Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.801
Cevap
546
Favori
1.195.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 17 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 3489
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 33
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 21
  • Favoriye Eklediklerim 546
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Led Zeppelin (240 mesaj) brev (171 mesaj) cohannan (124 mesaj) alimmm78 (121 mesaj) mert1905x (113 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3213 mesaj) Mobil (3178 mesaj) Tablet (292 mesaj) (8 mesaj) Mini (883 mesaj) Uygulama (449 mesaj)
  • @
Giriş
    528 Mesaj

teşekkürler sene sonuna kadar kaliteli bir ssd almayı düşünüyordum bu konu oldukça iyimiş.
    |
    |
    lecnotr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

SanDisk Ultra 3D fiyatına göre iyi bir ürün ancak 860 Evo kadar kaliteli değil.

WD Blue 3D ile SanDisk Ultra 3D temelde aynı firmanın 2 farklı marka altında satışa sürdüğü ürünler. Her ikisi de benzer NAND yonga kullanıyor. Eğer çok fazla yazma-silme işlemi yapmayacaksanız 300 TL daha verip 1 TB almak mantıklı.

Biraz daha kaliteli olsun diyorsanız Crucial MX500 alabilirsiniz.

https://www.n11.com/urun/crucial-mx500-ct1000mx500ssd1-25-1-tb-sata-3-ssd-742643?magaza=aison
    Anladım hocam cok tesekkur ederim son bir sorum olacak kusura bakmazsaniz.Assagidaki 2 urun arasinda biri 3.1 digeri 3.0 sizce bu ikisi arasinda hiz farki var mi hocam yoksa sadece type c olmasi dolayisiyla mi 3.1 usb ismini aliyor , hoş xbox one x sanirim 3.0 ustunu desteklemiyor diye biliyorum.

https://www.amazon.com.tr/Ugreen-inch-Sata-Hard-Kutusu/dp/B07S4K2QYD

https://www.teknostore.com/ugreen-usb-3-1-sata-ssd-hdd-disk-kutusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    11752 Mesaj
    Bilgisayara taksanız hız farkı olabilir ancak Xbox One X'te hissedilir bir fark olacağını sanmıyorum.

|
    |

Orijinalden alıntı: American Psycho

Hocam cok cok tesekkur ederim tam aradigim cevap geldi sizden , ben de konuyu actiktan sonra harici sandiski eleyip ceviriciyi de orico ya da ugreen alayim diye dusunmustum baseus u da ekliyim listeme cok yuksek ihtimal ugreen alip gececegim.Sadece 2 secenek kaldi aklimda ugreen+500 gb 860 evo 700 tl gibi bir rakama geliyor.Ote yandan 1 TB Sandisk Ultra 3d nand 1000 tl ye geliyor.Butcemi oldukca aştim aslinda ama ileriye donuk olarak da dusundugum için.... 700-1000 arada 300 tl oynuyor ama ekstra 500 gb fakat kaliteyi dusurup sandisk ultra 3d nand almis oluyorum.Bu 2 secenek icin de bi yorumunuzu rica edebilir miyim? Tesekkur ederim.Gonul ister ki samdung evo 1 tb alayim ama butcem yetmiyor malesef guvenilir yerlerde 1300 den assagi satilmiyor bi de ugreen ceviriciyle 1400 tl ye geliyor.

Yani ozet olarak hocam laptopa ileride 1 tb sandisk ultrayi 3d takarsam beni yari yolda birakma ihtimali nedir? Laptopta ilk ssd im 120 gb samsung evo ydu sonra 250 gb a gectim samsung disinda bi marka kullanmadim hic laptopumda.

Alıntıları Göster
    Yaklasik 3 yildir Sandisk Ultra 3D 500 GB modelini kullaniyorum. Cok memnunum. Isinma sorunu hic yok. Cok dusuk sicakliklarda calisiyor, benchmark testlerinde bile. 3.senesi olmasina ragmen performansindan hicbir sey kaybetmedi. Okuma ve yazma hizlari gerektigi gibi cikiyor. Ayrica SSD Sagligi %98 ' de. Cok memnun oldugum icin 1 hafta once Sandisk Ultra 3D 1 TBlik modelini de aldim.

• Yarbay
    2724 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aceloq

Yaklasik 3 yildir Sandisk Ultra 3D 500 GB modelini kullaniyorum. Cok memnunum. Isinma sorunu hic yok. Cok dusuk sicakliklarda calisiyor, benchmark testlerinde bile. 3.senesi olmasina ragmen performansindan hicbir sey kaybetmedi. Okuma ve yazma hizlari gerektigi gibi cikiyor. Ayrica SSD Sagligi %98 ' de. Cok memnun oldugum icin 1 hafta once Sandisk Ultra 3D 1 TBlik modelini de aldim.

Alıntıları Göster
    Cevap icin tesekkurler hocam biraz şans işi sanirim cunku bugun baya arastirdim sandisk hakkinda biraz fazla sikayet vardi stabil olmamasi , cabuk bad sector vermesi vs. samsung evo yu arastirinxa boyle sikayetlere pek rastlamadim.Sandisk daha fazla satiyor ondan hatali cikma payi artiyor diyecegim ama samsung daha fazla satiyor sandiske gore.Yarin artik gozumu kapatip samsung evo 500 gb veya 1 tb sandisk ultra 3d siparis edecegim :)

• Yarbay
    2724 Mesaj

Tesekkur ederim hocam cevaplariniz icin.@Armag3d0N

|
    |
    Armag3d0N kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Laptop icin ssd tavsiye edebilirmisiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    673 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: American Psycho

Cevap icin tesekkurler hocam biraz şans işi sanirim cunku bugun baya arastirdim sandisk hakkinda biraz fazla sikayet vardi stabil olmamasi , cabuk bad sector vermesi vs. samsung evo yu arastirinxa boyle sikayetlere pek rastlamadim.Sandisk daha fazla satiyor ondan hatali cikma payi artiyor diyecegim ama samsung daha fazla satiyor sandiske gore.Yarin artik gozumu kapatip samsung evo 500 gb veya 1 tb sandisk ultra 3d siparis edecegim :)

Alıntıları Göster
    Sandisk icin sikayetler genelde SSD Plus, Ultra II modeli icin oluyor. Extreme pro ve Ultra 3D icin sorun yasayan cok fazla kisi yok. Zaten mumkunse her zaman icin Samsung almak daha iyi. Samsung SSD konusunda gercekten 1 numara. Ancak samsung SSDlerin fiyatlarinin sisirilmis oldugunu dusunuyorum. Zaten Samsung tercih edilmesinin nedeni performans degil, guvenirlilik ve uzun omurluluk. Samsung 860 Evo icin 5 yil garanti veriyor, Sandiskte Ultra 3D icin 5 yil garanti veriyor. Burada pek fark yok , fark sadece Samsung 1 TB modeli icin 600 TBW omru vermis, Sandisk ise 400 TBW. Sandisk bu konuda cok az dusuk ama kesinlikle kafaya takilacak bir durum degil. Ben 3 yilda sadece 11 TB yazabilmisim. Benim tercihim kesinlikle kapasiteden yana yani 500GB yerine 1 TB alirdim.
    |
    |

• Yarbay
    5075 Mesaj
    Sandisk 3d ultra m2 nvme 1tb ssd hakkında bilgisi olan var mı? Tavsiye eder misiniz?

|
    |
    Dostlar merhaba. Benim laptop acer aspıre 5755g. Yaklaşık 5-6 yıldır kullanıyorum ve Samsung 970 evo 250 GB ssd, nvme m.2 almayı düşünüyorum. Fakat uyumluluk konusunda bilgim yok. Nereden bakabilirim veya yardımcı olabilecek olursa çok mutlu olurum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teğmen
    158 Mesaj

Sata 3 var gailba sizde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    atabey2735 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Xbox'ta birçok oyunda bariz bir hız farkı yaratıyor SSD. Üstelik USB'den bağlasanız bile olur.

|
    |
    Armag3d0N kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    I7 5820K 3.3@4.5GHz with Water Cooling | Asus X99-A USB 3.1 | Kingston Fury 4x4GB DDR4 2400MHz@3000MHz | MSI GTX 1080 Sea Hawk X | SanDisk Extreme Pro NVMe 500GB | 2x Samsung 850Evo 120GB RAID0 + 1TB JD NVME SSD + 2xSandisk SSD Plus 240GB RAID0 + 500GB WD | Asus 2014L1T | LG 34WK500 + Vestel 50U9500 TV | Tagan 2 Force 800W | G15 +Copperhead | Pioneer HTP-071 HI-FI | CM Stacker | SB Arena Headset |G930 | Switch | PS4 2TB | PS3 | XboxOneX 2TB |Xbox 360S | Nintendo Wii
    Youtube Kanalım:http://bit.ly/2GkLCAP Teknoloji Odası
  • Yarbay
    5075 Mesaj
    Wd SN550 m2 nvme ile SanDisk 3d ultra m2 nvme ssd aynı mı? Görselleri çok benzer de. Wd , Sandisk i satın mı almıştı?

|
    |

Orijinalden alıntı: AtesHırsızı

Valla hayırlı olsun ama sn550 iyiyse iade etmeyi düşünmüyorum. Nvme konusunda yaşlı kaldım. Bir fikrim yok. Pratikte satalardan çok farkı olmaz muhtemelen ama bozulma vs. sorunu yaşatmaz umarım.

Alıntıları Göster
    Güncel olarak memnun musunuz? Bir de SanDisk 3d ultra m2 nvme ssd var, wd sn550 ile görünüşü ve hızları aynı. Kararsız kaldım . Depolama ve oyun için planlıyorum.

Orijinalden alıntı: thelordof

Güncel olarak memnun musunuz? Bir de SanDisk 3d ultra m2 nvme ssd var, wd sn550 ile görünüşü ve hızları aynı. Kararsız kaldım . Depolama ve oyun için planlıyorum.

Alıntıları Göster
    Sıkıntı yaratmadı bana, ama GTX1080'nin altında durduğu için ekran kartı 100%'de çalışınca 59-60 derece civarına çıkıyor. Bilmiyorsanız Sandisk WD'nin alt markası, fiyat farkı yoksa WD'yi almanız daha iyi olabilir ama kullanan arkadaş varsa daha iyi yorum yapabilir.

• Yarbay
    5075 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: r3ally

Bahsetmiş olduğunuz ssdlerin gündelik kullanımda farkını anlayamazsınız. Aynı özellikteki farklı bilgisayarlara takılı olsunlar büyük dosya transferi yapmadığınız takdirde hangi bilgisayarda hangi ssd takılı farkına varamazsınız. yag1z41 nickli arkadaşın söylediği gibi 3d TLC olduktan sonra gündelik kullanımda hepsi aynı performansı verir. QLC olması durumunda bellekler doldukça performansı düşüyor. Bir de garanti süreleri ve ömürleri kısa. (Her ne kadar bir çoğumuz bu disklerin ömrünü dolduramayacak olsa da) Ben sizin yerinizde olsam (bütçeniz var ise) 1tb modellerine yönelirdim. 500gb çok çabuk doluyor kaldı ki oyun da oynayacağınızı söylüyorsunuz. Üst mesajlarda da bahsettiğim gibi 974TL'ye kingston A2000 1tb sipariş geçtim. Tavsiye ederim.
    Güncel olarak memnun musunuz? Kingston da da mı garanti 5 yıl? Samsung çok pahalı geliyor, nvme 1tb bakıyorum.

• Yarbay
    5075 Mesaj

Wd Sandisk'e göre daha mı önem veriyordur? Alt markası diye duydum ama emin olamamıştım. Bilgi için sağolun. Sandisk 3d ultra nvme modeli bu ara daha uygun gibi, onu anlayamamıştım. Belki de alt model olduğundan.

|
    |
    AtesHırsızı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Xbox'ta SSD takınca hız farkı yaratmıyor demedim. SSD kutusundan çıkan bağlantının Micro-USB veya Type-C olmasının çok fazla fark yaratmayacağını belirttim. İlk önce yazdığım mesajı okuyup anlayın, ondan sonra yanıt verin.
    |
    |
    AnacoN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Canlı Tv izle
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.