Şimdi Ara

Stardew Valley Resmi Türkçe Dil Desteği (Android ve iOS için de Türkçe!) (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.455
Cevap
38
Favori
101.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www90.zippyshare.com/v/A51EC3iq/file.html

ana sayfadaki güncelleme linki yerine bu linki koyabilirsiniz eski güncellemelerin de hepsi mevcut içinde.

oynarken denk geldiğim bir çok hatayı düzelttim. Bir kaç youtube yayıncısının yayınlarında gördüğüm hataları düzelttim. ilan panosundaki devrik cümleli bir kaç görev yazılarını düzelttim. Vincent böceklerle ilgili bir diyalog kuruyor fakat o yarasa olarak çevrilmiş. onu düzelttim. evlerde bulunan bazı notlarda devrik cümleler vardı onlar düzeltildi. bembe gül, peri gülü olarak değiştirildi. barbunya diye bir balık var. onu bitki sanmasınlar diye ismini barbunya balığı yaptım. nadir tohumun açıklaması yanlıştı. o düzeltildi. güncellemeye devam edeceğim oynadıkça denk geldiğim çeviri hatalarını düzeltiyorum ama sizler de denk geldiklerinizi paylaşıp yamanın daha hızlı tamamlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

• Buralar eskiden dutluktu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Requizm kullanıcısına yanıt
    herkes oyuna gömüldü hocam, o sebepten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayenizde yaklaşık 45 saat kadar oyunu oynadım , emily ile evlendim , emeği geçen herkese çok teşekkür ederim
    Ama Long Dark'a gelecek olan hikaye modundan dolayı bir süre oyuna ara veriyorum
  • Stardew valley de 2.yıldayım yazın sonuna gelmiştim ama uyuduğum zaman oyun crash verip kapanıyor çözümünü bilen yardım edebilir mi lütfen ?
  • sonbaharın 25. gününde uyumaya çalıştığımda bu hata geliyor ve oyun kapanıyor. smapi kullandığım halde oyun crash yiyor. dosyaları doğrulayıp türkçe yamayı sildiğimde sorun düzeldi. yamadan kaynaklı bir sorun sanırım

oyunun error log'u:
    [spoiler=8272468609]
    InnerException:
    Stack Trace: konum: StardewValley.Game1.Update(GameTime gameTime)
    konum: Microsoft.Xna.Framework.Game.HostIdle(Object sender, EventArgs e)
    konum: Microsoft.Xna.Framework.WindowsGameHost.RunOneFrame()
    konum: Microsoft.Xna.Framework.WindowsGameHost.ApplicationIdle(Object sender, EventArgs e)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponent.FDoIdle(Int32 grfidlef)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ComponentManager.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponentManager.FPushMessageLoop(IntPtr dwComponentID, Int32 reason, Int32 pvLoopData)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context)
    konum: System.Windows.Forms.Application.Run(Form mainForm)
    konum: Microsoft.Xna.Framework.Game.RunGame(Boolean useBlockingRun)
    [/spoiler]

türkçe yamayı silip oyunda uyuyup uyandıktan sonra kapadım türkçe yamayı tekrar kurdum. oyunu yüklemeye çalıştığımda smapi ile aldığım hata şu;
    [spoiler=8575892344]
    [11:44:03 ERROR Console.Out] System.IndexOutOfRangeException: Dizin, dizi sınırlarının dışındaydı. 
    konum: StardewValley.Dialogue.parseDialogueString(String masterString)
    konum: StardewValley.Dialogue..ctor(String masterDialogue, NPC speaker)
    konum: StardewValley.NPC.tryToRetrieveDialogue(String preface, Int32 heartLevel, String appendToEnd)
    konum: StardewValley.SaveGame.loadDataToLocations(List`1 gamelocations)
    konum: StardewValley.SaveGame.<>c.<getLoadEnumerator>b__51_3()
    [/spoiler]

• quote:

Orijinalden alıntı: Busenur41

sonbaharın 25. gününde uyumaya çalıştığımda bu hata geliyor ve oyun kapanıyor. smapi kullandığım halde oyun crash yiyor. dosyaları doğrulayıp türkçe yamayı sildiğimde sorun düzeldi. yamadan kaynaklı bir sorun sanırım

oyunun error log'u:
    [spoiler=8272468609]
    InnerException:
    Stack Trace: konum: StardewValley.Game1.Update(GameTime gameTime)
    konum: Microsoft.Xna.Framework.Game.HostIdle(Object sender, EventArgs e)
    konum: Microsoft.Xna.Framework.WindowsGameHost.RunOneFrame()
    konum: Microsoft.Xna.Framework.WindowsGameHost.ApplicationIdle(Object sender, EventArgs e)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponent.FDoIdle(Int32 grfidlef)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ComponentManager.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponentManager.FPushMessageLoop(IntPtr dwComponentID, Int32 reason, Int32 pvLoopData)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context)
    konum: System.Windows.Forms.Application.Run(Form mainForm)
    konum: Microsoft.Xna.Framework.Game.RunGame(Boolean useBlockingRun)
    [/spoiler]

türkçe yamayı silip oyunda uyuyup uyandıktan sonra kapadım türkçe yamayı tekrar kurdum. oyunu yüklemeye çalıştığımda smapi ile aldığım hata şu;
    [spoiler=8575892344]
    [11:44:03 ERROR Console.Out] System.IndexOutOfRangeException: Dizin, dizi sınırlarının dışındaydı. 
    konum: StardewValley.Dialogue.parseDialogueString(String masterString)
    konum: StardewValley.Dialogue..ctor(String masterDialogue, NPC speaker)
    konum: StardewValley.NPC.tryToRetrieveDialogue(String preface, Int32 heartLevel, String appendToEnd)
    konum: StardewValley.SaveGame.loadDataToLocations(List`1 gamelocations)
    konum: StardewValley.SaveGame.<>c.<getLoadEnumerator>b__51_3()
    [/spoiler]

Kaçıncı yıldaydın peki?

• 2. yıldaydım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Busenur41

2. yıldaydım

Kayıt dosyanı atabilir misin lütfen?
  • Bu hatanın kaynağını bir türlü bulamıyorum ya. Dizin dizi sınırlarının dışındaydı hatasını internette arattım. En faydalı bilgi şu : (Dizin, dizi sınırlarının dışındaydı hatası.Mesela 10 elemanlı tanımlanmış bir dizinin 15. elemanına değer atanmak istendiğinde ortaya çıkar)

Bu tarz bir metni de Stardew'in dosyalarının içinde hatırlamıyorum. Nasıl çözeceğim hakkında hiç fikrim yok bu yüzden.
  • çok ilginç ya ben de araştırdım burada paylaşmadan önce de hiç bir şey anlamadım yazılanlardan
  • normalde oyunda saat gece 2 olduğu zaman olduğun yerde bayılıyorsun/uyuyorsun sabah uyandığın zaman enerjin yarım oluyor ve 1000 para alıyorlar senden. ama türkçe yama kurulu iken sadece 1000 para alıyorlar enerji full oluyor bunun sebebi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crypterografi

normalde oyunda saat gece 2 olduğu zaman olduğun yerde bayılıyorsun/uyuyorsun sabah uyandığın zaman enerjin yarım oluyor ve 1000 para alıyorlar senden. ama türkçe yama kurulu iken sadece 1000 para alıyorlar enerji full oluyor bunun sebebi nedir?

Hocam sıkıntı yok bende. Son güncellemeyi indirdiniz mi acaba? Bir de eğer enerjiniz düşükse yarıya kadar doluyor sadece. Eğer enerjiniz yüksekse o enerji aşağı düşmüyor.

İki video çektim göstermek için

Birincisi enerjim düşükken:

İkincisi enerjim yüksekken:

• Yeni güncellemeyi denemedim daha bi suredir oyuna giremedim. Bu gün denerim.

Teşekkür ederim hocam demekki ben yanlış gözlemlemişim. Emeğinize sağlık

• Yama çok güzel olmuş ellerinize sağlık hocam 😁

Oyun hakkında bir sorum olacaktı, konusu fazla aktif değil burdan sorayım.

Bugün baya ilerlediğim save kaydım gitti.Oyunu tam yatıp kayıt edecekken elektrikler gitti.Gelince oyunu açtım ama save kaydını bulamadı oyun.Bende dosyalarına baktığımda save kaydını buldum ama olduğu halde görmüyor.Basina gelen var mi? Yaklaşık 13 saat oynamıştım, hevesim kaçtı ☹

• quote:

Orijinalden alıntı: Sly_Owl

Yama çok güzel olmuş ellerinize sağlık hocam 😁

Oyun hakkında bir sorum olacaktı, konusu fazla aktif değil burdan sorayım.

Bugün baya ilerlediğim save kaydım gitti.Oyunu tam yatıp kayıt edecekken elektrikler gitti.Gelince oyunu açtım ama save kaydını bulamadı oyun.Bende dosyalarına baktığımda save kaydını buldum ama olduğu halde görmüyor.Basina gelen var mi? Yaklaşık 13 saat oynamıştım, hevesim kaçtı ☹

Hocam o kayıt klasörünün içinde aynı dosyadan iki tane toplamda ise dört tane dosya olması gerek. Aynı olan dosyaların birinin sonunda _old eklentisi olmalı. Mesela Sly_Owl_(sayılar)_old ve SaveGameInfo_old şeklinde. _old eklentisi olmayanların yedeğini alıp silin. Sonra diğer dosyalardan _old eklentisini kaldırın. Böylece oyuna girmeyi deneyin.

• Oynadığım kadarıyla güzel çeviri olmuş yamayı bir kaç gün önce gördüm oyun daha güzel hale geldi elinize sağlık.
  • şimdi bu yama tam olarak bittimi? ilk sayfadaki hangi linki indermek lazım sadece güncellemeyi indirsek yetermi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0ket

şimdi bu yama tam olarak bittimi? ilk sayfadaki hangi linki indermek lazım sadece güncellemeyi indirsek yetermi?

Yama tam olarak bitmedi. Hala bir kaç hata var. Ama en stabil haline getirdik şu an. Hataları da gördükçe düzeltiyoruz.

Kurulum için de sıfırdan kurulum yapacaksanız ilk sayfadaki iki dosyayı da indirmeniz gerek. İlk önce 28 Haziran.zip adlı dosyanın içindekileri Stardew Valley klasörüne atacaksınız. Sonra Content.zip adlı dosyanın içindekileri Stardew Valley klasörünün içine atacaksınız.

Eğer önceden yamayı kullandıysanız sadece güncelleme dosyası olan Content.zip adlı dosyanın içindekileri Stardew Valley klasörüne atmanız yeterli.

Eğer yapamazsanız ilk sayfada video da var. Oradan da bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.