Yüzbaşı
30 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
23 üye
Görüntülenme
Toplam: 87 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba

2014 yılında siemens yetkili bayisinden aldığımız ürünlerden çamaşır makinemiz banyoda suya maruz kalmamasına rağmen garanti uzatma hizmeti sonrası paslanmaya başladı. Yetkili satıcı bize ürünleri tercih ederken (çamaşır+bulaşık makinesi ve buzdolabının) yurt dışı üretimi olduğu için ülkemizde üretilen cihazlardan daha sağlam olduğu yönünde bilgi vererek o dönem satışını gerçekleştirdi. Çamaşır makinemizi o dönem inox almamızın bize gereksiz pahalı olacağını belirterek beyaz renk seçmemizin daha doğru olduğu ve yurt dışı siemens ürünlerin de paslanmaz çelik kullanıldığı bilgisi ile ürün satışı yapıldı. (Modelleri belirlerken forumdan Çetin beyin kullanıcılara önerdiği modelleri baz alarak yol aldım o dönem) Bunca yıl kullandık hiçbir sorun yaşamadık ama geçtiğimiz hafta banyoyu paspaslarken cihazın ön kapağında paslanma görünce çağrı merkezini aradım. Cihazlarımızın garantisi ve garanti uzatma hizmetinin sona erdiği açıklandı.(Bunu biliyordum çağrı merkezini ararken)

Cihazın durumunu dile getirdiğim de kayıt açtılar ve tüm gövdenin değişmesi gerektiği açıklandı ve 2720 TL fiyat verildi.

Cihazın her ne kadar çamaşır makinesi de olsa su içerisinde çalışmaması ve bir araba gibi su ile yıkanıp temizlenmediğini düşününce ürünün paslanması mantıklı gelmediği için markanın kurumsallığına güvenerek sikayetvar.com üzerinden resimleri ekleyerek şikayet oluşturdum. Gün içerisinde arayarak servis yönlendirelim servis teknisyeni incelesin bilgisi verildi. Ertesi gün yetkili servisten çalışan evimizi ziyaret ederek cihazın çalıştığı yeri ve paslanmaya ait gerekli resimleri çekti. Bilgi fişi bıraktı sizi arayarak bilgilendirecekler ama bu tür durumlar ücretli olarak ilerliyor gibi bir cevap ile ayrıldı. 02.01.2023 tarihinde sonuç olarak arandık. Müşteri temsilcisi arkadaş değerlendirmenin yapıldığını. Paslanmanın olduğu yerin sac malzemenin bittiği yerden olduğu için bunun olabileceğini, kullanıldığı yeri net bilemedikleri için ve kullanım süresinden dolayı bunun olabileceği gibi yuvarlak cevaplar vererek 500 Lira gibi bir ücret e gerekli parçanın değişebileceğini iletti. (Gelen servis danışmanı tüm gövde yerine sadece ön bölümün değişebildiğini ve bunun 900 Lira gibi bir tutarlara denk geldiğini cihazı kontrol etmeye geldiğinde dile getirmiş idi)

Nitekim ürünün sac malzemesi bu noktada bitmiyor burada kıvrılıyor eklediğim resimlerde de görünmekte. Gelen servis ortamın ve sorunun net anlaşılması için resimler çekti zaten. Malzeme burada bitiyor olsa bile ürünün o noktadan paslanması demek yine malzeme ve koruyucu boyadan kaynaklı olduğu görülüyor paylaştığım resimlerde.

Cihaz 10 yıl olmadan su görmemesine rağmen paslanmış olması nedeniyle markadan destek bekledim ama boşa çıktı. Bu süreçte gördüm ki siemens ürünlerin de bu sorunu aynı noktadan olmasa da farklı yerlerden paslanma yaşayan insanlar var. Markayı uluslararası bir firma satış sonrası desteği Türkiye de duyulmuş ve büyümüş firmalardan farklıdır diye tercih ettik ama sonuç bizde hüsran. Markayı tercih edecek arkadaşların ya inox tercih etmesini bizim gibi beyaz seçerlerse bu tür durum yaşamaları ihtimal dahilinde olduğunu bilmesini dileğiyle paylaşıyorum bu tecrübemi. #siemens #siemensçamaşırmakinesi #çamaşırmakinesi #Wm12s765tr

Siemens Wm12s765tr Çamaşır Makinesinin Paslanması


Siemens Wm12s765tr Çamaşır Makinesinin Paslanması


Siemens Wm12s765tr Çamaşır Makinesinin Paslanması

Edit: Resimlerin eklenmesi

Arkadaşlar yaklaşık 6 yıl önce almış olduğumuz Tefal kazanlı ütü ile perşembe sabahı ütü yaptık ve tuşundan kapattık. Evde hazırlanma süresinde yanık plastik kokusu gelince dedim gömlek düğmesi nedeniyle falan herhalde. Ne olur ne olmaz diye aklıma ütünün fişini çekmek geldi. Fişi çekerek evden çıktım 1 saat sonra eşim koku üzerine ütüyü kontrol ederek aradı ütünün uç kısmında plastik bölümlerde erime olmuş. Akşam eve geldim anlam veremedim cumartesi günü ütüye ihtiyaç oldu. Ütüyü çalıştırdım 2 3 dakikalık ısınma süresinin sonunda su uyarısı verdi. Cihazın su haznesinde su var üzerine ekledim. Durum değişmedi. Akşamüstü yeniden kontrol ettim durum aynı. Cihazın garantisi sona ermiş durumda kendi kendine plastik erimesi ve haznede su olmasına rağmen su uyarısı vermesi nedeniyle hafta içi Tefal yetkili servisine götüreceğim. Benzer durum yaşayan varmı?


https://yadi.sk/i/c4648dGivEYy0w
https://yadi.sk/i/Glf4LeRadT_z0g
Merhaba arkadaşlar 2014 Aurisimde geçtiğimiz günlerde arabaya bindiğimde müziğin açık olduğunu farkettim. Araç üzerinde orjinal multimedya (touch 2) var. Ogün açık kalmasına anlam veremedim. O gün kullandım. Akşam parkettim arabadan indim radyo açık kalıyor. Uğraştım vs baktım olmuyor. Nasılsa birgün öncede  açık kalmıştı kalsın baktırırım dedim. Sabah geldim araba çalışmıyor. Aynalar dahi zor açıldı. Çalıştırmayı deneyince kapıları kilitleyemedim kumandadan. Takviye ile çalıştırdım. 20 30 dakika sonra kapattım. 3 4 saat sonra geldim yine araba çalışmıyor. Kumanda ile kapılar açılmıyor. 2 gün sonra zamanım olup arabayada ihtiyacım olunca takviye yaparak çalıştırdım ve yaklaşık 2 saat yolculuk yaptım. Gittiğim yerde farkettim ki kontak kapatınca radyo kapanıyor 3 4 saniye sonra devreye giriyor tam müzik başladığı esnada kapanıp yeniden açılır gibi oluyor devamlı yeniden başlıyor. Gece geç olduğundan eve döndüğümde ekranı ayarlardan kapatarak aracı kilitledim kumandadan ertesi gün yine çalışmadı. Birkaç gün teybin sigorta kutusundan sigortasını söküp kullandım. 1 hafta önce araba ilk çalışacak olduğunda tekliyor. Aküyü ölçtüm. Akü boşta 11.3 v araç çalıştığında 15 v gösteriyor. Akücüde kontrol ettik ve yüke bindiğinde 10 v düşüyor. Orjinal aküsünü inci ile değiştirdim.

Şimdi sorunum multimedya kaldı. Orjinal (Toyota Touch2) multimedyayı İzmir de tamir ettirebileceğim işin ehli bir arkadaş/ esnaf öneriniz varmı? Buca 6.sanayide bir arkadaş ile görüştüm. Hiç böyle birşey görmediğini aracı 2 3 gün bırakmam gerektiğini söyledi. Sadece multimedyayı deneyemiyormuş.
Arkadaşlar DH giriş şifremi değiştirdikten sonra uygulamada yeni şifre ile oturum açmak istediğimde "Güvenlik hatası. Sorun bildiriniz." uyarısı alıyorum.

Destek bölümünden yazdım ama yaklaşık 20 gündür cevap alamadım.
Şifreyi eski şifrem olarak güncelledim ama yinede mobil uygulamada aynı hatayı almaya devam ediyorum.


Uygulama telefondan silindi ve yeniden yüklendi çözüm olmadı.

Sitede mobil uygulamada bu hata ile karşılaşan var mı?
Merhaba arkadaşlar

Manisa Şehzadeler de bir ev beğendik. Ev giriş dubleks ev yapı kullanım izni alındıktan sonra asma kat tamamen kata dönüştürülmüş. Evin bahçesi de var. Bina henüz yeni oturan yok. İnce işleri devam ediyor. Bugün söz konusu evin tapu kopyasını aldım. Tapu da kat irtifakı gözüküyor. Şimdi ben bu evi kredi ile aldığımda tapuyu üzerime alır iken kat irtifakı mı olacak yoksa yapı kullanım izin belgesi çıktığı için kat mülkiyeti tapumu alırım? Bu konuya satış temsilcisi net bir cevap veremiyor. İnternette konu hakkında tüm daire sahiplerinin tapu dairesine dilekçe ile başvurması gerektiği ve bir takım tespit (tutanak, resim gerektiği mimar tarafından gerekli ölçümlerin yapılması gerektiği yazılmış. Yapı kullanım izin belgesi varsa bunlar yinede gereklimi?) Nasıl net bir cevap alabilirim. Konu hakkında yardım rica ederim.
Arkadaşlar evimde UE32F5070SS Tv kullanıyorum. Merkezi uydu sistemi var binada. Kanal değişimlerinde sinyal gidiyor. Yani şöyle ATV den bir sonraki kanal Star a geçiyorum Sinyal Zayıf veya Yok diye hata alıyorum. TV yi kapatıp açtığımda sinyal gelmiş oluyor. Servis TV de sorun yok dedi. Böyle bir sorun yaşayan var mıdır? Çözüm konusunda fikirlerinize ihtiyacım var.
Arkadaşlar merhaba
Aşağıdaki 3 makineyi almayı düşünüyoruz.. Çamaşır makinesini hemen teslim alacağız buzdolabı ve bulaşık makinesini ileriki tarihlerde satıcıdan teslim alacağız. Farklı bir modele geçmek söz konusu olursa fiyat farkını ödeyerek teslim almadan değişim seçeneğide sunuyorlar.
Modeller şöyle
Siemens Kg57np72ne inox buzdolabı
Siemens Sn26m884 Bulaşık mak.
Siemens Wm12s765tr çamaşır makinesi

Toplamda
5470 gibi bir fiyat çıkıyor bunuda kartımıza 6 taksit yapıyorlar. Bu konuda öneri ve görüşlerinize ihtiyacım var.
Arkadaşlar evde sabit telefon mevcut. Şu aralar cazip kampanyalardan birisinden yararlanarak internet bağlatıcam. Fiber altyapısı yok arkadaşlar. Kotalı değilde 100 gb yada sınırsız tarzında bir paket arıyorum ve kafam karıştı. Telefon parası 25 lira geliyor kullanmasakta. Önerilerinizi bekliyorum.
Arkadaslar telefonumda android 2.3.5 yuklu fakat arkadasimin smsleri geliyir mmsleri gelmiyor. Mesajlarda gorunuyor indir e tikladigimda indiriliyor diyip basarisiz oluyor. Sizce neden ve cozumu nedir?
Arkadaşlar X5 kullanıcısıyım. Cihazı sökenler az çok bilir bu modelde 2 farklı ön kapak kullanılıyor. Şu an kullandığım model 800 mhz işlemciye sahip olan model ve bundaki buzzer küçük ama x5 pro (1ghz işlemci olan) modelinde ön kapaktaki buzzer daha büyük ve bu durum nedeniyle yeni ön kapağı kullanamıyorum. Ebay da baktığım tüm satıcıların sattıkları ürünlerdeki ön kapaklar bu büyük buzzerlara sahip bu yüzden kapağı taksam dahi buzzer ayakları denk gelmediği için anakarttaki ayaklara, görüşme esnasında karşı tarafın sesini alamıyorum. Bu konuda denk gelen yada ön kapağı değiştiripte aradığım bu ön kapaktan alan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Hakkında
Konum: İzmir,Karşıyaka
Forum İkinci El İmzası:
Devamlı Savaşmaktansa Barışa Bir Şans Verin!
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Toyota Auris 2014
Mobil cihaz
Samsung J7 Prime
Operatör
Vodafone
Takım
Galatasaray
TV
Sony 55W955B
Klima
Baymak Elegant 12000
Notebook
HP
Notebook
IBM Lenovo T460
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Mesaj Sayısı: 739
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.054
İkinci El Bölümü Mesajları: 726
Konularının görüntülenme sayısı: 13.212 (Bu ay: 307)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 52 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.