Şimdi Ara

Stadımızın Doluluk oranı ve fiyatları hakkında sorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yani mesela alanyaspor maçına 10bin taraftar gidiyo diyelim

fiyatlar çok pahalı bence. ülkede kaç milyon asgari ücretli vardır kimbilir

fiyatları yarı yarıya indirseler. mesela kale arkası atıyorum bilmiyorum 50tl diyelim bunu 25tl yapsınlar

bu sefer mantıken maça 10bin yerine 20bin kişi gelecektir en az tahmin yaparsak, ve 50tl de ki aynı parayı kazanacaz

ve böylelikle seyirci desteğimiz iç sahalarda daha güçlü olcak, zararımızda olmayacak maddi

bilmem sizce saçma mı düşündüm ne diyonuz?

• Stada gelenler azizi istifaya çağırıyor diye özellikle gelinmesi istenmiyor. Maça maddiyata bakmadan gelecek bazı kişiler bilet bile alamıyor.
    Bizim yeni bir başlangıç yapmak için yönetimin değişmesi gerekiyor.
  • bu basit ve doğru bir mantık fakat nedense kulüpler uygulamıyor
  • Bence pasolig yüzünden kimse maça gitmiyor
  • alex202042 A kullanıcısına yanıt
    Passolig ile alakası yok.
    Galatasaray, Beşiktaş maçlarında nasıl 40 bin üzeri seyirci geliyor? O maçlarda passolig yok mu?
    İnsanlar maç seçiyorlar. Bir de, yönetimin maçlara göre en azından bilet fiyatlarına ayar yapması gerekiyor.
    Büyük maçlara zaten taraftar geliyor mantığında olmaları normal olabilir ancak, örnek veriyorum, içeride anadolu takımları ile olan maçlarda da ucuz tutmaları gerek bence.
    Telekom ve Migros tribünleri bile 55TL. Aslında pahalı değil, ancak ucuz da değil bence. 35 TL olsa mesela, o tribünlerde boş yer kalmaz.
    Aynı şekilde, ben genelde Fenerium tribününden bilet alıyorum. 100TL'nin altı hayal mesela oralarda. O bölümlerde en ucuz 50TL'den başlayarak fiyatları kategorilendirse, her maç en az 40 bin kişiye oynar.
    Yeterli sayıda hatta fazlasıyla kişinin passolig kartı var zaten..
  • marshall_fb kullanıcısına yanıt
    Passolig ile beraber seyirci sayısı düştü. Sadece Fenerbahçe için değil, diğer takımlar için de geçerli bu durum. Kabak gibi önümüzde duran bir gerçek. Bu kadar bariz bir şeyi görmüyorsanız, görmek istemiyorsunuz demektir. Açık ve net.
  • AC_Hawker kullanıcısına yanıt
    Ben izahını yaptım. Herhangi bir şeyi görmek istememek ile yakından, uzaktan alakası dahi yok bunun.
  • Passolig olmamalı,
    Kale arkaları en fazla 50 TL olmalı

fiyatları %50 indirmeleri gerekir kale arkası için 100TL çok.
  • Ek olarak takımın oynadığı futbol ile de alakalı bir durum bu.
    Takım çoğu zaman iyi mücadele ediyor ama net pozisyon 1 veya 2 tane.
    Aziz Yıldırım faktörü de var, insanlar bıktı usandı artık.
    Passolig bunların yanında oldukça basit kalıyor.
    Hayır, kendi doğrularınızı öne sürdünüz. Derbilerde sırf "derbi" olduğu için "mecburen" alınmış passolig kartlarından bahsetmiyorum. Genel bir fişlenme korkusu ve taraftar ruhunu bitirdiğinden bahsediyorum.

İşte önümüzde duran gerçek bu;

• Pasoligi kaldır, fiyatları düşür bak bakalım seyirci sayısına

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi doğrum ile de alakası yok
    Passolig'e o kadar yoğunlaşmış ki insanlar, diğer etkenleri göremiyorlar.
    Bir önceki yorumumda belirttiğim etkenler geçerli değil yani sadece passolig bundan sorumlu?
    Aktif Bank benim değil veya babamın-akrabamın sahip olduğu bir kuruluş değil, ben bu uygulamayı doğrudan savunmuyorum.
    Ancak passolige gelene kadar eksik o kadar çok şey var ki, insanların sadece passoligi bahane etmesi oldukça komik kalıyor.
    Hayır tek etken değil. En büyük etken.
    Görüşüne saygım var ancak yanılıyorsun.
  • Fiyatları yarıya düşürürsen gelen seyirci sayısı iki katına çıkmaz. Daha düşük bir oranda artış gösterir.
  • seyircinin tribüne gitmemesinin tek nedeni yok bu ülkede, bir çok nedeni var,

biletler pahalı,

tribün gruplarının önde gelenleri şahsi çıkarlarının peşinde,

passolig var,

küfür yasak, meşale yasak, konfeti yasak,

stadta alkol satılmasını bırak, alkollü stada giriş yasak,

göze hoş gelen futbol oynanmıyor,

türk hakemlerinin eyyamları izleyiciyi bezdirdi,

futbola siyasetin karışması bir çok insanı kızdırıyor,

ilk çırpıda aklıma gelenler, daha da genişletilebilir, tribünde maç izlemenin hiçbir albenisi yok,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hiç sanmıyorum

Çarşı daha 6-7 ay önce passolig protestosunu sonlandırdı.

KFY daha 1-2 aydır tribünde. Neden? Çünkü TFF, maraton üst H-I blokları için Fenerbahçe klübünü uyardı. Sonucunda belirtilen yerlere kombine satışı yasaklandı. O adamlar uzun bir süre bu işi protesto ettiler. Bomboş kaldı kaç maç boyunca oralar.

Ultrslan yine aynı şekilde:https://twitter.com/ultraslan/status/486475049508294656

Bunlar belli başlı örnekler. Bursasporu falan katmadım.

Bu protestolar lafta falan kalmadı. Hepsi taraftarlar tarafından bizzat uygulandı. Bu işi protesto eden taraftarlar o stadyumların müdavimi.

2-3 senedir stadyumların boşalmasının en büyük sebebi passolig. Ama siz aksini iddia ediyorsanız, bu sadece sizi bağlar demek için yazdım bunları.

• Kombine alanlar bile maça gelmiyorken bilet fiyatlarını yarıya düşürünce milletin maça geleceğinden emin olamazsınız.
    Bir şekilde anlamayı kabul etmediğin, istemediğin gerçeklerden dolayı seyirci stada gitmiyor aslında.
    Ben passoligin etkeni yoktur demiyorum, çok fazla etken var taraftarın stada gitmemesini sağlayan. Ama passolig bunların içinde bahanesi en çok ortaya atılan, ama en alakası olmayan unsur.
    Passolig'in bu denli etki yaratması için bana sebep göster desem 5 tane sebep yazabilir misin buraya?
    Yıllık aidat ücreti mi diyeceksin? Taraftarları fişliyor mu diyeceksin?
    Şuan mevcut olan bilet fiyatlarını ödeyen bir kişi çok da rahat bir şekilde o kartın yıllık ücretini ödeyebilir bir kereye mahsus olmakla birlikte. Bahsettiğimiz rakam da 30 lira.
    Maç izlemek için neden ekstra 30 lira ödeyeyim kardeşim dersen, bir şey diyemem, bu konu haklı bir konu, ancak seyircilerin gelmemesini, stadyumların büyük kısmının boş kalmasını sağlayacak kadar büyük bir gerekçe değil.
    Taraftar fişlemeye gelince, çok da iyi oluyor diyorum ben. Oraya maç izlemeye gidiyorsun, küfür edebilirsin, bir şey demem, stresini atarsın, bir şey demem ama kimseye-herhangi bir nesneye zarar vermeye hakkın var mı? Sahaya atlamaya, hakeme oyuncuya saldırmaya yetkin var mı? Kaldı ki, passolig olduğu halde gördük geçen sene Fenerbahçe-Trabzon maçında dayısının mı amcasının mı kartını alıp stada girip hakeme saldıran şahsı.

Olumsuz etkenleri saymak isterim ama gerçekten yaz yaz bitmez.
    Ülkenin içinde bulunduğu durum bile buna etken mesela. İnsanlar futbol veya başka bir şey düşünmüyorlar artık, ne yazık ki o günler eskide kaldı.
    Her geçen gün ne gibi bir sorunla başa çıkacağız diye bekler olduk ülkece.
    Bilet fiyatları pahalı, aksini iddia eden kişi yalan söylüyordur açık ve net bunu belirteyim.
    Takımların oynadıkları kötü futbol, insanları futboldan soğutan yöneticiler(başta Aziz Yıldırım olmak üzere), kaostan nemalan insanlar, futbolun fsini bilmeyen yorumcular, magazin programlarından farkı olmayan sözde futbol programları, son yıllarda inanılmaz kötü yönetilen MHK ve hakem kadrosu, insanları birbirlerine düşürüp bunu fırsat bilen kişiler aslında bizleri bıktırdılar.

Örneğin, Kayserispor-Fenerbahçe maçı 29 Ocak pazar günü, maç Kayseri'de.
    1. Kategori 80,00 TL
    2. Kategori 60,00 TL
    3. Kategori 10,00 TL
    4. Kategori 120,00 TL
    Misafir 150,00 TL

Bunlar bilet fiyatları. Kulüpler bu zihniyette olduğu sürece, daha çooook boş kalır tribünler güzel kardeşim. İnsanlar yolunacak kaz değiller, kimsenin kimseyi enayi yerine koymaya hakkı yok.
    Daha da komik kısmı, federasyon da bu duruma sessiz kalıyor, bir düzenleme veya kural getirmiyor. Sen en köşe bucak yeri misafir takıma ayırıyorsun, bir de rakip büyük takım olunca, ne koparırsam kardır mantığı ile bilet fiyatı koyuyursun.
    Normalde, Kayseri'nin maçları olduğu zaman kendi sahasında, herhangi bir anadolu takımı ile maç yaparken, belki de bu fiyatların yarısı ücretlendirme yapılıyor. 10-20 lira gibi oldukça düşük ücretler oluyor ama insanlar yine maça gitmiyorlar. Sence bunun sebebi passolig mi? Bir kart çıkartıp maça gitmek bu kadar zor mu geliyor yani insanlara?
    Takımı inan imkanım olsa hep desteklerim, iç saha deplasman hiç farketmez. Ama bu ücretlendirmeyi gördükçe aslında stada gitmeyeceksin, gitmeyeceksin ki burunları sürtecek. Ama yine de olmuyor, böyle de olmuyor. Türkiye'de her zaman yapanın yanına kar kalır işler.

• fiyatlar aşırı pahalı 25 tl olmalı kale arkası futbolmu izliyoruz zaten insanlar takımlarına destek çıkabilsin ben öğrenciyim 2 bilete ortalama 150 lira versem aç kalırım o hafta çok saçma bilet fiyatları var ligimizde messi ronaldo varda bizmi göremiyoruz ismaili volkanı fernandaoyu izleyemeye bir dünya para bayılamam malesef.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.