Şimdi Ara

SSD Sistem Derecelendirme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Kingston 120GB HyperX SSD mevcut. Bilgisayarım notebook ve Win7 kullanıyorum. Şu zamana kadar Sistem derecelendirmesinde SSD hep 7.9 gibi bir puan alırken geçen bir bakayım dedim ve gözlerime inanamadım. Bildiğin SSD 5.9 gibi bir puan almış. Hatta bir sıkıntı olmuştur herhalde dedim ve tekrar test ettim ama sonuç yine aynı. Hatta caps'inin atayım;

Haliyle biraz kıllandım ve SSD ömürü ne kadardır, SSD sorunları vs. diye google'da aratmaya başladım ama çözümü bulamadım. Bu arada SSD 3 yıllık.
    Her neyse dedim bunu ben bir test edeyim indirdim bir bechmark test programı yaptım testimi. Sonuçları diğer SSD değerleriyle karşılaştırdım ve değerler yeşilse bir sıkıntı yoktur herhalde diye tahmin yürüttüm Ama yine de ben testin capsini de atayım olur ya anlamadığımız yer vardır belki sorunludur falan.

Evet işte olay böyle bu windows önceden 7.9 verdiği SSD'ime niye şimdi 5.9 gibi mekanik bir HDD puanını veriyor anlam veremedim.

Sizce sorun nedir?

Not: Bilgisayarımda tek disk var bu da SSD. Harici bir diskte bağlı değil.

• Arkadaşlar kırk yılda bir işim düştü soru sorduk yardım eden yok.
  • Kardeş bendede Kingston 240gb 3k HyperX var ilk takıldığında 7,5 idi sonra 7,3 oldu şimdide 7,1 yani anlayacağın senin sorduğun sorunun cevabını bulursan benimle paylaşırmısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: takcam

Kardeş bendede Kingston 240gb 3k HyperX var ilk takıldığında 7,5 idi sonra 7,3 oldu şimdide 7,1 yani anlayacağın senin sorduğun sorunun cevabını bulursan benimle paylaşırmısın.

Bilgisayarım >> C:\Windows\Performance\WinSat\DataStore klasörüne giriniz.

İçindeki bütün dosyalarını siliniz, bilgisayarı yeniden başlatınız ve derecelendirmeyi tekrar çalıştırınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.