Şimdi Ara

Stereo ve THX??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar merhaba. İçinden çıkamadığım bir konuda yardımınızı rica ediyorum.

Pek çok "Audiophile"in bildiği "Parasound" firmasının harika amplileri olduğu söylenir. Ben de zaman zaman araştırma yaparken bu firmanın 2 kanal amplilerinde THX olduğunu gördüm. Multichanel sinema ürünlerinde THX'in ne olduğunu biliyoruz fakat stereoda THX olur mu? A21 ve A23 modelleri 2 kanal ve THX yazıyor.

http://www.parasound.com/products.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzdağı -- 9 Nisan 2018; 14:17:13 >

• A21 ve A23 modelleri 2 kanal olmakla birlikte stereo müzik amacından ziyade P7 7.1 channel preamplifikatörleri için kanal modülü olarak görünüyor.Yani P7 ile birlikte bir tane A31, 2 tane de A21 kullanarak 7.1 sistem kurulabilir.
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler üstad. Yani bu ampliler stereo müzik amaçlı kullanılamaz. Parasound'un müzik amaçlı cihazları yok denecek kadar az. Çok şaşırtıcı.
  • Buzdağı kullanıcısına yanıt
    Amplifikatörlerde THX spesifikasyonu nedir bilmiyorum.
    Sanırım özellikle kanalların hepsi yüklendiğinde düşük distorsiyonda "yeterli" güç üretmesi gerekiyor.

Bu nedenle THX sertifikasyonu olması stereo için olumsuz olmayabilir. Yeter ki amfi iyi olsun.
    Bildiğim kadarı ile bayrak gemisi olan JC1 monoblok modeli THX sertifikasyonuna sahip olmakla birlikte bias anahtarının konumuna bağlı olarak verdiği gücün ilk 25/10W'ını Class A veren ve takdir edilen bir cihaz.
    https://www.stereophile.com/solidpoweramps/774/index.html
  • şahsen THX benim için çok önemli değil. Marantz MA700 thx ultra veya eski receiver'ım pio vsx-909 THX Ultra. gönlümü oksamaktan gayri stereo icin gerekli gormedim. iyi amplifikator thx den once yok mu idi? thx olmayip iyi ampli yok mu? THX logolu kapı, yazı gönlü okşar!

ezcumle THX ın cıkış noktası filmi ve sinema filmi salonunu hi-fi misali ev ortamina taşımaktı. kriterleri karsılayan thx ampli için belki stereo basarılı deriz. kaldı ki parasound ın buna ihtiyacı var mı? acik ve net yok. ancak eskiden beri creative ses kartlarinda boy boy thx reklamlari var. sebep basit reklam ve cogunluk hissesine sahipler. Parasound ın işin icinde thx hayranlığı cazibesi ile rakiplerinden sıyrılıp ön plana cikma gibi yaklaşımı varsa bilemiyorum. bilahare thx denen z5500 ise tda7294 çıkışlı amplisi ve kıstasda hoparlorlerin dinleyiciye 1mt onde olması sartıyla THX aliyordu. simdi Parasound nere Logi nere. para nere kalite nerede??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Üstadlar çok teşekkürler. Aklıma takılan soru işaretlerinin "bazıları" aydınlandı.

the_cantan üstad; söylediklerinize katılıyorum fakat bahsettiğim amplifikatörler 2 kanal, yani stereo. Asıl merakım, bu cihazların stereo bir preamp ile kullanılırsa diğer stereo power amplilere alternatif olup olamayacağı. Yoksa THX benim için zerre kadar önemli değil. Çok iyi cihaz yapıp, sırf boş yere lisans parası ödememek için THX testine girmeyen firmalar da var.

Kursun_ üstad; belirttiğiniz gibi Class A modeline sahip, aynı zamanda THX sertifikalı bir cihaz varsa, bu cihazlar müzik amaçlı kullanılabilir zira sinemada Class A veya AB olmasının bir önemi olmadığını düşünüyorum. Doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzdağı -- 10 Nisan 2018; 14:15:13 >
  • Power amfiler ile müzik dinlemek için (özellikle sşnema odaklı olanlarla) sıcak ses veren pre olması şart. Düm düz sem sert detaysız tahta gibi ses alabilirsin yoksa

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Lakin ürün detayında "High bias Class A/AB operation" ve "Complementary MOSFET driver stage and JFET input stage" gibi özellikler ve amplinin 2 kanallı olması bana müzik amaçlı yapılmış bir cihaz izlenimi verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buzdağı

Cevabınız için teşekkür ederim. Lakin ürün detayında "High bias Class A/AB operation" ve "Complementary MOSFET driver stage and JFET input stage" gibi özellikler ve amplinin 2 kanallı olması bana müzik amaçlı yapılmış bir cihaz izlenimi verdi.
    Her power amfinin müzikti güzel bir stereo pre ihtiyacı vardır ve şarttır. Amfi müzik içinde olsa değişmez. Pre muazzam etkiler sesi. Zaten power'a pre şart ama modelller arası ses değişimi muazzam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Buzdağı

Üstadlar çok teşekkürler. Aklıma takılan soru işaretlerinin "bazıları" aydınlandı.

the_cantan üstad; söylediklerinize katılıyorum fakat bahsettiğim amplifikatörler 2 kanal, yani stereo. Asıl merakım, bu cihazların stereo bir preamp ile kullanılırsa diğer stereo power amplilere alternatif olup olamayacağı. Yoksa THX benim için zerre kadar önemli değil. Çok iyi cihaz yapıp, sırf boş yere lisans parası ödememek için THX testine girmeyen firmalar da var.

Kursun_ üstad; belirttiğiniz gibi Class A modeline sahip, aynı zamanda THX sertifikalı bir cihaz varsa, bu cihazlar müzik amaçlı kullanılabilir zira sinemada Class A veya AB olmasının bir önemi olmadığını düşünüyorum. Doğru mu?
    alternatif olur neden olmasın özellikle Parasound ise sözkonusu.
    yalnız @apache_air belirtmiş ki bende tekrar etmek isterim. güzel bir ön yükselteç şart. yoksa güç amplisinin sesi borulaşır.

jfet girişli ve mosfet çıkışlı stereo ve/veya surround ampli çok ya da dizayn diyeyim yaygın. A21 ve A23 stereo olarak kullanılabilir. denemek lazım yada iyileşitrmeler (tweak) ile sesi daha da HI-END'e yukseltilir. bunda bir sıkıntı yok.

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    Ön yükselteç mi Ön düşürgeç mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt

üstat bende ciddi ciddi okuyorum he olabilir bu otobüsümsü ''kaldıraç'' şeysi miydi? :D
  • the_cantan kullanıcısına yanıt
    Pre School u Okul Öncesi diye çevirip

Pre Amplifier i neden Yükselteç Öncesi diye çevirnemişler.

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    TDK hocalarını sabaha kadar egzoz yazdırmalı
  • Forumdan gidelim biraz da en meşhuru 'herkez' ama herkes diye yazan nadirdir

• Hah kurcaladınız kurcaladınız adamlar komple THX i bıraktı

https://www.soundandvision.com/content/parasound-halo-52-amplifier-review

Stereo ve THX??Stereo ve THX??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HI-DEF-MAN -- 13 Nisan 2018; 18:28:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Denon thx sertifikali power amfisini mission speaker lar ile dinlemistim baya bi keyfliydi (stereo)

Kaynak ust duzey cdp pre yi hatirlamiyorum...

• O birazda hoparlörler den muzikde gayet f/p olarak da ideal ürünleri var mission un

• quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

O birazda hoparlörler den muzikde gayet f/p olarak da ideal ürünleri var mission un
    Hakikatten fp olarak surda konustugumz bircok hop dan iyi mission ama pek bilinmez buralarda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.