Şimdi Ara

Steam Controller / Steam Link Kullanıcıları [ANA KONU] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
600
Cevap
22
Favori
26.085
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ucuz joystickler çalışıyor değil mi? Bende xbox one s kontrolcüsü var bluetooth ile bağlanıyorum. Kuzenler kendi joysticklerini getirecekler. Pes, mortal kombat vesaire sorun olmaz değil mi ucuz kollarla

Edit: çalı?ıyormu? :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfgnay -- 25 Ocak 2017; 12:29:44 >
  • Arkadaşlar bugün tarafıma 1 adet kapalı kutusunda açılmamış steam link cihaz ulaşmış durumda.. Cihazı kullanmaktan vazgeçtim.. Almak isteyen olursa 120tlye istanbul natilus yada uzuncayırdan teslim edebilirim. İlgilenen varsa pm lütfen elini çabuk tutsun merakdan kutuyu açabilirim.
  • m2DeX_Tr M kullanıcısına yanıt
    Evet oynabildim , daha doğrusu açıyor ancak düşük fps yüzünden oynayamıyorum. PC de maksimum performans alırken linkte 20 fps lere düşüyor. Bende bir diğer uplay oyunu olan assassins creed chronoclies oynayamıyorum. Mouse olarak algılıyor aynı şekilde.

@m2DeX_Tr Evet performans olarak da denedim birşey değişmiyor malesef.

Bu arada tekrar sorayım ; Ethernet kablom uzun (10 metre vs ) ancak yine de performas kaybı yaşamadan kullanıyorum diyen var mı yoksa bu çok performanslı kullananlar powerline mı kullanıyor genelde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arfyilmaz -- 2 Şubat 2017; 13:35:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arfyilmaz

Evet oynabildim , daha doğrusu açıyor ancak düşük fps yüzünden oynayamıyorum. PC de maksimum performans alırken linkte 20 fps lere düşüyor. Bende bir diğer uplay oyunu olan assassins creed chronoclies oynayamıyorum. Mouse olarak algılıyor aynı şekilde.

Bu arada tekrar sorayım ; Ethernet kablom uzun (10 metre vs ) ancak yine de performas kaybı yaşamadan kullanıyorum diyen var mı yoksa bu çok performanslı kullananlar powerline mı kullanıyor genelde ?

Bende Steam Linki yaklaşık 2 aydır ethernet portu üzerinden kullanıyorum. Aşağıdaki oyunların tümününü 1080p-60Hz çözünürlükte high ya da very high ayarlarda 60 Fps ile sorunsuz oynuyorum. Steam link in ekranda anlık olarak gösterdiği performans loglarında yaklaşık 30 Mbit/sn bant genişliği kullandığı görünüyor (steam link fabrika ayarlarında en fazla 40 Mbit/sn bant genişliği kullanacak şekilde ayarlı).
    Ethernet portu üzerinden kullanırken en çok dikkat edilecek şey bilgisayar ve steam linkin bağlı olduğu modem ya da routerın gigabit ethernet portlu olması. Her ne kadar steam link in üzerindeki port 100 Mbit olsada router ya da modem portlarının gigabit olmaması performansı cidden törpülüyor. Benim evdeki networkümde, 4 adet gigabit ehernetli Asus un AC1200G+ isimli bir wireless routerı var. Performans sorunu yaşayanların ilk önce router ya da modemlerini kontrol etmesi gerek.

Steam Controller / Steam Link Kullanıcıları [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: obi_van00

quote:

Orijinalden alıntı: arfyilmaz

Bende Steam Linki yaklaşık 2 aydır ethernet portu üzerinden kullanıyorum. Aşağıdaki oyunların tümününü 1080p-60Hz çözünürlükte high ya da very high ayarlarda 60 Fps ile sorunsuz oynuyorum. Steam link in ekranda anlık olarak gösterdiği performans loglarında yaklaşık 30 Mbit/sn bant genişliği kullandığı görünüyor (steam link fabrika ayarlarında en fazla 40 Mbit/sn bant genişliği kullanacak şekilde ayarlı).
    Ethernet portu üzerinden kullanırken en çok dikkat edilecek şey bilgisayar ve steam linkin bağlı olduğu modem ya da routerın gigabit ethernet portlu olması. Her ne kadar steam link in üzerindeki port 100 Mbit olsada router ya da modem portlarının gigabit olmaması performansı cidden törpülüyor. Benim evdeki networkümde, 4 adet gigabit ehernetli Asus un AC1200G+ isimli bir wireless routerı var. Performans sorunu yaşayanların ilk önce router ya da modemlerini kontrol etmesi gerek.

Aynı kanaateyim bende aynı şekilde kullanıyorum.Uplay ve Origin gibi kendi platformu olan oyunlarda sıkıntı var birde son olarak watch dogs 2 de,Bunun sebebi aslında hile yapmayı engelleyen programlar.

• İkinci olarak aslında alış amacıma ulaşamadım.Evdeki direksiyonu başka bir odadaki projeksiyonla birlikte kullanmaktı ancak feedback çalışmıyor haliyle bir anlamıda kalmadı.Momo racing wheel olarak görüyor ama direksiyon feedback leri desteklenmiyor.
  • obi_van00 kullanıcısına yanıt
    Modemin özelliklerinde 100 mbps olarak görünüyor .. Gigabit için 1000 mpbs mi olması gerekiyor tam bilmiyorum .

4 x RJ45 10/100 BaseT for LAN şeklinde belirtiliyor bende . Sizin modemi baktığım da 4 x RJ45 10/100/1000 BaseT for LAN olarak yazıyor.
  • arfyilmaz kullanıcısına yanıt
    Evet aynen öyle. 1000 Mbit/sn = 1 Gbit/sn. Ayrıca benim cihaz modem değil, modeme WAN portu ile bağlı olan wireless router. Ev içindeki tüm cihazlarım kablolu ya da kablosuz olarak bu routera bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obi_van00 -- 3 Şubat 2017; 16:56:11 >
  • obi_van00 kullanıcısına yanıt
    Peki hocam birşey soracağım , bir yandan router araştırırken bir yandan steamlink ile ilgili bakınıyordum. SteamLink teknik özelliklerinde ;

* Wired 100 Mbit/s Fast Ethernet and Wireless 802.11ac 2x2 (MIMO) networking abilities

diye bir bilgi var . Eğer yanlış anlamıyorsam 100mbps destekliyor steamlink kablolu olarak. 1000 mbps router bana nasıl fayda sağlayabilir bu koşullarda yoksa yanlış anladığım ya da kaçırdığım bir nokta mı var ?
  • arfyilmaz kullanıcısına yanıt
    Mevzu steam link in 100 Mbit/sn olması değil, adsl modemdeki 100 Mbit/sn lik ethernet portlarının %100 performans ile çalışamamasıdır (kablo uzunluğu, adsl modemin ısınması vb. transfer hızını ve ping sürelerini etkiler). Eğer Gbit ethernet destekli bir router ya da adsl modem üzerinden steam linki bağlarsanız bu sorunları yaşamazsınız.
    En basitinden eğer evinizde en az 2 bilgisayarı modeminize kablolu olarak bağlayıp, aralarında dosya transferi yaparak kablolu bağlantı üzerinden ne kadarlık transfer hızı alabildiğiniz görürsünüz.
  • Fifa 17 yi powerline olmasına rağmen bir türlü verimli oynayamadım. Pes 2017 de herhangi bir sıkıntı yok ancak bende pes sevmiyorum.
    Fifa 17 yi stabil bir şekilde oynamayı başaran varsa yardımcı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pyrotoxin

Merak ettigim bir konu var. Salonda tivibu kullaniyoruz. Tivibuya gelen ethernet kablosunu ethernet switch tarzi bir urunle coklasak oradan steam linke baglasam sorunsuz kullanabilirmiyim. Modem yatak odasinda oldugu icin salona ikinci bir kablo cekme sansim yok o yuzden tek kablo uzerinden tivibu ve steam link baglayabilirsem almayi dusunuyorum.

Bunu switchle yapabilirsin gibime geliyor modem tek porttan iki ip verirmi eminde değilim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: refsak

quote:

Orijinalden alıntı: pyrotoxin

Merak ettigim bir konu var. Salonda tivibu kullaniyoruz. Tivibuya gelen ethernet kablosunu ethernet switch tarzi bir urunle coklasak oradan steam linke baglasam sorunsuz kullanabilirmiyim. Modem yatak odasinda oldugu icin salona ikinci bir kablo cekme sansim yok o yuzden tek kablo uzerinden tivibu ve steam link baglayabilirsem almayi dusunuyorum.

Bunu switchle yapabilirsin gibime geliyor modem tek porttan iki ip verirmi eminde değilim

Tivibunun ethernet portu modem üzerinde İPTV protokolü için tanımlıdır.Modem üzerindeki dhcp tanımlarında o porta başka bir IP vermez bence.
  • Birşey sormak istiyorum, net birşey bulamadım. Macbook kullanıcısıyım ve konsol oyuncusuyum, apple tv almayı düşünüyordum fakat gereksiz pahalı, ekran yansıtmak için kullanabiliyor muyuz steam linki? Yoksa sadece steam app mi kullanılabiliyor? Teşekkürler şimdiden.
  • HDMI ile bilgisayari baglamaktan farki nedir tam olarak bu sistemin? Degiyor mu yani, kararsiz kaldim.
  • syphonfilter kullanıcısına yanıt
    Hocam ekranı olduğu gibi yansıtabiliyorsunuz. Ben dizileri öyle izliyorum mesela. Hdmi ile başladığımda nedense çözünürlükler birebir tutmuyor. Steam Link ile bağlayınca PC deki gibi tam ekran sorunsuz izleniyor. Ayrıca aletin kendisine kol vs takılması oyun oynamayı kolaylaştırıyor. Bu sanırım daha çok masaüstü pc kullanıcılarına hitap ediyor diye düşünüyorum. Benim pc diğer odada. Kolları pc ye takıp tv de oynamam mümkün değil. Ama Steam link ile sorunsuz oluyor bu iş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steam link amazon.com da 20$ a düşmüş, takip edenler kacirmasin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökhanceylan

Steam link amazon.com da 20$ a düşmüş, takip edenler kacirmasin.

Bilgi için teşekkürler

Ne zamandır takip etmiyorum ama hep aklımda.

Acaba xbox öne ilk seri kumandalarinin bağlantı sorunu çözüldü mu yoksa yine virtualhere ile mi çalışıyor?

Ayrıca parental controls steam link uyumlu mu? Kullanan var mı acaba?

• laider kullanıcısına yanıt
    Xbox one s controller ile kullanıyorum sıkıntı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emilia_Clarke

Xbox one s controller ile kullanıyorum sıkıntı yok.

One s kumandanın teknolojisi farklı olduğundan şanslısınız

Bende ilk seri var. İlave alıcı istiyor. Aracı program istiyor. İstiyor da istiyor.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.