Şimdi Ara

Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017) (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
787
Cevap
16
Favori
30.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten yabancı forumlarda bir çok kişinin teorisi bu yönde. Güçte denge yoktu ve Anakin karanlık tarafa geçerek dengeyi getirdi. İnsanlar bunu hep unutuyor 4 tane sith 94 tane jedi olan yerde nasıl denge olsun
  • Bırakın artık eskiyi bitti gitti. Evet efsanevi filmlerdi onlar ama 40 yıl geçti üstünden .

Yeni bir düzen kuruluyor yeni hikayeler .bunu oldukça iyi başarıyor . Benim içinde vader obi wan yoda vs vs ilk sevdiklerim ama geçti .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi Star Wars filmi filan deniliyordu ama Force Awakens'dan bile iyi değil 6/10

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Star Wars olsun tastan olsun. Dün izledim 8-10 kisi isin kiliclariyla gelmisti hatta 1 kisi Kylo Ren kiliginda gelmis.

Ama film iyi mu kotu mu. Begendim mi begenmedim mi anlayamadim tam.

Aşiri komikli sahneler vardi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waynei -- 16 Aralık 2017; 15:4:4 >
  • 3 filmde seriyi bitirecekler . Bencede artik bitmeli Luke Skywalker hikayesi

Bu filmde bircok yerde "Gecmisi unutun Yani baslangic "mesaji verildi

• Serinin en iyi filmlerinden biriydi ama en iyisi olduğunu sanmıyorum. Force Awakens'a falan bin basar. Hiçbir şeyi beğenmeme timine aldırış etmeyin. Malum sözlükte ve forumda çokça varlar.

Puan 8/10

Kylo çok hafife alınıyor. Snoke kontrol ettiğini zannediyordu ama elemanın içinde var kötülük. Bu kadar kolay öldüreceğini beklemiyordum. En sağlam villain olabilir. Zayıf noktası öfkesi bir de bence Rey. Kızla arasında bir bağ var.

Rahatsız olduğum bir kaç yer oldu göze batan. Mesela generallerin amirallerin kadın olması, ana karakterin (Rey) kadın olması vs. Feminizmi iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Kadınlar güçlüdür mesajı hep...

Son olarak, pek fazla ışın kılıcı sahnesi göremedik. Ağız tadıyla bir kapışma izleseydik iyi olurdu. Luke Kylo sahnesi dışında doğru düzgün ışın kılıcı sesi duymadık :/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyun için yapılan kısa filme bak, milyon dolarlar harcanıp çekilen filme bak.

• Krone K kullanıcısına yanıt

Filmi izlerken bende dedim bunlar birbirlerine aşıkmı olacaklar diyede açıkcası mantıklı gelmedi. Kız haladaha içinde umut taşıyor döndürecem diye. Baktı olcak gibi değil sen döndüremedin ben döndüreyim dedi kylo oda başaramadı. Rey hiç eğitim almadan snoke un müritlerini yok etmesi bana da tuhaf geldi.

Luke herhalde bir sonraki filmde force olarak reye eğitim verir herhalde. Yoda ise 30 yıldır force olarak gözükmesi oda bir ayrı soru. Leia bir sonraki filmde cgi yapacaklar nasıl olacak bakalım sonuçta ölmedi filmde. Yine soru işaretleri bıraktı bu filmde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Serinin en iyi filmlerinden biriydi ama en iyisi olduğunu sanmıyorum. Force Awakens'a falan bin basar. Hiçbir şeyi beğenmeme timine aldırış etmeyin. Malum sözlükte ve forumda çokça varlar.

Puan 8/10

Kylo çok hafife alınıyor. Snoke kontrol ettiğini zannediyordu ama elemanın içinde var kötülük. Bu kadar kolay öldüreceğini beklemiyordum. En sağlam villain olabilir. Zayıf noktası öfkesi bir de bence Rey. Kızla arasında bir bağ var.

Rahatsız olduğum bir kaç yer oldu göze batan. Mesela generallerin amirallerin kadın olması, ana karakterin (Rey) kadın olması vs. Feminizmi iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Kadınlar güçlüdür mesajı hep...

Son olarak, pek fazla ışın kılıcı sahnesi göremedik. Ağız tadıyla bir kapışma izleseydik iyi olurdu. Luke Kylo sahnesi dışında doğru düzgün ışın kılıcı sesi duymadık :/

disneydeki star wars evreninde darth revan yok galiba kylo ren sonradan darth revan olabilirmi sizce
    birde hocam kylo ren niye maske takıyo bilginiz varmı

• quote:

Serinin en iyi filmlerinden biriydi ama en iyisi olduğunu sanmıyorum. Force Awakens'a falan bin basar. Hiçbir şeyi beğenmeme timine aldırış etmeyin. Malum sözlükte ve forumda çokça varlar.

Puan 8/10

anlamiyorum ne gordunuzde ne izledinizde Force Awakens'e bin basar ?

Bir an kendimi Marvel filmi izliyorum sandim o kadar cok espiri vardi.
    Force Awakens'de Ren gozunu kirpmadan Han Soloyu oldurdu ve Darth Vader gibi zayif yaninin olmadigini gosterdi . Bu Filmde Annesine kiyamiyor. hele Zenci ve Cinli aski. Rezaletti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 16 Aralık 2017; 16:16:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umutcicen

quote:

Puan 8/10

disneydeki star wars evreninde darth revan yok galiba kylo ren sonradan darth revan olabilirmi sizce
    birde hocam kylo ren niye maske takıyo bilginiz varmı

Darth revan hakkında pek bilgim yok. Maskeyi de şekil dursun diye takıyor herhalde çıkartınca gayet güzel yaşayabiliyor

• umutcicen U kullanıcısına yanıt
    Kendini Vader'ın veliahtı olarak gördüğü için ona benzemek istiyor.

• demin baktım disney star warsı aldıktan sonra önceki herşeyi canon evrenden çıkarmış.
    yani darth revan şimdiki evrende yok kylo ren ona dönüşebilirmi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

Kendini Vader'ın veliahtı olarak gördüğü için ona benzemek istiyor.

hocam darth vader gibi bi efsanenin çakmasını yapmaya çalışmazlar bence sonradan aklı başına gelip darth revan gibi olamazmı hatta o ismi alabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: devcitybg

quote:

Puan 8/10

anlamiyorum ne gordunuzde ne izledinizde Force Awakens'e bin basar ?

Bir an kendimi Marvel filmi izliyorum sandim o kadar cok espiri vardi.
    Force Awakens'de Ren gozunu kirpmadan Han Soloyu oldurdu ve Darth Vader gibi zayif yaninin olmadigini gosterdi . Bu Filmde Annesine kiyamiyor. hele Zenci ve Cinli aski. Rezaletti

Darth Vader'ın da zayıf yanı vardı. Luke. Ya seride anlatılmak istenen şey belli zaten her kötünün içinde biraz iyilik kırıntısı vardır mevzusu. Olmayan da yok olup gidiyor (Snoke)

Komedi kısmıyla fazla ilgilenmiyorum eski filmlerde de biraz olsun vardı. Marvel'in yükselişi diğer serileri de etkiledi bu konuda. Ha size katıldığım tek konu Finn. Bence saçma bir karakter. Zenci kontenjanını doldurmak için almışlar. Film her türlü kitleye hitap etsin diye her telden karakter var çocuklar için de komedi unsurları var. Bunlar hep strateji işte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Film tek kelime ile berbattı. O kadar zoraki bir hikaye ki artık ne sacmalayacaklar acaba diye çıkmadım sinemadan...

Episode 1 bile bu filimden 5 kat daha güzeldir... Hala ilk filmlerin ekmeğini yiyolar

• 7.filmin sonundaki o gazdan sonra aynı gazla beklediğim bir filmdi. Çarşamba'dan beri spoiler yememek için direndim resmen. O yüzden bugün filmi izlerken başlangıçta titredim yani. Şaka değil, gerçekten titredim Öyle bir beklentim var yani. Ama karşılamadı istediğim kadar.
    İlk önce sevdiğim şeyler:
    -Finn ve Rey karakterleri. Ben ikisini de çok sevdim. Özellikle Rey'in sahneleri çok hoştu. Fragmanlarda Luke/Rey eğitim sahnelerinin sıkıcı olacağını düşünmüştüm ama öyle değildi filmde. Bu konu hakkında çok memnunum.
    -Leia sahneleri çok güzeldi.
    Leia ve Luke'un sahnesi çok güzeldi.
    Poe yine çok iyiydi, BB-8 de çok iyiydi. C3PO da çok güzeldi. R2D2 da çok iyiydi.
    -
    Yoda sahnesinde ağlayacaktım az daha. Yoda en sevdiğim Star Wars karakteridir. Onu görmek ayrı bir zevkti.

-
    Rey ve Kylo'nun muhafızlarla kapışma sahnesi güzeldi.

-Birçok gezegen vardı. 7.Filmdeki sorunu çözmüşler. Uzay gemisi savaşları 7'den sonra yine güzeldi. Görsellik de iyiydi.
    -Müzikler çok anlamama rağmen güzeldi.
    -Adını bilmediğim yaratıklar çok iyiydi.
    Finn ve Rose'un bindiği şeyler çok tatlıydı. Chewbacca'nın gemisine yuva yapanlar çok tatlıydı. Kar gezegenindeki karlı yaratıklar da çok hoştu.

-Luke'un o adada nasıl yaşamını sürdürdüğünü görmek bana ayrı bir zevk verdi Çok güzel bir detaydı bence.
    Beğenmediğim şeyler:

Snoke'un ölmesi kadar saçma, salak bir sahne yoktu. O kadar gizemli bir adam, kim olduğu, nereden geldiği hala belli değil. Hiçbir açıklama yok. Olayının ne olduğunu anlamadan öldü kendisi. O kadar güçlü biri o lightsaber'ın hareket ettiğini görmedi. Ben Darth Sidious olduğunu düşünüyorum hala. Vader'dan bu kadar çok bahsetmesi vs. hala o yüzden mantıklı geliyor bana bu.Çocuk kandırıyorlar galiba. Luke'un Jedi'ları sorgulama kısmı da güzel gidiyordu, bir yere varacak gibiydi varmadı. Jedi'lar da iyi değildir gibi birşey dedi, sonrası yok. Maz Kanata yine neredeyse yoktu. Benicio Del Toro'nun karakteri nereye kayboldu gösterilmedi. Captain Phasma vs Finn dövüşü de çok kısaydı, potansiyeli harcamışlar. Luke vs Kylo Ren'in yüzleşme sahnesi gayet güzeldi. O sahne gazdı. Onun uzaktan kontrol olduğunu düşünmemiştim ama genç olması biraz garibime gitmişti.

-Kylo Ren bana göre yine ergen. Yine saçma sapan şeyler yaptı.
    Ergence maskeyi kırması, Annesini öldürmemesi,
    ama babasını deşmesi, Rey ona katılmayınca onu öldürmek istemesi. Luke'u görünce Allah ne verdiyse vurun demesi vs.

-Unutulan detaylar.
    Rey'in annesi babası sıradan ise o adayı nereden biliyordu? 7.filmde Kylo bir ada görüyorum diyordu. 8.filmde adaya gelince burayı biliyorum dedi. Nereden biliyor? Ve nasıl Kylo'yu 7.filmde rahat rahat yendi?
    Maz Kanata kılıcı nasıl bulduğunu uzun hikaye sonra anlatırım diyordu, hala yok. Adam gibi sahnesi yok zaten. Luke Skywalker'ın neden herşeyden soğuduğunu hala tam olarak verildiğini düşünmüyorum. Ve geceleyin yiğenini öldürecek kadar zalim biri değil kesinlikle. Umarım J.J Ambrams 3.filmde bunları açıklar adam gibi. Hiç zannetmiyorum ama

-
    Bu Leia bayıldıktan sonraki başa geçen kadın niye saçma sapan kararlar aldı ve hain gibi davrandı gerçekten?
    Sonra gayet iyi bir kadın oldu. Çözemedim.

-
    Luke'un adadaki karanlık bölgenin olayı neydi acaba? Hala adam gibi açıklamadılar. Bu arada Empire Strikes Back ve Return of the Jedi alıntıları çoktu Snoke'un son kısımlarında. Bu iyi birşey mi, kötü birşey mi çok karar veremedim.

Neyse işte. Daha iyisini beklerdim. Ama beğenmedim de diyemiyorum. Gayet eğlendim, bitmesini de istemedim. Dopdolu filmdi. Ama kötü yanları da baya fazla filmin.
    7.5/10 veriyorum.
    Empire Strikes Back>The Return of the Jedi>Revenge of the Sith>The Last Jedi>Force Awakens>A New Hope>Rogue One>Attack of the Clones>Phantom Menace

• Bu film sanıyorum Star Wars ile ilgili bugüne dek izlediğim en kötü şey. Film dediysem de lafın gelişi, bir Star Wars parodisi gibi The Last Jedi. Hikayedeki -hikaye demek de övgü olur aslında- neredeyse her şey serinin ruhu, felsefesi, mantığı ne varsa ona ters. Disney TFA ile çaktırmadı ve ANH çekti baştan ama TLJ ile yeni Star Wars evrenine ufaktan bir soft reboot atar gibiydi; Force kavramı, aydınlık ve karanlık taraf, Jedi öğretisi ve nasıl olunur/nasıl davranır, Luke Skywalker ve yeni peydah olan güç halka iniyor gibi saçmalıklarla Star Wars için bugüne dek değerli ne varsa iki paralık edip ayaklar altına aldı ki verdiği bazı zararlar bundan sonraki filmde de kesinlikle baki kalacak türden. (Ki daha Rey, Finn, Poe ve Snoke mevzularına girmiyorum bile; saçma sapan sululuklar da bir kenara dursun, ha bir de ilkokul 5 düzeyinde mesaj verme kaygısı, uzay operası üzerinden günümüz dünyası eleştirisi ve politik doğruculuk adına her türlü badireden çıkan isimleri lazım değil o ikili)

Mark Hamill'in çekimler sırasında senaryodaki Luke konusunda yönetmene karşı geldiği, hikayedeki Luke'a dair ne varsa yönetmenle zıt fikirde olduğu ama böyle olsa da işinin rolü oynamak olduğunu söylediğine dair haberler çıktığında felaketin boyutunu filmi görmediğimiz için anlamamıştık haliyle ama bu kadar rezil olacağını da tahmin edemezdim sanırım. Film o kadar Star Wars değil ki insan neresinden gömmeye başlasam diye bir dökmeye niyetlense kararsız kalır, The Force Awakens meğer iyi bir filmmiş de haberimiz yokmuş. TFA'yı beğenmesek de en azından sekizinci filmde bir şey olacak, devamı iyi gelecek sanıyorduk; The Last Jedi'a bakınca ise insan bundan kırk yıl önce Empire Strikes Back'in çıktığına inanamıyor. TLJ nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça.

Bundan sonra zorlamayacağım, TFA hadi neyse dedik de TLJ ile belli oldu ki Disney'in Star Wars'u bu ve kabul etmek gerek. Ne koysalar millet gişede bayılacağı ve eleştiriler de övgülerden övgülere koşacağı için belli ki bu çocuk filmi çizgisinde de devam edecektir. En azından serinin bundan sonraki filmlerini sinemada izlememe kararı almamı sağladı, bu filmin bana tek faydası bu oldu. O konuda hakkını yemeyeyim The Last Jedi'ın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 16 Aralık 2017; 17:42:33 >

• umutcicen U kullanıcısına yanıt

Darth Revan için disneyin değişik planları olduğu söyleniyor çünkü Clone Wars animasyonunda Revan sahnesi kesildi.https://youtu.be/7lpn1_ZLIIA Old Republic'i geri getirir disney çünkü çok baskı var üzerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

Darth Revan için disneyin değişik planları olduğu söyleniyor çünkü Clone Wars animasyonunda Revan sahnesi kesildi.https://youtu.be/7lpn1_ZLIIA Old Republic'i geri getirir disney çünkü çok baskı var üzerinde.

ne gibi bişey olabilir sizce bu tarz karakterler için seviyorum star wars ı darth bane dir yoda dır raven dir vader dir
    palpatine dir inşallah bunları yeni filmde görürüz hiç bu tarz efsanevi karakter kalmadı
    birde şu pleaguis i anlatan kitap falan biliomusunuz anakini onun yarattığına dair teoriler varmış galiba en güçlü sith

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.