Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eKsTazi , XXX Tentacion , Mucittesla Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 48 Misafir (11 Mobil) - 39 Masaüstü12 Mobil4 Android
5 sn
274.445
Cevap
2.145
Favori
13.986.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 10712
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2753
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1863
  • Favoriye Eklediklerim 2192
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (4033 mesaj) Johnny Silverhand (3327 mesaj) XanthiN (2753 mesaj) Noctivagant (2517 mesaj) saintroyo (1905 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (114326 mesaj) Mobil (36102 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (9381 mesaj) Uygulama (5045 mesaj) (126 mesaj)
  • @
396 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    3272 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: keremec

Şu an zarar etmesi normal ama yine de bana fazla geldi bu rakam. Spotify bile daha bu sene kar etmeye başladı. Spotify abonelik sunarken bunlar sadace satış yapıyor. Kullanıcıyı nasıl tutarlar bilemiyorum.

dediginiz gibi spotify vs. abonelik almasina ragmen yeni kar etmeye basladi.

oyun sektoru 2020 icin rekor kar aciklarken, epic de kisi basi harcanan para miktari 2 dolar olmustu sanirim.

umarim problemsiz istedikleri hedeflere ulasirlar da insanlar kupon vs. seylerden yararlanmaya devam eder

• Yüzbaşı
    889 Mesaj

İnsanlara ücretsiz oyun, kupon verdikleri sürece kar elde etmeleri mümkün değil. Bir noktada kesecekler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Onvious kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    680 Mesaj

Epicin "yaşadığı zarar" hakkında konuşmuşsunuz ama eksik kalmış, çoğunluk için belki oyun sadece eğlenceden ibaret olabilir ama büyük şirketler için bu aynı zamanda bir yatırım aracı ve para kazanılan bir sektördür ve legit bir iş koludur, yani Epic için şu kadar "zarar" etti dense de, bunu kendileri bu şekilde paylaşmış olsa bile bu aslında yaptıkları yatırımın maliyetidir. Bu şunun gibidir:

A) Bugün 1 milyona sahip olmak

B) 5 sene sonra 10 milyona sahip olmak

Epic bu durumda yaptığı yatırım ile basitçe B seçeneğini seçerek geleceğe yatırım yapıyor, verdiği kuponlar bedava oyunlar vb. sadece yatırım maliyetidir, gelecekte kazanacağı paranın önünü açmaktadır, buna "zarar" gözüyle bakmamak gerekir.

Örnek vereyim, mesela Epic A seçeneğini seçse idi bu kadar bedava oyun vermezdi, daha çok bugün/bu yıl/kısa zamanda kazandığı paraya bakardı, ama kısa sürede Steam ile rekabet edemeyeceğini bildiği için (birbirimizi kandırmayalım, kim Epici bedava oyun vermese,kupon vermese,oyunları bizlere daha uygun bir fiyattan sunmamış olsa tercih eder?)ya da bu seçeneğin riskini çok yüksek gördüğü için, ya da çok basit bir şekilde sermayesi veya geliri olduğu ve geleceği düşündüğü için(burda Steami yüceltmiyorum, bu bir gerçek) B seçeneğini seçti. Tabi bu verdiğim A ve B örneği durumun daha basitçe anlaşılması için, birebir tutmuyor gibi görünebilir sadece konunun daha net anlaşılması için örnek verdim bu tarz sorular genelde çok sorulur.

Epicin göze aldığı yatırım maliyeti sadece Fortnitedan kazandığı parayla forse edilebilir. Yani para miktarı aslında bizler için çok görülse de global açıdan baktığımızda çok büyük, karşılanamayacak bir miktar değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 10 Nisan 2021; 1:0:52 >
    |
    |

• Yarbay
    3311 Mesaj

Bloomberg: The Last of Us'ın PlayStation 5 Uyumlu Remake Sürümü Geliyor

https://www.webtekno.com/the-last-of-us-playstation-5-uyumlu-remake-h108542.html

İçimden bir ses PC'ye de gelecek diyor bu Remake.

• Binbaşı
    1025 Mesaj

Rustler indirimdeymiş aslında çok alasım var demosunu denemiştim çok güzel gelmişti de bilemedim 

|
    |
  • Binbaşı
    1629 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Bloomberg: The Last of Us'ın PlayStation 5 Uyumlu Remake Sürümü Geliyor

https://www.webtekno.com/the-last-of-us-playstation-5-uyumlu-remake-h108542.html

İçimden bir ses PC'ye de gelecek diyor bu Remake.

Last of Us Remake çok kötü bir fikir ama PC'e çıkarmak için bunu yapıyorlarsa da bir o kadar mantıklı. Malum ilk oyun PS3'ün kötü Cell mimarisi ile yapılmıştı ve PC portu yapmak oldukça zordu. Sony de o sürümü PC'e portlamak yapmak yerine PS5 mimarisi üzerinden daha sağlıklı ve kolay portlanabilir bir remake yapılmasını istemiş olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    3272 Mesaj

gelirse sadece 1. parti oyunlar olacagindan ne kadar etkli olur acaba? gerci ms garip yerel fiyatlandirmayla yilligi cok ucuza satabilir  

• Binbaşı
    1608 Mesaj

Şu an indirimde arkadaşlarla beraber oynayabileceğimiz eğlencelik multiplayer oyun tavsiyesi verebilecek var mı ?

• Yarbay
    3422 Mesaj

Hocam benim MS Store'da baya iyi hesabım vardı yani böyle garajda rahat 20 tane 599X Evo, PO Cars falan doluydu. Ama orada da nefret ettim indirmesinden hata vermesinden. Neyse ben Steam'den alayım belki ilerde save aktarma gelir.

Birisi TEB ile almış bence yapanlar var.  

|
    |
    Robinson Crusoe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    89 Mesaj

Bence hiç gerek Remake'a falan oyunun hikayesi hatta grafikleri günümüz açısından bile çok güzel gözüküyor zaten. Sony anlaşılan özel oyun diye para cukkalama peşinde.

Özel oyunlara aç PS5 sahipleri doğal olarak. Çünkü PS5 sahipleri oyunsuz kalmıştı baksana bir tane Demon's Souls var, diğerleri PS4'te de var :D

Umarım geliştirici ekip, hikayeyi değiştirmez ya da değiştirecekse daha da kötü hale getirmez.

|
    |
    John Sheppard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4850 Mesaj

|
    |
    Thema kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1608 Mesaj

Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    torkema61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1025 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Thema

Şu an indirimde arkadaşlarla beraber oynayabileceğimiz eğlencelik multiplayer oyun tavsiyesi verebilecek var mı ?

Astroneer'a da bakabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    996 Mesaj

Scrap mechanic.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Thema kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    775 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

gelirse sadece 1. parti oyunlar olacagindan ne kadar etkli olur acaba? gerci ms garip yerel fiyatlandirmayla yilligi cok ucuza satabilir  

Valla XBOX geçen nesilde SONY'den nasıl dayak yediyse son zamanlarda gamepass aşağı gamepass yukarı diyoruz.

Yakında Uncharted collection da gamepass'e gelirse şaşırmam.

Veya sony'den ps pass gibi bi şey gelirse şaşırtmaz.

|
    |
  • Yarbay
    3311 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bulduren

Bence hiç gerek Remake'a falan oyunun hikayesi hatta grafikleri günümüz açısından bile çok güzel gözüküyor zaten. Sony anlaşılan özel oyun diye para cukkalama peşinde.

Özel oyunlara aç PS5 sahipleri doğal olarak. Çünkü PS5 sahipleri oyunsuz kalmıştı baksana bir tane Demon's Souls var, diğerleri PS4'te de var :D

Umarım geliştirici ekip, hikayeyi değiştirmez ya da değiştirecekse daha da kötü hale getirmez.

Naughty Dog yapacakmış yine söylentilere göre. Sony zaten böyle bir oyunu Remake yapacaksa dandik bir ekibe yaptırtmaz.

|
    |
  • Yarbay
    3272 Mesaj
  • Teğmen
    204 Mesaj

Pahalı oyunları kupon ve indirim döneminde alırım, bu şekilde bir oyuna verdiğim en yüksek para 60 TL civarıdır. Sizin ve diğer üyelerin Forza hakkında hem oyun açısından hem de fiyat açısından yaptığı olumlu yorumlardan sonra dün tutamadım kendimi oyunu 82 TL’ye aldım. İyi ki de almışım, oyunu öneren herkese teşekkürler. Şu sıralar biraz yoğun olduğum için oyuna bir 5 dakika göz atayım diye girdim 2 saati devirmişim. Gerçekten çok güzel bir oyun. Hem görsel hem işitsel hem de oyun içi ince ayrıntılarıyla bu fiyatının karşılığını fazla fazla verdiğini söyleyebilirim.

En önemlisi ise böyle kaliteli bir oyun için Türk oyuncularına özel bir fiyatlandırma yapmaları (bu döviz kurunda inanılmaz bir fiyat) hem de Türkçe dil desteği sunmaları (benim için en önemlisi bu) bu oyunu benim için çok cazip kıldı.

Umarım hem Türkçe dil desteği sunan hem de böyle fiyatlandırma politikalarına giden firmalara yeterince rağbet gösterilir de bu politikaların arttığını görürüz.

Ne diyelim, darısı Rockstar Games’in başına.
    Robinson Crusoe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2472 Mesaj

Forza'yı GTX 1050 ile oynayan var mı? Orta seviye ayarlarda akıcı oynanabiliyor mu? Araştırdım hep farklı sonuçlar gördüm internette.

• Yarbay
    2325 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mathers

Forza'yı GTX 1050 ile oynayan var mı? Orta seviye ayarlarda akıcı oynanabiliyor mu? Araştırdım hep farklı sonuçlar gördüm internette.

Bende onun muadili RX 560 var. Yüksek ayarlarda 30 FPS kilidi ile rahatça oynuyorum. Kilidi kapatınca FPS sürekli dalgalanıyor ya sabit 30 olacak ya da sabit 60.

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
2,235
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.