Şimdi Ara

Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
788
Cevap
16
Favori
28.457
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Yabancı Filmler >> Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    25964 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    NatuRom DeMoNto

İzlediğim en kötü Star Wars filmiydi.

İlk olarak filmde ciddi bir ''villain'' sorunu var. Darth Vader'dan sonra kesinlikle o boşluk doldurulamamış. Doldurması kolay değil ama en azından yine akıllara kazınacak kötü bir karakter sun o da yok. Kylo Ren bildiğin aklı karışmış muhasebeci gibi ne yapacağını bilmez halde dolaşıyor. Aynı durumlar iyiler içinde geçerli akılda kalan karakter yok bir Rey var o da yettiği kadar.

Darth Sidious, Darth Vader, Darth Maul, Boba Fett, Count Dooku,General Grievous gibi karakterler nerede bu filmdeki karakterler nerede. Filmde ışın kılıcı sahnesi yok gibi birşey yok. Elinde maddi olarak imkan var buna bağlı teknoloji var hazırlasana adam gibi ışın kılıcı ile ilgili kareografiler bu ne böyle. Lightsaber efsanesi bildiğimiz florasan lambasından hallice. İki vızzz yap '' yakarım heee'' moduna gir o kadar. En azından gidip bir ilk üçlemeyi seyredin oradan birşeyler görün, o kareografileri alıp copy-paste yapsanız ona bile eyvallah.

Filmde Star Wars ile özdeşleşen herşeyi silip atmışlar. Star Wars markasının ekmeğini yemek için yapılmış vasat bir filmden ötesi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Zatoichi. -- 9 Nisan 2018; 8:28:59 >
    |
    |

• Yarbay
    11140 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    The Balance

Yalan yok,izlediğim en kötü Star Wars filmi. Artık tiksiniyorum Star Wars'tan. Film olarak berbat değildi ama Star Wars lore'u tamamen bitmiş. Lanet olsun böyle evrene. Her şeyi yok saydılar. Luke Skywalker'dan eser kalmamış. Acayip yapay bir filmdi.

Güçle nasıl bu kadar rahat etkileşime girip,daha doğru düzgün eğitim almadan "Jedi" olmuş. ARKADAŞIM RİAN JOHNSON NEYİN KAFASI BU YA! Geçmişte olup biten her şeyi nasıl çöpe attınız! Bıktım sizin kendi boş evreninizi oluşturmaya çalışmanızdan.

Bundan sonra benim için Star Wars bitmiştir. Ne çizgi romanını okurum,ne de gelecek filmleri izlerim. Prequellar bin kat iyidir şu filmlerden! Star Wars Phantom Manace bile daha çok Star Wars'tı. Ciddiyim izlerken hiç Star Wars izliyormuş gibi bir hissiyat yaşayamadım. Standart bir bilim kurgu izliyormuş hissiyatı verdi bana. Kylo Ren gibi bir bebenin sinirle karar vermesini izliyoruz. Daha ışın kılıcı tutmasını bilmeyen birisi Kylo Ren'i yeniyor. Üstelik bir sürü hareket öğrenmiş.
    |
    |

• Teğmen
    118 Mesaj
    Tamamen spoiler vereceğim bilginize...

Eski Star Warsı yeniden aynı sekilde yansıtmak istemişler ve bu bence cok dogru değildi... Kylo karakteri cok dogru mesela ama Reyin bir cirpıda onu yenmesi normal değil .. Ergen diyenler illaki olacaktır saygı duyarım ama sonucta Anakine yani Vadere cok baglı en azından 9 uncu filmde Darh Vaderi ortaya cıkarırlarsa hele ki dogru bir zekası bir hamleyle işte o zaman Star Wars küllerinden yeniden dogar.Kafamızda hepimiz gibi çok sorular var reyle ilgili kyloyu yenmesi gibi.. Ben umutluyum cok ileriki zamanlarda bu sorunun cevabını ogreneceğiz. Belki son filmde. Filmi genel olarak sıkıcı buldugum kadar cok beğendim de .. Kylonun snoke öldürmesi efsaneydi ama bence snoke beden değiştirdi yani kyloya ..
    Bu kadar çabuk olmesine anlam veremem.
    Bosuna mı öldü gibisinden?
    Kylo ve Reyin birbirlerini hissetmesi her ne kadar snokeun planı olsada güzeldi.Bu bag insallah son filmde de olur.
    Usta Yodanın Lukea Kyloyu kaybettin demesi beni harbiden üzdü. Kyloyu bi ben seviyorum galiba :)
    Usta yoda diyorsa yapımcı asla vazgeçmez dediğinden .. İnsallah sasırtırlar beni kylonun o karanlık taraftan kurtulmasını dilerdim ..
    Rey kylo su ikili cok onemli bana gore..
    Reyin pat diye güclü olmasını anlam veremedim.
    İnsallah bunu 9 uncu filmde anlatırlar yoksa cidden sıkıntı.
    Reyin kyloyu geri dondurmek istemesi çok güzeldi.
    Güzel detaylar var.
    Usta yodayı gordüğüme yinede cok sevindim.
    Darısı vadere yani Anakin Skywalkere..

9 uncu filmde güzel sürprizler olacak diyorlardı bi yerde okumustum.
    İnsallah olur o dedikleri...
    Hadi Star Wars izleyici kaybetme ve küllerinden yeniden doğ lütfen !!!
    |
    |

• Binbaşı
    1903 Mesaj
    Keşke yeni filmde sithlere/karanlığa odaklansalar ama disney varken zor :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Olsun yetmez. Allah belanı versin Disney.

Yarın birgün oturup baştan sona seriyi izlesem bunu izlemem. Hayatımda yok böyle bir film.

Ne kadar küfür etsem azdır.

Ulan şerefsizler, Luke lan o. Kimlerle nerelerden geldi. Patates ettiniz lan adamı. Sith taraftarı olmama rağmen acıdım karaktere.

Luke, güç taş kaldırmak değildir deyip sonunda rey denen karaktersiz -eh taş kaldırmakmış diyor.

Önceki tüm hikayeyi nasıl çöpe atarsınız elime geçse şu senaryoyu yazanlar, onaylayan öldürürüm o derece nefret kusuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuzcu. -- 10 Temmuz 2018; 23:11:24 >
    |
    |

• Onbaşı
    17 Mesaj
    O kadar teknoloji gelişti toplasan 5 dakika Işın kılıcı zor görüyoruz. Şu filme gitme nedenlerimizden biri ışın kılıcı değil mi? Niye bu kadar az gösteriliyor? George Lucas bile 1-2-3 filmlerinde bol bol kullanmıştı ışın kılıcını. Filmin kötü olmasını geçtim artık ama zerre tatmin etmiyor tek bir alanda bile. Kesinlikle en kötü SW Filmiydi. Kötülükte Episode 1'i geçebilecek bir filmin varlığı tüylerimi ürpetiyor hala.
    |
    |
    |
    |
Reklamlar
Sohbet
Media Sözlük
SEO
Lastik Avcısı
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.