Şimdi Ara

SteelSeries'ten Mekanik Klavyede En Üst Basamak; Apex Pro ve Apex 7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
3
Favori
9.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SteelSeries Apex 7 / Apex Pro Mekanik Gaming Klavye
    MEKANİK KLAVYELERDEKİ BİR ÜST BASAMAK.

Apex Pro; mekanik klavyelerin ilk bulunuşundan itibaren geçen 35 sene içerisinde ki en büyük basamaktır. Her tuş ister oyun olsun, ister iş ya da başka birşey için tercih ettiğiniz hassasiyet seviyesine göre ayarlanabilmektedir.

APEX 7 İncele

APEX PRO İncele

OLED Akıllı Ekran
    Entegre edilmiş komuta merkezi ayarları düzenlemek, profilleri değiştirmek ve yeni güncellemeleri anında görmek için işe yarar bilgileri gösterir. Uğraştığınız şeyden tab ile çıkmak yerine bırakın klavyeniz size önemli detayları göstersin. Her iki üründe de Oled Akıllı Ekran bulunmaktadır.

ÖZEL MAKROLARI KAYDEDEBİLİRSİNİZ! 5 AYRI PROFİLDE PRISM EFEKTLERİ KONTROLÜ PARMAK UCUNUZDA.

Dayanıklı Mekanik Oyuncu Tuşları
    Aşırı hızlı ya da istediğiniz tuş tipi seçeneği ile 50 milyon tıklama garantisi verir. Apex 7; Red Switche, Apex Pro ise Ayarlanabilir OmniPoint Mekanik Switche sahiptir.

Uçak Sınıfı Aliminyum Alaşım
    Her iki ürün de, seri 5000 metal yapısı ömür boyu kırılmaz dayanıklılık ve sağlamlık için üretilmiştir. Bu da diğer yüksek seviye ekipmanların arasında onları, en sağlam klavye haline getiriyor.

Özel Magnetik Bilek Desteği
    Kolay takılması ve dayanıklı olması için basit bir magnetik çözüm ile birlikte mükemmel bir klavye aksesuarı haline gelmiştir. Tam avuç içi desteği, sürekli yumuşak dokunuş hissiyatı ile istediğiniz kadar oyun oynayabilir ya da yazı yazabilirsiniz. Her iki ürün de, aynı bilek desteğine sahiptir.

Özel Multimedya Kontrolleri
    Tıklanabilir metal tekerlekli tuş ve medya tuşu, sesi ayarlayabilmenize olanak sağlar. Her iki üründe de bulunan bu medya tuşları ile ayrıca parlaklık değiştirme, geri sarma, geçme, durdurma gibi birçok ayarlamaları tek bir tuş ile kontrol altına alabilirsiniz.

Her Tuş için Dinamik RGB Aydınlatma
    Milyonlarca renk seçeneği ve tepkili yazı efektleri ile nihai setinizin tasarımcısı haline gelebilirsiniz. Gelmiş geçmiş en harika set için diğer SteelSeries ürünleriniz ile senkronize edebilirsiniz.

Apex 7'nin Apex Pro'dan Farkları Neler?
    Apex 7'nin anahtar tipi hariç diğer tüm özellikleri Apex Pro ile aynıdır. Apex Pro patentli ayarlanabilir OmniPoint mekanik anahtarlara sahipken Apex 7 kırmızı mekanik oyuncu anahtarlarına sahiptir. Ayrıca Apex 7 Türkçe tuş dizilimine sahiptir. Apex Pro ise İngilizce tuş dizilimde üretilmiştir.

APEX 7 Hemen İncele

APEX PRO Hemen İncele

Her iki ürünün de enter tuşu büyüktür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelseries_Türkiye -- 20 Mayıs 2020; 10:41:3 >

• Apex 7 kullanıcısı olarak çok memnunum. Lakin bu kadar premium bir klavyenin kutusu da biraz premium olması gerekmez miydi? Tuş çıkartmak için bir aparat bile yok. 150 liralık klavyelerde bile gönderilen ufak aparat aslında gönderilmemesi çok saçmaydı. Ürüne gelicek olursak çok memnunum hissiyat falan çok güzel.
  • Apex 7 kullanıcısı olarak çok memnunum. Lakin bu kadar premium bir klavyenin kutusu da biraz premium olması gerekmez miydi? Tuş çıkartmak için bir aparat bile yok. 150 liralık klavyelerde bile gönderilen ufak aparat aslında gönderilmemesi çok saçmaydı. Ürüne gelicek olursak çok memnunum hissiyat falan çok güzel.
  • Klavye tuşları çok sık enter tuşu küçük bana hitap etmiyor
  • Enter tuşunun tam boy olmaması üzücü.
  • Oyun klavyesi alınca sabah akşam oyun oynamıyoruz. Sonunda Steelseries medya tuşu koymuş ama yine de eksikler var. Bileklik de steelseries için bu seviye ürün düşünüldüğünde yenilik sayılabilir. Zaten pazarlamayı oradan yapıyorlar. Switch konusunda ne kadar çok ilerlesede bunun reklamıyla birşey satamayacağını bildiği için akıllı bir pazarlama stratejisi olarak görülebilir.

Benim klavye tercihim
    Medya tuşları, windows tuşu kilidi, aydınlatma kapatması" bu tuşların olması tercihimdir.

Tuşların havada olması kırılma tehlikesi yüzünden pek tercih etmem. Steelseries 6gv2 gibi ya da g810 gibi olsa tercih edebilirim.

Logitech g810 ve Corsair K70 RGB MK.2 medya tuş anlamında güzel örnekler.

@MrKemal17 @mydonesse

Görsellerde ki klavyeler İngilizce. İngilizce tuş dizilimine sahip klavyelerde "enter tuşu" görüntüde görüldüğü şekildedir. Türkçe, Azerice, Almanca klavyeler de enter büyük olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: acbold

Oyun klavyesi alınca sabah akşam oyun oynamıyoruz. Sonunda Steelseries medya tuşu koymuş ama yine de eksikler var. Bileklik de steelseries için bu seviye ürün düşünüldüğünde yenilik sayılabilir. Zaten pazarlamayı oradan yapıyorlar. Switch konusunda ne kadar çok ilerlesede bunun reklamıyla birşey satamayacağını bildiği için akıllı bir pazarlama stratejisi olarak görülebilir.

Benim klavye tercihim
    Medya tuşları, windows tuşu kilidi, aydınlatma kapatması" bu tuşların olması tercihimdir.

Tuşların havada olması kırılma tehlikesi yüzünden pek tercih etmem. Steelseries 6gv2 gibi ya da g810 gibi olsa tercih edebilirim.

Logitech g810 ve Corsair K70 RGB MK.2 medya tuş anlamında güzel örnekler.

@MrKemal17 @mydonesse

Görsellerde ki klavyeler İngilizce. İngilizce tuş dizilimine sahip klavyelerde "enter tuşu" görüntüde görüldüğü şekildedir. Türkçe, Azerice, Almanca klavyeler de enter büyük olur.
    https://www.wasdkeyboards.com/wasd-v3-105-key-iso-custom-mechanical-keyboard.html

Örneğin bu linkte yer alan klavye İngilizce olmasına rağmen enter tuşu tam boy. Bahsettiğin durum Steelseries özelinde mi geçerli?

• "WASD Keyboards offers custom mechanical keyboards, custom Cherry MX keycaps, and other mechanical keyboard accessories."

Genel bir şey aslında laptoplarda da öyle. Attığın resim özel bir üretim olabilir.https://www.wasdkeyboards.com/ giriş sayfasında ki klavye küçük enter.

Ben büyük enter ingilizce klavye görmedim daha önce. Eski ps/2 klavyeler dahil.

Hatta Alman üretici Das Keyboard ürünlerinin ingilizce olanı bile küçük enter.
  • acbold kullanıcısına yanıt
    O klavyeyi örnek olarak verdim. Türkçe klavyede küçük enter görmüşlüğüm de var. Enter tuşunun, dile göre bir boyut standardı olmadığını düşünüyorum.

Mesela PS/2 portlu efsane IBM Model M'den örnekler:

İngilizce ve büyük enter

İngilizce ve küçük enter

Türkçe ve küçük enter

• Al PaC kullanıcısına yanıt
    İngilizce diye bahsettiğim "US LAYOUT QWERTY" aslında düzeltme yapalım.

İngilizce klavye denilince "US LAYOUT QWERTY" akla gelir.
    Program kurarken farketmişsinizdir. Ön tanımlı olarak "US English" yazar ve diğer seçeneklerde "uk ve diğer ülkelerin ingilizce klavyeleri" seçenekleri görüntülenir.Birden çok ingilizce klavye mevcut.

@MrKemal'in gönderdiği resim de "UK ENGLISH QWERTY". Türkçe klavye küçük enter hatırlamıyorum illaki üretilmiş olabilir. Üretilmesi standart anlamına gelmiyor.

"TR Layout QWERTY" klavye de enter çok uzun zamandır büyük.

Türkçe olarak aslında F Klavye referans alınmalı. https://en.wikibooks.org/wiki/Turkish/Computing_in_Turkish

• quote:

Orijinalden alıntı: acbold

İngilizce diye bahsettiğim "US LAYOUT QWERTY" aslında düzeltme yapalım.

İngilizce klavye denilince "US LAYOUT QWERTY" akla gelir.
    Program kurarken farketmişsinizdir. Ön tanımlı olarak "US English" yazar ve diğer seçeneklerde "uk ve diğer ülkelerin ingilizce klavyeleri" seçenekleri görüntülenir.Birden çok ingilizce klavye mevcut.

@MrKemal'in gönderdiği resim de "UK ENGLISH QWERTY". Türkçe klavye küçük enter hatırlamıyorum illaki üretilmiş olabilir. Üretilmesi standart anlamına gelmiyor.

"TR Layout QWERTY" klavye de enter çok uzun zamandır büyük.

Türkçe olarak aslında F Klavye referans alınmalı. https://en.wikibooks.org/wiki/Turkish/Computing_in_Turkish
    Demek ki fark US, UK farkıymış. Bizim Q klavyedeki enter da tasarımcının keyfine kalmış herhalde.

Türkçe klavyede F'yi referans alalım da, kaçımız kullanıyoruz acaba? Ayrıca verdiğin linkte yer alan Türkçe Q klavyede de küçük enter var.

Bu kadar muhabbetini yaptık. SteelSeries Türkiye büyük enter kullanıyoruz deyip bizi aydınlatsa iyi olacak.

• -Benim için çok önemli olan medya tuşları yok. Çalışırken arka plandaki müziği durdurmak veya değiştirmek güzel oluyor.
    -Alüminyum gövde yeni bir şey değil. 100-200₺ bandında ki klavyelerde bile var.
    -Ayarlanabilir switch ne kadar kullanışlı tartışılır.
    -Şahsen kullandığım 5 yıllık mekanik klavyede bulunan windows tuşunu etkisizleştirme tuşu eşsiz ama bu klavyede göremedim.
    -Geriye oled ekran kalıyor.Alt+tab kombinasyonuna ihtiyacınız kalmayacak gibi bir şey söylemişsiniz çok saçma bir argüman. Alt+Tab kombinasyonunun ne kadarını vaad edebilir ki bu kadar küçük bir oled ekran? Pazarlama taktiğinden öte bir şey gibi durmuyor.

1200 lira bandına göre sunduğu şeyler çok az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangroo -- 6 Mayıs 2020; 8:51:3 >
  • Killeri kendi mı alıyor nasıl üst seviye? Ah şu pazarlamacılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DallasPage -- 6 Mayıs 2020; 13:51:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandığım klavye çift basmaya başladı. En kısa sürede almayı düşündüğüm lakin fiyatındna çekindiğim klavyedir apex 7 ayrıca numpadsiz versiyonu benim gibi küçük masa kullananlar için ideal
  • Bu rengarenk ışıklı klavyeleri sevmeyen bir tek ben miyim? neyseki kapatma tuşu var heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolcanoPower -- 11 Mayıs 2020; 9:3:56 >
  • Yav herkes ağlamış enter küçük falan. Arkadaşlar kullanıyorum memnunum. Tuş sesi olsun, fontu olsun her şey on numara. Klasik. Işıklandırma zaten on numara ve çok detaylı(her bir tuşa tek atama gibi) APEX PRO'nun TR versiyonu yok fakat Apex 7 'nin TR versiyonu var ve onda enter normal büyük boy. Ama isterdim apex pro nun tr si olsun alacaktım ama malesef.:)
  • Kablsozu versiyonu çıkar belki diye beklemedeyim.
  • VolcanoPower kullanıcısına yanıt
    Yalnız değilsiniz
  • mydonesse M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Apex 7 ve Apex Pro modellerimizin enter tuşu büyüktür. :)
    Sevgiler.
  • Merhabalar,
    Apex 7 ve Apex Pro modellerimizin enter tuşu büyüktür. :)
    Sevgiler.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.