Şimdi Ara

Stilo ve Focus arasında kaldım... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Zamanında sıfır stiloya yazılmış ama gecikince iptal etmiş biri olarak stilo güzel araçtır diyebilirim. Ancak şuan parça tedariki biraz can sıkabilir. Ayrıca diğer fiat araçları gibi ucuz da olmayacaktır.

Focuslarsa haddinden fazla pahalı. Temiz bir focus 2 alayım derseniz 25in üstüne çıkmanız şart.

Madem uzun süre binmek istiyorsunuz.

Benzinli için Nissan Almera Tekna HB veya Grande Punto, Punto Evo

Dizel için Megane 2 HB, Grande Punto, Punto Evo öneririm.

Tercih yine sizin...
  • Her türlü stilo. Ben, yirmi yıl önce üretimden kalkmış aracın parçalarını, kendi başıma getirtebiliyorum, Fiat servisi hayli hayli getirtir. O da, parça ihtiyacınız olursa.

Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhannnn_taz

FOCUS 1: 1999-2002 yılları arasında üretilmiştir. Sadece benzinlisi vardır.
    Donanım Paketleri: Ambiente ve Ghia 'dır.

Focus 1.5( makyajlı kasa) :: 2002-2005 arası üretilmiştir
    Donanım Paketleri boştan doluya: Comfort , Collection, ve Ghia'dır. 1.6 Benzinli ve 1.8 Dizel motorları vardır. Ghia paketinde sadece benzinli seçenek vardır

Focus 2: 2005-2008 yılları arası üretilmiştir
    Donanım Paketleri boştan doluya: Trend, Collection ve Ghia 'dır. 1.6 benzinli ve 1.6 dizel motorları vardır.

Focus 2.5 ve Focus 3 e geçmiyorum çünkü bütçen yetmez. İlandaki araç başını çok ağrıtır, hiç temiz durmuyor. 20 bin bütçeye focus 2 bulman çok çok zor. Tavsiyem focus 1.5 ghia'dır. Bol Şans

Cevaplar için tekrardan çok teşekkür ederim. Özellikle de donanım konusunda yardımcı olduğunuz için
    Farklı araç öneren arkadaşlara da teşekkür ederim ama bu iki araç arasında takıntı yaptım

Focus konusunda düşüncelerim netleşti fakat hala kafam karışık. Stilo konusunda nette okuduğum yazılarda çok arıza yapan donanımlardan bahsediliyor. Bilen, gören, yaşayan varsa stilonun arızaları hakkında bilgi verebilir mi? Ayrıca focusun da sadece 2002-2005 ghia seçeneği çekici geliyor çünkü tek kapı seçeneği sadece darkline var pek çekici gelmedi. Açıkcası Stilo biraz daha ağır basmaya başladı son zamanlarda.

2005-2006 stilo dynamic
    2002-2005 focus ghia

Duygularım Stilo diyor, Mantığım Focus diyor... Tavsiyelerinizi bekliyorum...

• Hocam resimde gösterdiğin kasa focus isse tabikide focus.Sanırım o resimdeki kasa değil o yüzden stilo diyorum.
  • 3k stilo + skydome + dynamic paket

tadından yenmicek bir makina olur.

Hatta dış görünümüde abarth versiyon yaparsanız benim gibi stilolara aşık bile olabilirsiniz :)

stilonun parçaları tr de çok kolay bulunur. Parça konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Özellikle ankara ve bursada parçaları bulursunuz. bulamıcağınız parçaları çok nadirdir.

Ben kesinlikle stilo derdim.

donanım olsun motor olsun şekil olsun karizma olsun her daim stilo öne çıkıyor.

ki stilo dediğimiz araç 2012 yılında bile dönüp kendine baktırabilen bir araçtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

ki stilo dediğimiz araç 2012 yılında bile dönüp kendine baktırabilen bir araçtır.

Bu yüzden stilo ağır basıyor zaten. Ama bir yandan da dayanıklılık konusunda kafamda soru işaretleri var. Stilo kullanmadığım ve kullanan yakınlarım olmadığı için stilo kullananlardan yardım bekliyorum.

Bu arada fotoğraftaki focus bahsini ettiğim kasa değil, doğrudur. Aceleyle seçilmiş bir fotoğraftı. Onu da düzelteyim... (edit: foto düzeltildi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avidema -- 27 Haziran 2012; 21:06:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avidema

quote:

Bu yüzden stilo ağır basıyor zaten. Ama bir yandan da dayanıklılık konusunda kafamda soru işaretleri var. Stilo kullanmadığım ve kullanan yakınlarım olmadığı için stilo kullananlardan yardım bekliyorum.

Bu arada fotoğraftaki focus bahsini ettiğim kasa değil, doğrudur. Aceleyle seçilmiş bir fotoğraftı. Onu da düzelteyim... (edit: foto düzeltildi)

stilo alıcaksan eğer alıcağın stiloyu sağlam bir ustana göstermek zorundasın.

neden mi ?

elektrik aksamı kronik deniyor (şu ana kadar 20 tane stilo sahibiyle tanıştım sadece 1 tanesinden duydum elektrik aksamı arızalandı diye)

skydome arızası veriyor. küçük bir parça kırılıyor. 50 100 tl ye hallediliyor.

city direksiyon modu arıza veriyor. bude cuzi bir miktara hallediliyor.

bu aracın 3 kronik sorunundan başka sorunları yoktur.

ki hepside çok ucuz şekilde halledilebiliyor.

• quote:

quote:

quote:

neden mi ?

elektrik aksamı kronik deniyor (şu ana kadar 20 tane stilo sahibiyle tanıştım sadece 1 tanesinden duydum elektrik aksamı arızalandı diye)

işte stilo hakkında beklediğim cevaplardan birisi buydu çok teşekkür ederim. arızalar bu kadar kolay hallediliyorsa ve kronik sorunlar bunlardan ibaretse canıma minnet. ama şu elektrik aksamı konusunu biraz daha açabilirsek çok sevineceğim, yani sürekli sorun çıkardığı için mi sağlamca göstermek gerekiyor yoksa "çok arıza çıkardığına inanma" mı demek istediniz ?

• Focus..

• quote:

quote:

quote:

quote:

neden mi ?

işte stilo hakkında beklediğim cevaplardan birisi buydu çok teşekkür ederim. arızalar bu kadar kolay hallediliyorsa ve kronik sorunlar bunlardan ibaretse canıma minnet. ama şu elektrik aksamı konusunu biraz daha açabilirsek çok sevineceğim, yani sürekli sorun çıkardığı için mi sağlamca göstermek gerekiyor yoksa "çok arıza çıkardığına inanma" mı demek istediniz ?

öıkarabilen araçta var yıllardır elektrik aksamı mükemmel şekilde çalışan araçta var.

kısacası 100 tane stilodan 10 tanesinde bu problemler gözlemlenmiş. ki buda netten okuduklarımdır.

çok arıza çıkardığına inanma.

Sonuçta bu araç fiat aracı ülkemizde fiat araçlardan anlayan binlerce usta mevcut. işinin ehli fiat ustasını şuanda hakkari ığdır da bile bulursunuz.

• stilo ile focusu aynı katagoriye koyup kıyaslama yapmak bile stilo yu bilmeyenlerin işidir.fiat,lanca,alferemeo.ferrari ve en son creysler fiat markası altındaki şirketlerdir stilo 2006 yılına kadar alferomeo fabrikalrından çıkan fiat markası vurulmuş prestij otomobilidir,dünyadaki bir çok araçta olduğu gibi kliması ve fren ve ateşleme sistemi boşh sistemi elektriksistemi mercedes deki gibi italyan magnetti marelidir.bugün itibari ile üretimi brezilyada devam etmek tedir 2012 fiatı bonboş bir fat stilo anhtar teslim faitı 70000 tl dir.1.2, 1.4ler 6 ileri vites ,1.6,1.9, dizel 5 silindir 2.4 motor 170 beygir secenekleri vardır .ford focus onun yanında sütcü beygiri gibi kalır .1,6 16valf bir stilo 103 beygir olup 3,vitesde 160 km görür .ki 1,9 ve 2,4 söylememe gerek yok .bugün yanına 2012 model peguto 206 cdı sport la gezseniz 2003 model imola sarısı sky windovunu açmış bir stilo yanınıza dursa mum ışığı gibi kalırsınız.iyiki türk miletinin fiata olan ön yargısı ve zamnında pahalı olrak lanse edilmiş bir araç yok sa biz 2.elde bu donanımda bir araça binemzdik.fiat amlemini söküp wolsvagen olsaymış bugün 2.eli 30000 tl olurdu.aklıma gelen bazı özelikleri:OMPLE AÇILIR CAM TAVAN
    DİJİTAL KLİMA AQS SİSTEM PİS HAVAYI HİSSEDER OTOMOTİK KESER VE ÇİFT BÖLGELİDİR
    HIZ SABİTLEYİCİ
    8 HAVA YASTIĞI ÇARPİIŞMANIN ŞİDETİNE GÖRE KADEMELİ AÇILAN VE KOTUKDA YOLCU YOKSA PATLAMAYAN
    4 OTOMATİK CAM
    ELEKTRİKLİ AYNALAR
    SOĞUTUCU TORPİDO
    2.TORBİDO
    YOL BİLGİSAYARI FULL FONCSİON LİKİT KRİSTAL EKRAN
    DİREKSİYONDAN KUMADALI 6 CD ÇALAR HIZA DUYARLI 8+ORJİNAL ANFİLİ BOSS HOPÖRLÖR SİSTEMİ
    PARK SENSÖRÜ
    ABS,EBD,ASR,EPS 4 DİSK FREN
    AYARLANABİLİR DİREKSİYON (CİTY MOD) SERVOTRONİC
    FAR VE YAĞMUR SENSÖRÜ
    4 ÇELİK JANT + ORNİNAL JANTLARI
    MOTORLU XENON FAR VE YIKAMASI
    KUMANDA İLE DE AÇILIP KAPANAN CAM TAVAN VE CAMLAR
    FOLOWMİ HOME FAR REFAKAT SİSTEMİ
    DEATLOCK KİLTLEME SİSTEMİ VE ÇOÇUKLAR İÇİN ARKA CAM KAPI VE KUMNDALARINI TEK TUŞ KİLTLEME
    EYİM VE AĞIRLIK SENSÖRLÜ MÜTHİŞ ALARM SİSTEMİ.
    VE HER ARAÇDA OLMAYAN 20000 KM DE BİR BAKIM ÖZELLİĞİ
    15 YIL PASLANMAZLIK GARANTİSİ
    HIZ UYARI SİSTEMİ
    ARKA KOLTUK KIZAK SİSTEMİ ISOFİX BAĞLANTI
    ELEKTRİKLİ HAFIZALI ÖN ŞÖFÖR KOLTUĞU YÜKSEK VE ALCAKLIK AYARI
    ARKA KOLTUK SERVİS TEPSİ KİTİ VE KOLCAK KİTİ
    VE ORJİNAL FULL NAVİGASYON ARKA GÖRÜŞ KAMERASI TAKILABİLİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dardanel16 -- 22 Ağustos 2012; 23:10:28 >

• Focus derim

• Acil tavsiye....
    2000 model fort focus 1.6 ghia modeli kilometre 245000 de tüplü, 3 rarça ufak doğrultma var değişen yok yürüyeni iyi renk siyah fiyatı: 17.000 bin Alınır mı arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: masumss

Acil tavsiye....
    2000 model fort focus 1.6 ghia modeli kilometre 245000 de tüplü, 3 rarça ufak doğrultma var değişen yok yürüyeni iyi renk siyah fiyatı: 17.000 bin Alınır mı arkadaşlar

gecen hafta arkadasim 2001 ghia satti 17350 tlye. 250,000km de boyasizdi gerisini siz dusunun.yazinda 2004 colection 90,000km de biz aldik 21 e
    siz hesaplayin gerisini

• Kararsız kaldım aracın internetten biraz piyasasına baktım 14.500,00 tlden 21.00,00 tl ye kadar. Aklımda fiyat olarak 15.500 oluştu anlaşırsak alıcam.
  • Focus
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.