Şimdi Ara

Steam’e KDV geldi! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
1
Favori
17.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şurada bu tür vergileri savunan 3 5 adam var,ilerde kendileri birşey alınca olunca ağlarlar,amaç burada aklık yapıp fan boyluk göstermek. Yarın bugün padişahım çok yaşa diye gezerler,her daim derim deveyi diken insanıseven yaranır diye.adam güzrel seviyor bunlarında hoşuna gidiyor. İlerde derler ama GANDIRILDIK diye. Tabi vergi şart eyvallah,ama nereye gidiyor bu akdar vergi ? Akboylar araştırın bakalım bunca vergi nereye gidiyor diye ? Hadi araştırın bakalım.7 milyarlık masa alınır laf etmrzsiniz,adam çıkıp derki açık açık ben hökömötüm istediğim gibi harcarım laf etmezsiniz.Birde yüzsüzlker var çalsın canım ne olacak . Asgari ücretten zenginlik vergisi kesildiğini bilmeyen akboylarda vardır kesin.Devletin malı deniz yemeyen,neyse yiyenler belli.Man adası ayakkabı kutuları vs vs. Daha çoook sevdirirler kendilerini. Çok dindar muhterem partililer. Allah görüyor. Oda gelip geçici.

https://www.sondakika.com/haber/haber-elektronik-ortamda-satis-yapan-yabancilar-artik-10586717/

• vergi vere vere içimiz dışımız kdv oldu
  • Sadece KDV mi oyun oynamak lükstür deyip hem oyunun hem kdv nin ötv sini almazlar umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steamin yasaklanmasi gerek bence destekleyenler begeniye coksun

• torrent kullanan sahsimi ilgilendirmeyen durum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten neredeyse 1 aydır kullanımda olan bir şey, 2 gün önce yayınlamışsınız haberi. Sizin haber sorumlularınız ne yapıyor merak ediyorum gerçekten. Hadi 1 sene önce linusun incelemesini yaptığı el bilgisayarını geçtim, dersin elimize anca ulaştı problemler yaşadık gümrükte, üretilen ülkesine gidemedik ama bu zaten bizim ülkemize özgün bir şey, her steam kullanıcısı görüyor ve elinizin altında, bir screenshot alıp yayınlayacaksınız, onu da 1 ay gecikmeli yapıyosunuz.

• Merak ediyorum buraya yorumyapanlardan kaç kişi Türk Vergi Sistemiyle alakalı kitaplar okudu.
  • Oyun almıyorumda oynamıyorumda açıyorum twitche bakıyorum beyin bedava

• 1 aydan da fazla oluyor. 2-3 ay önce ben bir oyuna bakarken satın alma ekranında o yazı çıkmıştı hatta görüntüsünü alıp forumda paylaşmıştım bana yeni gelmedi bir kaç aydır var diye yazanlar olmuştu.
  • Merak ediyorum acaba Steam'den alınacak vergiler bize hangi hizmet olarak geri dönecek?
    Daha kaliteli oyunlar mı oynayacağız?
    Daha iyi internet bağlantısı?
    Diyanet başkanına yeni zırhlı araç?
  • Neyseki otv öiv yok, yerli oyun oynayalım arkadaşlar, para içerde kalsın.
  • Gel de bunu akpli teyzelere ve amcalara anlat. ''Teyze/amca, amazon vergi sınırı düşürüldü, steam'e bile vergi geldi, rtük internete de karışıyor artık, elektrikli otomobillere de zam gelecek vs'' desen, mal mal suratına bakarken verecekleri ortalama cevap ''gılışdar sskyı batırdı!'' olacak. Yani ne desek boş.

Oyları onlar veriyor ama olan, hayatın çeşitliliklerinden yararlanmaya çalışan bize oluyor. Bunlar daha iyi günlerimiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

1 aydan da fazla oluyor. 2-3 ay önce ben bir oyuna bakarken satın alma ekranında o yazı çıkmıştı hatta görüntüsünü alıp forumda paylaşmıştım bana yeni gelmedi bir kaç aydır var diye yazanlar olmuştu.

O yazı vardı evetde orada kdv alınabilir yazıyordu. Daha önce oyun alınca özet ekranında 0 yazıyordu, şimdi kdv şu akadar alındı diyerek steam in aldığı miktardan düşüyor. Adamlar daha az para geliyor artık diye fiyatlara yansıtabilir olan yine bize olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assassino!

Gel de bunu akpli teyzelere ve amcalara anlat. ''Teyze/amca, amazon vergi sınırı düşürüldü, steam'e bile vergi geldi, rtük internete de karışıyor artık, elektrikli otomobillere de zam gelecek vs'' desen, mal mal suratına bakarken verecekleri ortalama cevap ''gılışdar sskyı batırdı!'' olacak. Yani ne desek boş.

Oyları onlar veriyor ama olan, hayatın çeşitliliklerinden yararlanmaya çalışan bize oluyor. Bunlar daha iyi günlerimiz.

Çok güzel özetlemişsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun Tüketim Vergisi (ETK) elektrik faturalarına eklenirse şaşmayın.
  • Benim 7 yaşındaki küçüğün, simitinin yanına aldığı meyve suyuna %10 ÖTV geldi ise buna da gelir.

• ülke gelirinin %82si vergi ne bekliyordunuz anlamadım arkadaşlar neden şaşırdınız

• Devlet bizi seviyor...her türlü :)

• içinde araba olan oyunlardan MTV ve ÖTV de alır bunlar..
  • Helal olsun lan valla , her sene yeni bir vergi kalemi buluyor hükümet. Buna harcadıkları zamanı üretmeye falan harcasalar nolur kimbilir ? Burayı okuyan falan varsa , vatandaşlık vergisi getirsinler ve yıllık olarak alınsın her vatandaştan . Kişi başı 50 tl alsalar offff iyi para valla. Burdan yetkililere sesleniyorum , daha çok vergi istiyoruz .

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.