Şimdi Ara

STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.905
Cevap
315
Favori
128.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Escaper

quote:

Orijinalden alıntı: kamaka

quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

E metroda 55 lira , niye uzuluyorsunuz :)

Çabucak kavuşamayacağım tavama o yüzden :) İş yerim uzakta, akşamları geç geliyorum. Hafta sonunu beklemek gerekir.

Beklememek için dehttp://www.evidea.com/lava-izgara-tava-ve-ahsap-stand-MOE016/p/501539 bunu sipariş verdim. Resim 26 x 32, açıklamada sadece 26 yazıyor. Müşteri hizmetlerine mesaj atarak boyutunu sordum, 26x32 değilse iptal edip haftaya metroya gideceğim.

Hocam ben de Carrefour'dan almadan önce bu siteden almıştım ama Facebook'tan mesajla sormuştum ve 26x26 olduğunu söylemişlerdi. O yüzden iptal etmiştim. Alan arkadaşlara da zaten 26x26 gitmişti. Konusu vardı hatta:

http://forum.donanimhaber.com/m_113044629/tm.htm

O zaman ben şimdiden iptal edeyim hocam, hiç uğraşmayayım :)

Haftaya da metro carrefour gezerim
  • 26x26 ile 26x32 arası çok fark var mı ki? İki tane bütün steak ikisinde de sığar sanırım yan yana. Birde bu ürünü setüstünde nasıl kullanacaksınız? Herkes fırında kullanmak için mi alıyor bu ürünü?
  • le50 L kullanıcısına yanıt
    Eğer et yapışıyorsa tavayı yeterince ısıtmamışsınızdır. Ocağın en büyük gözüne alın ve yüksek ateşte tavayı ısıtın boş tavada dumanlar çıkacak, o hale gelmeden eti atmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanERYVZ

26x26 ile 26x32 arası çok fark var mı ki? İki tane bütün steak ikisinde de sığar sanırım yan yana. Birde bu ürünü setüstünde nasıl kullanacaksınız? Herkes fırında kullanmak için mi alıyor bu ürünü?

istediğiniz şekilde kullanılır. her ateş türüne uygun harlı ateş tercih edilir.
  • Canım çekmedi değil

En kısa zamanda yapmam lazım acıktım gece gece

neyse ben mandalinamı yemeye devam edeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Rica ederim, söylediklerimi uyguladıktan sonra müptelası olacağınızdan eminim

Hocam buzlukdan çıkan etler için nasıl bir işlem öneriyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Nusrette 500 gram steak hiç bi zaman 70-80 TL gelmez. Zaten menü yok, bir de ikram diye verip hesaba yazılanlar var; en aşağı 120 TL gelir. Dallas Steak kemikli zaten, yediğiniz et 250-300 gram max.

Ha orda da yiyebilirsiniz fakat lafım ona değil, 45-50 liraya 1 kilo antrikot almakla eşdeğer olmaz, kaldı ki herkes Nusretin bulunduğu şehirlerde yaşamıyor.

• le50 L kullanıcısına yanıt
    Tavayı 10 dk ısıtın, bifteği ateşe atmadan önce iki yüzüne de Zeytinyağı sürün.

• harunresitz kullanıcısına yanıt
    Hocam bende saplı olan kare döküm tava var, döküm olsun da hangisini alırsan al :) full grill olan bence daha iyi.

• Hocam link verdik zaten döküm tava diye geçiyor, kalkıp da aluminyum döküm tava alan olmaz herhalde :)

• sedna03 S kullanıcısına yanıt
    Konuyu tekrar okuyun, 90 saniye yazmadım :) orta az pişmiş için 75x4 dedim. 300 saniye yapıyor toplamda

• quote:

Orijinalden alıntı: Escaper

quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

Benim aldigim tavada 2-3 tane boyle ufak delikler var.
    Bu bir sorun mu?

STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU

Hocam sağlık açısından soruyorsan eğer aliminyum döküm olsaydı zararlı olurdu gıdaya karışabileceği için ama demirin gıdaya karışmasında problem yok, hatta faydalı, demir ihtiyacın karşılanmış olur

Bir de bu tavaları sıcakken soğuk suyun hatta sıcak suyun altına bile sokmak çatlamasına neden olabilir. Su sıcak bile olsa maksimum 100 derece oluyor ama ocağın üzerinden alınan demir döküm tavalar 200 dereceden fazla olduğu için suyla temas edince aniden soğuyacağı için çatlayabilir. O yüzden bekleyin ocak üzerinde kendi kendine soğusun. İçine kaynar bile olsa sıcakken su dökmeyin yağlarını çözsün diye. Soğuduktan sonra dökersiniz.

Hocam saglik icin sorun degilse iyi.
    Ama eger bu defo ise goturup degistireyim. 3 tane boyle cok ufak nokta var.
    Baska alan arkadaslar bakabilir mi var mi tavalarinda boyle bir durum..

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Mesajımı tam okuyun, diyorum ki Dallas Steak yerseniz hesap 70-80 TL gelmez. Ilk sayfayı okuyup da benim işi bilmediğimi varsayıyorsanız bi şey demiyeyim, ayrıca kırılmayın diye söylemedim fakat Nusr-Et'e gidip bi Dallas bi de kola derseniz o bıyıklı garson arkadaşlar sizin yüzünüze bile bakmaz. ️Iki kişi oturacaksınız yiyip içip 150 TL verip kalkacaksınız; onlar da size hizmet edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Rica ederim, söylediklerimi uyguladıktan sonra müptelası olacağınızdan eminim

Hocam buzlukdan çıkan etler için nasıl bir işlem öneriyorsunuz.

Oda sıcaklığına getirmeniz şart dünden buzluktan buzdolabına indirin sonra dışarda bekletin

• quote:

Orijinalden alıntı: c3206

quote:

Orijinalden alıntı: kamaka

quote:

Orijinalden alıntı: modülatör

evidea da yine ahşap standlı 26cm model 49 tl+ 7 lira kargo ile satışa çıkmış bende almak istiyordum aldım. ama aynı sitede aynı model farklı fiyata da satılıyor aradaki fark ne onu bilemedim. ama benim tava gelince yorumu yazarım.

https://guvenli.evidea.com/lava-izgara-tava-ve-ahsap-stand-moe016/p/501539

Bende sipariş verdim. Fiyat çok iyi duruyor, umarım beklediğimiz ürün gelir.

Beklediginiz ürün geliyor hocam ben aldın 26*26 ahşap standli orjinal ürün

http://www.evidea.com/lava-metal-kulplu-izgara-tava-ve-ahsap-stand-26x32-cm-zaa228/p/216963?gclid=Cj0KEQiAn8i0BRDur-HV1PCTy4UBEiQAPuFr9GGcHWVy4sPZURkdNH80HQJBQKGJc7l4_OUKJzm40wMaAioF8P8HAQ

şundan farkı sadece boyut mu biri 26 biri 32 mi

• Ne acıktım la..keske okumayaydım

• Eğer mutfağınızdaki aspiratörün çekim gücü yeterli değilse mutfak duman altı olacaktır tava almak yerine elektrikli ızgaralar var hemen hemen aynı fiyata onu alın kullanın kokusuz ve eti yakma derdiniz olmuyor ayriyetten tadındanda ödün vermiyorsunuz.

STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU
  • MuzminRahTs?z! kullanıcısına yanıt
    Sizinkinin linki var mi 40a da var 190a da bide bunlar muhur yapar mi bu tava gibi?

• Yeterince ısıtırsanız eğer mühürlersiniz fazla mühürleme olayına takılmayın zaten ete fazla müdahale etmezseniz pişme anında suyu içinde kalacaktır.Şu bile işinizi görür fazla para vermeye kesinlikle gerek yok ;

http://www.teknosa.com/urunler/120060669/kumtel-kb-6000-barbeku?gclid=Cj0KEQiAn8i0BRDur-HV1PCTy4UBEiQAPuFr9NuvgPl3Dz2Qs_4qVUPVqeV5X32pNdP_4K_AzzfvPmsaAgTl8P8HAQ
  • Almamak için zor tutuyorum kendimi.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.