Şimdi Ara

Starsear.ch Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mozilla ve Chrome browser kullanıyorum. Adres çubuğuna rastgele birşey yazdığımda Mozilla'da "starsear.ch sunucusuna bağlanılıyor" yazısıyla adres aranıyor. Chrome adres çubuğundaysa "http://startsear.ch/?aff=1&src=sp&cf=52d2b9eb-1397-11e1-ae6c-c0cb38e1e980&q=" şeklinde yazı beliriyor.

Nod32 ve Trojan Remover'la tarattım ama çözüm olmadı. Ne yapmalıyım?

• Chrome için ; Ayarlar > Seçenekler > Temel Bilgilere girin. Aşağıda '' Arama '' kısmına gelip, '' Arama motorlarını yönet'' e girin, oradan google'yi seçtiğinizde sorun ortadan kalkar hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelaynak33

Chrome için ; Ayarlar > Seçenekler > Temel Bilgilere girin. Aşağıda '' Arama '' kısmına gelip, '' Arama motorlarını yönet'' e girin, oradan google'yi seçtiğinizde sorun ortadan kalkar hocam.

Teşekkür ederim, Chrome'daki sorunu böyle çözdüm. Ama Firefox daha dayanıklı çıktı. Ben de internette aşağıdaki çözümü bulup uyguladım, sorun çözüldü.

"For the ones who are having trouble with Firefox... I did some messing around and figured it out.

Type in “about:config” in the address bar on firefox, then type in “keyword.url” to search for that configuration key. In the "Value" for Keyword.URL, I changed it to "https://www.google.com/search?q=" and now I have google search for anything I type in the address bar!

PROBLEM SOLVED! :) "

Bu arada internette birçok kişi ve site virüs olduğunu iddia ediyor ama bence virüs falan değil. Sadece download ettiğiniz (vshare gibi) bazı programlar tarafından browser'ın default arama motoru startsear.ch olarak değiştiriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gilgames

quote:

Orijinalden alıntı: kelaynak33

Chrome için ; Ayarlar > Seçenekler > Temel Bilgilere girin. Aşağıda '' Arama '' kısmına gelip, '' Arama motorlarını yönet'' e girin, oradan google'yi seçtiğinizde sorun ortadan kalkar hocam.

Teşekkür ederim, Chrome'daki sorunu böyle çözdüm. Ama Firefox daha dayanıklı çıktı. Ben de internette aşağıdaki çözümü bulup uyguladım, sorun çözüldü.

"For the ones who are having trouble with Firefox... I did some messing around and figured it out.

Type in “about:config” in the address bar on firefox, then type in “keyword.url” to search for that configuration key. In the "Value" for Keyword.URL, I changed it to "https://www.google.com/search?q=" and now I have google search for anything I type in the address bar!

PROBLEM SOLVED! :) "

Bu arada internette birçok kişi ve site virüs olduğunu iddia ediyor ama bence virüs falan değil. Sadece download ettiğiniz (vshare gibi) bazı programlar tarafından browser'ın default arama motoru startsear.ch olarak değiştiriliyor.

Rica ederim Aynen dediğiniz gibi hocam, birçok kişi virüs zannediyor ancak bunlar sadece programların yapımcılarının para kazanmak amacıyla aldığı reklamlar. Bu aldığı reklamlarda bir şekilde, anasayfayı değiştirerek veya eklenti olarak bilgisayarınıza enjekte ediyorlar.. Problemin çözülmesine sevindim Hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelaynak33 -- 3 Ocak 2012; 12:52:44 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.