Şimdi Ara

STEAM Rehberi/Soru-Cevap (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.733
Cevap
39
Favori
221.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu cevabı en iyi steam bilir....ticket aç ve sor,hemen cevap gelir. TIKLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 14 Ocak 2014; 8:43:25 >
  • Steam oyunları yedekleme yaparken ne kadarlık bir sıkıştırma yapıyor? Yedeklerini aldığım çoğu oyun gerçek boyutlarının çok altında kalıyor ve tekrar yükleme yaparken oyunları %30, %40 lara geldikten sonra internetten yeniden indirmeye başlıyor. Eskiden hiç sorun yaşamamıştım ama son yaptığım yedeklemelerde böyle sorunlar oluştu, oyunların bu kadar fazla güncelleme almadığını düşünüyorum. Bunun çözümü nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre79

Arkadaşlar pek bilmiyorum konu açmak istedim ancak dedim konuya sorayım en iyisi mutlaka cevap veren olur,bu ayın 1 günü american express kartımdan yaklaşık 600 liralık bir harcama yapılmış steam üzerinden ancak ben steam'den daha önce oyun satın almış birisi değilim,support yarım yamalak ing ile konu açtım,böyle böyle harcama yapılmış itiraz ediyorum diye tabi daha öncesi bankaya ulaştım,kartım american express bonus kartıma bağlı vs. bankayada tabi o arada itiraz ettim harcamaya ilgileneceğiz denildi hala ses seda yok üstelik kartımın limitide - bakiyeye inmiş,yani -600 lirada şuan kartımı çalındı diye bildirmiştim yeniside geldi ama kartı hiçbir şekilde kullanamıyorum,neyse support yazıp böyle böyle iadesini istiyorum dedim,bana yetkili kişi bu yazdıgım support şikayeti vede alışverişi aynı ipden yapıldığını söyledi,neyse olayı araştırdım,işyerinden birisi benim kişisel bilgisayarıma girip bu işlemleri benmişim gibi yapmış benim kredi kartı bilgilerim vs hep kayıtlıydı belgelerimde vs. kolaylık olsun diye kayıt tutuyordum,satın almalar vs. 43 tane oyun alınmış,steam support bildirdikten sonrada oyunların hepsi hesaptan silinmiş tabi ama genede bir iade yok,ordaki şahısta '' ip aynı arkadaşınız kardeşiniz vs. alabilir onun sorumluluğu sizde vs.'' gibi nedenlerle kıvırmış şimdi benim izleyeceğim yol nedir hiç bilmiyorum,10 gündür bu işle uğraşıyorum ne yapacağım bilmiyorum,kartımda limit yoktu nasıl -600 e iniyor anlayabilmiş değilim,alışveriş yapılırken bir sms dahi gelmedi,kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz onuda anlayabilmiş değilim.

Arkadaşlar böyle sorunumdan bahsetmiştim,steam support ile gerekli kanıtlar ile birlikte iletişime birdaha geçtim,1 kereye mahsus olmak kaydı ile bana özel iade yapılacağı söylendi,hesabım 1 ay boyunca dondurulacakmış,kredi kartım vs sistemde bloke edilmiş,kartıma iade 3 ila 5 iş günü içerisinde yapılacakmış,bankadan öğrendiğime göre kartım zaten iptal edilmişti herhangi bir para iadesi olursa hesabıma anında yansıyacağı bilgisini aldım,böyle bir iştende kurtuldum sayılır,benim gibi mağdur olanlar olursa diyede buraya yazmak istedim,mutlaka support ile iletişime geçin nekadar erken okadar iyi banka zaten ağırdan takılıyor fax işlemleri o şu bu derken yaklaşık işte 15 gün oldu anca sonuca varabildim.

• quote:

quote:

Arkadaşlar pek bilmiyorum konu açmak istedim ancak dedim konuya sorayım en iyisi mutlaka cevap veren olur,bu ayın 1 günü american express kartımdan yaklaşık 600 liralık bir harcama yapılmış steam üzerinden ancak ben steam'den daha önce oyun satın almış birisi değilim,support yarım yamalak ing ile konu açtım,böyle böyle harcama yapılmış itiraz ediyorum diye tabi daha öncesi bankaya ulaştım,kartım american express bonus kartıma bağlı vs. bankayada tabi o arada itiraz ettim harcamaya ilgileneceğiz denildi hala ses seda yok üstelik kartımın limitide - bakiyeye inmiş,yani -600 lirada şuan kartımı çalındı diye bildirmiştim yeniside geldi ama kartı hiçbir şekilde kullanamıyorum,neyse support yazıp böyle böyle iadesini istiyorum dedim,bana yetkili kişi bu yazdıgım support şikayeti vede alışverişi aynı ipden yapıldığını söyledi,neyse olayı araştırdım,işyerinden birisi benim kişisel bilgisayarıma girip bu işlemleri benmişim gibi yapmış benim kredi kartı bilgilerim vs hep kayıtlıydı belgelerimde vs. kolaylık olsun diye kayıt tutuyordum,satın almalar vs. 43 tane oyun alınmış,steam support bildirdikten sonrada oyunların hepsi hesaptan silinmiş tabi ama genede bir iade yok,ordaki şahısta '' ip aynı arkadaşınız kardeşiniz vs. alabilir onun sorumluluğu sizde vs.'' gibi nedenlerle kıvırmış şimdi benim izleyeceğim yol nedir hiç bilmiyorum,10 gündür bu işle uğraşıyorum ne yapacağım bilmiyorum,kartımda limit yoktu nasıl -600 e iniyor anlayabilmiş değilim,alışveriş yapılırken bir sms dahi gelmedi,kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz onuda anlayabilmiş değilim.

Arkadaşlar böyle sorunumdan bahsetmiştim,steam support ile gerekli kanıtlar ile birlikte iletişime birdaha geçtim,1 kereye mahsus olmak kaydı ile bana özel iade yapılacağı söylendi,hesabım 1 ay boyunca dondurulacakmış,kredi kartım vs sistemde bloke edilmiş,kartıma iade 3 ila 5 iş günü içerisinde yapılacakmış,bankadan öğrendiğime göre kartım zaten iptal edilmişti herhangi bir para iadesi olursa hesabıma anında yansıyacağı bilgisini aldım,böyle bir iştende kurtuldum sayılır,benim gibi mağdur olanlar olursa diyede buraya yazmak istedim,mutlaka support ile iletişime geçin nekadar erken okadar iyi banka zaten ağırdan takılıyor fax işlemleri o şu bu derken yaklaşık işte 15 gün oldu anca sonuca varabildim.

Geçmiş olsun,,,kart bilgilerini bilgisayarından araklayan çocuğa sorsaydın..."neden sadece steam'den oyun aldın da dibine kadar kartı netteki sitelerde boşaltmadın diye"...çocuğun tek derdinin oyun olması çok ilginç !!!!! aklı fikri oyunda olan bu çocuk ayrıca insaflıymış !!!!

• Merhaba Arkadaşlar;
    Steam üzerinden Mortal Kombat 9 aldım.
    Online oynamak istiyorum ancak server odaları bomboş.
    Youtube'daki videolara bakıyorum online odalar dolu dolu.
    Burada yapılması gereken bir ayar mı var? anlamadım gitti.
    Konu hakkında desteğinizi beklemekteyim.
    Şimdiden Tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefer33

quote:

quote:

Geçmiş olsun,,,kart bilgilerini bilgisayarından araklayan çocuğa sorsaydın..."neden sadece steam'den oyun aldın da dibine kadar kartı netteki sitelerde boşaltmadın diye"...çocuğun tek derdinin oyun olması çok ilginç !!!!! aklı fikri oyunda olan bu çocuk ayrıca insaflıymış !!!!

İşyerinde sıkıntılıydı,çok uyardım işini yap et vs. yakındık yani bir olaydan kavga ettik baktım bu böyle birşeyi yapmış çocukça tabi zaten bir amex kartım vardı,steamdan kendisi sık sık alışveriş yapıyordu demek ki en yakın o gelmiş zaten bu 10 dk molada olan birşeydi neyse allahtan hallettik paramıda steam geri ödemiş dün yattı,cocuk zaten pişman olmuş neticede aynı işyerinde hergün görüşüyoruz,bu badireyide atlattım ya bana yeter.

• Arkadaşlar merhaba...

Eski bir oyuncu olmama rağmen steam üzerinden oyun satın alıp oynamaya başlayalı 2 ay kadar oldu.Pek de memnunum.Ancak birkaç sorum olacak...

1-Kütüphanemde pack olarak aldığım için genelde oynamadığım , oynamayacağım birkaç oyun var.Birkaç arkadaşım da bu oyunlara talip...

İşin özü hesap şifremi vs vermek istemiyorum.Bu oyunları arkadaşların steam hesabına nasıl aktarabilirim ?

Genelde steam üzerinden takas yapan oyun satan arkadaşlar var forumda.Formülünü bilenler vardır mutlaka :))

Şimdiden teşekkür ederim...
  • Rus keyi alsak vpn ile aktive etsek sonra vpn kaldırsak ban yermiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prozacc

Arkadaşlar merhaba...

Eski bir oyuncu olmama rağmen steam üzerinden oyun satın alıp oynamaya başlayalı 2 ay kadar oldu.Pek de memnunum.Ancak birkaç sorum olacak...

1-Kütüphanemde pack olarak aldığım için genelde oynamadığım , oynamayacağım birkaç oyun var.Birkaç arkadaşım da bu oyunlara talip...

İşin özü hesap şifremi vs vermek istemiyorum.Bu oyunları arkadaşların steam hesabına nasıl aktarabilirim ?

Genelde steam üzerinden takas yapan oyun satan arkadaşlar var forumda.Formülünü bilenler vardır mutlaka :))

Şimdiden teşekkür ederim...

Slm...maalesef steam de kafana göre çözüm yok,steam in koyduğu kurallar var.
    1- oyunlarını arkadaşının hesabına aktaramazsın...steam hesabını satarsan ancak olur.
    2- hediyeye meraklıysan oyunlarını "gift" olarak al ve arkadaşlarına hediye et...tek çözüm bu.(satın alırken steam sana bu seçeneği sana sorar)
    3- steam hesap güvenliğine çok önem verir ve kafaya göre her çözüme taş koyar....onun mantığı herkes kendi hesap açıcak, oyun satın alıcak veya hediye sistemine dahil olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaXRaP

Rus keyi alsak vpn ile aktive etsek sonra vpn kaldırsak ban yermiyim?

ban yersin,3 kuruş için bu işlere girme derim...steam senden daha uyanıktır.
  • magazadan kutulu oyun aldırıcam arkadaslara(FM2014),içindeki cd-key i steame girip oyunu steamden indirebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brevity -- 22 Ocak 2014; 13:41:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brevity

magazadan kutulu oyun aldırıcam arkadaslara(FM2014),içindeki cd-key i steame girip oyunu steamden indirebilir miyim?

kutunun arkasında "steam gereklidir" ibaresi var ise aynen dediğin gibi yaparsın...yok ise olmaz.
  • arkadaşlar ininal var bende kartı tanıtım para kesti sildim sonra supporta yazdım parayı geri gönderilr diye yeniden yükledim bida kesti ne yapıcam ing si iyi olan biri iletşime gecebilirmi lütfen
  • bi yarıdm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Un4Given35

arkadaşlar ininal var bende kartı tanıtım para kesti sildim sonra supporta yazdım parayı geri gönderilr diye yeniden yükledim bida kesti ne yapıcam ing si iyi olan biri iletşime gecebilirmi lütfen

Tanıtım derken?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Bir sorum olacak; Steam üzerinden PC platformunda satın aldığım oyunlarım var. Fakat, önümüzdeki ay Bir Mac satın alacağım.
    Satın aldığım oyunların (Mac versiyonunu destekleyen) sürümlerini yeni Mac'imde ücretsiz indirip kullanabilecek miyim? yoksa, Mac sürümleri için tekrardan satın almam mı gerekecek?
    Cevaplarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Porksoda -- 29 Ocak 2014; 10:08:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unshaken Darkness

quote:

Orijinalden alıntı: Un4Given35

arkadaşlar ininal var bende kartı tanıtım para kesti sildim sonra supporta yazdım parayı geri gönderilr diye yeniden yükledim bida kesti ne yapıcam ing si iyi olan biri iletşime gecebilirmi lütfen

Tanıtım derken?

kayıt etme
  • quote:

Orijinalden alıntı: porksoda

Merhaba,
    Bir sorum olacak; Steam üzerinden PC platformunda satın aldığım oyunlarım var. Fakat, önümüzdeki ay Bir Mac satın alacağım.
    Satın aldığım oyunların (Mac versiyonunu destekleyen) sürümlerini yeni Mac'imde ücretsiz indirip kullanabilecek miyim? yoksa, Mac sürümleri için tekrardan satın almam mı gerekecek?

Bunu steam'e ticket açıp sorarsan en doğru cevabı hızlı bir şekilde alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefer33

quote:

Orijinalden alıntı: porksoda

Merhaba,

Bunu steam'e ticket açıp sorarsan en doğru cevabı hızlı bir şekilde alırsın.

Cevap için teşekkürler.
    Steamplay özellikli oyunları bir defa satın alıp, sahip olduğumuz tüm platformlarda oynayabiliyormuşuz.

• Arkadaslar google storeden steam android uygulamasi yukledim ama steam giris yapamiyorum ysnlis parola diyor ama parola dogru pcde sorunsuz anlamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.