Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13568. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 28 Misafir (3 Mobil) - 30 Masaüstü5 Mobil1 Android
5 sn
349.758
Cevap
2.719
Favori
21.319.943
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Bir sene dediklerini hatırlamıyorum
    İlk çıktığında 60 saat gömmüştüm ama eksiklikler gitsin diye bekliyorum daha da güncellenmesini.
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Steam sayfasındaki "Erken Erişim Oyunu" kutucuğunun altındaki "Bu oyun ne kadar süre için Erken Erişim'de olacak?" sorusunun altında cevaplamışlar hocam.

quote:

“Şu anda tam çıkış için kesin bir tarih belirlemedik ancak oyunun yaklaşık bir yıl erken erişimde kalmasını bekliyoruz. Odak noktamız, oyunun son hali üzerinde olumsuz etki yaratabilecek bir zaman sınırı koymaktansa oyunun eğlenceli ve zevkli olmasını sağlayabilmek.”
  • The Frost kullanıcısına yanıt
    Konsol sahiplerine türlü bahanelerle Season Pass sahibi olmalarına rağmen next-gen grafiklere sahip Ultimate sürümünü vermediler. Muhtemelen standart oyunu Humble'dan edinenler Season Pass alsalar bile Ultimate sürüme yükseltemeyecekler. PC'de pratikte bir fark olmasa da sinir bozucu bir şekilde Ultimate sürümü satın almaya açık olacak ve sanki oyuna sahip değilmiş gibi hissettirecek.
    Skandal karar sonrası baya bir linç yemiş ve açıklama yapmak zorunda kalmışlardı.
    https://controlgame.com/ultimateeditioncommunityblog/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 2 Mart 2021; 1:38:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • osmandemi2 kullanıcısına yanıt

doğrudur birkaç haber okumuştum isimler karışmış olabilir Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

• Vay arkadaş bu Nacon ne rezil bir firmaymış. Sırf Sinking City den para kazanabilmek için oyunu başka bir siteden alıp kırıyor, üstüne de mağazanın ve Frogwares'in logosunu silip baya baya korsan sürümü Steam de yayınlıyor, birde kutlamalı felan Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] Alan arkadaşlara geçmiş olsun. Umarım Nacon'un da yaptığı yanına kalmaz da Steam den de komple banlarlar.

• Hudson51 kullanıcısına yanıt

İşin enteresan tarafı; Fransız mahkemelerinin ,covid-19 ekonomiyi koruma regülasyonları kapsamında, mahkeme sürecinde başta Nacon'u haklı bulması.

Frogwares bir daha dava açmış, bakalım bu sefer kazanabilecekler mi.

• The Sinking City'i Frogwares'e destek olmak isteyenler aşağıdaki linklerden alabilir tabi bu oyun için bu kadar yüksek fiyatları gözden çıkarabiliyorsanız Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

https://us.gamesplanet.com/game/the-sinking-city-download--3911-1

https://www.origin.com/tur/en-us/store/the-sinking-city/the-sinking-city

Frogwares son hazırladığı ve adeta dava delili niteliğindeki video ve içeriğini daha önceden paylaşsaydı zamanlaması daha yerinde olurdu.Nacon'un bu yaptıkları adeta mide bulandırıcı fakat Nacon ne zaman bir açıklama yapsa ardından Frogwares bunları paylaşıyor daha önce açıklasa sürecin gidişatı konusunda herkes bilinçlenmiş olurdu.Ayrıca halen hukuki sürecin devam etmesi ve Frogwares'in bunca deliline rağmen lehine sonuçlanmamasıda ilginç bir durum,Nacon oyunun resmi sürümünün satıldığı Gamesplanet sitesinden Deluxe sürümünü alıp oyunun ana menüsünü ve ıntrodaki görseli değiştirerek aynen Steam'e yüklemiş.Konuda daha önce Steam sürümünün eski ve hatalı bir sürüm olmadığını görselleri ile paylaşmıştım hatta Steam'de yayınlanan sürümü eksikten çok ek paket görevlerinide içeriyor ve oyunun en güncel sürümünü kullanıyor.Nacon Deluxe sürümü illegal olarak Steam'e yüklesede ek paketlerin olmadığını söylemişti ama oyundaki ilk görevden sonra ek paket görevleride oyuna ekleniyor.

Yayıncı ile geliştirici arasındaki bu süreç elbette en çok oyuna zarar veriyor.Anlaşılan hukuki süreç sona ermeden bir Nacon bir Frogwares'ten daha çok açıklama göreceğiz.Frogwares'e destek olalım olmasınada satın alalım desek standart sürümü bile çok pahalı bir tarafta 28 TL ye emek hırsızlığı yapılmış bir sürüm diğer tarafta ise aynı sürümü 500 TL lere varan ama ödediğiniz geliştiriciye gidecek olan bir sürüm,bu durumda her ikiside tercih edilmez ve en doğrusu oyunun Steam'den kaldırılması,bu nedenle oyunun sayfasındaki rapor kısmından oyunu şikayet etmek gereksede onca şikayete rağmen mağazada durmaya devam ettiğine göre Steam'de buna pek ses çıkarmıyor gibi görünüyor.Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 2 Mart 2021; 17:21:55 >

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

Bende bunu anlamıyorum sallayın ucuz olanı alın şirket bunlar . Gönüllü yardım kuruluşu değil. İkinin davasında ucuz fiyat benim için haklı. Çünkü ben tüketiciyim. Oyunu vakti zamanında ön sipariş ile almıştım ve oyun bana göre kötü bir oyun puanlar da belli zaten. 1 YIL GEÇMİŞ OYUNDA HALA HATALAR VAR. Sallayın arkadaşlar

• Ratchet & Clank oyunu Playstation Store'da ücretsiz.

https://www.playstation.com/tr-tr/games/ratchet-and-clank//

Üstteki link çalışmazsa bunu deneyebilirsiniz

https://www.playstation.com/en-gb/games/ratchet-and-clank//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 2 Mart 2021; 19:24:0 >
  • Blasphemous prime gaming de ücretsiz. Amazon Prime üyeliğiniz varsa alın derim. Dead Cells tarzı seviyorsanız bunu da seversiniz.

• Uzun zamandır bir oyunun çıkış fiyatının Steam fiyatının Humble veya vb. sitelerden daha pahalı olduğunu görmemiştim sanırım.. Özellikle Humble fiyatları ile Steam fiyatları arasında genelde 3-4 kat fark vardır Humble daha pahalıdır..

Persona 5 Strikers Deluxe Edition 506 TL (Humble Choice üyeliğiniz var ise 100 TL indirimle 406 TL fiyata alınabiliyor.) https://www.humblebundle.com/store/agecheck/persona-5-strikers-digital-deluxe-edition

Persona 5 Strikers Deluxe Edition Steam fiyatı 655 TL https://store.steampowered.com/app/1382330/Persona_5_Strikers/

Almak isteyen var ise diye bıraktım linki, Steam fiyatından bir 250 TL daha uyguna alınabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 2 Mart 2021; 21:12:32 >

• biraz alakasiz olucak. Valve de uyumlu index 2 yapar 2-3bin dolara satar artik

• quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Konsol sahiplerine türlü bahanelerle Season Pass sahibi olmalarına rağmen next-gen grafiklere sahip Ultimate sürümünü vermediler. Muhtemelen standart oyunu Humble'dan edinenler Season Pass alsalar bile Ultimate sürüme yükseltemeyecekler. PC'de pratikte bir fark olmasa da sinir bozucu bir şekilde Ultimate sürümü satın almaya açık olacak ve sanki oyuna sahip değilmiş gibi hissettirecek.
    Skandal karar sonrası baya bir linç yemiş ve açıklama yapmak zorunda kalmışlardı.
    https://controlgame.com/ultimateeditioncommunityblog/

Hocam oyun kütüphanemde direkt Control Ultimate Edition olarak gözüküyor ve indiriyorum. Season Pass içerikleri yok haliyle ama eğer Season Pass %20 civarı indirim alırsa forumdan giftle ek olarak %25 indirimle toplamda 50 TL civarına Ultimate Edition almış olacağım ki bu ücret benim için gayet yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Impakt

Uzun zamandır bir oyunun çıkış fiyatının Steam fiyatının Humble veya vb. sitelerden daha pahalı olduğunu görmemiştim sanırım.. Özellikle Humble fiyatları ile Steam fiyatları arasında genelde 3-4 kat fark vardır Humble daha pahalıdır..

Persona 5 Strikers Deluxe Edition 506 TL (Humble Choice üyeliğiniz var ise 100 TL indirimle 406 TL fiyata alınabiliyor.) https://www.humblebundle.com/store/agecheck/persona-5-strikers-digital-deluxe-edition

Persona 5 Strikers Deluxe Edition Steam fiyatı 655 TL https://store.steampowered.com/app/1382330/Persona_5_Strikers/

Almak isteyen var ise diye bıraktım linki, Steam fiyatından bir 250 TL daha uyguna alınabiliyor.

Oyun takipçisine güzel bir oyun ama nispeten teknik olarak diğer oyunlara nazaran daha emeksiz bir oyunu bu fiyata satmak "Nintendo" kafasında olduğunu gösteriyor Atlus'un.

Diyeceğim o ki oyun Torrent'e çoktan düştü. Yapıştırıp geçiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 2 Mart 2021; 22:18:20 >

• Humble Bundle'da bu ayki oyunlardan biri olan Ageless'in kodu Türkiye de çalışmıyor. Yapabileceğimiz bir şey var mı yoksa bu kod yanıyor mu otomatik olarak Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] . Hayır merak ettiğim bir oyun değil de ilginç geldi düzelttirebiliyorsak düzeltelim diye düşündüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Frost

Hocam oyun kütüphanemde direkt Control Ultimate Edition olarak gözüküyor ve indiriyorum. Season Pass içerikleri yok haliyle ama eğer Season Pass %20 civarı indirim alırsa forumdan giftle ek olarak %25 indirimle toplamda 50 TL civarına Ultimate Edition almış olacağım ki bu ücret benim için gayet yeterli.

Alıntıları Göster

Control geçen indirimlerde %50 indirime girmişti. Ultimate Edition. Zaten hangi oyun Humble üzerinde verilse(fiyatı 100 TL ve üzeri olan oyunlar) genelde Steam üzerinde de kısa süre sonra indirime giriyor. Bundan dolayı Season passinde indirime girmesi beklenebilir. Bunun yakın zamandaki örnekleri Jurassic World Evolution ve Ancestors Humankind Odysey.

İlk oyun Humble üzerinden verildikten sonra %90, ikinci oyun da %63 indirime girmişti. Daha önce girmedikleri indirim oranlarıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gye_Baek

Humble Bundle'da bu ayki oyunlardan biri olan Ageless'in kodu Türkiye de çalışmıyor. Yapabileceğimiz bir şey var mı yoksa bu kod yanıyor mu otomatik olarak  . Hayır merak ettiğim bir oyun değil de ilginç geldi düzelttirebiliyorsak düzeltelim diye düşündüm.

HB destek ile iletişime geçip, durumu belirtin. Kodu ya yenilerler ya da birkaç dolarlık mağaza kredisi verirler.

Sıkıntı bende de mevcut, ben de iletişime geçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneLastKiss -- 2 Mart 2021; 22:14:26 >
  • Dayz zam yemiş.

• Terraneo kullanıcısına yanıt

Çöp Z.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.