Mühendis arkadaşlarımızın girdiği düşman binalar bizim oluyor. Öyle olunca da(mesela bir baraka/kışla çaldık) düşmanın ünitelerinden de üretebilir hale geliyoruz. Fakat bu teknoloji çalma olayı çok etkin değil. Çünki adam kendi şehrine kurduğu barakaya mühendis koyana kadar bir dert, ondan sonra da orayı hemen yıkıyor düşman; size yar etmiyor. Teknoloji çalma işi gizliden gizliye olsaydı(spy gibi) daha iyi olabilirdi.

Arkadaşlar oyunda Müttefiklerde de Sovyetlerde de özel bir ünitemiz var. Müttefiklerde, ara videolarda tanışıp muhtemelen hasta kalacağınız(ne muhtemeleni %90) özel ajan Tanya Adams var. Bu ablamızın gayet üstün bir piyade öldürme gücü var, ayrıca yanında bulundurduğu sınırsız C4'ler ile binaları şıppadanak patlatabiliyor. Sovyetlerde de gene ara videolarda tanışacağınız ve "cool" sesine hasta kalacağınız Yuri var. Bu herif medyum gibi birşey ve karşısındaki zavallının zihnini kontrol altına alabiliyor. Bunlardan da üretmek bir nevi teknoloji çalmak demek yani. Fakat herbiri bir üniteyi kontrolüne alabiliyor yani hemen umutlanmayın. Teknoloji çalma olayı tam detayıyla yok.

Arkadaşlar oyundaki campaing'i özetlemek gerekirse: "süper ötesi" diyebilirim. Ama az gelir. O derece süper. Ara videolarla gidişat tamamlanıyor, gayet sürükleyici süper bir senaryo. Zaten o Sovyetlerin süper güç olması, Amerikaya saldırması filan onları öğrenince oyunun senaryosuna hasta oldum resmen. Hayatımda gördüğüm en iyi oyun senaryosu diyebilirim rahatlıkla. Kesinlikle bu konuda rahat olabilirsiniz; Jansay amcanıza güvenin.

Arkadaşlar oyunda bir sürü devlet var. Fakat bunlar birbirine tıpa tıp benziyor. Aralarında sadece bir ünite fark var. Asıl farklılık(teknoloji vs.) Müttefikler ve Sovyetler arasında hissediliyor. Teknolojileri birbirinden çok farklı; hiçbir alakası yok. Ama güç dengesi mükemmel ayarlanmış. Fakat sanki Sovyetler az birşey daha güçlü gibi duruyor. Fakat gene de maçlarda oynadığınız devletten çok kabiliyetleriniz konuşuyor. Bu da güç dengesinin çok profesyonelce yapıldığını gösteriyor. Devletlere geri dönelim; müttefikler devletinde mesela Güney Kore'de "Black Eagle Jet"'ler var. Amerika paraşütlü piyade gönderebilir istenilen yere(bedeva). Geri kalan aklınıza gelecek her ayrıntı aynı. Yani birisinde jet yok paraşütlü adam var, öbüründe paraşütlü adam yok jet var. Sovyetlerde de aynı şey geçerli. Ve işte devletler: (Müttefikler)Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya, Güney Kore, (Sovyetler)Rusya, Libya, Cüba ve Irak.

Oyunumuzun grafikleri o zamana göre standart denebilecek kalitede. O zamanlarda hemen hemen hangi oyuna baksanız(bkz. commandos, age of II) aynı/benzer grafikleri görüyorsunuz. Göze batan birşey yok; herşey gayet yerli yerinde güzel hazırlanmış. Sesler mükemmel. Patlama efektlerinden tutun her birşey süper. Ve müzikler. "Hasta kaldım usta" diyebilirim. Strateji oyunlarının arkasına hep sakin ve otantik müzikler koyulması klişeliğine süper bir darbe vurarak ve hard rock koyarak çok iyi iş çıkartmışlar. İlk defa hard rock eşliğinde strateji oynamıştım ve söylemem lazım: süper ötesi. Müzikler kesinlikle birinci sınıf.

Oyunda multi-player desteği de mevcut ve gerek networkten(LAN) gerek internetten(oyunun paralı serverlarından) rakiplerinizle kapışabiliyorsunuz. Oyun günümüzde hala oynandığı için(RA3'e rağmen) rakip bulmakta pek zorluk çekilmiyor.

Evet arkadaşlar; oyunumuz bu. Bu oyunu denemek için ne bir RTS tutkunu, ne bir teknolojik savaş tutkunu ne de bir C&C tutkunu olmanıza gerek var. Sadece strateji tutkunu olmanız, bu oyunu denemeniz için yeterli bir sebep. Dünya üzerindeki bütün strateji severlere bu müthiş oyunu tüm kalbimle öneriyorum. Kesinlikle ve kesinlikle önyargılı davranmayarak bir deneyin(yalapşap değil adam gibi. Ben yalapşap bir deneyip "bunun neresini seviyorlar ya:S" demiştim). Bütün strateji tutkunlarına iyi oyunlar diliyorum. "Shake it baby!"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 30 Ocak 2009; 20:20:49 >

• benide ekle favori oyunun warcraft ve tzar...
  • red alertin yeri ayrıdır ya unuttum bak
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.