Şimdi Ara

Starcraft 2 overheating bug

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anlaşılan Starcraft 2'nin menü ekranlarında frame-rate limiti olmadığı için bu ekranlarda uzun süre sabit kalınca ekran kartlarında aşırı ısınma gerçekleşiyormuş. Haberi yazan kişinin ekran kartı yanmış anladığım kadarıyla.
    Bu sorunu gidermek için
    "Documents\StarCraft II\variables.txt" dosyasına şu satırları eklemek gerekmekte.
    frameratecapglue=30
    frameratecap=60

Haberin linki aşağıda:
    http://gameinformer.com/b/news/archive/2010/07/28/blizzard-confirms-starcraft-ii-overheating-bug.aspx

İş yoğunluğunun arasında bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Forumda daha önce verildi mi bakamadım.
    Zaten verildiyse konu kilitlenebilir veya silinebilir.

• Yeni nesil ekran kartları(son 3-4 senede üretilen) kritik sınıra gelince makineye restart attırır,nasıl bir kartı varmışda yanmış anlamadım doğrusu.

Yine de haber için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AMADEUS_ -- 29 Temmuz 2010; 14:50:40 >
  • ati 5650 vga kullanıyorum oyuna ikinci kez girdiğimde directx sürümünüzü güncelleyin diyerek beni microsoft'un sayfasına yönlendirdi, yaklaşık 30dk. kadar oyunu 1366*768 ortalama 60fps'de oynadım henüz sorun yaşamadım ancak menü ekranlarında fps zaman zaman 1'e kadar düşüyor ve ciddi şekilde ekran kartı zorlanıyor.
  • bende kitleme yapıyor zaten oyun. hd5770 ekran kartım var
  • Enteresan... ATI HD4870 1GB ekran kartı 1920*1080 Ultra ayarlarla zorlanmıyorum. 4GB ram ve Core i5 750 işlemcim var. Sürücüleriniz güncelmi? 26.7 da çıktı ATI'nin yeni sürücüsü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatal

bende kitleme yapıyor zaten oyun. hd5770 ekran kartım var

ati için son yazılımı indir 10.7 sorun çözülüyor. 26.7 varmıydı abi sitede valla dikkatimden kaçtı herhalde ben 10.7 gördüm. onuda indirim eve gidince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR_Cloud -- 29 Temmuz 2010; 15:22:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TR_Cloud

quote:

ati için son yazılımı indir 10.7 sorun çözülüyor. 26.7 varmıydı abi sitede valla dikkatimden kaçtı herhalde ben 10.7 gördüm. onuda indirim eve gidince.

26.7 tarih kardeşim. Versiyonu 10.7'dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

quote:

Orijinalden alıntı: TR_Cloud

quote:

26.7 tarih kardeşim. Versiyonu 10.7'dir.

ok abi kafam karıştı benim

• Vsync açıkken menü ekranında frame-rate limitlenir.Ek olarak kartın böyle bir durumda en fazla reset attırması lazım yanması ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Codest -- 29 Temmuz 2010; 16:16:20 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.