Şimdi Ara

Steam Kredi Kartı Doğrulama Sorunu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
32.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Steam doğrulama olayı cidden çok sinir bozucu ama orada dediği gibi doğrularken 1-2 gnü içinde hesabınızda bekleyen provizyonlarda 2 tane küçük işlem oluyor onları ya giriceksiniz ya da (benim çözüm yöntemim) bankanız ile görüşücek ve steam onaylatıcaksınız.

Ben direk Bankamı arayıp böyle işlemlerim var ve bunlar hep olacaktır ve güvenilir diye söyleyince. Şimdi 100 TL gibi rakamlarda yükleme yaptığımda doğrulama olayın girmiyor ve rahatlıkla market vb. kullanabiliyorum.
  • 2 dir aynı sorunu bende yaşıyorum dolar ve tr olarak girmeme rağmen sorun çıkartıyor ne yapcaz var mı bir çözümü
  • Çekilen 2 tutarıda telefon bankacılığıyla 2.20 2.12 doğru girmeme rağmen kabul etmiyor steam.Böyle aptalca bir iş olmaz.1 hafta pazar yok.
  • Noktali denedim virgullu denedim dolar kurunda denedim yok yok yok! Adamlara ilk seferinde ticket attim 8 gun gecti hala cevap yok. Ceza kalkti bidaha ceza yedik cok salakca bir sistem kafayi yememek elde degil. Silahi ucuza buldum 300tl yi cekti ama mal gibi pazari engelledi gelde sovme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Try sorup dolar çeken bir gerizekalı sistem gerçekten. İnternet Bankacılığında 2 adet bakiye var ikisi de dolar .. çevirip yazdım kabul etmedi ban yedik boşuna

• quote:

Orijinalden alıntı: SeçmeceKarpuz

Try sorup dolar çeken bir gerizekalı sistem gerçekten. İnternet Bankacılığında 2 adet bakiye var ikisi de dolar .. çevirip yazdım kabul etmedi ban yedik boşuna

İşte güvenlik olsun mu, olsun modunda olunca böyle saçma sapan oluyor. İki bilgisayar var evde, diğerine de hesap açalım dedik. Oyun oynamak için sürekli gir çık yapmayalım dedik; haliyle arkadaş eklemek için cüzdana para da koyduk, bi de üzerine kart doğrulaması yapalım dedik ama adamların kendi çektikleri tutarı kabul etmemeleri çok komik. PayPal gayet basit bi sistem uyguluyor, "kod" soruyor. Farklılık olabileceğini, bankanın 1 kuruş bile komisyon alabileceği ihtimaline göre para birimi yerine, açıklamadaki kodu soruyor. Bu esnada da Steam efendi yalnızca para almayı biliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: arasengingultekin

quote:

Try sorup dolar çeken bir gerizekalı sistem gerçekten. İnternet Bankacılığında 2 adet bakiye var ikisi de dolar .. çevirip yazdım kabul etmedi ban yedik boşuna

İşte güvenlik olsun mu, olsun modunda olunca böyle saçma sapan oluyor. İki bilgisayar var evde, diğerine de hesap açalım dedik. Oyun oynamak için sürekli gir çık yapmayalım dedik; haliyle arkadaş eklemek için cüzdana para da koyduk, bi de üzerine kart doğrulaması yapalım dedik ama adamların kendi çektikleri tutarı kabul etmemeleri çok komik. PayPal gayet basit bi sistem uyguluyor, "kod" soruyor. Farklılık olabileceğini, bankanın 1 kuruş bile komisyon alabileceği ihtimaline göre para birimi yerine, açıklamadaki kodu soruyor. Bu esnada da Steam efendi yalnızca para almayı biliyor...

Her yolu denedim hocam olmuyor olmuyor . En güzeli en az komisyon alan sitelerden steam wallet almak ve onu kullanmak marketden ban yememek için

• SeçmeceKarpuz kullanıcısına yanıt
    Olsun ya, bi de bu salaklara dert anlatmakla uğraşma. Bana 3 gün sonra açılacak pazar işlemlerin dedi. Sen de çok kasma istersen, fazla süre vermez diye düşünüyorum.
  • quote:

Olsun ya, bi de bu salaklara dert anlatmakla uğraşma. Bana 3 gün sonra açılacak pazar işlemlerin dedi. Sen de çok kasma istersen, fazla süre vermez diye düşünüyorum.

Kart ile her bakiye yüklemede 5 gün verecek

• quote:

quote:

Kart ile her bakiye yüklemede 5 gün verecek

Valla çok salak bi sistem olmuş. Müşteriyi koruyacaklar diye, cılkını çıkarmışlar işin. Bi sonrakinde şöyle yap bak; kart doğrulama kısmına girmeden hemen önce, bankanı ara. Zaten menüler tuşlamalar filan derken, çoktan Steam üzerinden kart doğrulama kısmını açıp, talep oluşturma butonuna basmış olursun. Ardından bankanın müşteri hizmetlerine bağlanmayı dene ve bu esnada da internet bankacılığı üzerinden de bekleyen provizyonları görüntüle. Telefonda müşteri hizmetleri bağlanır bağlanmaz, derdini anlat ve "şu an kartımda bulunan beklemedeki provizyonları öğrenmek istiyorum" de. Hemen internet şubesiyle karşılaştır, Steam'deki o iki sikik kutucuğa yaz. Bi de böyle uluslararası bi platformda para biriminin virgülle mi yoksa nokta ile mi ayrılacağına karar verememeleri de çok ilginç.

Neyse bi arkadaşımız öyle yapmıştı. Muhtemelen benim de öyle yapmam gerek ama hiç kasamam. Diğer hesap sadece aktif olsun diye bir kerelik yükleme yaptım. Bi de 5$ olduğu için artık 10₺'lik parayı kabul etmiyor cüzdana eklemek için. Mecbur 20₺ yükledik. Neyse oyun alırız artık.

Steam Kredi Kartı Doğrulama Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arasengingultekin -- 4 Haziran 2015; 0:33:39 >

• sistem duzgun calismiyor. garanti bankasina ait iki farkli kartla dogrulama denemem de farkli donemlerde basarisiz oldu. internet bankaciliginda gozuken miktarlar ile steamin sistemindekiler ortusmuyor herhalde. bu da yukarida diger arkadaslarin dedigi gibi alinan cuzi komisyonla alakali olabilir. yani bu basit seyi dusunemiyor mu steam?! ikide bir pazardan alisveriste sorun yasayip 5 gun bekleme uyarisi almaktan gina geldi! bu sorunu kime anlatacagiz onu da cozemedim. steam'in turkiye'ye ozel teknik ekibi yoktur muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodobir -- 28 Haziran 2015; 15:46:34 >
  • benimde başıma şöyle bir olay geldi.
    cs go için steam hesabı açtım ve 1.5 aya yakın zamanda 157 tl lik harcama yaptım kasa açmak için neyse
    ben pazar için kredi kartı doğrulamasını bilmiyordum. 1 ay sonra otomatik olarak açılacak diye düşünürken o süreç içerisinde alışveriş yaptığım kredi kartımın kullanım süresi doldu ve yeni kart gönderdiklerinden dolayı doğrulama işlemini yapamıyorum.
    ticket attım 3 gündür cevap dahi verdikleri yok.
    ya oyunu bırakacağım yada yeni hesap açıp 1 ay bekleyeceğim.
    piyasadan steam hesabı almak ne kadar güvenli oda tartışılır.
  • Yukarıda yazdığımı okuyun arkadaşlar anlayacaksınız :) Boşuna doğrulamak için uğraşıyorsunuz.
  • İş bankası kartımda aynı sorunu aylarca yaşadım ve ne bıçaklar kaçırdım pazardan.Enpara kartı ile tutarları girdiğimde ise direkt kabul etti.Tövbe ettim iş bankası ile steame girmeye :)
  • Arkadaşlar, peki, hiç oyunu satın aldıktan sonra, kartınızdan da ücreti kesip doğrulamayı geciktirdikleri oldu mu? Bakiyemden ücreti almışlar ama listemde oyun gözükmüyor. Paraya çökme durumu olmasın sonra? Bu doğrulama işlemi çok mu uzun sürüyor?
  • doğrulama hep öyle hatalı girişe sebep oluyor. eğer sizden 3.15 tl çektiyse steam komisyonu ile birlikte kartınızdan 3.30 falan çekiliyor haliyle siz doğrulamayı yapamıyorsunuz.

Bu arada bilgin olsun steamın yerel saati USA seatlle a göredir.http://www.timeanddate.com/worldclock/usa/seattle
  • yaş. Garantiyi arıyorum alogaranti şifresi zart zurt istiyor uğraşmaya değmez. Çektikleri tutarı geri iade etmezse steam'e de haram zıkkım olsun, boğazında kalsın, Heimlich manevrasına muhtaç kalın soysuzlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JagerBomb -- 21 Ekim 2015; 17:25:17 >
  • Ya Garanti Bankası gerizekalı yada Steam gerizekalı.

Doğrulama kodu kısıtlı olmasına rağmen olabilecek bütün formasyonlarda doğru girdim kabul etmedi pazarı kitledi. Çözümü nedir ? Yukarıda yazanların hepsi bekledi mi arkadaşlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gian Carlo39 -- 20 Kasım 2015; 4:05:12 >
  • Ben ziraat'ten onaylattım bakiye bitmiş ilk miktarı çekince tekrar yükledim. Girdiğimde kabul etti. 18 Kasımda yüklemişim 1 hafta oldu (25 kasım) geri göndermediler ama 40 gün falan diyen olmuş bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QqDay -- 25 Kasım 2015; 15:45:32 >
  • Az önce miktarları doğru girmeme rağmen (Noktalı ve virgüllü denedim) 3 kere yanlış dedi ve pazarı kullanmak için 1 hafta boyunca beklemek zorundayım. Aldıkları parayı 5-10 içerisinde iade ediyorlarmış. Hayır benim anlamadığım 10 kuruş çekse de bu işlem için yeter neden gidip 4,5tl çekiyor. Umarım paranın üzerine yatmazlar. Böyle olacağını bilseydim doğrulama ile uğraşmaz bir hafta beklerdim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.