Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.123
Cevap
617
Favori
1.353.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 15 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 3760
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 33
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 21
  • Favoriye Eklediklerim 617
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Led Zeppelin (244 mesaj) brev (171 mesaj) cohannan (124 mesaj) alimmm78 (121 mesaj) mert1905x (113 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4081 mesaj) Mobil (3470 mesaj) Tablet (292 mesaj) (8 mesaj) Mini (1033 mesaj) Uygulama (517 mesaj) (17 mesaj)
  • @
69 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]
Giriş
    10338 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 1905ali

Hocam yanlış bilgi vermek istemiyorum fakat NVME arabirimini kullanmıyor mu? Markalar PS5 destekler özelikte modeller piyasaya sürecekti. Cihaz elimde yok konu hakkında fazla bilgim de yok.

Benimde bilgim yok ps5 destegi hangilerinde araştırmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    advancedbestof

Netac 256 GB SSD 215 TL (kuponlu fiyatı) Kargo Bedava
    Stok: 15 toplu alımda indirim yaparim
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/148739460#148739460

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayata Küsen Adam -- 16 Nisan 2021; 14:4:31 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    791 Mesaj

samsung 980 pro

wd sn850 filan almanız lazım ps5 icin

gerçi daha var yaz sonu belki gelir destek

pci 4.0 destekli olması lazım en az

kisaca şimdi almanıza gerek yok

gene de tercih sizin

|
    |
    Bori Khan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    466 Mesaj
    |
    |
  • Yarbay
    5135 Mesaj
    |
    |
  • Yarbay
    4791 Mesaj

arkadaşlar oyunları yükleyebileceğim 1-2 tb lık ssd bakıyorum. gözünüze çarpan uygun bir model var mıdır?

|
    |
  • Binbaşı
    1266 Mesaj

Wd blue m2 ssd olabilir

|
    |
  • Yarbay
    5135 Mesaj
    Lexar nm610 mu yoksa samsung 860 evo mu?

• Yarbay
    2412 Mesaj

SSD samsung ve diğerleri olarak ikiye ayrılır.Kağıt üstünde değil gerçek kullanımda samsung kullanan farkı görecektir.Sata 3 olmasına rağmen rapid teknolijisi ile 1080 mb/s okuma 2632 mb/sn yazma verisine ulaşıyor.Elektrik kesintisi vs.gibi harici bir olumsuzluk olmazsa kolay kolay eskitemezsiniz samsung ssd yi.

• Kurmay Yarbay
    18138 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

Lexar nm610 mu yoksa samsung 860 evo mu?
    Elbette mümkünse Evo. Gerçi 870 çıktı ama 860'da olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3537 Mesaj

Elektriksel sorundan ötürü tüm sistem yanmıştı 2 sene evvel, sadece samsung ssd’ye bir şey olmamıştı.

yani elektrik bile bir şey yapmıyor adama.

|
    |
    Adalet mülkün temeli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    65 Mesaj
    Kapalı kutu, sıfır, Kingston a400 480 GB sata3 ssdmi satıyorum arkadaşlar. Okuma 500mb yazma 450 MB isteyen dolap üzerinden komisyonunu ödeyerek, isteyene EFT ile komisyonsuz, isteyene Samsun’da elden teslim ederim fiyat 400 TL. Piyasada 500 TL den asagi yok. Satış yapmak yasak biliyorum ama Belki ihtiyacı olan birine dokunur.
    İsteyen dolaptan yüzde 10 indirim koduyla 50 tlye yakın indirim yakalayıp 400 TL’ye alabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orion55 -- 21 Nisan 2021; 15:32:9 >
    |
    |
  • Yarbay
    2412 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

Elektriksel sorundan ötürü tüm sistem yanmıştı 2 sene evvel, sadece samsung ssd’ye bir şey olmamıştı.

yani elektrik bile bir şey yapmıyor adama.

Teknopatın ssd ölüm testinde verilen TBW değerinin X10 katından fazla veri yazıldığı halde Yüksek performansla çalışan fakat elektriksel hata nedeniyle çöken disk örneğine binaen yazdım düşün kü tbw nin x10 katından fazla veri yazıyor elektirksel akım sorunu olmasa daha devam edecek.

|
    |
  • Yarbay
    2311 Mesaj

2011 yılında almış olduğum msi 880gm-e41 anakartlı bilgisayarıma 240 gb ssd almayı düşünüyorum, FP ürünü olarak hangi ssd önerirsiniz?

Edit: Anakartım sata 3'ü desteklemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musab -- 21 Nisan 2021; 23:19:3 >
  • Yarbay
    3038 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Musab

2011 yılında almış olduğum msi 880gm-e41 anakartlı bilgisayarıma 240 gb ssd almayı düşünüyorum, FP ürünü olarak hangi ssd önerirsiniz?

Edit: Anakartım sata 3'ü desteklemiyor.

Hocam SATA 2 kullanacaksanız ve genel olarak hızlansın diyorsanız, bilindik bir markanın herhangi bir SSD'si olabilir.

|
    |
  • Yüzbaşı
    740 Mesaj
    sata1 girişli olan çok eski bir laptop için sata3 120gb bir ssd alsam, gözle görülür bir performans artışı olur mu sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tosun Pasha -- 25 Nisan 2021; 20:22:52 >
  • Yarbay
    3982 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tosun Pasha

sata1 girişli olan çok eski bir laptop için sata3 120gb bir ssd alsam, gözle görülür bir performans artışı olur mu sizce?

Sata1 için pek faydası olmuyor. Sata2 ve AHCI cihazlarda ciddi fark ediyor.

• Yüzbaşı
    740 Mesaj

Yanıt için teşekkür ederim. Evet ben de sata1 olduğu için şüphe ettim. Aslında normal hardisk, ssd hızına ulaşamayacağına göre yine de biraz hızlanacaktır ama bu ne kadar hissedilir olur bilemedim. Tecrübe edenler fikirlerini paylaşırsa iyi olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Turkforce kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    12 Mesaj
    Şu an bu sıcak fiyat mı tam bilemiyorum ama bu ürünün bu aralar en iyi fiyat bu ihtiyacı olan alabilir.

SanDisk 500GB Ultra 3D NAND Sabit SSD, SATA-3, 2.5"/7mm, 560 MB/sn'e kadar- SDSSDH3-500G-G25https://www.amazon.com.tr/dp/B072R78B6Q/ref=cm_sw_r_u_apa_glt_i_08SHBTZZQC7KC63ZYW8P?_encoding=UTF8&psc=1

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    10713 Mesaj
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.