Şimdi Ara

Stadımızın Doluluk oranı ve fiyatları hakkında sorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bunların hiç biri, passoligin milleti tribünlerden soğutan başlıca etken olduğu gerçeğini değiştirmiyor maalesef. Dikkat edersen sana bir şeyi kanıtlamaya çalışmıyorum. Ancak 3 senedir en hararetli tartışmalara sebep olan, tüm ülkenin gözü önünde cereyan eden, stadyumların bariz bir şekilde boşalmasına sebep olan böylesi bir gerçeği görmezlikten gelmen üzerine konuşuyorum.

Ayrıca ben ne passolig özelinde nede Fenerbahçe özelinde de konuşmadım. "Passolig tribünlerin boşalmasındaki en büyük etken" dedim ve öyle. Passolig iyi oldu kötü oldu meselesine de yazacak çok şey var ama dediğim gibi ben olaya passolig özelinde yaklaşmıyorum.

Ama sen ısrarla bilet fiyatları falan diyorsun. Sanki ben o etkenleri hiçe saymışım gibi. Söylediklerim gayet açık ve netti.
  • passolig etken ama özellikle bu yıl için tek etken diyemem, ilk yıl çok protesto oldu doğrudur ama özellikle bu yıl pek kimsenin taktığı yok. asıl etken takımın durumu daha fazlası klübü yönetenlerin takındığı tavır.
    Bu arada bilet fiyatlarını belli başlı maçlarda düşürmek kombine satışına bariz etki eder, cl oynayamadığımız bir sezonda maç başı ortalaması 40 TL nin üstünde olan kombine ücreti varken siz 30 a bilet satarsanız bir sene sonra kombine rakamları çakılır
  • Fiyat, başarısızlık yada passolig minör nedenler.

Taraftarın çok çok büyük bir kısmı Aziz Yıldırım ve yönetiminden, yönetim tarzlarından sıkıldı artık.

Bu yöneticileri seçen genel kurul üyeleri de kesinlikle taraftarı temsil etmeyen, 1 haftalık bedava havuz için oyunu satan adamlar.

Oysaki halkın içindeki münferit taraftarlar vizyon sahibi, gelecek vaad eden, genç ve dinamik bir isim görmek istiyor orada.

Yumurta kapıya dayanınca, koltuğunu kurtarmak için milyon dolarlık fiyasko transferler yapan, kulübü borç batağına sürükleyen bir ego değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lAristo

fiyatlar aşırı pahalı 25 tl olmalı kale arkası futbolmu izliyoruz zaten insanlar takımlarına destek çıkabilsin ben öğrenciyim 2 bilete ortalama 150 lira versem aç kalırım o hafta çok saçma bilet fiyatları var ligimizde messi ronaldo varda bizmi göremiyoruz ismaili volkanı fernandaoyu izleyemeye bir dünya para bayılamam malesef.

kendi masrafını çıkartıyor dediğiniz rvpmiz var ya işte onun için niye gitmiyorsunuz?
    parasını çıkartamıyorsa bizde onu yollayıp çıkaran bir model alalım.
    başkan maşkan hikaye taraftar her sene 2-3 star alırız diye giriyo hüsrana uğrayıp başkana sallıyor.sahadaki futbolu başkan oynamıyor.alacağı futbolcuyu tdyi aralarındaki uyumu sorunu doğuştan bilmiyor.sorunlu olan bölgeler imkanlar dahilinde yenileniyor yenilenmeye çalışılıyor.hayvan gibi harcama yapılan bir senenin ertesinde bu durgunluk normal.

sorun rvp,wiel gibi büyük paralar yatırılan kulübü adeta mali açıdan gırtlaklayan futbolcuların "fos" çıkması.bu yıldız(!) oyuncuların maaşını çıkarabilmek için bilet fiyatları uçuk.bizim her dönem çöplerimiz oldu zaten her takımında olur ama o çöplerin hepsini toplasan 5m€ almıyordu.çözüm patlak star getirme kafasından kurtulup avrupa da gözden düşmüş,tekrar yüksek kulüplerde oynamaya çalışan kariyerinin başında veya ortasındakilere yönelmek.(işte lens işte nani)

• AC_Hawker kullanıcısına yanıt
    Doğrudur belki bu söylediğin ama hayatımda duyduğum en saçma şeylerden biri bu?Yahu daha yeni herkesin Tcleri hacklenmiş yayınladılar ya da bu insanlar hiç banka kartı almıyor mu?Bence o yüzden fişlenmek istemiyorum diye passolig alan gelmesin maça.Bir de her şeyi geçtim Passolig'in resmi sitesine göre en fazla passalig kartı alan taraftar Fenerbahçe'de
  • Şu tablodan sonra seyirci stada gider mi? Bilet fiyatlarını 10TL bile yapsan insanlar gider mi?
    Adana-Alanya ile iç sahada berabere kalıyorsun, küme düşecek Kayseri'ye 2 maçta 4 puan veriyorsun. Daha da trajikomik bir durum söyleyeyim, 19 maçta 18 gol yemişsin, 7 tanesini Kayserispor'dan yemişsin. Daha da taraftar stada gider mi?
  • İşte ona rağmen stadyumun dolmaması, 1-2 maç için passolig aldıklarının bir başka göstergesi.Hem bizim durumumuz Beşiktaş gibi değil hocam. Sizin stad yeni yapıldı 1. Yönetimle bizim kadar probleminiz yok 2. Takımla bizim kadar probleminiz yok bu da 3
  • AC_Hawker kullanıcısına yanıt
    Yani sonuç olarak passolig kartı protestoyla alakası yok durumun.Çarsı da protesto ediyordu falan çok saçma.Bence Fb ve Gs maçlarında stadlarının dolmamasının tek sebebi var kötü futbol.Fb Ersun Yanal dönemindeki gibi gümbür gümbür şampiyonluğa gitsin o stat 30 binin altına oynamaz.O zaman ne Aziz Yıldırım protesto edilir ne passolig.
  • Sonuç olarak değil, bu sezon alakası yok. Sonuca bakacaksak 2014 yılı başlayarak bu güne kadar gelmemiz gerekir. O zaman da passolig ve aziz yıldırım faktörünün senin iddia ettiğinden daha ağır bastığını göreceksin. Olayları dönem dönem ve tek yönüyle değil, tüm yönleriyle ele almak gerek. Doğru olan bu.

Şampiyonluğa oynamakla ne değişir söyleyeyim. Stadyumun şu anki halinden tek farkı "maça gelmeyen" kombinelilerin stadyumu doldurması olur.
  • Ayrıca;

Şampiyonluğa oynarsın son 3-4 hafta kala taraftar gaza gelecek stadyum az çok dolar. Sonra ? Ne olacak bir dahaki sezon biliyor musun? Yönetim saçma sapan 1-2 laf edecek, bir yenilgi, 2 beraberlik, zaten taraftarla gergin olan ilişkiler tekrar kopma noktasına gelecek. Bak sana olacakları söylüyorum. Aslında bu bize özgü bir şey değil. Yıldırım Demirören'in son dönemleri hafızalarda hala çok taze. Şampiyon bir takımın taraftarı daha motive ve istekli olması gereken bir sonraki sezona "sırtı dönük" başlıyor.

"Takım yensin, şampiyon olsun sorunlar biter" kafası çok yanlış. Sorunlar böyle çözülmüyor maalesef.
  • Maç izletecek yıldız yok

Bi Alex Bi Anelka falan yok

Geçen sene Nani vardı RVp nin bu halde olduğunu bilmiyorduk takım kombine rekoru kırdı
    bu sene bi bacağı yokmuş gibi oynayan rvp için kimse maça gitmez
  • passolig de logo kısıtlaması ve yıllık ücret kalksın

büyük takımlar bilet fiyatlarını yarıya indirsin dolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: PERENAL.

seyircinin tribüne gitmemesinin tek nedeni yok bu ülkede, bir çok nedeni var,

biletler pahalı,

tribün gruplarının önde gelenleri şahsi çıkarlarının peşinde,

passolig var,

küfür yasak, meşale yasak, konfeti yasak,

stadta alkol satılmasını bırak, alkollü stada giriş yasak,

göze hoş gelen futbol oynanmıyor,

türk hakemlerinin eyyamları izleyiciyi bezdirdi,

futbola siyasetin karışması bir çok insanı kızdırıyor,

ilk çırpıda aklıma gelenler, daha da genişletilebilir, tribünde maç izlemenin hiçbir albenisi yok,

quote:

bu tür şeyler yüzünden futbol kirleniyor ya zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyinadukeeee

quote:

biletler pahalı,

passolig var,

ilk çırpıda aklıma gelenler, daha da genişletilebilir, tribünde maç izlemenin hiçbir albenisi yok,

quote:

ne meşale kirletir futbolu ne konfeti ne de alkol, eğitimsizliğimizi bunların üzerine yıkmayın,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

biletler pahalı,

passolig var,

quote:

ne meşale kirletir futbolu ne konfeti ne de alkol, eğitimsizliğimizi bunların üzerine yıkmayın,

Meşale yanınca Stad duman altı oluyor hatta bazen oyun bile durabiliyor.

Adamın biri alkolü fazla kaçırıp çevresindekilere zarar verirse ne olacak.Veya o anki ruh hali ile sahaya şişeyi fırlatırsa ne olacak?

Ben yapmam falan demeyin sen yapmazsın ama başkasi yapabilir

• quote:

quote:

quote:

quote:

biletler pahalı,

passolig var,

quote:

Adamın biri alkolü fazla kaçırıp çevresindekilere zarar verirse ne olacak.Veya o anki ruh hali ile sahaya şişeyi fırlatırsa ne olacak?

e işte onu diyorum, eğitimsiz bir toplumdayız, yapan çıkabilir, bu yüzden yasak ve tribünün albenesi ortadan kalkıyor,

almanyada ve birçok avrupa ülkesinde bugün statta çatır çatır satılıyor bira,

onun haricinde meşale zaten 5 dakikaşık bir olay, bir tribün kültürümüz olsa maç başlamak üzereyken yakılır şov yapılır biter, muazzam görüntüler oluşuyor,

yani bunlar tribünü güzel kılan detaylar, ama yasak olunca evde cipsimi, çerezimi, içiyorsam içkimi alıp ayaklarımı uzatıp maçı sıcacık izlemek varken, küfür ve tribün kültürüyle alakalı her şey yasakken tribünler neden boş kalıyor demesinler, hayıflanmasınlar,

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

biletler pahalı,

passolig var,

quote:

e işte onu diyorum, eğitimsiz bir toplumdayız, yapan çıkabilir, bu yüzden yasak ve tribünün albenesi ortadan kalkıyor,

almanyada ve birçok avrupa ülkesinde bugün statta çatır çatır satılıyor bira,

onun haricinde meşale zaten 5 dakikaşık bir olay, bir tribün kültürümüz olsa maç başlamak üzereyken yakılır şov yapılır biter, muazzam görüntüler oluşuyor,

yani bunlar tribünü güzel kılan detaylar, ama yasak olunca evde cipsimi, çerezimi, içiyorsam içkimi alıp ayaklarımı uzatıp maçı sıcacık izlemek varken, küfür ve tribün kültürüyle alakalı her şey yasakken tribünler neden boş kalıyor demesinler, hayıflanmasınlar,

O bizim milletimizde olan bir sey kolay kolay değiştirilemez

• Millet zaten futbol oynanmıyor, oynanandan zevk alınmıyor diye gitmek istemiyordu passolig bahanesi oldu.
  • düzgün futbol oynasa takım taraftar takımına güvense bilet fiyatlarına bile bakmadan doldurur taraftar o stadı insanlar kendi harcamalarından kısıp bilet alır gene gider ama takım ümit vermiyor bence gerçek sebebi bu. tabi daha ucuz olsa daha güzel olur pasolig de bir etken olabilir ama şöyle engel olur kırk yılda bir istanbula geldik a maç varmış hadi gidelim diye düşüncek olan falan kişiler pasolig yüzünden gidemiyor artık
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.