Şimdi Ara

stereo amfiye subwoofer bağlamak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
6.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mustyblack

Aşağıdaki linkte gönderdiğim sub iyi görünüyor. Hoparlörlerinizde magnat olduğu için uyumlu olacağını düşünüyorum. Sürücü çapıda 25 cm. bir bakın isterseniz. 2. el daha uygun modeller var ancak özellikle subwooferda 2. el pek önermem , çünkü sistemlerde en çok zorlanan bileşen genelde sublar olduğu için durumları çok iyi olmuyor. Bu arada subı birkaç değişik şekilde bağlayabiliriz. Amplide subwoofer preout çıkışı olmadığından muhtemelen boşta kalan 2 hoparlör çıkışından bağlantı yapacağız. Ancak bir bağlantı şekli daha var ama öncelikle bir deneme yapmanız lazım. Amplinin önünde bulunan kulaklık çıkışına bir jack bağlandığında hoparlörlerden gelen ses kesiliyor mu? Eğer kesilmiyorsa o çıkışı kullanarakta kablo kirliliği olmadan sağlıklı bir bağlantı yapabiliriz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-magnat-vector-needle-sub-25a-211622646/detay

hortlatıyorum ama başlık altındaki bilgi zenginliği de artacak cevap verirseniz..

pioneer a209r amfim var. pre çıkışı yok aynı şekilde. çıkışlar şöyle:

http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Pioneer%20A-209R/back.jpg

"control out" yazan bir yer var ama nedir anlamadım.

2 adet tannoy mx1 takacağım. amfide zaten 4 çıkış var. A kısmını yani 2'sini hoparlörler için kullanıp diğer çıkışlardan birine aktif subwoofer bağlarsam performans alamıyorum sanırım? öyle anladım?

ayrıca kulaklık çıkışına (phones) kulaklık taktığımda diğer hoparlörlerin sesi kesilmedi benim de. madem hoparlör çıkışına bağlayamıyoruz phones'e bağlamanın farkı nedir bunu anlamadım. yani özetle bu amfiye nasıl bir sub bağlamalı ve nasıl bağlamalı? ben sadece müzik dinlemek için kullanıyorum. örneğin
    http://forum.donanimhaber.com/m_113824194/tm.htm
    bu arkadaşın sub'ını alsam bu amfiye nasıl bağlarım? randıman alır mıyım?

saygılar..

• A kanalına hem Hop. hem SW bağlarsın. biraz zorlarsın o kadar.
  • the_cantan kullanıcısına yanıt
    SW aktif olacak değil mi? yoksa ayar tutturamayabilirim sanırım? bir de aynı çıkışa bağlamaktan bahsetmiyorsunuz değil mi? 4 çıkış var bunlardan biri SW, diğer ikisi hoparlör, biri de boşta kalacak? bu şekilde SW görevini tam olarak yerine getiriyor mu yani?
  • SW Aktif olması faydalıdır. Aktif olsun tabi.
    işin aslı benim önereceğim SW da uygulayacağımız bu özellik yok. ekonomik sınıfta Pio SW150 olabilirdi. bulunur mu bulunmaz mı bilmiyorum.
    daha önce farketseydim aldırırdım (arzu ederlerse tabi). 3 hafta önce Kenwood SW505 vardı. bir kenara bırakırsak;

bahsettiğimiz yöntemde aktif değil pasif modda kullanacağız. pasif modda kullanılabilen yaygın olammakla birlikte aktif olmayan SW üniteler mevcut. Technics SB-W500, Pio. HTP100-SW vs..

SW ve Hop.rü aynı çıkışa bağlamaktan bahsediyorum.
    Aiwa dan devam edersek. arkasında mandallı hop. terminalleri var.
    Input Select 2'ye alıyoruz.
    Pio 209 A kanalının L+R nı SW'da Input Terminal 2 altındaki terminale takıyoruz. en alttaki ''Speakers Out'' kısmına Tannoy MX ri bağlıyorsunuz.
    bu kadar.
    yalnız ilandaki Aiwa SW nın L kırımızı mandalı kırık. dikkat ediniz.
    ve bence bir kaç alternatife bakıp öyle alınız.

edit:,
     stereo amfiye subwoofer bağlamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 28 Ocak 2016; 10:50:52 >

verdiğiniz bilgiler için çok çok teşekkürler ama bu şekilde SW amfisini aktif olarak kullanmış oluyorum ve bu kez benim amfinin bir anlamı kalmıyor sanırım? ilandaki aiwa'nın zaten çıkışlarının çalışmadığını yazmış arkadaş. Ben istiyorum ki SW bir şekilde bağlansın ama hoparlörlerim kendi amfimden ayrılmasın. yok mudur çaresi?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-sony-aktif-subwoofer-sa-wms7-266868507/detay/
    bu da iyiymiş alırsam nasıl takarım onu düşünüyorum işte..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr.teknikressam -- 28 Ocak 2016; 11:36:22 >

• tr.teknikressam kullanıcısına yanıt
    SUBWOOFER'ın amfisi sadece kendisi içindir. Diğer hoparlörlere güç sağlamaz. Siz @the-cantan hocamın dediği şekilde bağlayın gene hoparlörlerinizi Technics amfi besliyor olacak.
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Peki öyleyse hoparlörler bir gelsin, baktım baslar tatmin etmiyor o şekilde bağlarım. Yine de amfiye direkt girmediği için seste bir farklılık olacağını düşünüyorum ona da deneyip bakacağız artık.

çok teşekkürler..
  • istersen amplini yolla pre out çıkışlı hale getireyim.

quote:

Orijinalden alıntı: tr.teknikressam
    ilandaki aiwa'nın zaten çıkışlarının çalışmadığını yazmış arkadaş. Ben istiyorum ki SW bir şekilde bağlansın ama hoparlörlerim kendi amfimden ayrılmasın. yok mudur çaresi?

amfinde ayrılmayacak zati.
    SW hoparlörü pasif modda çalıştıracağız derken; SW sizde ki ampliden güç alacak. eşgüdümlü olarak hem bas ve MX hoparlörler çalışacak. MX1 ne kadar kaliteli olsada alt basları veremeyecek onuda gücünü Pioneer ampliden alan SubWoofer versin. istemez misin? ki ilanda ki Aiwa SW'ın sahibide ''surraund çıkış '' dediği yerin farkında değil. orası aktif modda zaten çalışmaz. SW pasif modda çalışırken harici, dışardan ampli bağlandığında otomatikman aktif olur. orada sıkıntı yok. kafa karıştırmaktan gayri..

SW amfiden güç alacak derken? SW fişe takılı olmayacak mı yani?

bu da son sorumdu tamam vurmayın.
  • valla canın nasıl isterse sorun yok. takar mısın takmaz mısın?

edit: Site forum hatası cümlenin yarısı gitmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 28 Ocak 2016; 14:20:29 >
  • harman kardon avr 151 kullanyyorum sub için kyrmyzy içine aldy?ym ayry ba?lanty mevcut

aktif sub her zaman daha tok ses ve desibel verir hocam
     stereo amfiye subwoofer bağlamak
  • şimdi taşlar yerine oturdu arkadaşlar kompleten teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.